Jak zablokovat špatné roboty ve WordPressu: Průvodce bojem proti spamovým bitům od zasažení vašich stránek a zdůraznění vašeho serveru

Špatné roboty jsou plýtváním serverovými prostředky a mohou zkreslit data Google Analytics.


Blokování špatných robotů ve WordPress může zrychlit váš web a zabránit zbytečným robotům v neustálém zasažení vašeho webu. Nikdy byste nevěděli, zda na váš web zasáhli spamové roboty, pokud jste je nezkontrolovali. V tomto tutoriálu vám ukážu, jak najít špatné roboty pomocí Wordfence, pak je zablokujte buď pomocí Wordfence, Cloudflare Firewall Rules nebo Blackhole For Bad Bots plugin.

Nedoporučuji Wordfence, protože to může být samotný pomalý plugin. Pravidla Fireflare Firewallu vám umožňují blokovat pouze 5 robotů (s bezplatným plánem), což může být skvělý začátek pro většinu webů WordPress, a plugin Blackhole For Bad Bots by měl blokovat všechny spamovací roboty, které nesplňují pravidlo nofollow.

Co jsou špatné roboty a proč je mám blokovat??

Špatné roboty jsou jakékoli roboty, které na váš web nenarušily žádný užitek. Tyto roboty spotřebovávají prostředky serveru, zejména pokud nadměrně zasáhly vaše webové stránky nebo stránku pro přihlášení k WP. Pokud je zablokujete, můžete na server méně zatěžovat a potenciálně vám ušetří šířku pásma, náklady na hostování a zrychlí váš web. Může to také zabránit tomu, aby se v údajích Google Analytics zobrazovaly špatné roboty.

1. Nainstalujte Wordfence

Wordfence vám ukáže, jak všichni roboti zasáhnou váš web v reálném čase.

Tento plugin nemusíte nechat trvale zapnutý; budeme striktně používat jeho Live Traffic report, abychom zjistili, které roboty zasáhnou váš web a zda by měly být blokovány. Jakmile známe špatné roboty, můžeme je zablokovat, aniž bychom museli nechat Wordfence nainstalován.

Doplněk Wordfence-Security-Plugin

2. Zobrazte svůj živý dopravní zpravodajství

Přejděte na Wordfence → Nástroje → Živý provoz.

živé dopravní hlášení zobrazí všechny roboty, kteří zasáhnou vaše stránky v reálném čase.

Karta Wordfence-Live-Traffic

3. Identifikujte špatné roboty zasažení vašeho webu

Sledujte svůj živý dopravní zpravodajství na několik minut, abyste zjistili, zda podezřelí roboti opakovaně nenarazili na váš web. Udělejte si seznam svých hostitelských jmen (zobrazených ve Wordfence) a poté Google jejich hostitelská jména, abyste zjistili, zda je ostatní lidé nahlášeni hlásí jako špatný robot (budete muset udělat nějaký průzkum a ujistit se, že se jedná o spamový robot). Googlebot a další legitimní roboti jsou v pořádku a neměli by být blokováni, ale dávejte pozor na podezřelé a přidejte je do svého seznamu..

Live-Traffic-Report-Wordfence

Po vytvoření seznamu všech názvů hostitelů spamu máte několik možností, jak je zablokovat. Doporučuji plugin Blackhole For Bad Bots, protože je automatický a v budoucnu zablokuje všechny nové škodlivé roboty (které nemusí být na vašem seznamu). Nebo pokud máte pouze několik primárních robotů proti spamu, kteří zasáhnou váš web (až 5 jmen hostitelů), můžete také použít pravidla brány firewall společnosti Cloudflare. Wordfence skvěle blokuje špatné roboty, ale samotný plugin může způsobit pomalý web WordPress.

4. Blokovat špatné roboty pomocí Wordfence

Wordfence má celou řadu možností blokování špatných robotů, ale samotný plugin může váš web WordPress trochu zpomalit a pokud není plugin správně nakonfigurován, riskujete blokování legitimních lidí / prolézacích modulů. Wordfence používejte, pouze pokud jej pohodlně konfigurujete.

Blokovat špatné roboty podle názvu hostitele

 • Přejít na Nastavení blokování a vytvořit blokovací pravidlo
 • Přidejte název hostitele špatného robota, kterého chcete zablokovat
 • Použijte hvězdička (jak je ukázáno níže), chcete-li zablokovat všechny varianty tohoto robota
 • Vytvořte pravidla blokování všech chybných názvů hostitelů z vašeho živého dopravního hlášení

Pravidlo blokování slov

Blokujte špatné roboty s omezením rychlosti

 • Přejděte na Wordfence → Firewall → Omezení sazeb
 • Nakonfigurujte nastavení tak, aby omezovalo „požadavky“ a „prohlížené stránky“ prolézacími moduly
 • Dávejte pozor, abyste nebránili legitimním robotům / lidem, kteří nedodržují vaše pravidla omezující rychlost

Omezení rychlosti slova

Nakonfigurujte ochranu hrubých sil Wordfence

 • Přejděte na Wordfence → Firewall → Brute Force Protection
 • Povolte omezení pokusů o přihlášení a zabraňte uživatelským jménům „admin“
 • Nakonfigurujte tato nastavení, abyste dále zabezpečili svou administrátorskou oblast WP

Viz Protokol blokování spamů – jakmile nakonfigurujete Wordfence tak, aby blokoval špatné roboty, uvidíte přihlášení všech robotů blokovaných z vašeho webu, jejich hostitelských jmen a jejich počtu bloků.

Blokování Wordfence-Firewallu

5. Blokujte špatné roboty pomocí pravidel brány firewall v cloudu

Pravidla firewallu cloudflare umožňuje blokovat maximálně 5 jmen hostitelů na bezplatném plánu.

Přihlaste se ke svému Cloudflare Dashboard a přejděte na Firewall → Firewall Rules → Create a Firewall Rule. Zkopírujte názvy hostitelů chybných robotů (z Wordfence) a přidejte je sem do pole „Hodnota“. Protože můžete vytvořit 5 pravidel, opakujte tento krok pro 5 nejhorších špatných robotů od Wordfence.

 • Pole = název hostitele
 • Operátor = Obsahuje
 • Hodnota = název hostitele špatného robota, který jste našli v Wordfence

Pravidlo firewallu Cloudflare blokuje špatné roboty

Na kartě Události Firewallu můžete vidět blokace robotů pomocí Cloudflare:

Cloudflare-Firewall-Events

6. Nainstalujte zásuvku Blackhole pro Bad Bots

Plugin Blackhole For Bad Bots zastaví špatné roboty přidáním skrytého spouštěcího odkazu do zápatí vašeho webu, který říká robotům, aby jej nesledovali. Pokud ano, budou okamžitě zablokováni z vašeho webu. Jakékoli legitimní roboti (např. Googlebot) se budou řídit vaším pravidlem a nebudou blokováni.

Blackhole pro Bad Bots

Krok 1: Nainstalujte zásuvku Blackhole pro Bad Bots.

Krok 2: V nastavení pluginu zkopírujte pravidla robotů.

Pravidla robotů Blackhole

Krok 3: Přidejte do souboru robots.txt pravidla pro roboty.

Blachole-Robots-txt

Krok 4: Po přidání pravidla přejděte na domovskou stránku a zobrazte zdrojový kód. Hledejte slovo „blackhole“ a měli byste vidět odkaz vytvořený pluginem. Mělo by to vypadat takto:

NEPOUŽÍVEJTE tento odkaz, jinak vám bude web zakázán!

Krok 5: V nastavení „Bad Bots“ pluginu si můžete prohlédnout všechny blokované roboty.

Blackhole-Blocked-Bots

7. Přesuňte svou přihlašovací stránku WP

Některé špatné roboty se pokusí získat přístup k vaší přihlašovací stránce wp. I když se jim nepodaří získat přístup, budou se mnohokrát pokoušet, což je ztráta serverových prostředků. Protože většina spamových robotů není složitá, měla by přesunutí vaší přihlašovací stránky WP zabránit botům v tom, aby ji dokonce bili.

Metody

Change-Login-URL

8. Omezte pokus o přihlášení

Omezení pokusů o přihlášení zamkne uživatele a roboty s příliš velkým počtem neúspěšných pokusů o přihlášení na stránce wp-login. To je jen další způsob, jak zabránit blokování spamů v nadměrném zasažení vašich stránek.

Metody

Přihlašovací omezení pro Wordfence

Často kladené otázky

&# x1f47e; Co jsou to špatní roboti přesně?

Špatné roboty jsou jakékoli roboty, které zasáhly vaše webové stránky bez jakéhokoli užitku, což vede k plýtvání serverovými prostředky a možná dokonce zkreslenými údaji Google Analytics..

&# x1f47e; Jak zkontroluji, zda na můj web nenarazí špatní roboti?

Zpráva Wordfence Live Traffic ukazuje, jak všichni roboti zasáhnou váš web v reálném čase. Zde můžete určit, zda na váš web zasáhnou podezřelí roboti.

&# x1f47e; Jak je zablokuji?

Můžete je zablokovat v nastavení Blokování a omezení rychlosti Wordfence. Pokud nechcete používat Wordfence, můžete zablokovat 5 hostitelů pomocí pravidel brány firewall v cloudu, nebo nainstalovat plugin Blackhole For Bad Bots.

&# x1f47e; Měl bych použít Wordfence k blokování špatných robotů?

Wordfence používejte pouze v případě, že víte, co děláte a pohodlně konfigurujete nastavení. Má vynikající možnosti blokování a může zastavit téměř každý špatný robot, ale nesprávná konfigurace může blokovat legitimní prohledávače a dokonce i lidské návštěvníky.

&# x1f47e; Které pluginy jsou nejlepší pro zastavení špatných robotů?

Plugin Blackhole For Bad Bots odvádí skvělou práci při zastavování chybných robotů přidáním skrytého spouštěcího odkazu do zápatí vašeho webu a říká robotům, aby tento odkaz nenasledovali. Pokud ano, budou zakázány.

Doufám, že tento průvodce byl užitečný a že jste schopni zablokovat ty otravné roboty! Máte-li jakékoli dotazy, zanechte mi komentář níže a já se k vám v co nejkratší době vrátím.

Viz také: Jak jsem získal 100% GTmetrix skóre

Na zdraví,

Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map