25+ Temat miqësore të WordPress SEO për të gjithë (2020)

Nëse doni një temë WordPress miqësore me SEO, ju ndoshta do të përdorni një temë nga StudioPress.


StudioPress-temat

Të gjitha temat e StudioPress janë ndërtuar në Korniza e Zanafillës i cili i jep faqes tuaj kodin e pastër, me peshë të lehtë. Uebfaqja ime u ndërtua duke përdorur tyre Tema e qasjes Pro dhe ngarkesa në .5s. Completelyshtë plotësisht i përgjegjshëm për celular + HTML5 dhe nuk ka asnjë problem sigurie në Google Console Console. Mbështet copa të pasura dhe azhurnohet vazhdimisht për të qëndruar aktual me versionet e reja të thelbësore dhe shtojcave të WordPress. Yoast dhe Matt Cutts rekomandojnë StudioPress dhe Genesis.

@jm_cook @Skitzzo Bleva Zanafillën. Njerëzit e AM kishin dërguar tema mbi shembuj vite më parë. Unë rimbursova (kartën e dhuratës) person AM që më dha këshilla.

– Matt Cutts (@mattcutts) 27 qershor 2013

Whatfarë e bën një temë të WordPress SEO-Friendly?
E gjitha zbret në kod dhe besueshmëri. kod sepse dëshironi që tema juaj të jetë e përputhshme me shfletuesin e shpejtë, të përgjegjshëm, HTML5, të sigurt dhe kryq. seriozitet sepse nuk dëshironi të blini një temë nga ThemeForest vetëm për ta lënë atë që zhvilluesi ta braktisë atë, kështu që nuk lëshohen azhurnimet e ardhshme, duke bërë që faqja juaj e internetit të ketë gjithnjë e më shumë çështje të pajtueshmërisë brenda vijës.

Mbi 194.500 përdorues të WordPress kanë besim StudioPress, dhe ndërsa temat e tyre janë më të shtrenjta se shumica e temave të primit (99,95 $ duke përfshirë Genesis Framework), ju do të kurseni shumë para poshtë vijës. Bisedoni me pronarët e faqes së internetit që paguajnë 500 dollarë për ta bërë ngarkesën e saj në internet 2 sekonda më shpejt. Ose avokati me të cilin po punoj me të cilët duhej të rindërtonte sitin e saj sepse tema e saj u etiketua si i përgjegjshëm por dukej i tmerrshëm në një iPhone. Flisni me mua kur tema ime e ThemeForest u ndërpre dhe zhvilluesi pushoi së azhurnuari, kështu që më duhej të ridizajnoja faqen time duke përdorur temën StudioPress Outreach Pro (kjo ishte 3 vjet më parë para se të dija për StudioPress).

E gjitha çfarë po them është … jini të kujdesshëm kur shihni fjalët temë WordPress-miqësore me SEO. Dokush mund ta godasë këtë në temën e tij, por disa kompani kanë qenë mjaft të gjatë për të ndërtuar një bashkësi besnike prej 194.500 njerëz, kanë një aktiv shumë aktiv dhe mbështetës Grupi në Facebook, dhe janë mjaft të respektueshëm për tu mbajtur intervista me themeluesin kryesor të WordPress, Matt Mullenweg.

Tema

Të gjitha 25 temat janë të përgjegjshme për celularin + HTML5 + peshë të lehtë
Asterisks * çojnë në postime me më shumë tema të Zanafillës për atë kategori

Blog
biznes
bamirësi
dentar
arsim*
ushqim*Dizajn i brendshem
Revistë*
Mjekësor
muzikë*
i jashtëm*
paralaks*Trajner personal
fotografi*
Pasuri të paluajtshme*
Restorant
WooCommerce*
Shikoni Dyqanet e Temave

1. Eleven40 Pro

Njëmbëdhjetë Temë Pro WordPress

Eleven40 Pro është një temë e butë në blog e zhvilluar nga StudioPress të cilat i kam përdorur për shumë klientë. Ajo vjen me skema të ndryshme ngjyrash (portokalli, blu, të kuqe, vjollcë, jeshile) por gjithashtu mund të shtoni tuajat. Përfshinë modele të faqeve të uljes, paraqitje të kolonave të ndryshme për faqe dhe modele të dizajnuara mirë të postimeve në blog. Një nga temat më të njohura të Zanafillës nga StudioPress.

 • Tema e Blogut
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

PJESA ELEVEN40 PRO

2. Foodie Pro

Tema e Fëmijëve Foodie WordPress

Foodie Pro është pak më e kushtueshme, por ia vlen nëse doni një blog të artit (nuk duhet të jetë një blog ushqimi). Përfshinë 3 opsione me ngjyra, hapësirë ​​opsionale për reklama, një faqe fillestare të zgjeruar dhe gjithçka që ju nevojitet për të ndërtuar një blog të bukur, miqësor me SEO në WordPress dhe Genesis.

 • Tema e Blogut
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 129,95 $ (Përfshinë Zanafillën)

PRODHIMI I FUQISHT PROV

3. Brunch Pro

mëngjes i vonë-pro-Zanafilla-theme

Brunch Pro është tema e motrës së Foodie. Ajo vjen me 8 opsione faqosjeje dhe shumë nga karakteristikat që ka Foodie. Tërhiqini ato krah për krah dhe bëni një krahasim, por të dy janë shumë të këndshëm.

 • Tema e Blogut
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 129,95 $ (Përfshinë Zanafillën)

PROVA E PARA PARAQITJE

4. Metro Pro

Tema e Zanafillës Metro

Metro Pro është një Tema e revistës Genesis me 5 stile ngjyrash dhe 6 opsione të paraqitjes. Shtë e ngjashme me News Pro dhe Magazine Pro (2 temat e rradhës të listuara), por ka një dizajn paksa të ndryshëm. Si të gjitha temat e Genesis, është jashtëzakonisht e personalizueshme kur bëhet fjalë për dizajnin dhe funksionalitetin.

 • Tema e Blogut
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

PJESA METRO PRO

5. Lajmet Pro

Tema Pro Zanafillës Pro

NewsPress ‘News Pro është një temë e lehtë, shumë e personalizueshme për lajmet ose faqet e internetit të revistave. Ai përfshin 6 opsione faqosjeje, 5 stile ngjyrash, shabllonë të shumë faqeve dhe opsione për tematikë. Kjo është një tjetër temë e njohur StudioPress që ka përreth shumë vite.

 • Tema e Blogut
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

SHIKONI LAJME PRO

6. Revista Pro

Tema e Zanafillës së Zanafillës

Revista Pro është e ngjashme me News Pro dhe Metro Pro (të dy temat e tyre të revistës Genesis) por Magazine Pro ka një dizajn të ndryshëm. Kjo temë e WordPress vjen me 4 stile ngjyrash, 6 opsione faqosjeje, shabllonë faqesh, një personalizues teme, kokë porosi dhe mundësi të tjera.

 • Tema e Blogut
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

SHIKONI MAGAZINE PRO

7. Modern Blogger Pro

Blogger Modern Modern

Modern Blogger Pro u shfaq fillimisht në StudioPress (jo më pasi StudioPress po del gjithmonë me tema të reja), por prapëseprapë mund ta blini këtë temë në faqen e internetit të Pretty Darn Cute Design. Ata gjithashtu kanë mjaft disa të tjera Tematika femërore të WordPress dhe janë një zhvillues i respektuar në komunitetin e Zanafillës, kështu që patjetër që do t’i kontrolloja pasi ato kanë një koleksion të mirë të temave miqësore me SEO, të cilat janë ndërtuar të gjitha në Zanafillë.

 • Tema e Blogut
 • Dyqani: Dizajn Cute Pretty Darn
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 49 dollarë (Zanafilla nuk përfshihet)

SHENJT BL BLOGGER MODERNE PRO

8. Blogger recetë

blogger recetë pro

Kjo është një temë e shkëlqyeshme për ushqimin miqësor SEO që ju ndihmon të shfaqni recetat tuaja të fundit si vizualisht ashtu edhe me shkrim. Stili i tij minimallaist ju lejon të nënvizoni atë që është e rëndësishme. Plus, ju mund të krijoni një logo me porosi, të përktheni përmbajtje dhe të zgjidhni nga opsionet e shumta të paraqitjes.

 • Tema e Blogut
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 129,95 $ (Përfshinë Zanafillën)
 • Detajet e temës
 • Udhëzime për konfigurimin: Asnjë
 • Shembuj: Asnjë

SHTYPI RECIPE BLOGGER

9. Pro Digital

digital-pro-Zanafilla-theme

Duajeni këtë temë! Digital Pro është krijuar për biznese ose çdo lloj uebsajti. Supershtë super profesionist me një dizajn unik për t’ju ​​bërë të qëndroni në këmbë. Kjo është një temë e re dhe unë pothuajse uroj që të ishte jashtë kur unë po ndërtoja faqen time (kam përdorur Outreach Pro) por prapë e dua fëmijën tim.

 • Tema e biznesit
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

PROVA DIGJITALE PJESA

10. Showcase Pro

vitrinë-pro-Zanafilla-theme

Nëse jeni duke kërkuar për një temë miqësore për përdoruesit, zhvilluesi i Showcase Pro JT Grauke specializuar në UI / UX. Shtë një temë me shumë qëllime me një plan të plotë, layout të pastër që paraqet fotografi të ekipit në faqen kryesore (megjithëse përmbajtja gjithmonë mund të shkëmbehet). Shikoni demonstrimin.

 • Tema e biznesit
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

SHIKOHEN PRO

11. Stacioni i punës Pro

Temë Pro Workstation

Paraqitja profesionale, me gjerësi të plotë, me një portofol i integruar perfekt për një uebfaqe biznesi. Feature projektet tuaja të fundit në faqen kryesore (ose ndonjë faqe) me një portofol të pastër, minimal.

 • Tema e biznesit
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

PROVA E PUNS S PUNS

12. Pro ekzekutiv

Ekzekutiv Pro StudioPress

Ekzekutivi Pro është një temë e thjeshtë, fleksibël biznesi me një portofol i integruar. Ajo përmban një rrëshqitës të faqes fillestare, të pastër paraqitjen e kolonave dhe ka 7 stile ngjyrash. Unë gjithashtu e dua thirrjen në butonat e veprimit që ajo vjen me të. Unë e kam përdorur këtë temë dhe mund të garantoj se është e lehtë të punosh me të.

 • Tema e biznesit
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

PROVA EKZEKUTIVE PREJ

13. Lartësia Pro

lartësi me tipare-wordpress-theme

Altitude Pro, një temë e butë SEO-WordPress me Google lëvizje paralele e cila ju lejon të përdorni prejardhje lëvizjeje. Përdoreni atë për të krijuar një faqe të thjeshtë me 1 faqe ose për ta shtresuar atë me faqe të shumta. Një temë shumë minimale e WordPress por nëse kjo është ajo që ju po kërkoni, provojeni.

 • Tema e biznesit
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

PROVA E SHTETIT ALTITUDE

14. Drone

Drone Zigzagpress Temë

Drone u zhvillua nga Zigzagpress dhe ka një portofol i integruar. Ky është dyqani im i dytë i temave të preferuara pas StudioPress. Temat e tyre janë 49 dollarë dhe të gjitha janë të përgjegjshme për celular, por mbani në mend se do t’ju duhet të blini Kornizën e Zanafillës veç e veç. Këtu është një demonstrim e Drone nëse doni të shihni një version të personalizuar, megjithëse bëra shumë pak personalizime. Shumica e temave të Zigzagpress vijnë me një portofol, kode të shkurtra, paraqitje të shumëfishta të faqeve në shtëpi, dhe më shumë karakteristika të integruara sesa do të shihni në temat e StudioPress. Patjetër që ia vlen të kontrolloni.

 • Tema e biznesit
 • Dyqani: Zigzagpress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 49 dollarë (Zanafilla nuk përfshihet)

SHIKONI DRONA

15. Agjensia Pro

Tema e Agjencisë StudioPress

Agency Pro është një temë unike WordPress-miqësore me SEO me një portofol i integruar dhe dizajn profesional. Përfshihen 5 stile ngjyrash dhe 6 opsione të paraqitjes. Nëse ju pëlqen stili i paraqitjes së gjerësisë së plotë me një imazh të sfondit fotografik, kontrolloni këtë.

 • Tema e biznesit
 • Dyqani: Zigzagpress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

PROJEKTI I AGJENCISEWS S VI SHQYRTIMIT

16. Prestigj

Tema e Zanafillës së Prestigjit

Prestige është një nga temat e mia të preferuara të WordPress nga Zigzagpress. Ajo vjen me ton karakteristikash duke përfshirë një portofol i integruar, Paraqitjet e shumëfishta të portofolit / blogut / faqes fillestare, kodet e shkurtra, opsionet e ngjyrave dhe një rrëshqitës i shfaqur i plotë në faqen kryesore. Shfletoni nëpër faqe të ndryshme dhe do të shihni pse e dua kaq shumë Prestigjin, është një temë e mrekullueshme.

 • Tema e biznesit
 • Dyqani: Zigzagpress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 49 dollarë (Zanafilla nuk përfshihet)

PRESTIGJE E VLERS

17. Mindfulness

Tema e mendjes

Kjo është një nga temat e mia të preferuara të WordPress nga Zigzagpress. Super e pastër, e lehtë për tu punuar me të, dhe përfshin një të këndshme portofol i integruar, kode të shkurtra, plus paraqitjet e faqeve të shumëfishta dhe portofolit, ku mund të shikoni disa veçori mbresëlënëse të kësaj teme miqësore me SEO.

 • Tema e biznesit
 • Dyqani: Zigzagpress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 49 dollarë (Zanafilla nuk përfshihet)

MINDFULNESI SHTYP

18. Salla e shfaqjes

Salla e ekspozitës ZigZagPress

Salla e ekspozitës mund të përdoret për një faqe në internet ose blog. Ajo vjen me një portofol i integruar, kodet e shkurtra, dhe përmban një rrëshqitës të gjerësisë së plotë në faqen kryesore. Kjo mund të jetë e mirë për një faqe interneti të dizajnit të brendshëm – dhe kodet e shkurtra ju ndihmojnë vërtet të rregulloni temën me lehtësi.

 • Tema e biznesit
 • Dyqani: Zigzagpress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 49 dollarë (Zanafilla nuk përfshihet)

SHTYPI PREJ

19. Patricia

Tema e Zanafillës Patricia

Patricia është një temë joprofitabile e WordPress e zhvilluar nga Web Savvy Marketing, një dyqan temash që zhvillon tema specifike për industrinë. Faqja kryesore e Patricia përmban një fotografi tërheqëse për syrin dhe dizajni është i përshtatur posaçërisht për bamirësit. Unë gjithashtu e di se Rebecca Gill (pronare) kujdeset për temat e saj, kjo është arsyeja pse unë u dhashë atyre 5 yje në tim Rishikimi i marketingut të tru në internet.

 • Tema bamirësie / jofitimprurëse
 • Dyqani: Marketingu në internet i kursyer
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 49,95 $ (Zanafilla nuk përfshihet)

PATRICIA PIKA

20. Nancy

Tema e Nancy WordPress

Dentisti nuk ka pse të jetë i frikshëm. Nancy përfshin gjithçka që ju nevojitet për të ndërtuar një uebfaqe dentisti miqësore për përdoruesit në WordPress. Paraqitja kompakte e bën më të lehtë për vizitorët të gjejnë atë që kërkojnë, si adresa juaj, takimet, informacionet e kontaktit dhe më shumë.

 • Tema dentare
 • Dyqani: Marketingu në internet i kursyer
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • Mimi: 49,95 $ (Zanafilla nuk përfshihet)

SHENJT NANCY

21. Brendshme Pro

Brendshme Pro StudioPress

Kjo temë e StudioPress ju lejon të shfaqni punën tuaj duke përdorur një dizajn të thjeshtë, elegant. Ju gjithashtu mund të dëshironi të shikoni temën e Shfaqjes (# 17) nga kjo listë pasi që mund të përdoret gjithashtu për faqet e internetit të dizajnit të brendshëm, por unë gjithmonë preferoj temat e zhvilluara nga StudioPress.

 • Tema e Dizajnit të Brendshëm
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • Mimi: 99,95 $ (përfshin Zanafillën)

PROVA E PROVAVE T BRENDSHME

22. Frederik

Tema e ligjit të Frederik WordPress

Frederik është temë ligjore e WordPress e cila vjen me një faqe fillestare të zgjeruar, pajisje shtesë të integruara dhe mundësi të tjera. Mund të përdoret për avokatë individuale ose firma juridike.

 • Tema e ligjit
 • Dyqani: Marketingu në internet i kursyer
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • Mimi: 49,95 $ (Zanafilla nuk përfshihet)

SHTYP FREDERIK

23. Daniel

Tema Mjekësore Daniel WordPress

Daniel është një temë me të vërtetë e bukur e krijuar për mjekë, mjekë ose çfarëdo uebfaqeje mjekësore. Ka një plan urbanistik të pastër dhe vjen me 7 mundësi të ndryshme ngjyrash. Kjo është e ngjashme me temën Nancy vetëm përmbajtja është përshtatur për një sit mjekësor WordPress.

 • Tema Mjekësore
 • Dyqani: Marketingu në internet i kursyer
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • Mimi: 49,95 $ (Zanafilla nuk përfshihet)

PIKU DANIEL

24. Aspire Pro

Aspire Pro StudioPress

Aspire nuk është krijuar posaçërisht për trainer personalë, por ai patjetër që mund të funksionojë si një. Shkëmbeni përmbajtjen dhe do të shihni pse mund të përdoret për uebfaqen tuaj personale të trainimit.

 • Tema personale e trajnerit
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • Mimi: 99,95 $ (përfshin Zanafillën)

SHIKONI ASPIRE PRO

25. Café Pro

Temë Cafe Pro Parallax

Café Pro është një temë paralele me WordPress për restorante, megjithatë mund të personalizohet për çdo lloj siti të WordPress. Ajo përmban imazhe të shumta në sfond dhe një menu.

 • Tema e restorantit
 • Dyqani: StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

PJESA CAFÉ PRO

Dyqanet e Temave të Zanafillës

Burimet e Zanafillës

Nëse e keni parë të dobishëm artikullin tim, ju lutemi ndani. Do ta vlerësoja!

Gëzuar!

Nënshkrimi i Tomit

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map