Rishikimi i Temës Proizë për Profesionin (Temën e StudioPress që po përdor aktualisht në faqen time WordPress të mbështetur në Zanafillë)

Pse po shkruaj një përmbledhje të Temës Outreach Pro të StudioPress?


Sepse unë e kam përdorur atë në faqen time të WordPress-it me gjenezë për rreth 3 orë / ditë për 4 vitet e fundit. Ndërsa Outreach Pro reklamohet si një temë në kishë, imja është një faqe interneti e marketingut që reklamon Këshillim SEO për WordPress me një ton mësimesh në blog në SEO, shpejtësinë e faqes, temat e Zanafillës dhe tema të tjera të WordPress. Asgjë nuk ka të bëjë me kishat.

Por po, ju patjetër mund të përdorni Outreach Pro si një temë në kishë dhe unë do t’ju tregoj shembuj të faqeve të internetit që janë përshtatur duke përdorur Outreach Pro (të cilat mund t’i gjeni në StudioPress ‘ vitrinë faqe). Unë gjithashtu do t’ju jap një vështrim të brendshëm në Outreach Pro cilësimet e temës, shtojcat që unë përdor, dhe Dokumentacioni i StudioPress kjo do t’ju ndihmojë të rregulloni këtë temë. Le ta bejme kete…

Sfondi im dhe pse kam emigruar te Outreach Pro

Unë kam qenë një krijues i pavarur i WordPress me kohë të plotë për 4 vjet. Unë hartova uebfaqen time me një temë të quajtur Dailycious nga ThemeForest e cila u ndërpre, plus që nuk ishte e përgjegjshme.

Kam lexuar që Yoast dhe Matt Mullenweg (zhvilluesi kryesor në WordPress) rekomanduan temat e fëmijëve të ndërtuara në StudioPress ‘ Korniza e Zanafillës. Unë kontrollova StudioPress dhe kalova goxha në çdo dyqan temash Genesis që ka. Seriozisht, nga StudioPress në Zigzagpress, Marketingu i truallit në internet, edhe më të vogla dyqane me temë Genesis si The Pixelista dhe Restored 316.

Vazhdova ta hapja demo Outreach Pro dhe kuptova se sa e doja shumë. Dizajni, widget, guximi i tij. Isha shitur. Blerë Outreach Pro për të përdorur për faqen time në internet (i cili është një sit marketing, jo një kishë apo një site jo-fitimprurëse) dhe jam shumë i kënaqur që zgjodha këtë temë.

rekuizitë

 • Dizajn i guximshëm, i pastër
 • Jo vetëm për kishat
 • Widgets dhe blog të integruar
 • Kodet e lehta nënkupton kohë më të shpejtë të ngarkesës
 • Me siguri të përgjegjshme për celular + HTML5 + të integruar
 • E ndërtuar në Kornizën e Zanafillës e cila është e mrekullueshme
 • Vjen me detaje udhëzimet e konfigurimit sapo ta blini

Cons

 • Tema e lehtë nënkupton karakteristika më pak të ndërtuara
 • Ju duhet të mbështeteni në shtojcat për të shtuar funksionalitetin (si çdo temë e StudioPress)
 • 99,95 dollarë është pak për njerëzit që janë mësuar të lirojnë ose lirë tema
 • Shumica e njerëzve e përdorin atë vetëm në faqet e internetit të kishave, gjë që nuk ka pse të jetë
 • Vetëm 5 stile ngjyrash: të paracaktuar (jeshile), blu, portokalli, vjollcë, të kuqe (por mund të përdorni çdo ngjyrë nëse dini pak CSS)

Outreach Pro nuk ka pse të jetë për kisha

Kjo është faqen time i cili tregon një version të personalizuar të temës së Outreach Pro të StudioPress. Ju mund të shfletoni faqen time, por unë do të shikoja disa faqe të veçanta në WordPress SEO, im faqe kontakti, dhe një tutorial në blog që shkrova vitrinat Temat WordPress miqësore me SEO.

Outreach-pro-StudioPress-theme-customization

Një shembull tjetër…

Outreach-pro-theme-customization-2

Por prapë mund ta përdorni për një uebfaqe të kishave…

Outreach-pro-theme-customization-3

Një shembull tjetër…

Outreach-pro-StudioPress-shembull

Nje me shume…

Outreach-pro-theme-customization

Cilësimet e temës

Paraqitni Parametrat e Temës Pro

Detajet e cilësimeve të temës

 • Informacion (azhurnime automatike)
 • Stili i ngjyrave (jeshile, blu, portokalli, vjollcë, e kuqe)
 • Burime personale (Unë përdor FeedBurner)
 • Paraqitja e faqeve të paracaktuar (6 opsione)
 • Shtesa shtesë të lundrimit
 • Breadcrumbs (faqja e parë, faqet e postimeve, faqet, postimet, arkivat, 404, bashkëngjitjet)
 • Komente dhe pasoja
 • Arkivat e përmbajtjes (Më pëlqen të tregoj imazhe të figurave 150 x 150 për postime)
 • Modeli i faqes së blogut (zgjidhni # postime për të treguar + kategori specifike nëse dëshironi)
 • Skriptet e header dhe footer

Pesha e lehtë = Koha e shpejtë e ngarkesës

Faqja ime kërkon vetëm 0.9 sekonda për të ngarkuar në Outreach Pro…

Outreach-pro-load-time

Karakteristikat e qasjes Pro

Faqe Hyrëse

Faqe Layouts

 • Default
 • Arkivi
 • Blog
 • ulje

Pajisjet e integruara

 • Faqet / postimet e preferuara
 • Profili i përdoruesit të Zanafillës

Vegla të tjera

 • Kreu i djathtë
 • Shirit anësor fillor
 • Shirit anësor sekondar
 • Faqja kryesore + fundi i shtëpisë
 • Nën këmbësori majtas + nën këmbësi djathtas
 • 4 pajisje widgetesh

Udhëzimet e konfigurimit

Pasi të blini Outreach Pro, do të keni qasje në të udhëzimet e konfigurimit

terren-pro-të setup-udhëzime

Shtojcat për t’u marrë parasysh

Shumë nga këto janë Shtojcat e StudioPress

 • Rrëshqitës përgjegjës i gjenezës – duhet të shtoni një shirit në faqen tuaj dhe faqe të tjera.
 • Zanafilla Redaktime të thjeshta – e bën më të lehtë personalizimin e meta hyrëse (sipër dhe poshtë përmbajtjes) duke përdorur shortcodes, dhe për të rregulluar pjesën e të drejtave të autorit në footer.
 • Zanafilla eNews e zgjatur – shikoni në widget tim të djathtë të sidebar i cili tregon bio / buletinin tim. Kjo është përdorur në thelb çdo demonstrim temë Genesis.
 • Zanafilla e thjeshtë – plugin i lehtë për ndarjen sociale që mund të shtohet në krye dhe në fund të faqeve / postimeve me mundësi për Facebook, Twitter, G +, Pinterest.
 • Format e gravitetit – shtojcë premium… për forma të thjeshta kontakti, përdorni Formulari i kontaktit 7.
 • Logjika e widget – kontrolli ku shfaqen widget.
 • TinyMCE i Avancuar – më shumë mundësi në redaktorin vizual.
 • -Spam Anit – më e mira që kam përdorur deri më tani.
 • W3 Total Cache – e bën faqen tuaj të ngarkojë shumë më shpejt. Shihni timen W3 tutorial Total Cache e cila ju tregon se si të konfiguroni skedat e performancës, Cloudflare dhe MaxCDN.
 • Wordfence – bllokoni ata hakerë të mallkuar.
 • SEO e shpejtë – shiko tutorin tim për konfigurimin e Cilësimet e SEO.
 • AMP – faqe të përshpejtuara celular që e bëjnë faqen tuaj të ngarkesës më të shpejtë në celular dhe ju jep një shenjë të bukur “AMP” pranë rezultateve të kërkimit tuaj në celular.
 • Ngjitës për Yoast & AMP – shton një mundësi “AMP” në cilësimet e Yoast e cila ju lejon të dizajnoni më mirë faqet AMP dhe t’i bëni ato të pajtueshëm me Yoast.

Duke përfunduar atë

Në përgjithësi, unë e dua temën e studimit Pro StudiPress ‘Outreach Pro dhe e rekomandoj atë për këdo që kërkon një temë të guximshme, miqësore për përdorimin e Zanafillës. JO vetëm një faqe në internet kishash! Natyrisht që ekziston një kurbë mësimi kur përdorni ndonjë temë të Zanafillës, por Outreach Pro është mjaft e thjeshtë për të punuar me të. Gjithashtu, çdo temë e lehtë vjen natyrisht me opsione, kështu që po, do të mbështeteni në shtojcat për të shtuar funksionalitetin. Por kjo është ajo që temat e lehta kanë të bëjnë me të gjitha.

OUTREACH PRO DEMO OUTREACH PRO DETAJE

Shpresoj se ju ka pëlqyer rishikimi i temës suaj në lidhje me Outreach Pro! Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me këtë temë, StudioPress ose tema të tjera të Zanafillës, më lini një koment dhe unë do të jem i lumtur për të ndihmuar!

Gëzuar,
mashkull

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map