5 Temat e WordPress-it në natyrë (SEO-Friendly + Përgjegjshëm Mobile)

Temat e WordPress-it në natyrë


Keni nevojë për një temë të hapur në WordPress që është e përgjegjshme për celularin dhe SEO-friendly?

Të gjitha temat e WordPress në këtë listë janë të dyja. 3 temat e para mundësohen nga Korniza e Zanafillës e cila i jep faqes tuaj WordPress a themeli i fortë SEO përmes shpejtësia më e shpejtë e faqes, Mbështetje HTML5, shënjim skemë për copa të pasura, dhe ata kanë siguri të integruar. Zanafilla rekomandohet nga Yoast, themeluesi i WordPress, Matt Mullenweg dhe Shefi i Spam në Google, Matt Cutts. Nëse kjo nuk do të mjaftojë për t’ju bindur ta përdorni – nuk e di se çfarë është. Numrat 4-5 janë tema të përgjegjshme WordPress në natyrë në ThemeForest me vlerësime të larta.

ps. SiteGround u vlerësua hosti # 1 i WordPress në një Sondazhi në Facebook marrë nga zyrtari WordPress Hosting Group Facebook (ata ishin # 1 në sondazhi i vitit të kaluar gjithashtu) dhe më mori <1 herë ngarkesa me rezultate perfekte 100% në GTmetrix dhe Pindgom. Nëse keni nevojë për WordPress hosting që e bën temën / faqen tuaj të shpejtë të ngarkesës, ato janë vazhdimisht # 1 in fije pas fije pas fije meqenëse ata do ju migrojnë falas dhe shumica e njerëzve i shohin bukur përmirësime të kohës së ngarkesës. Unë i përdor ato plan gjysëm i përkushtuar e cila ka 4x më shumë burimet e serverit (faktori # 1 i shpejtësisë së sitit).

@jm_cook @Skitzzo Bleva Zanafillën. Njerëzit e AM kishin dërguar tema mbi shembuj vite më parë. Unë rimbursova (kartën e dhuratës) person AM që më dha këshilla.

– Matt Cutts (@mattcutts) 27 qershor 2013

@bgardner sepse do t’i bëjë njerëzit të mendojnë se favorizoj Zanafillën mbi kornizat e tjera të temave. Oh prisni, kjo është në të vërtetë e vërtetë;) – Joost de Valk (@yoast) 31 janar 2012

Këtu ata janë…

1. Xtrail

xtrail

Xtrail është një nga ato temat e WordPress në natyrë që do t’i përshtaten çdo lloj aventure në natyrë. Pavarësisht nëse po filloni një agjensi udhëtimesh, një blog udhëtimi ose një dyqan online, Xtrail i ka të mbuluara nevojat tuaja në natyrë. Lërini njerëzit të prenotojnë takime me shtojcën e integruar të prenotimeve, të krijojnë ngjarje që njerëzit të marrin pjesë ose të integrojnë faqen tuaj me WooCommerce me disa klikime. Dhe mos harroni të synoni njerëzit në lëvizje edhe me një model të përgjegjshëm.

 • themeforest
 • Optimizuar i SEO-së me përgjegjësi celular
 • $ 75

PJESA XTRAIL

2. Lartësia Pro

lartësi me tipare-wordpress-theme

Lartësia Pro është një Genesis temë paralelesh i cili përdor imazhe për të krijuar një sens të thellësisë dhe modelimit vertikal. Kjo temë është zhvilluar nga StudioPress dhe është mjaft unike nëse po kërkoni diçka ndryshe. Unë e di se imazhet nuk janë të gjitha të lidhura me jashtë – por përmbajtja do të shkëmbehet gjithsesi, kështu që në fund të ditës, fotot e aksioneve nuk kanë rëndësi.

 • StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

PROVA E SHTETIT ALTITUDE

3. Gjuetar

Hunter u zhvillua nga Marketingu i truallit në internet i cili krijon tema WordPress specifike për industri të ndërtuara në Kornizën e Zanafillës. Kjo temë e veçantë është për gjuetinë e veshjeve, udhëzuesve, taksidermistëve, ose këdo që kërkon një uebfaqe profesionale në natyrë. Ajo përmban 2 menutë e navigimit, 3 opsione me ngjyra, faqen fillestare të widgetized, rotator fleksibël, thirrje për veprime, tabela çmimesh dhe një galeri fotografish Youtube +. Kjo është tema ime e preferuar e marketingut të tru.

 • Marketingu i truallit në internet
 • Përgjegjës celular
 • 79,95 $ + Korniza e Zanafillës

HUNTER PIKA

4. Pro navigimi

lundrimi pro

Navigation Pro, e ndërtuar në kornizën popullore Genesis dhe e sjellë për ju nga ekipi i talentuar në StudioPress është një temë e gjithanshme në natyrë. Builtshtë ndërtuar për të ngarkuar me shpejtësi flakëruese, në mënyrë që faqja juaj të jep gjithmonë shpejt. Dhe kjo vjen me karakteristika të shkëlqyera si blloqe atomike për ndërtimin e lehtë të faqeve, përputhshmërinë WooCommerce, faqet e brendshme të uljes dhe çmimeve, dhe madje vjen përkthimi i gatshëm në mënyrë që përmbajtja juaj e lidhur me udhëtimin të mund të arrijë një audiencë më të gjerë.

 • StudioPress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 129,95 $ (Përfshinë Zanafillën)
 • Detajet e temës
 • Udhëzime për konfigurimin: Asnjë
 • @studiopress

PROVIMI PR SHUM NAVIGATION

5. Ink

Bojë - Tema e Historisë së WordPress

Bojë është një temë e jashtme nga ThemeForest që përdor një plan urbanistik të plotë për të treguar fotot dhe përmbajtjen tuaj më të mirë. Thekson tregimin dhe sipas detajet e temës, është kaq e thjeshtë për tu përshtatur nuk ka opsione temash, por përkundrazi mbështetet në Customizuesin e Temave të integruar. Shikoni detajet e temës, sepse ju tregon një ton opsionesh në dispozicion.

 • $ 44
 • ThemeForest
 • Përgjegjës celular
 • 4.83 / 5 Vlerësimi i Yjeve

SHIKONI INK

Nuk mund të vendosni për një temë në natyrë?

E gjithë një temë në WordPress në natyrë nënkupton se përmbajtja dhe stilimi ka një pamje të jashtme, megjithatë kjo mund të bëhet me çdo lloj teme të WordPress me vetëm disa ndryshime.

Duke pasur parasysh këtë, nëse nuk gjetët një temë që ju pëlqen në listën time, ju mund të dëshironi të kontrolloni listën time të plotë të Temat e WordPress-it me gjenezë të cilat janë të gjithë me përgjegjësi të lëvizshme, miqësore me SEO, HTML5, dhe të ndërtuara në Kornizën e Zanafillës. Jam i sigurt që do të gjesh një temë të këndshme.

Nëse e gjetët të dobishme listën time, ju lutemi ndani. Do ta vlerësoja :)

Gëzuar!

Nënshkrimi i Tomit

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map