Rishikimi StudioPress: Temat e WordPress-it që në të vërtetë janë miqësore me SEO, me përgjegjësi celularë dhe të ndërtuara në kornizën e Zanafillës (Rekomanduar nga Yoast And Matt Mullenweg)

03.06.2020
Temat e WordPress 'Rishikimi StudioPress: Temat e WordPress-it që në të vërtetë janë miqësore me SEO, me përgjegjësi celularë dhe të ndërtuara në kornizën e Zanafillës (Rekomanduar nga Yoast And Matt Mullenweg)
0 16 мин.

Nëse jeni duke kërkuar për një temë të WordPress që duket interesante dhe është në të vërtetë SEO-Friendly, ju ndoshta do të kontrolloni StudioPress.


Të gjitha temat e StudioPress janë përgjegjëse për celularë dhe kanë kod të lehtë, të lehtë, që e bëjnë faqen tuaj të shpejtë, të sigurt dhe funksionojnë pa probleme. Ata kanë besim nga mbi 200,000 përdorues të WordPress përfshirë Yoast, Matt Cutts nga Google, plus themeluesin e WordPress – Matt Mullwenweg. Disa dyqane me temë në të vërtetë mund të marrin një intervistë me Matt. StudioPress është po aq i respektuar.

Kam shkruar këtë përmbledhje të StudioPress sepse i përdor ato Tema e qasjes Pro çdo ditë për faqen time të internetit. Duket e mrekullueshme, ngarkesat nën 1 vjeç dhe nuk kam pasur kurrë një çështje të vetme të lidhura me temën. Unë kam ndërtuar mbi 15+ site WordPress duke përdorur temat e StudioPress dhe kam shkruar 20 mësime në blog për Kornizën e tyre të Zanafillës. Dhe ndërsa ka shumë dyqane me temë WordPress dhe Genesis atje, unë gjithmonë përfundoj në StudioPress. Ky përmbledhje e StudioPress bazohet në përvojën time duke përdorur temat e tyre së bashku me këshilla praktike për t’ju ndihmuar të rregulloni temën TUAJ.

SEO-miqësore-wordpress-tema

Këtu janë 15 arsye pse ju duhet të zgjidhni StudioPress për të ndërtuar ose ridizajnuar faqen tuaj WordPress:

 1. SEO-Friendly
 2. seriozitet
 3. Peshë e lehtë
 4. Përgjegjës për celular + HTML5
 5. siguri
 6. Qasja e gatshme
 7. Dizajn i mahnitshëm
 8. Mundësuar nga Kuadri i Zanafillës
 9. Përditësime automatike
 10. Cilësimet e temës
 11. Pllakat e Zanafillës
 12. dokumentim
 13. Tutoriale në Youtube
 14. Ndihma për komunitetin
 15. Zhvilluesit e Zanafillës

1. SEO-Friendly: Kodi i pastër = Probleme më pak teknike

SEO e vërtetë që ju merrni me një temë StudioPress është kod i pastër kjo e bën faqen tuaj të internetit të funksionojë shpejt, me përgjegjësi, siguri dhe pa probleme. Nuk ju pëlqen që renditja juaj do të rritet në qoftë se ju përdorni StudioPress (ose ndonjë temë për atë çështje). Por fakti është se shumica e faqeve në internet kanë çështje teknike që mund të parandaloheshin nëse kodi i temës do të ishte shkruar më mirë. Shmangia e çështjeve teknike për pasojë A përfiton SEO dhe gjithashtu përmirëson përvojën e përdoruesit, kohëzgjatjet, sigurinë dhe mund t’ju ​​kursejë shumë para duke marrë në punë një zhvillues për të rregulluar gabimet.

StudioPress-seo

Korniza e Zanafillës vjen me të vetën Cilësimet e SEO por si për çdo temë, ju jeni më mirë konfigurimin e Plugin Yoast SEO. Zanafilla gjithashtu vjen me schema.org për copa të pasura por jeni më mirë të përdorni një plugin si Të gjithë në një skemë (falas por minimale) ose Copa të pasura WP (premium dhe i fuqishëm). Këto shtojca do të bëjnë një punë më të mirë pa marrë parasysh se në cilën temë zgjidhni. Mos u mashtroni kur një zhvillues godet fjalët “SEO-Friendly” në temën e tyre të WordPress. Mënyra më e mirë për të ditur është të ndiqni ato që njerëzit më të mirë të WordPress përdorin, dhe kjo është arsyeja pse njerëzit si Yoast dhe Matt Cutts nga Google përdorin Kornizën e Zanafillës nga StudioPress.

2. Besueshmëria: Besuar nga 200,000 njerëz të cilët &# X2665; gjenezë

Ka shumë për të thënë në lidhje me blerjen e një teme nga një kompani me reputacion (në krahasim me një zhvillues të pavarur në ThemeForest). StudioPress tani ka mbi 200,000 përdorues që u besojnë atyre për të bërë azhurnime të vazhdueshme dhe përmirësime të temave të tyre dhe Kornizës së Zanafillës. Faktori i besueshmërisë vetëm mund t’ju ​​kursejë orë të panumërta që keni të bëni me çështje teknike, dhe mundësinë që tema juaj WordPress do të ndërpritet ose keqësohet, braktiset.

@jm_cook @Skitzzo Bleva Zanafillën. Njerëzit e AM kishin dërguar tema mbi shembuj vite më parë. Unë rimbursova (kartën e dhuratës) person AM që më dha këshilla.

– Matt Cutts (@mattcutts) 27 qershor 2013

@bgardner sepse do t’i bëjë njerëzit të mendojnë se favorizoj Zanafillën mbi kornizat e tjera të temave. Oh prisni, kjo është në të vërtetë e vërtetë;) – Joost de Valk (@yoast) 31 janar 2012fac

Me StudioPress, azhurnimet e mia kanë shkuar gjithmonë pa përsosur…

wordpress-plugin-updates

Mund të mbështetem në to për të lëshuar azhurnime të shpeshta në Kornizën e Zanafillës…

Genesis-updates

kurse Temat e ThemeForest janë ndërtuar nga zhvilluesit e pavarur të cilët mund të mos jenë aq të besueshëm. Kjo është një temë e ThemeForest që kam përdorur për uebfaqen time (atë në të cilën je). Përfundimisht u ndërpre, nuk u lëshuan azhurnime dhe fillova të shkoj në gabime teknike. Më është dashur të ridizajnoj faqen time duke përdorur temën Outreach Pro nga StudioPress e cila më zgjati javë, por afatgjatë kjo ishte një bekim në maskim. Megjithatë, ju keni mundësinë për të shmangur atë gabim.

ndërprerë-themeforest-theme

3. Pesha e lehtë: Nuk ka më kod të përgjakur që ju ngadalëson

Shumica e temave të StudioPress nuk përfshijnë një portofol të integruar, kode të shkurtra dhe disa nuk përfshijnë as një rrëshqitës. Në vend që këto tipare të fshihen në temën tuaj (gjë që ju dëmton kohën e ngarkesës), do të mbështeteni në shtojcat për të shtuar vetëm funksionalitetin që ju nevojitet. Ky është i gjithë koncepti i peshës së lehtë. Kodimi i StudioPress është gjithashtu i nivelit të lartë, kështu që ju mund të jeni i sigurt që faqja juaj e gjeneruar me WordPress do të ngarkojë menjëherë. Miniera zakonisht ngarkon në .8s kur provohet brenda GTmetrix.

Raporti i Shpejtësisë së WordPress GTmetrix

4. Përgjegjës për celular + HTML5

Të gjitha temat e StudioPress janë përgjegjëse për celular dhe të gjitha, përveç 1 (Fokus Pro) janë HTML5…

Digital-Pro-Theme-nga-StudioPress

5. Siguria: Kodi i Rishikuar nga Zhvilluesi Core Mark Jaquith

Unë do të pranoj që nuk di shumë për sigurinë kur bëhet fjalë për kodimin (vetëm gjëra të përgjithshme si ndryshimi i emrit tuaj të administratorit, instalimi i një shtojce sigurie si Wordfence, etj). Por unë e di se StudioPress solli ekspertin e sigurisë dhe zhvilluesin kryesor të WordPress Mark Jaquith për të shqyrtuar dhe shkulur temat e tyre. Kjo është mirë pasi faqet e WordPress kanë qenë një objektiv i fundit.

StudioPress-temat-sigurisë

6. Qasja e gatshme (për të dëmtuarit)

Kjo e bën faqen tuaj të internetit më lehtë të lexueshëm nga njerëz të dëmtuar nga shikimi, dëgjim të dëmtuar ose të verbër me ngjyra. Ata janë gjëra të vogla si ta bëjnë tekstin me kontrast të lartë në krahasim me ngjyrën e sfondit, ose ta bëni navigimin tuaj të zgjedhshëm nga tastiera. Nuk është një faktor renditje në Google (por të paktën) por e bën faqen tuaj më të lehtë për këtë grup njerëzish.

accessibility-gati-wordpress-temat

7. Hartime të mahnitshme me një përzgjedhje të gjerë të temave

Unë ju siguroj se ka disenjatorë më të mirë të WordPress sesa unë, por uebfaqja ime është një version i personalizuar i StudioPress ‘ Tema e qasjes Pro. Kontrolloni faqen time ose shihni vitrinë seksion në StudioPress për të parë faqet e Genesis të krijuara duke përdorur temat e StudioPress.

Outreach-pro-StudioPress-theme-customization

8. Mundësuar nga Kuadri i Zanafillës

Të gjitha temat e StudioPress janë ndërtuar në Kornizën e Zanafillës. Kjo është e ngjashme me një temë prindër dhe lehtëson zhvillimin e temës së fëmijës tuaj (atë që ju zgjidhni në StudioPress). Duke përdorur Genesis ju po lejoni StudioPress të bëjë azhurnime të vazhdueshme në Kornizën e Zanafillës e cila mban faqen tuaj të internetit të funksionojë pa probleme. Në thelb ndihmon me gjithçka që renditet në këtë përmbledhje të StudioPress. Ti mundesh mësoni rreth kornizave të temave në këtë postim WP Fillestar. Qëndroni të sigurt, Zanafilla është ndër kryesoret kornizat respektohet në komunitetin e WP.

genesis-kornizë

9. Azhurnime automatike: Një gjë më pak për t’u shqetësuar

Sapo të instaloni temën tuaj, mund të aktivizoni autopërditë në cilësimet e temës së Genesis:

genesis-automatike-updates

10. Cilësimet e temës: Një pamje e brendshme

Të gjitha temat e StudioPress kanë cilësimet e temës Genesis të cilat mund t’i eksportoni dhe importoni për t’i përdorur në shumë site të Genesis. Siç mund ta shihni nuk ka pothuajse aq shumë mundësi si një temë e fortë si Avada në ThemeForest, por siç thashë, ky është koncepti i një teme të lehtë.

StudioPress-theme-options

11. Plugins Genesis (Po ashtu i lehtë)

StudioPress ka një grup Shtojcat e Zanafillës Unë do ta përdorja PFRFUNDIMIN për të rregulluar temën tuaj të StudioPress. Shumica e tyre kanë vlerësime të larta, janë të lehta, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për to që ngadalësojnë faqen tuaj. Të paktën do t’i shikoja këto shtesa të Zanafillës:

StudioPress-Zanafilla-shtojca

12. Dokumentim i ngurtë për të filluar

dokumentim StudioPress ka si Kornizën e Zanafillës dhe temat e tyre është jashtëzakonisht e dobishme. Pasi të blini një temë, do të keni qasje në të udhëzimet e konfigurimit. Këtu ata do të tregojnë se si të instaloni temën tuaj, të importoni përmbajtje demo, konfigurimin e faqes fillestare, parametrat e Genesis SEO, përdorimin e kolonave dhe mësime të tjera. Më poshtë janë udhëzimet që kam marrë për Outreach Pro.

terren-pro-të setup-udhëzime

13. Tutoriale në Youtube për pothuajse çdo temë

Meqenëse StudioPress është kaq popullor, një numër i madh i njerëzve kanë përdorur temat e tyre. Zakonisht mund të gjesh mësime në Youtube që ju tregojnë se si të konfiguroni temën tuaj StudioPress, veçanërisht nëse ka qenë për ca kohë (si ekzekutivi Pro, Eleven40 Pro, Parallax Pro, të tjerët). Këtu është një mësim i shkëlqyer në Youtube nga Lisa Irby që ju tregon se si të personalizoni ndonjë temë të Zanafillës WordPress:

14. Mbështetja e komunitetit: Bashkohuni në Facebook Group!

Nëse blini një temë të StudioPress, patjetër që duhet të bashkoheni në Genesis WordPress Group Group. Ata janë jashtëzakonisht të dobishëm dhe skuadra e StudioPress poston azhurnime të rregullta në njoftimet me tema të reja, këshilla dhe lajme të tjera rreth Kornizës së Zanafillës. Nëse keni një pyetje ose çështje që lidhet me ndonjë gjë Zanafillë, kjo është një nga Grupet më të dobishme të Facebook-ut, të cilave u jam bashkuar.

genesis-wordpress-facebook-group

15. Shumë zhvillues të Zanafillës Nëse keni nevojë për Ndihmë

StudioPress ka listën e tyre të Zhvilluesit e Zanafillës por unë punoj me Pronaya i cili është shumë më i lirë ($ 40 / orë) dhe më ka ndihmuar të ndërtoj mbi 15 site WordPress në Kornizën e Zanafillës. Ne kemi punuar së bashku për 5 vjet dhe ju mund ta punësoni atë freelancer.com (thjesht regjistrohu dhe kërko për përdoruesin bdkamol). Ai jeton në Bangladesh por nëse nuk e keni parasysh ndryshimin në kohë, ai flet mirë anglisht dhe zakonisht plotëson azhurnime brenda 1-2 ditësh. Ai mund ta instalojë temën tuaj, ta rregulloje dhe t’i bëjë të gjitha Optimizimi i shpejtësisë së WordPress projekte për mua.

pronaya-freelancer

Zgjedhja e një Teme StudioPress

Do ta beja bazoni vendimin tuaj jashtë modelit që ju pëlqen. Ndërsa disa tema janë specifike për industrinë, përmbajtja është menduar të shkëmbehet gjithsesi. Prandaj, mos e bazoni vendimin tuaj vetëm në përmbajtje. Outreach Pro është reklamuar si një temë në kishë, por unë e kam përdorur atë si një faqe interneti për marketing dhe e dua atë. qartë pasuri të paluajtshme, WooCommerce, arsim, dhe madje tema paralele janë unike për atë lloj uebfaqeje, por temat me shumë qëllime mund të personalizohen për çdo industri.

 • Biznesi: Pro Ekzekutiv, Agjenci Pro, Digital Pro
 • Agjent i pasurive të patundshme: Agjent i përqendruar, AgentPress
 • Blogger i Përgjithshëm: Eleven40 Pro, Gjashtëmbëdhjetë Nëntë
 • Blogger për Ushqime: Foodie Pro, Brunch Pro, Dish Daily, Wellness Pro, Cook’d Pro
 • Revista / Lajmet: Metro Pro, News Pro, Revista Pro
 • Parallax: Parallax Pro, Altitude Pro
 • Restoranti: Cafe Pro
 • Edukimi: Edukimi Pro
 • WooCommerce: Xhesika, Hyjnore, Galeria Pro, Glam Pro

Shikoni Temat e StudioPress

Paketa Gjithë Tema Pro Plus: Merrni Të Gjitha 55+ Temat e StudioPress

Paketa Gjithë Temeje StudioPress Pro Plus përfshin të gjitha temat e StudioPress për 499,95 $ + 99,95 $ / vit pas. kjo pako temash përfshin të gjitha temat e palëve të treta dhe të ardhshme në koleksionin e tyre. Kam gjetur shumë koncerte me pagesa më të larta përfshijnë kompani që duan të përdorin Zanafillën, kështu që të jesh një zhvillues i WordPress (dhe zhvilluesi i Genesis) mund të të marr më shumë klientë në vetvete.

Plugin StudioPress Pro Të gjitha Paketat e Temave

Uebfaqet e vitrove: Shihni Versionet e personalizuara të secilës temë

Përdorni vitrinë seksionin në faqen e internetit të StudioPress për të parë versionet e personalizuara të secilës temë. Ekziston një opsion në anën e djathtë të faqes ku mund të filtroni sipas temës (dhe do të vini re që disa faqe në internet duken krejtësisht ndryshe nga tema, duke ju treguar se sa fleksibël janë).

StudioPress-vitrinë-filter

StudioPress-vitrinë

Shikoni Temat e StudioPress

Kjo është gjithçka që kam! Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me rishikimin tim të temave të StudioPress, Kornizën e Zanafillës, ose një temë specifike, më hidhni një vijë në komentet dhe do të jem i lumtur t’ju ndihmoj. Sapo mësova për StudioPress u dashurova (siç thonë ata). Por seriozisht, unë me të vërtetë kënaqem duke punuar me temat e tyre dhe padyshim që e ka bërë jetën time më të lehtë sidomos aspektin e projektimit.

Gëzuar,

Nënshkrimi i Tomit

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector