5 Temat e Edukimit në Zanafilla

Temat e Edukimit të Zanafillës


Këto tema arsimore të WordPress janë ndërtuar të gjitha në Korniza e Zanafillës.

Të gjitha temat janë celular i përgjegjshëm + HTML5 dhe do të gjesh udhëzimet e konfigurimit, çmimet dhe burimet e tjera të dobishme në secilin përshkrim të temës. Unë rekomandoj të përdorni StudioPress ‘ Tutorials dhe Pllakat e Zanafillës, pasi shumica e demonstratave shfaqin shumë shtojca që mund t’i gjeni në StudioPress.

Ekzistojnë vetëm disa tema të edukimit të Zanafillës atje – por gjithmonë mund të shkëmbeni përmbajtje në një temë tjetër dhe ta zëvendësoni atë me tuajin – kjo është pika e tërë e një modeli. Nëse blini Edukimin Pro nga StudioPress, atëherë Korniza e Zanafillës përfshihet me blerjen tuaj (99,95 dollarë). Për të gjitha temat e tjera të arsimit, do t’ju duhet blerja e Zanafillës veçmas për 59,95 dollarë. Këtu janë udhëzimet e instalimit të temave pasi të keni zgjedhur një temë.

ps. SiteGround u vlerësua hosti # 1 i WordPress në një Sondazhi në Facebook marrë nga zyrtari WordPress Hosting Group Facebook (ata ishin # 1 në sondazhi i vitit të kaluar gjithashtu) dhe më mori <1 herë ngarkesa me rezultate perfekte 100% në GTmetrix dhe Pindgom. Nëse keni nevojë për WordPress hosting që e bën temën / faqen tuaj të shpejtë të ngarkesës, ato janë vazhdimisht # 1 in fije pas fije pas fije meqenëse ata do ju migrojnë falas dhe shumica e njerëzve i shohin bukur përmirësime të kohës së ngarkesës. Unë i përdor ato plan gjysëm i përkushtuar e cila ka 4x më shumë burimet e serverit (faktori # 1 i shpejtësisë së sitit).

1. Pro arsimit

Tema e Edukimit Pro StudioPress

Edukimi Pro është tema # 1 Zanafilla për faqet e internetit të arsimit. ’Shtë ndërtuar nga StudioPress (zhvilluesit e Zanafillës), kështu që ju e dini se është e ligjshme kur bëhet fjalë për cilësinë e kodit, azhurnimet e temave, dokumentacionin, mbështetjen dhe besueshmërinë. Mund të përdoret për institucione, shkolla ose ndonjë sit arsimor. Shtuar në të, ajo vjen me 6 stile ngjyrash, 6 opsione paraqitjes, dhe një menu me porosi + sfond. Shtë një temë shumë e personalizueshme – thjesht shikoni në faqet e internetit më poshtë.

 • StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

PROVA E ARSIMIT PROVESHT

2. Caroline

Tema e Universitetit të Caroline

Caroline është krijuar për faqet e internetit të programit të arsimit dhe trajnimit online. Integrohet me LearnDash sistemi i trajnimit, bbPress për forume, dhe BuddyPress për rrjetet sociale. Me këtë temë, ju mund të prisni mbështetje të mirë dhe kohë të shpejtë të ngarkesës. Të gjitha temat e 9seeds vijnë me PSD, si dhe opsione për krijimin e kalendarëve të ngjarjeve, shitjen e kurseve në internet dhe madje krijimin e një forumi online. Në përgjithësi, është një zgjedhje e këndshme për një temë PTA ose arsimim Zanafilla.

 • 9seeds
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 79,95 $ Kornizë Vjetore + Zanafillë

PIKA KAROLINA

3. Deborah

Temë PTA e Genesis

Deborah është një temë e Zanafillës për faqet e internetit të PTA ose rrethit shkollor. Ai përmbahet në udhëzimet kombëtare të PTA për logon, ngjyrat dhe shkronjat. Ai gjithashtu vjen i paracaktuar për të treguar kalendarët e ngjarjeve, programet, gazetat, mbledhësit e fondeve, sponsorët, madje ka edhe funksionim opsional të tregtisë.

 • 9seeds
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • Kuadri Vjetor + Genesis i 69,95 $

PYRE DEBORAH

4. Derrick

Derrick Genesis Theme LMS

Derrick është krijuar për faqet e internetit të LMS (mësimit të menaxhimit të të mësuarit) dhe mbështet programe trajnimi online, anëtarësim dhe mundësi të shitjes së shkarkimeve dixhitale. Ajo gjithashtu vjen me një ndërtues të listave të postës elektronike dhe thirrje të shumëfishta në kutitë e veprimit, megjithëse gjithmonë mund të përdorni plugins për këtë.

 • 9seeds
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 79,95 $ Kornizë Vjetore + Zanafillë

SHIKONI SHUM

5. Acedemy Pro

akademi pro

Academy Pro është një tjetër temë e StudioPress e ndërtuar në Kornizën e Zanafillës. Shtë i përshtatshëm për krijuesit e kurseve në internet, tregtarët e përmbajtjeve arsimore dhe madje edhe faqet e anëtarësimit. Të dy përmbajtjet audio dhe video mbështeten në faqen kryesore, është e përputhshme me WooCommerce dhe ka modele të integruara të faqes së uljes për t’ju ndihmuar të frymëzoni. Ai gjithashtu vjen me përkthim të gatshëm, në mënyrë që të kujdeseni për studentët dhe arsimtarët ndërkombëtarë.

 • StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 129,95 $ (Përfshinë Zanafillën)

PROVA E AKADEMIS VI S VI PARA

Shfletoni Më shumë Temat e Genesis + Burimet

Më lini një koment nëse keni ndonjë pyetje ose sugjerim se si ta përmirësoni më mirë këtë listë, dhe nëse e shihni të dobishme, ju lutemi jepni një pjesë. Unë me të vërtetë do ta vlerësoja.

Gëzuar,

Nënshkrimi i Tomit

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map