Rishikimi i Zigzagpress: Një vend i ngurtë për temat e gjenezës elegant (shumë me portofol të integruar dhe kode të shkurtra)

03.06.2020
Temat e WordPress 'Rishikimi i Zigzagpress: Një vend i ngurtë për temat e gjenezës elegant (shumë me portofol të integruar dhe kode të shkurtra)
0 6 мин.

Kështu që ju keni dëgjuar ndoshta Zigzagpress, një vend relativisht i ri për të ndërtuar temat e WordPress në StudioPress ‘ Korniza e Zanafillës.


Pasi ndërtova mbi 10 site të WordPress-it me Genesis, duke përdorur tematika Zigzagpress, unë dua të them … ata janë QUITE të lehtë për të punuar dhe shumica vijnë me një portofol të integruar me shortcodes. Kjo mund t’i bëjë ata më të lehtë për të personalizuar, i cili është i mrekullueshëm, veçanërisht për ata që nuk duan të mbështeten në shtojcat për të shtuar portofole, butona, kolona, ​​fizarmonikë, kuti ekipi etj..

Update: Meqenëse Zigzagpress u ri-konfirmua, unë kam marrë raporte të shumta për ata duke fshirë temat e klientit dhe duke i bërë ata të riblerë ato, së bashku me një mbështetje të ngadaltë. Unë ende e dua hartimin e temave të tyre dhe faktin që ato janë ndërtuar në Kornizën e Zanafillës, por rekomandoj të ngjitem me StudioPress. Si bashkëpunëtor, konvertimet e mia ranë në më pak se 0,5% që do të thotë shumë më pak njerëz po blejnë tema nga Zigzagpress. Duket se ata kanë nevojë për mbështetje më të mirë dhe për të trajtuar më mirë klientët dhe bashkëpunëtorët e tyre.

Një koment nga një nga lexuesit e mi:

“Zigzagpress: demos të bukura, sfond të vjetëruar dhe … pa rimbursim !
Unë kam blerë vetë temën “Vanish”, e cila dukej shumë tërheqëse për demonstrimin. Nuk kishte një udhëzues të hollësishëm të përdoruesve në dispozicion pa paguar (lidhja “dokumentacion” dërgon faqen e temës), kështu që unë nuk dija shumë për konfigurimin e tij. Kam bërë gabim për ta blerë atë, dhe… çfarë zhgënjimi kur instalova temën !

Nuk ka zona me xhepa për faqen e parë, në përgjithësi shumë pak zona me xhepa, gabime të cilat i riprodhova në disa hostings (PHP5.6 dhe 7.1) … Në përgjithësi, sfondi daton nga disa vjet më parë dhe nuk duket se është ruajtur, i tillë që është e paqëndrueshme dhe jo në përputhje me konceptet e sotme të projektimit të WordPress.

Prandaj, unë kontaktova mbështetjen e klientit për të marrë një rimbursim, duke i thirrur të gjitha ato argumente. Gjeje çfarë ? Pasi më kërkuan të hapja një biletë (i çmendur për një produkt të blerë vetëm), dhe vazhdimisht duke shmangur temën e rimbursimit, ata thjesht ndaluan të më përgjigjen, derisa dy javë më pas, unë i kërcënova se do të zbulojnë përvojën time. Ata menjëherë u përgjigjën se nuk do të jepej rimbursim, vetëm një shkëmbim me një temë tjetër të Zigzagpress. Përfundim: Kam humbur 45 dollarë dhe shpresoj që përdoruesit e tjerë të zhgënjyer do ta bëjnë veten të dëgjuar, në mënyrë që kjo kompani të mos vazhdojë të mashtrojë klientët e saj në këtë mënyrë. “

Zigzagpress aktualisht ka 25+ Tematika Zanafilla që janë GJITHA lëvizëse të përgjegjshme dhe të mbështetura nga shfletuesit kryesorë. Shumica janë të dizajnuara për biznese / blogje, por ato kanë një çift revistë, eCommerce, dhe tema paralele. Disa janë stiluar posaçërisht për fotografë.

Pse e shkrova këtë përmbledhje?

Kam shkruar këtë përmbledhje të Zigzagpress bazuar në përvojën time duke përdorur temat e tyre për të zhvilluar faqet e internetit si për veten time ashtu edhe për klientët. une e perdora prestigj, Mindfulness, sallë ekspozite dhe Zen. Këtu janë disa nga pikat kryesore dhe pse mendoj se temat e Zanafillës së Zigzagpress janë një zgjedhje solide.

Portofoli i integruar për shumicën e temave (me paraqitje të shumëfishtë)

Këtu është portofoli në Tema e mendjes që është një nga të preferuarat e mia. Ajo vjen me filtra dhe kategori për renditje, dhe paraqitjet e shumta të portofolit (2, 3, dhe 4 kolona)…

zigzagpress-portofolit-layouts

Shkurtesat e para-stiluara = Shtoni elemente pa kod

Shumë tema të Zigzagpress vijnë me një grup të shortcodes të cilat ju lejojnë të përshtatni shpejt dhe lehtë faqet / postimet me lloje të ndryshme të përmbajtjes.

Avantazhi për të pasur këto të ndërtuara në temë është se e tyre Stilimi CSS është paracaktuar për të përputhur ngjyrën dhe stilimin e temës. Një shtojcë me kod të shkurtër do të funksionojë, por do të kërkojë personalizime CSS nëse doni që ajo të përputhet me temën tuaj. Ndërtimi i kodeve të shkurtra është thjesht më i lehtë.

Shkurtesat më poshtë janë gjithashtu nga tema Mindfulness…

zigzagpress-shortcodes

Buttons

zigzagpress-buttons

Thirrje për veprim

zigzagpress-thirrje-te-veprim

klientët

zigzagpress-klientët-shortcodes

Columns

zigzagpress-kolonë-layouts

listat

zigzagpress-list-shortcode

Kutitë e njoftimit

zigzagpress-njoftimit-kuti

Paraqitjet e blogut

zigzagpress-blog-layouts

Kutitë e shërbimit

zigzagpress-shërbimit-kuti

slider

zigzagpress-slider-shortcode

Akordione, Toggles, Tabs

zigzagpress-accordions-tabs

Kutitë e ekipit

zigzagpress-Team-kuti

Dëshmi

zigzagpress-testimonials

Shumica e Temave të Zigzagpress kanë Layout të shumëfishtë në faqe

Temat e Zigzagpress vijnë me paraqitje të shumta, disa më shumë se të tjerët. Prestige vjen me 9 paraqitje të faqes në shtëpi, 3 faqosje faqesh (p.sh. drejt e në shiritin anësor), 2 paraqitje në blog dhe 3 paraqitje të portofolit. Nëse po kërkoni edhe më shumë, kontrolloni falas Shtesa shtesë për paraqitjen e gjenezës.

Shtrirjet e Temës së Prestigjit

Personalizimi i temave (para dhe pas)

Gjithmonë ndihmon për të parë se si duket demoja para dhe pasi është përshtatur. Kjo është një faqe WordPress për të cilën kam zhvilluar Vrapuesit Ligjorë Inc. duke perdorur Tema e Zenit nga Zigzagpress.

Para Përshtatjes së Temës

Zen - Tema Zigzagpress

Pas personalizimit të temave

Tema Zen Zigzagpress Pas Përshtatjes

Ti mundesh vizitoni faqen e internetit për të parë faqet e ndryshme dhe stilimin që kam përdorur – thjesht për t’ju dhënë një ide se si duket një temë kur personalizohet. Sajti ka një kohë të ngarkimit të faqes prej rreth 2.2 sekondash që është i mirë, por mund të zvogëlohet edhe më shumë nëse shtojcat do të ishin shkulur.

Opsionet e temave: Një vështrim i brendshëm

Shumë tema të Zigzagpress vijnë opsionet e temave që ju lejojnë të personalizoni elemente specifike të faqes tuaj pa redaktimin e kodit. Këto nuk janë gjithmonë të njëjta për secilën temë, por këtu janë opsionet e temave që vijnë me Zigzagpress ” Tema e sallë ekspozite:

Cilësimet në shtëpi

Opsionet e Sallës së Shfaqjeve Zigzagpress

Parametrat e paraqitjes

Opsione të Shfaqjes së Zigzagpress në Sallë ekspozite

Cilësimet e Slideshow

Opsione Slideshow në Sallën e Shfaqjeve Zigzagpress

Cilësimet e futbollit

Opsione për Sallën e Zigzagpress Footer

Temat e mia të 5 të preferuara të Zigzagpress

Mindfulness – e njëjta temë e shfaqur përgjatë rishikimit tim të Zigzagpress. Kjo është një temë me shumë qëllime me mijëra opsione, kode të shkurtra, paraqitjet e faqes fillestare, paraqitjet e faqeve, dhe paraqitjet e shumta të portofolit. Unë kam përdorur Mindfulness më parë dhe rekomandoj shumë këtë temë.

Tema e mendjes

prestigj – temë me shumë qëllime me po aq karakteristika sa Mindfulness. Menyja e lundrimit ka pak copa teksti nën secilën prej tyre, gjë që i jep asaj një prekje të këndshme.

Tema me WordPress Friendly SEO Prestige

Galeri – tema të bazuara në foto kryesisht për fotografët.

Tema e fotografisë në Zanafillë Galeria

Neo – një tjetër temë me shumë qëllime.

Tema e fëmijëve Neo Genesis

si xhevahir – edhe një temë shumëplanëshe, por kam parë që shumë fotografë e përdorin këtë.

Tema e Fëmijës Bijou Genesis

Çmimeve

Igmimet e Temës Zigzagpress

Unë rekomandoj ose blerjen e një teme të vetme për 49 $ ose marrjen e përgjithmonë anëtarësim për 349 dollarë i cili përfshin të gjitha temat e Zigzagpress, azhurnimet e jetës + mbështetje premium dhe të gjitha temat e ardhshme nga Zigzagpress. Kjo është një nga majat Pako me tema WordPress Unë e kam gjetur posaçërisht pasi që StudioPress tani tarifat janë duke përsëritur tarifën. Mbani në mend se do t’ju duhet të blini Korniza e Zanafillës në krye të temës suaj. Kostoja totale duhet të dalë në rreth 110 dollarë që është rreth mesatares kur blini një temë të Zanafillës me kornizën.

përfundim

Më pëlqen shumë të punoj me temat e Zigzagpress dhe vazhdoj t’i rekomandoj ato tek klientët e mi dhe lexuesit e blogut. Ata janë padyshim në dyqanet e mia më të mira të dy temave. Temat e tyre janë të pastra, kodet e shkurtra i bëjnë dizajnimin e tyre një fllad, dhe ato nuk do ta kenë atë pamje të guximshme si disa tema të Zanafillës. Zigzagpress dhe Korniza e Zanafillës është një kombinim fitues.

Shikoni Temat e Zigzagpress

Epo, çfarë mendon? A keni përdorur ndonjë temë nga Zigzagpress dhe çfarë ju pëlqen apo nuk ju pëlqen në lidhje me to? Nëse keni ndonjë pyetje ose feedback rreth vlerësimit tim të Zigzagpress, ose keni nevojë për ndihmë për të gjetur një temë të bukur të Zanafillës, më hidhni një vijë në komentet.

Gëzuar,

Nënshkrimi i Tomit

>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector