17 Temat e Ushqimit të Zanafilla

Temat e Ushqimit të Zanafillës


Keni nevojë për një temë ushqimore të WordPress e ndërtuar në Korniza e Zanafillës?

Pavarësisht nëse jeni një bloger ushqimi, zotëroni një restorant, ose shesni mallra duke përdorur WooCommerce, Unë kam listën e përsosur të temave të ushqimit të Zanafillës për ju. Ata janë të gjithë celular i përgjegjshëm + HTML5 dhe krijova këtë listë duke përdorur një larmi dyqanesh me temë Genesis. Do të gjeni çmimet, demonstrimet, udhëzimet e konfigurimit, faqet e internetit të mostrës dhe detaje të tjera të dobishme në përshkrimin e secilës temë.

Nëse blini një temë nga tema e StudioPress, ajo do të përfshijë Korniza e Zanafillës, përndryshe do të duhet ta blini veçmas nga tema juaj. Këtu janë udhëzimet e instalimit të temave për të filluar pasi të keni zgjedhur një temë. Më njoftoni nëse keni pyetje!

ps. SiteGround u vlerësua hosti # 1 i WordPress në një Sondazhi në Facebook marrë nga zyrtari WordPress Hosting Group Facebook (ata ishin # 1 në sondazhi i vitit të kaluar gjithashtu) dhe më mori <1 herë ngarkesa me rezultate perfekte 100% në GTmetrix dhe Pindgom. Nëse keni nevojë për WordPress hosting që e bën temën / faqen tuaj të shpejtë të ngarkesës, ato janë vazhdimisht # 1 in fije pas fije pas fije meqenëse ata do ju migrojnë falas dhe shumica e njerëzve i shohin bukur përmirësime të kohës së ngarkesës. Unë i përdor ato plan gjysëm i përkushtuar e cila ka 4x më shumë burimet e serverit (faktori # 1 i shpejtësisë së sitit).

Dyqane Tematike

1. Wellness Pro

Temë Wellness Pro StudioPress

Wellness Pro u lëshua pak kohë më parë (6/6/2016) dhe deri më tani ka marrë reagime të shkëlqyera në StudioPress ‘ Postimi në Facebook. Responsshtë përgjegjës, HTML5, përkthim i gatshëm dhe është një temë e thjeshtë por fleksibël e Zanafillës. Mund të përdoret për uebfaqe ose blogje për ushqim dhe Wellness, por gjithashtu mund të personalizohet në site të tjera duke thjesht shkëmbyer përmbajtjen. Kontrolloje…

 • StudioPress
 • Tema e ushqimit / Wellness
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

PROFILI I MIRELL SE VINI

2. Café Pro

Temë Cafe Pro Parallax

Café Pro është një temë klasike e restorantit Genesis me lëvizje paralele për të treguar imazhe me gjerësi të plotë të ushqimit tuaj (ose ndonjë gjë tjetër) të ciklit kur lëvizni poshtë në faqe. Shtoni menunë tuaj në faqen kryesore, një faqe të re dhe (për të gjitha temat) mund të përdorni StudioPress ‘ Pllakat e Zanafillës për të shtuar funksionalitetin. Lundrimi është në krye edhe kur lëvizni poshtë. Nëse jeni në biznesin e restorantit, kjo ndoshta do të jetë tema juaj. Zhvilluar nga StudioPress.

 • StudioPress
 • Tema e Restorantit / Parallaxit
 • Përgjegjës për celular + HTML5

SHIKO PROFESI Kafe

3. Foodie Pro

Tema e Fëmijëve Foodie WordPress

Foodie u zhvillua nga StudioPress dhe mund të përdoret për një uebfaqe ose blog të ushqimit. Lightshtë i lehtë, i përshtatshëm dhe vjen me 3 mundësi ngjyrash – megjithëse mund të shtoni më shumë përmes CSS ose duke përdorur Genesis Design Pallete Pro. Hapësira reklamuese opsionale, faqja fillestare e widgetized, e gjithë tema e bukur. Sigurohuni që të shikoni disa nga faqet e internetit të mostrës.

 • StudioPress
 • Tema e Blogut të Ushqimit
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 129,95 $ (Përfshinë Zanafillën)

PRODHIMI I FUQISHT PROV

4. Brunch Pro

mëngjes i vonë-pro-Zanafilla-theme

Brunch Pro është tema e motrës së Foodie. Ajo vjen me 8 opsione faqosjeje dhe shumë nga karakteristikat që ka Foodie. Tërhiqini ato krah për krah dhe bëni një krahasim, por të dy janë shumë të këndshëm.

 • StudioPress
 • Tema e Blogut të Ushqimit
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 129,95 $ (Përfshinë Zanafillën)

PROVA E PARA PARAQITJE

5. Daily Dish Pro

Tema ditore e gjenezës së gjellëve

Dish Daily është një temë e StudioPress e përkryer për bloge në lidhje me çdo gjë ushqim. Ajo përmban një seksion widget sipër dhe poshtë për të shfaqur enët tuaja të preferuara, seksionin për mua, ose çfarëdo përmbajtje që ju zgjidhni. Paraqet një logo dhe menu menu që ka në qendër faqet tuaja.

 • StudioPress
 • Tema e Blogut të Ushqimit WooCommerce
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

PJESA E DITS PJES

6. Pro Hyjnore

Tema e Zanafillës Hyjnore

Hyjnore u zhvillua nga Lauren nga Restorn 316 Designs i cili është një StudioPress rekomandoi zhvilluesin kështu që ju e dini se temat e saj janë të besueshme. Ajo gjithashtu ka tema të tjera të ushqimit Genesis në të dyqan dhe e bëri të bukur video mësimore që tregon se sa fleksibël është Hyjnor. Unë rekomandoj të kontrolloni temat e saj të tjera në dyqanin e saj pasi nuk i shtova të gjitha në këtë listë.

 • StudioPress + Rikthehen 316 Designs
 • Tema e Ushqimit WooCommerce
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 129,95 $ + Korniza e Zanafillës

PYETJE DIVINE

7. Blogger recetë

blogger recetë pro

Receta Blogger është një temë minimale ushqimore e ndërtuar në kornizën e Zanafillës. Ajo vjen me mundësi të shumta të faqosjes, aftësinë për të shfaqur imazhe dhe receta për lexuesit, dhe është përkthim dhe WooCommerce gati për ndërtimin e një baze ndërkombëtare të klientëve.

 • StudioPress
 • Tema e Ushqimit WooCommerce
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 129,95 $ + Korniza e Zanafillës
 • Detajet e temës
 • Udhëzime për konfigurimin: Asnjë
 • Shembuj: Asnjë ende (më njoftoni nëse e keni përdorur këtë temë!)

SHTYPI RECIPE BLOGGER

8. Cook’d Pro

gatuaj pro

Cook’d Pro është një temë e shkëlqyeshme ushqimore me shumë hapësirë ​​në të bardhë, në mënyrë që të tregoni se çfarë është më e rëndësishmja për ju dhe ndjekësit tuaj. Shtoni ikona të personalizuara për ndarjen sociale, zgjidhni nga opsionet e shumëfishta të paraqitjes dhe shfaqni recetat tuaja më të mira në një rrjet të organizuar, në mënyrë që njerëzit të mund të gjejnë saktësisht atë që kërkojnë.

 • StudioPress
 • Tema e Ushqimit WooCommerce
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 129,95 $ + Korniza e Zanafillës
 • Detajet e temës
 • Udhëzime për konfigurimin: Asnjë
 • Shembuj: Asnjë ende (më njoftoni nëse e keni përdorur këtë temë!)

PROVA E SHQYRTIMIT

9. Përshëndetje e dashur

Përshëndetje Temë e Zanafillës Darling

Kështu që unë e di se nuk është domosdoshmërisht një temë ushqimore, por ia vlen të përmendet sepse është një temë kaq e bukur dhe zhvilluesi i saj ka tema të mrekullueshme në dyqanin e saj. Xhesika thotë se ata janë “cilësi projektuesi me një çmim të përballueshëm” me të cilin jam plotësisht dakord. Ata janë vërtet të bukur, kështu që shikoni. Ju mund të ndryshoni me lehtësi përmbajtjen, paraqitjet dhe elementët e tjerë për ta kthyer këtë temë (dhe tema të tjera nga Hello You Designs) në një uebfaqe / blog ushqimesh.

 • Përshëndetje Ju Designs
 • Tema Femërore e WooCommerce
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 59 $ + Korniza e Zanafillës

PJESA HELLO DARLING

10. pershendetje & Co

pershendetje dhe bashke

Kjo temë Hello You Design është posaçërisht për faqet e internetit / bloget e ushqimit (Unë me të vërtetë më pëlqen shumë tema Hello Darling, kështu që e rendita në 1-të). Por pershendetje & Co ka të gjitha mirësitë e Hello Darling – paraqitja e pastër, funksionaliteti opsional WooCommerce, përgjegjës mobil, HTML5 … të gjitha mallrat.

 • Përshëndetje Ju Designs
 • Tema e Ushqimit Femëror WooCommerce
 • Përgjegjës për celular + HTML5

PJESA HELLO & CO

11. me shije

Tema e revistave të shijshme të Zanafillës

Astmimi i shijshëm është një temë e blogut Genesis për përmbajtje të lidhura me ushqimin. Ajo u zhvillua nga Lauren nga Rikthehen 316 Modelet dhe ka një dizajn të thjeshtë, elegant. Widgets janë të këndshme dhe të pastra dhe mund të shfaqin gjithçka nga një gazetë në kategoritë e blogut dhe ikonat e mediave sociale.

 • Rikthehen 316 Modelet
 • Tema Femërore e Blogut WooCommerce
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 75 $ + Korniza e Zanafillës

PIK VISISHT TAS SHUM

12. Pro i lezetshëm

temë e lezetshme pro gjenezës

Delightful Pro është një temë shumëngjyrëshe e ushqimit Genesis me funksionalitet opsional WooCommerce. Ajo vjen me 4 skema të ngjyrave dhe 6 opsione të paraqitjes, dhe përmban ikona të mediave sociale në pjesën e sipërme të temës dhe në zonën e widget-it në sidebar. Një temë e këndshme nga një zhvillues i besueshëm.

 • Rikthehen 316 Modelet
 • Tema Femërore e Blogut WooCommerce
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 75 $ + Korniza e Zanafillës

PRODHIMI PARAQESHM PROV

13. Shijoni

Tema e Zanafillës Tastie

Gjithashtu e zhvilluar nga WP Chic dhe e shfaqur në Creative Market, Tastie është një temë ushqimore femërore e rënduar nga Zanafilla. Ka një dizajn minimalist nëse kjo është ajo që ju po kërkoni.

 • Tregu Krijues
 • Lloji: Restorant / Parallax
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 50 $ + Korniza e Zanafillës

PIKA PIK

14. Chefette

Tema e Ushqimit Chefette WordPress

Chefette përmban 2 meny të navigimit dhe një mënyrë vërtet të zoti për të organizuar recetat, postimet ose çfarëdo përmbajtje që ju vendosni të shfaqni. Ka një lloj Pinterest të ndjehet me komente dhe data të shfaqura në secilin post të paraqitur. Thjeshtë dhe me stil me një kumtesë përmbledhëse dhe buletinë e botuar përmes Plugin-it të Zgjatur të Genesis. 3 faqosje + 7 opsione ngjyrash.

 • Tregu Krijues
 • Tema e Ushqimit Stili Pinterest
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 50 dollarë (Zanafilla nuk përfshihet)

KUFETI PIKA

15. Ema

emma

Emma përmban një portofol të filtruar, shumë mundësi opsionesh, duke përfshirë 350 Gërme Google, dhe një shirit navigues ngjitës që mban një përvojë të qetë të përdoruesit. Dhe nëse jeni gati për të filluar një dyqan online, kjo temë vjen WooCommerce e gatshme dhe e përgjegjshme për të lëvizur, kështu që edhe ata që janë në lëvizje mund të përfundojnë blerjet e tyre.

 • Tregu Krijues
 • Tema e Ushqimit WooCommerce
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 49 dollarë (Zanafilla nuk përfshihet)
 • Detajet e temës
 • Udhëzime për konfigurimin: Asnjë
 • Shembuj: Asnjë ende (më njoftoni nëse e keni përdorur këtë temë!)

PIKA EMMA

16. Juliette

Juliette

Xhulieta është një temë e bukur dhe femër shumë qëllimesh e Zanafillës që do të funksiononte në mënyrë perfekte për ushqimet. Ajo përmban një portofol të filtruar, 3 seksione footer, përputhshmëri WooCommerce dhe shënim HTML5.

 • Tregu Krijues
 • Tema e Ushqimit WooCommerce
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 39 dollarë (Zanafilla nuk përfshihet)
 • Detajet e temës
 • Udhëzime për konfigurimin: Asnjë
 • Shembuj: Asnjë ende (më njoftoni nëse e keni përdorur këtë temë!)

PJESA JULIETTE

17. Artizanal

artizanal

Artisanal është një temë ushqimore që përqendrohet në thjeshtësi dhe stil. Widshtë widget në Instagram e gatshme për të shfaqur recetat tuaja në mënyrë shumë vizuale, WooCommerce gati për fillimin e një dyqani në internet dhe ka shumë mundësi opsionesh për sa i përket shiritave anësorë, shkronjave dhe skemave të ngjyrave.

 • Tregu Krijues
 • Tema e Ushqimit WooCommerce
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 39,95 $ (Zanafilla nuk përfshihet)
 • Detajet e temës
 • Udhëzime për konfigurimin: Asnjë
 • Shembuj: Asnjë ende (më njoftoni nëse e keni përdorur këtë temë!)

PIKU ARTISANAL

Ende nuk mund të vendosë?

Pastaj kontrolloni tim lista e tërë e temave të Zanafillës të cilat organizohen nga industria dhe lloji i temave. Meqenëse përmbajtja e çdo teme mund të shkëmbehet dhe dizajni mund të personalizohet, mund të përdorni çdo temë Genesis për një uebfaqe ose blog të lidhur me ushqimin. Diçka për të mbajtur në mend. Dhe mbani mend, shiko udhëzimet e instalimit të temave pasi të keni zgjedhur një të mirë.

Nëse e keni parë të dobishëm këtë listë, ju lutemi ndani. Ose më hidhni një vijë nëse keni nevojë për ndihmë!

Gëzuar,

Nënshkrimi i Tomit

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map