15 tipů pro optimalizaci rychlosti WordPress, aby váš web rychle zářil (stejně jako jsem použil pro získání 100% skóre PageSpeed ​​v GTmetrix)

Tipy pro optimalizaci rychlosti WordPress


Hledáte několik skvělých tipů pro rychlost WordPress?

Jedná se o stejné tipy, které používám k získání 100% skóre GTmetrix na mé domovské stránce a <2s načítají časy téměř na každém z mých příspěvků. Naučíte se vše od optimalizace pluginů, obrázků, doby odezvy serveru, CDN a externích zdrojů, jako jsou písma Google a videa YouTube..

Jako nástroj výběru použijte GTmetrix.
Poskytuje přesné doby načítání a obsahuje rozsáhlá doporučení, jako je třeba obrázky, které je třeba optimalizovat, které pluginy zpomalují váš web WordPress, čas do prvního bytu, CDN atd..

Statistiky Google PageSpeed ​​jsou dobré pouze pro měření doby odezvy serveru, která by měla být <200 ms. Jinak je to docela zbytečné a existuje mnoho článků, které vysvětlují proč.

Pingdom je nejpřesnější nástroj pro měření doby načítání, ale jejich doporučení nejsou tak velká jako GTmetrix. (například neuvádí, které konkrétní obrázky je třeba optimalizovat).

Tento příspěvek, který čtete, má velikost stránky 1,61 MB, 69 požadavků a stále se načítá přibližně za 1 s:

Tipy pro optimalizaci rychlosti WordPress GTmetrix Report

Máte-li dotazy nebo potřebujete pomoc, napište mi komentář nebo si také najměte můj optimalizátor rychlosti WordPress, který vám pomůže zlepšit skóre + časy načítání před + po zprávách GTmetrix.

1. Vyvarujte se známých pluginů s vysokým CPU

“Není to počet pluginů, je to kvalita,” řekl každý

Pokud používáte některý z těchto pomalých pluginů, zvažte jejich nahrazení rychlejší alternativou.

* Mezi nejpomalejší pluginy WordPress patří sociální sdílení, statistika (analytika), posuvníky, portfolia, tvůrci stránek, kalendáře, chat, kontaktní formuláře, související příspěvek, mapa stránek, Wordfence, WPML, WooCommerce a jakýkoli plugin, který spouští probíhající kontroly nebo procesy. Lze je identifikovat pomocí produktu Query Monitor nebo GTmetrix Waterfall.

 1. Přidat toto
 2. Sledování podvodných kliknutí AdSense
 3. All-In-One Kalendář událostí
 4. Zálohujte kamaráda
 5. Beaver Builder
 6. Lepší soubory WordPress Google XML Sitemap
 7. Kontrola přerušeného odkazu (použijte kontrolu odkazu Dr. Link)
 8. Neustálý kontakt pro WordPress
 9. Kontaktní formulář 7
 10. Kontextové související příspěvky
 11. Digi Automatické odkazy
 12. Disqus Comment System
 13. Divi Builder
 14. Základní mřížka
 15. Chat na Facebooku
 16. Efektní galerie
 17. Fuzzy SEO Booster
 18. Google Analytics
 19. Překladač jazyků Google
 20. Zobrazit úplný seznam 65 pomalých pluginů

Jak najít své nejpomalejší pluginy
Můžete použít nástroj Query Monitor nebo procházet přehled GTmetrix a zjistit, zda se stejný plugin zobrazuje na kartách PageSpeed ​​a YSlow několikrát. Zkontrolujte také vodopád:

Pomalý plugin WordPress

2. Nenechávejte pluginy běžet na každé stránce

Vyčištění aktiv umožňuje selektivně zakázat načítání pluginů + skriptů na určitý obsah. Můžete například zakázat načítání obsahu, který se nezobrazuje, v kontaktním formuláři a doplňku pro úryvky. Nebo zakažte načítání pluginů affiliate marketingu na stránky.

Tím se eliminují zbytečné požadavky a zkracuje se doba načítání. Použití Asset CleanUp je také snadnější než Plugin Organizer a další pluginy s podobnou funkčností. Velmi doporučuji.

Selektivní deaktivace aktivního čištění

3. Použijte zásuvný modul Cache s nejvyšším hodnocením

Který plugin pro mezipaměť je nejlepší? Podívejte se na tyto průzkumy na Facebooku:

WP Rocket je obvykle # 1, protože přichází s mnoha funkcemi, které většina zásuvných modulů cache nemá (čištění databáze, líné načítání obrázků + videa, lokální písma + analytika, předběžné načítání, integrace CDN), což je důvod, proč obvykle přináší lepší skóre + doby načítání než další pluginy do mezipaměti.

To také znamená, že pokud byste měli používat většinu ostatních pluginů pro mezipaměť, museli byste nainstalovat přibližně 6 dalších pluginů, když je všechny tyto vestavěné WP Rocket. Pokud jste jako já, měli byste jen jeden plugin.

Nejlepší anketa pro mezipaměť 2016

2019 hlasování s pluginem pro mezipaměť

Swift vs WP Rocket

2016 anketa pro mezipaměť

Nejlepší ankety pro pluginy 2018

wp raketa vs w3 totla cache

Funkce rakety WP nejsou součástí většiny pluginů pro mezipaměť:

 • Vyčištění databáze: vestavěný do WP Rocket, nebo použijte WP-Optimize.
 • Líné načítání: vestavěný do WP Rocket, nebo použijte WP YouTube Lyte.
 • Kontrola srdečního rytmu: vestavěný do WP Rocket, nebo použijte Heartbeat Control.
 • Místní Google Analytics: vestavěný do WP Rocket, nebo použijte CAOS Analytics.
 • Místní písma Google: vestavěný do WP Rocket, nebo použijte OMGF nebo SHGF.
 • Předběžné načtení požadavků DNS: vestavěný do WP Rocket, nebo použijte Pre * Party Resource Hints.
 • Mezipaměť prohlížeče Pixel Facebook: vestavěný do WP Rocket (žádný jiný plugin to nedělá).
 • CDN: vestavěný do WP Rocket (Cloudflare + více CDN), nebo použijte CDN Enabler.

Swift Performance Lite je také dobrý, ale je obtížnější jej nastavit a pravděpodobně nebudete mít stejné výsledky jako WP Rocket. Ale Swift přichází s organizátorem pluginu, který je užitečný.

4. Upgradujte na PHP 7.3

Upgradování na vyšší verzi PHP je nejjednodušší a vaše stránky mohou 2-3krát zrychlit.

Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se k hostitelskému účtu, najít správce verzí PHP a ujistit se, že máte nejnovější verzi (zkontrolujte svůj web poté). Někteří hostitelé rychleji vydávají novější verze PHP než jiné, což je další důvod, proč byste se měli vyhnout GoDaddy, Bluehost a HostGator (oba byli pozdě, aby uvolnili PHP 7.2 a pravděpodobně tam zůstanou na chvíli).

Aktualizace PHP

Můžete použít Zobrazit plugin verze PHP abyste zkontrolovali, kterou verzi PHP právě používáte.

Display-PHP

5. Optimalizace externích skriptů

Externí skripty mohou být na vašem webu cokoli, co vytváří externí požadavky z externích webů. Vložení jsou velmi běžná (vložená videa, Githubův kód, zveřejňování pracovních míst, dokonce i GIF).

Některé skripty mohou být optimalizovány (hostování písem + analytický sledovací kód místně), líné načítání videí nebo dokonce chytré způsoby, jako pořizování screenshotů z příspěvků na Twitteru místo jejich vkládání. Můžete dokonce zkusit mezipaměti Gravatars pomocí pluginu nebo pomocí Disqus podmíněné zatížení nebo Perfmatters (vytvořeno Kinstou) k optimalizaci skriptů, stylů a fragmentů vozíku WooCommerce.

Ostatní externí skripty je téměř nemožné optimalizovat. Nikdy jsem neviděl web s AdSense, který by měl slušný přehled GTmetrix. Vysoké pluginy pro sociální sdílení CPU a přidávání komentářů váš web vždy zpomalí (to souvisí s volbou lehkých pluginů). Můj návrh – optimalizujte ty, které můžete, pokuste se vyhnout ostatním a cokoli, co zbylo, ujistěte se, že tento seznam společné domény k předběžnému načtení použitím WP Rocket. Vyhněte se však externím skriptům, kdykoli můžete.

Externí skripty v GTmetrix

Písma Google
Můžete hostovat písma místně pomocí WP Rocket, OMGF nebo Self-Hosted Google Fonts. Asset Manager a Autoptimize mají také možnosti. Nejlepší způsob, jak optimalizovat písma, je však lokální hostování písem. Přejděte na web Google Fonts a stáhněte všechna písma, která používáte (buďte co nejmenší pomocí písem a hmotností). Dále převeďte písma na soubory webových písem pomocí Transfonter. Nahrajte soubory webového písma do složky wp-uploads a přidejte vlastní písmo do CSS.

Google Analytics
WP Rocket, CAOS Analytics a Local Google Analytics pro WordPress plugin opraví chybu „využití mezipaměti prohlížeče“ v GTmetrix při používání Google Analytics. Používám WP Rocket.

Google AdSense
Načítání Google AdSense asynchronně a Cloudflare Rocket Loader může optimalizovat Google AdSense, ale jedná se o největšího zabijáka GTmetrix ze všech. Jde v zásadě o obchod se zpeněžováním výkonu a je jen málo toho, co můžete udělat, aby se načítání AdSense urychlilo.

Vložená videa YouTube
Pokud používáte WP Rocket, mají možnost líné načítání videí a nahrazení prvku iframe obrázkem náhledu (takže se videa načtou pouze tehdy, když lidé kliknou na tlačítko přehrát). Pokud nepoužíváte WP Rocket, je dobrá alternativa WP YouTube Lyte. To může oholit několik sekund z vašich počátečních časů načítání a je to snadné. Mnoho vložených videí může trvat 2 sekundy.

Vložené tweety, příspěvky na Facebooku a na Instagramu
Pokud na svůj web vkládáte příspěvky, zvažte vytvoření snímků obrazovky a jejich nahrazení obrázkem (příklad viz část zkrácení doby odezvy serveru). Použil jsem rozložení ve dvou sloupcích a pořídil jsem screenshoty z průzkumů na Facebooku. Nyní nemusejí stahovat žádosti z Facebooku.

Gravatary
Pokud máte na svém blogu spoustu komentářů, pravděpodobně víte, kolik Gravatarů a dokonce i některých pluginů pro komentování může váš web zpomalit. Rozhodl jsem se deaktivovat Gravatary, protože jsem velmi nabitý časy načítání, ale můžete také vyzkoušet mezipaměť Harryho, FV a Optimum Gravatar. Žádný z těchto pluginů však pro mě nepracoval. Druhou možností je přerušit nebo skrýt komentáře.

Pluginy pro sociální sdílení
Tlačítka sociálního sdílení přitahují externí požadavky z Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítí. Pokud má váš plugin možnost aktualizovat „jako počet“, můžete jej upravit tak, aby se neaktualizoval tak často. Jinak doporučuji jeden z těchto lehkých doplňků pro sociální sdílení:

6. Served Scaled Images

Poskytování zmenšených obrázků znamená, že je třeba změnit velikost velkých obrázků, aby byly menší.

GTmetrix vám řekne, které obrázky jsou příliš velké a správné rozměry, na které by měly být změněny velikosti. Musíte pouze změnit jejich velikost a nahradit staré obrázky novými.

Served Scaled Images

Je to dobrý nápad vytvořit cheat sheet rozměry obrázku, takže znáte rozměry všech vašich různých obrázků. Například vaše posuvníky mohou mít 1024 x 400 pixelů, zatímco obrázky vašich widgetů jsou 300 x 300 pixelů, nebo vaše obrázky v celé šířce blogu mohou mít šířku 680 pixelů (jako je moje). Takže než vytvořím jakýkoli obrázek, vím, že musí být změněn na ty rozměry, aby se mohl rychle načíst.

Vzorový obrázek Cheat Sheet:

 • Logo: 300 x 100 pixelů
 • Posuvníky: 1024 x 400 pixelů
 • Widgety: 300 x 300 pixelů
 • Doporučené obrázky: 350 x 350 pixelů
 • Obrázky blogu v plné šířce: 680 pixelů (šířka)

Pokud máte chyby obrázků v měřítku, budete je muset opravit ručně bez pluginu. Jakmile se však seznámíte s správným nastavením velikosti obrázků, neměli byste tuto chybu už nikdy mít.

7. Komprimujte obrázky

ShortPixel, Imagify a Smush jsou 3 nejlepší pluginy.

Nainstalujte jeden z těchto pluginů (používám ShortPixel), zaregistrujte se pomocí klíče API a poté hromadně komprimujte všechny obrázky na vašem webu. Před hromadnou optimalizací byste samozřejmě měli zkontrolovat nastavení, vyzkoušet několik obrázků a zálohovat je. I když pluginy říkají „bezeztrátové“, téměř vždy dojde k malému poklesu kvality. Toto je dilema fotografa – pokud je rychlost důležitější, udělejte to. Pokud ne, ne!

Nastavení ShortPixel

8. Nastavte CDN Cloudflare

Neexistuje žádný důvod nepoužívat bezplatnou CDN Cloudflare.

Hostuje vaše webové stránky ve více než 200 datových centrech, je bezpečnější a má na ovládacím panelu spoustu funkcí. Pokud jste nenastavili Cloudflare a nezměnili jmenné servery, udělal bych to.

Cloudflare Data Centers

Pokud již Cloudflare máte, zde je několik dalších optimalizací rychlosti:

 • Pravidla pro nastavení stránky, chcete-li ušetřit šířku pásma a zabezpečit správce wp-admin
 • Nakonfigurujte nastavení rychlosti Cloudflare, abyste mohli co nejlépe využít jejich služby
 • Povolte ochranu Hotlink, abyste zabránili lidem v používání šířky pásma obrázků
 • Nechte svůj mezipaměť plugin postarat se o minifikaci, pak jej deaktivujte v Cloudflare

9. Zvažte více CDN

Více CDNs = více datových center = rychlejší doručení vašeho obsahu.

Více CDN

Používám oba Zataženo a StackPath. Menší webové stránky by měly být v pořádku pouze s cloudflare, ale pokud jste vážně ohledně rychlosti, zvážil bych další CDN. StackPath má vynikající podporu a v případě potřeby vám pomůže nakonfigurovat optimální nastavení. KeyCDN je také dobrý.

U jiných CDN kromě Cloudflare vygenerují URL CDN, které vložíte do svého pluginu pro mezipaměť (většina pluginů pro mezipaměť má pole URL pro CDN) nebo použije modul pro aktivaci CDN.

10. Zrychlete načítání pluginů

Všichni víme, že pluginy mohou zničit skóre GTmetrix, takže zde je několik tipů, jak je optimalizovat.

 • Vyhněte se vysokým pluginům CPU: vyhněte se tomuto seznamu pomalých pluginů. Mezi běžné pomalé pluginy patří pluginy pro sociální sdílení, portfolia, posuvník, statistiky, zálohy a další.
 • Nahraďte pluginy s vysokým procesorem rychlejšími pluginy: Bude vyžadován určitý výzkum, ale vyměňte všechny své vysoké pluginy CPU za rychlejší a lehčí pluginy.
 • Odstraňte doplňky, které nepotřebujete: můžete nahradit pluginy kódem (např. vložit měřicí kód GA přímo, použít pluginy Facebook místo pluginů nebo vytvořit obsah v HTML + CSS? Jakékoli pluginy, které můžete nahradit kódem, udělejte to.
 • Nepoužívejte JetPack pro pár modulů: nejprve deaktivujte všechny moduly, které aktuálně nepoužíváte v nastavení ladění. Dále opravdu potřebujete JetPack, pokud jej používáte pouze pro pár věcí? Je to nechvalně známé pro zpomalení stránek. Sázíte se na nalezení nefarbeného pluginu, který provádí pouze stejnou funkci.
 • Najděte své nejpomalejší doplňky: Pro zobrazení nejpomalejších pluginů použijte kartu GTmetrix Waterfall nebo Query Monitor (karta dotazy podle komponent). Pokud se plugin ve vaší zprávě PageSpeed ​​+ YSlow zobrazuje vícekrát, může to být také indikátor.

11. Limit Post Revitions + Autosaves

Ve výchozím nastavení WordPress automaticky ukládá každou dodatečnou revizi a také průběžně ukládá koncepty při jejich úpravách. Uložení konceptů může být plýtváním serverovými prostředky a uložení tisíce následných revizí může nafouknout vaši databázi, takže tato nastavení alespoň vyladíme.

Přidejte toto do svého wp-config.php:

define (‘AUTOSAVE_INTERVAL’, 60 * 60 * 60 * 24 * 365); // Nastavte interval automatického ukládání na 1x za rok
define (‘WP_POST_REVISIONS’, 3);

Můžete také zakázat automatické ukládání a omezit revize příspěvků pomocí Perfmatters nebo Clearfy.

Nastavení optimalizace Perfmatters

12. Blokujte spamové boty od zasažení vašich stránek

Spamové roboty jsou plýtváním serverovými prostředky.

Opakovaně zasáhli váš web a spotřebovávají serverové prostředky, aniž by to mělo nějaký přínos. A aniž byste zkontrolovali, zda zasáhnou váš web (použijte Wordfence), nevěděli byste, že tam jsou.

Krok 1: Najděte spamové roboty pomocí Živý přenos dopravní zprávy Wordfence. Pokud na svůj web neustále narazíte stejného robota, Google je jeho název hostitele a zjistěte, zda ho ostatní lidé nahlásili jako spam. Googlebot a další legitimní roboti jsou samozřejmě v pořádku, ale roboti jako amazon.aws a linode byli hlášeni jako problémy. Tyto 2 roboty zasáhly můj vlastní web téměř každou sekundu!

Live-Traffic-Report-Wordfence

Krok 2: Blokování spamu pomocí robotů Pravidla firewallu cloudflare, BBQ, Černá díra, nebo Wordfence. Osobně bych použil firewall firewall společnosti Cloudflare, pokud chcete zablokovat pouze několik primárních robotů proti spamu, protože samotný Wordfence může způsobit vysoké CPU. Chcete-li to zkontrolovat, najděte ve službě Wordfence spamovací roboty, zabloňte spamovací roboty pomocí Cloudflare a poté smažte Wordfence, aby se nespotřebovával procesor.

Pravidlo blokování slov

13. Snižte dobu odezvy serveru na <200 ms

Váš server (hosting) je Faktor č. 1 v Průvodci optimalizací WordPress.

Chcete-li zkontrolovat doba odezvy serveru, provozujte svůj web pomocí Google PageSpeed ​​Insights:

Snižte dobu odezvy serveru

SiteGround (sdílený hosting) a Cloudways (cloud hosting) jsou obvykle nejlepšími 2 hostiteli podle více průzkumů na Facebooku, z nichž mnozí přijali skupinu FacebookPress Hosting WordPress.

Ať už děláte cokoli, vyhněte se GoDaddy a EIG který vlastní více než 60 různých hostingových společností včetně Bluehost, HostGator, iPage, Site5 a dalších. Jsou neslavní pro pomalé servery.

Mnoho lidí, kteří již migrovali na server SiteGround, Cloudways a Kinsta, zveřejnilo na Twitteru snímky svých nových časů načítání. Někteří lidé viděli zlepšení 7s.

Tam je spousta špatných informací – dokonce i hostování recenzí na YouTube doporučuje společnostem, jako je Bluehost, HostGator nebo dokonce HostPapa. To je naprosto směšné; Proveďte výzkum ve skupinách Facebooku a podívejte se, co skuteční lidé říkají na Facebooku a Twitteru.

SiteGround a Cloudways vás budou migrovat zdarma.

Přepínání na SiteGround

Migrace doby načítání na webu

Bluehost na SiteGround GTmetrix

HostGator na SiteGround

SiteGround GTmetrix

SiteGround Statistiky Google PageSpeed

100 Perfektní skóre na webuGround

HostGator na přenesení SiteGround

SiteGround Response Times On Joomla

Přepnuto na SiteGround Hosting

SiteGround Rocket Imagify Combo

Joomla GTmetrix On SiteGround

Statistiky SiteGround PageSpeed

SiteGround On Joomla

2019 Anketa o hostování

2017-WordPress-Hosting-FB-Anketa

Doporučení hostitele Elementor

Doporučení pro červenec 2019

Anketa WordPress-Host-Anketa-Aug-2018

Sdílený hosting-anketa-2017

2019-Hosting-Anketa

Společnost Go-To-Hosting-Company

WordPress-Hosting-Anketa-2017

Managed-Hosting-Anketa

2016-WordPress-Hosting-FB-Anketa

Oblíbený hosting pro Elementora

2018 Doporučení pro hostování

Anketa o hostování WordPress září 2018.png

Spravovaný-WordPress-Hosting-Anketa-2017

2019-Hosts-Anketa-1

Hosting-Anketa-Pro-Speed

WordPress-Hosting-Anketa-červen-1

SiteGround-Doporučení

14. Zakažte skripty, styly, fragmenty košíku WooCommerce

Weby WooCommerce jsou neslavně pomalé.

Důvodem je částečně to, že WooCommerce přidává skripty, styly a fragmenty košíku na každou jednotlivou stránku na vašem webu (dokonce i na stránky, které nejsou elektronickým obchodem). Stejně jako byste neměli dopustit, aby se na každé stránce spouštěly některé pluginy (tip č. 2), neměli byste nechat možnosti WooCommerce spouštět na stránkách, které nejsou elektronickým obchodem. Můžete je všechny deaktivovat jedním kliknutím pomocí Perfmatters plugin od Kinsta (což vám také umožňuje selektivně deaktivovat pluginy / skripty), jinak můžete tyto kódy použít z Githubu.

optimalizace woocommerce perfmatters

Zakázat skripty WooCommerce:

Zakázat styly WooCommerce: viz Dokumentace Woocommerce.

Zakázat fragmenty košíku WooCommerce:

15. Vložte svůj GTmetrix Report do skupin Facebook

Pokud stále potřebujete pomoc, existují skupiny na Facebooku, kde lidé rádi poskytnou zpětnou vazbu. Neváhejte mi také zanechat komentář, podívejte se na můj úplný průvodce rychlostí WordPress nebo najměte můj tým pro optimalizaci rychlosti WordPress, který vám pošle před a po zprávách GTmetrix.

2019-GTmetrix-Report

Doporučené skupiny na Facebooku

WordPress urychluje skupinu Facebook

Doufám, že to bylo užitečné.

Na zdraví,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map