7 Temat e Fëmijëve të Zanafillës Me Lëvizje Parallaksi (Të gjitha Cilat janë Përgjegjës për celularin, HTML5, dhe lehtë)

Temat e paralizës së Zanafillës


Nëse jeni duke kërkuar për një temë paralelesh të Zanafillës përveç Parallax Pro, Të kam mbuluar.

Këto tema paralele janë ndërtuar të gjitha në Korniza e Zanafillës. Unë i mblodha ato nga StudioPress, Hello You Designs, Creative Market dhe dyqane të tjera të temave të Genesis. Të 7 temat e Zanafillës janë celular i përgjegjshëm + HTML5 të cilat unë i kam specifikuar edhe në detajet e secilës temë.

paralaks i jep faqes tuaj një sens të thellësisë duke përdorur dizajn vertikal me imazhe në sfond (ose video). Ndërsa disa njerëz kritikojnë faqet e internetit paralele për mungesë të SEO sepse ata janë vetëm një faqe me një faqe, ju në të vërtetë mund të keni faqe dhe postime të pakufizuara, dhe ato mund të përfshijnë dizajnin dhe funksionalitetin tema të tjera të Zanafillës. Thjesht ndiqni udhëzimet e konfigurimit të temës suaj dhe përdorni StudioPress ‘ Udhëzimet për instalimin e Zanafillës, plugins, dhe Tutorials.

1. Lartësia Pro

lartësi me tipare-wordpress-theme

Altitude Pro është i ngjashëm me Parallax Pro vetëm ai përmban një faqe të vetme (faqen kryesore) ku seksionet individuale janë më të mëdha se ato në Parallax Pro. Artikujt e navigimit nuk duhet të kenë efektin lëvizës – secila artikull mund të çojë në një faqe të re (shiko lidhjet në footer). Altitude Pro është një temë e pastër, e thjeshtë që shpejt mund të personalizohet në një faqe në internet të mrekullueshme të Zanafillës.

 • StudioPress
 • @studiopress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

PROVA E SHTETIT ALTITUDE

2. Café Pro

Temë Cafe Pro Parallax

Café Pro është një temë restoranti me dizajn paralel. StudioPress thotë se kombinon temën Parallax Pro dhe Foodie për të krijuar një zgjidhje për restorantet dhe bizneset e tjera të tullave dhe llaçeve. Përfshinë një menu të integruar dhe veçori të tjera të një uebfaqeje restorantesh.

 • StudioPress
 • @studiopress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 $ (përfshirë Zanafillën)

PJESA CAFÉ PRO

3. Parallax Pro

Tema Parallax Pro StudioPress

Parallax Pro u zhvillua nga StudioPress dhe ka të ngjarë tema më e popullarizuar e paralizës në Genesis në treg. Këtu janë Udhëzimet në Youtube për vendosjen e tij, por ajo vjen me 5 opsione me ngjyra (blu, jeshile, portokalli, rozë, e kuqe), 3 opsione layout (megjithëse mund të shtoni më shumë duke përdorur plugin si Paleta e Dizajnit të Zanafillës), dhe tema është përgjithësisht shumë e personalizueshme. Shikoni faqet e internetit të mostrës që kam listuar për të parë se si duken paraqitjet, ngjyrat dhe modelet e ndryshme.

 • StudioPress
 • @studiopress
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 99,95 dollarë (përfshin Zanafillën)

PIKU PARALLAX PRO

4. pershendetje & ekip

pershendetje dhe ekipi

Nëse nuk i keni parë 21 temat e Zanafillës nga Hello You Designs, duhet. Ata janë të gjithë + HTML5 të përgjegjshëm për celular dhe kanë (opsionale) Funksionaliteti WooCommerce. Më e rëndësishmja ata janë me të vërtetë cilësi të projektuesit – ato duken plotësisht unike dhe simetrike. Vjen me 20+ video mësimore të WordPress, mbështetje për temën e jetës dhe udhëzime për konfigurimin.

PJESA HELLO & TEAM

5. Përshëndetje Trendi

Përshëndetje Tema e Zanafillës Trending

Një tjetër temë paralele e Genesis nga Hello You Designs. Përshëndetje Trending përmban një rrëshqitës karusel, fusha imazhi paralel, të cilat mund të ndryshoni në personalizuesin, dhe aftësinë për të shtuar ose hequr me lehtësi blogun nga faqja fillestare në personalizuesin. Ndryshoni ngjyrat, fontet, faqosjet, veçoritë e tjera për të përputhur me markën tuaj. WooCommerce opsionale dhe portolio e integruar.

 • 59 $ + Korniza e Zanafillës
 • Detajet e temës
 • Udhëzime për konfigurimin (pas blerjes)
 • Mostrat: mainstreetwebstudio.com

SHQYRTIMI E SHTYPIT HELLO

6. Thjesht simpatik

Thjesht Tarmë Tema e Zanafillës

Thjesht Charming është një temë femërore paralele e Genesis e zhvilluar nga Restored 316 Designs i cili është një zhvilluesi i rekomanduar i Zanafillës në faqen e internetit të StudioPress. Thjesht Nurshëm vjen me 7 stile të ndryshme ngjyrash, 3 opsione faqosjeje dhe ngarkesa të mundësive të formatimit të faqes fillestare.

 • Rikthehen 316 Modelet
 • @ restored316
 • Përgjegjës për celular + HTML5
 • 75 $ + Korniza e Zanafillës

KUJDESI P SIMR SHTYP

7. Përshëndetje Boho

pershendetje boho

Një tjetër temë paralele e Genesis nga Hello You Designs. Përshëndetje Boho përmban një portofol të filtruar, fusha të imazhit paralel, të cilat mund të ndryshoni në personalizuesin, dhe aftësinë për të shtuar ose hequr lehtë blogun nga faqja fillestare në personalizuesin. Ndryshoni ngjyrat, fontet, faqosjet, veçoritë e tjera për të përputhur me markën tuaj. Funksionaliteti opsional i WooCommerce për fillimin e një dyqani online.

 • 65 $ + Korniza e Zanafillës
 • Detajet e temës
 • Udhëzime për konfigurimin (pas blerjes)
 • Mostrat: mainstreetwebstudio.com

PYRE HELLO BOHO

Pritini Uebfaqen Tuaj Në SiteGround

SiteGround u vlerësua hosti # 1 i WordPress në një Sondazhi në Facebook marrë nga zyrtari WordPress Hosting Group Facebook (ata ishin # 1 në sondazhi i vitit të kaluar gjithashtu) dhe më mori <1 herë ngarkesa me rezultate perfekte 100% në GTmetrix dhe Pindgom. Nëse keni nevojë për WordPress hosting që e bën temën / faqen tuaj të shpejtë të ngarkesës, ato janë vazhdimisht # 1 in fije pas fije pas fije meqenëse ata do ju migrojnë falas dhe shumica e njerëzve i shohin bukur përmirësime të kohës së ngarkesës. Unë i përdor ato GoGeek e cila ka 4x më shumë burimet e serverit (faktori # 1 i shpejtësisë së sitit).

2019 Sondazhi i hostimeve

2017-WordPress-Hosting-FB-Poll

Rekomandime për strehimin e elementëve

Korrik 2019 Rekomandim Pritës

WordPress-Host-Poll-Aug-2018

Shared-Hosting-Poll-2017

2019-Hosting-Poll

Go-To-Hosting-Company

WordPress-Hosting-Poll-2017

Managed-Hosting-Poll

WooCommerce-Hosting-FB-Poll

2016-Web-Hosting-Poll

Best-WordPress-Hosting-Provider-Poll

Best-Web-Hosting-2019-Poll

Sondazhi mikpritës miqësor i WP

2016-WordPress-Hosting-FB-Poll

Pritja e preferuar për Elementor

2018 Rekomandime Pritëse

Sondazhi i hostimit të WordPress Shtator 2018.png

Menaxhuar-WordPress-Hosting-Poll-2017

2019-pret-Poll-1

Hosting-Poll-For-Speed

WordPress-Hosting-Poll-Qershor-1

SiteGround-Rekomandimi

2014-Managed-WordPress-Hosting-FB-Poll

Best-Web-Hosting-Provider-Poll

Hosting-Poll-Feb-2019

Hosting-Rekomandimet-Poll

Bluehost vs SiteGround

Sondazhi i host-it të WordPress-it

Nuk mund të vendosni për një temë të Zanafillës?

Ndërsa këto janë temat e vetme paralele të Zanafillës atje, ka shumë tema të tjera të Zanafillës për të zgjedhur. Kjo lidhet me një postim që unë shkrova që organizon mijëra tema të Zanafillës në industri dhe llojin e temave. Vlen të bësh një vështrim, në mënyrë që të njohësh opsionet e tua.

Nëse e gjetët të dobishme listën time, ju lutemi ndani. Do ta vlerësoja. Dhe nëse dini ndonjë temë tjetër të Zanafillës me aftësi lëvizëse paralele, më hidhni një vijë!

Gëzuar,

Nënshkrimi i Tomit

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map