15 tipov na optimalizáciu rýchlosti WordPress, aby sa vaše stránky rýchlo rozžiarili (rovnaké veci som použil na získanie 100% skóre PageSpeed ​​v GTmetrix)

Tipy na optimalizáciu rýchlosti WordPress


Hľadáte úžasné tipy týkajúce sa rýchlosti WordPress?

Sú to rovnaké tipy, ktoré používam na získanie 100% skóre GTmetrix na mojej domovskej stránke a <2s načítavať časy takmer na každom mojom príspevku. Naučíte sa všetko od optimalizácie doplnkov, obrázkov, reakčných časov servera, CDN a externých zdrojov, ako sú písma Google a videá YouTube..

Ako nástroj výberu použite GTmetrix.
Poskytuje presné časy načítania a obsahuje rozsiahle odporúčania, ako napríklad ktoré obrázky je potrebné optimalizovať, ktoré doplnky spomaľujú vaše stránky WordPress, čas do prvého bajtu, CDN atď..

Štatistiky Google PageSpeed ​​sú dobré iba na meranie časov odozvy servera, ktoré by mali byť <200ms. Inak je to celkom zbytočné a existuje veľa článkov, ktoré vysvetľujú prečo.

Pingdom je najpresnejší nástroj na meranie časov načítania, ale ich odporúčania nie sú také veľké ako GTmetrix. (napríklad nehovorí, ktoré konkrétne obrázky je potrebné optimalizovať).

Tento príspevok, ktorý čítate, má veľkosť stránky 1,61 MB, 69 žiadostí a stále sa načíta asi za 1 s:

Tipy na optimalizáciu rýchlosti WordPress GTmetrix Report

Ak máte otázky alebo potrebujete pomoc, napíšte mi komentár alebo si môžete najať aj môj optimalizátor rýchlosti WordPress, ktorý vám pomôže vylepšiť skóre + časy načítania pred + po správach GTmetrix.

1. Vyhnite sa známym doplnkom s vysokým CPU

“Nie je to počet doplnkov, je to kvalita,” povedal každý

Ak používate niektorý z týchto pomalých doplnkov, zvážte ich nahradenie rýchlejšou alternatívou.

* Medzi najpomalšie doplnky typu WordPress patrí zdieľanie v sociálnych sieťach, štatistika (analytika), posúvače, portfóliá, tvorcovia stránok, kalendáre, chat, kontaktné formuláre, súvisiaci príspevok, mapa stránok, Wordfence, WPML, WooCommerce a akýkoľvek doplnok, ktorý spúšťa prebiehajúce kontroly alebo procesy. Možno ich identifikovať pomocou nástroja Query Monitor alebo GTmetrix Waterfall.

 1. AddThis
 2. Monitorovanie podvodných kliknutí v službe AdSense
 3. Kalendár udalostí typu všetko v jednom
 4. Zálohujte kamaráta
 5. Beaver Builder
 6. Lepšie súbory WordPress Google XML
 7. Kontrola prerušeného odkazu (použite kontrolu odkazu Dr. Link)
 8. Neustály kontakt pre WordPress
 9. Kontaktný formulár 7
 10. Súvisiace príspevky
 11. Digi Automatické odkazy
 12. Diskutovací systém
 13. Divi Builder
 14. Základná mriežka
 15. Chat na Facebooku
 16. Efektná galéria
 17. Fuzzy SEO Booster
 18. Google Analytics
 19. Prekladač jazykov Google
 20. Zobraziť celý zoznam 65 pomalých doplnkov

Ako nájsť najpomalšie doplnky
Môžete použiť program Query Monitor alebo si prejsť prehľadom GTmetrix a zistiť, či sa ten istý doplnok viackrát zobrazuje na kartách PageSpeed ​​a YSlow. Skontrolujte tiež vodopád:

Pomalý doplnok WordPress

2. Nedovoľte, aby doplnky fungovali na každej stránke

Čistenie aktív vám umožňuje selektívne zakázať načítavanie určitých doplnkov + skriptov. Môžete napríklad zakázať načítavanie obsahu, ktorý sa nezobrazuje, prostredníctvom kontaktného formulára a doplnku pre bohaté úryvky. Alebo zakážte načítavanie doplnkového marketingového doplnku na stránkach.

Tým sa eliminujú zbytočné požiadavky a skracuje sa doba načítania. Použitie Asset CleanUp sa tiež ľahšie používa ako Plugin Organizer a iné pluginy s podobnou funkčnosťou. Dôrazne odporúčam.

Selektívne vynulovanie aktív

3. Použite doplnok Cache s najlepším hodnotením

Ktorý doplnok cache je najlepší? Pozrite sa na tieto prieskumy na Facebooku:

WP Rocket je zvyčajne # 1, pretože prichádza s mnohými funkciami, ktoré väčšina doplnkov cache nemá (čistenie databázy, lenivé načítanie obrázkov + videá, lokálne fonty + analytika, predbežné načítanie, integrácia CDN), čo je dôvod, prečo zvyčajne poskytuje lepšie skóre + načítané časy ako ďalšie doplnky do vyrovnávacej pamäte.

To tiež znamená, že ak by ste používali väčšinu ďalších doplnkov pre vyrovnávaciu pamäť, budete musieť nainštalovať asi 6 ďalších doplnkov, keď ich všetky majú zabudovanú technológiu WP Rocket. Ak sa vám páči, mali by ste mať iba jeden doplnok.

Najlepší prieskum v roku 2016 o doplnku cache

Prieskum verejnej mienky s vyrovnávacou pamäťou 2019

Swift vs WP Rocket

Prieskum verejnej mienky s vyrovnávacou pamäťou 2016

Najlepšie prieskumy týkajúce sa zásuvných modulov 2018

raketa wp verzus w3 totla cache

Funkcie rakety WP nie sú súčasťou väčšiny zásuvných modulov cache:

 • Vyčistenie databázy: vstavaný do programu WP Rocket, alebo použite program WP-Optimize.
 • Lazy Loading: vstavaný do programu WP Rocket alebo použite program WP YouTube Lyte.
 • Kontrola srdcového rytmu: vstavaný do rakety WP Rocket alebo použite funkciu Heartbeat Control.
 • Miestne Google Analytics: vstavaný do WP Rocket, alebo použite CAOS Analytics.
 • Miestne písma Google: vstavaný do WP Rocket, alebo použite OMGF alebo SHGF.
 • Predbežne načítať požiadavky DNS: vstavaný do rakety WP alebo použite tipy na používanie zdrojov vopred *.
 • Ukladanie vyrovnávacej pamäte prehliadača Facebook: vstavaný do WP Rocket (žiadny iný doplnok to nerobí).
 • CDN: vstavaný do WP Rocket (Cloudflare + viac CDN), alebo použite CDN Enabler.

Swift Performance Lite je tiež dobrý, ale nastavenie je ťažšie a pravdepodobne nebudete mať rovnaké výsledky ako WP Rocket. Ale Swift prichádza s organizátorom doplnkov, ktorý je užitočný.

4. Inovácia na PHP 7.3

Inovácia na vyššiu verziu PHP je najjednoduchšia vec a môže vaše stránky 2-3 krát rýchlejšie.

Musíte sa iba prihlásiť do svojho hostingového účtu, nájsť správcu verzií PHP a uistiť sa, že máte najnovšiu verziu (skontrolujte svoj web neskôr). Niektorí hostitelia vydávajú novšie verzie PHP rýchlejšie ako iné, čo je ďalší dôvod, prečo by ste sa mali vyhnúť GoDaddy, Bluehost a HostGator (obaja mali neskoro na vydanie verzie PHP 7.2 a pravdepodobne sa tam chvíľu zdržia).

Aktualizácia PHP

Môžete použiť Zobraziť doplnok verzie PHP aby ste skontrolovali, ktorú verziu PHP práve používate.

Display-PHP

5. Optimalizujte externé skripty

Externé skripty môžu byť na vašom webe čokoľvek, čo vytvára externé požiadavky z externých webových stránok. Vloženia sú veľmi časté (vložené videá, kód Github, zverejňovanie pracovných miest, dokonca aj súbory GIF).

Niektoré skripty môžu byť optimalizované (hosťovanie fontov + analytický kód sledovania lokálne), lenivé načítavanie videí alebo dokonca šikovné spôsoby, ako robiť snímky obrazovky z príspevkov Twitter namiesto ich vkladania. Gravatary môžete dokonca vyskúšať pomocou doplnku alebo pomocou medzipamäte Disqus podmienené zaťaženie alebo Perfmatters (vytvorený spoločnosťou Kinsta) na optimalizáciu skriptov, štýlov a fragmentov vozíka WooCommerce.

Ostatné externé skripty je takmer nemožné optimalizovať. Nikdy som nevidel web s AdSense, ktorý by obsahoval slušný prehľad GTmetrix. Vysoké pluginy pre sociálne zdieľanie a komentáre CPU vždy spomaľujú vaše stránky (to súvisí s výberom ľahkých doplnkov). Môj návrh – optimalizujte tie, ktoré môžete, snažte sa vyhnúť zvyšku a zvyškom, nezabudnite si vopred načítať tento zoznam spoločné domény na predbežné načítanie použitím WP Rocket. Vyvarujte sa však externých skriptov, kedykoľvek je to možné.

Externé skripty v GTmetrix

Písma Google
Môžete hostovať písma lokálne pomocou WP Rocket, OMGF alebo Google-Hosted Fonts. Správca aktív a automatické optimalizácie majú tiež možnosti. Najlepším spôsobom optimalizácie písiem je však lokálne hosťovanie fontov. Prejdite na webovú stránku služby Google Fonts a stiahnite si všetky písma, ktoré používate (buďte čo najmenší pomocou písiem a hmotností). Ďalej skonvertujte písma na webové súbory fontov pomocou Transfonter. Nahrajte súbory webového písma do priečinka wp-uploads a pridajte vlastné písmo do CSS.

Google Analytics
Pri používaní služby Google Analytics WP Rocket, CAOS Analytics a doplnok Local Google Analytics pre WordPress odstránia chybu „vyrovnávacej pamäte prehliadača“ v GTmetrix. Používam WP Rocket.

Google AdSense
Asynchrónne načítanie služby Google AdSense a Rocket Loader Cloudflare môže pomôcť optimalizovať službu Google AdSense, ale toto je najväčší zabijak GTmetrix zo všetkých. V podstate ide o obchod so speňažením výkonu. Existuje len málo vecí, ktoré môžete urobiť, aby sa načítanie AdSense zrýchlilo.

Vložené videá YouTube
Ak používate raketu WP, majú možnosť lenivé načítanie videí a nahradenie prvku iframe obrázkom ukážky (takže sa videá načítajú iba vtedy, keď ľudia kliknú na tlačidlo prehrať). Ak nepoužívate WP Rocket, je dobrou alternatívou WP YouTube Lyte. Môže sa tak oholiť niekoľko sekúnd od počiatočného času načítania a je to ľahké. Mnoho vložených videí môže trvať dlhšie ako 2 sekundy.

Vložené Tweety, príspevky na Facebooku a na Instagrame
Ak vkladáte príspevky na svoje webové stránky, zvážte nasnímanie snímok obrazovky a jeho nahradenie obrázkom (príklad nájdete v časti Zníženie času odozvy servera). Použil som rozloženie v dvoch stĺpcoch a urobil som snímky ankiet na Facebooku. Teraz nemusia sťahovať žiadosti z Facebooku.

Gravatars
Ak máte na svojom blogu veľa komentárov, pravdepodobne viete, koľko Gravatárov a dokonca aj niektorých doplnkov na komentovanie môže spomaliť vaše stránky. Rozhodol som sa vyradiť Gravatary, pretože som veľmi náročný na čas načítania, ale môžete vyskúšať aj vyrovnávaciu pamäť Harryho, FV a Optimum Gravatar. Avšak žiadny z týchto doplnkov pre mňa nepracoval. Druhou možnosťou je prerušiť alebo skryť komentáre.

Doplnky pre sociálne zdieľanie
Tlačidlá zdieľania v sociálnych sieťach vyvolávajú externé požiadavky z Facebooku, Twitteru a ďalších sociálnych sietí. Ak má váš doplnok možnosť aktualizovať „ako počty“, môžete ho upraviť tak, aby sa neaktualizoval tak často. V opačnom prípade odporúčam jeden z týchto ľahkých doplnkov pre sociálne zdieľanie:

6. Served Scaled Images

Poskytovanie zmenšených obrázkov znamená, že je potrebné zmeniť veľkosť veľkých obrázkov, aby boli menšie.

GTmetrix vám povie, na ktoré obrázky sú príliš veľké a na aké správne rozmery by sa mali zmeniť. Všetko, čo musíte urobiť, je zmeniť ich veľkosť a nahradiť staré obrázky novými.

Served Scaled Images

Je dobré vytvoriť cheat sheet s rozmermi obrázka, aby ste vedeli, aké sú rozmery všetkých vašich rôznych obrázkov. Napríklad vaše posúvače môžu mať veľkosť 1024 x 400 pixelov, zatiaľ čo obrázky vašich miniaplikácií sú 300 x 300 pixlov, alebo vaše obrázky v blogu s plnou šírkou môžu mať šírku 680 pixelov (napríklad moje). Takže skôr, ako vytvorím akýkoľvek obrázok, viem, že musí byť zmenený na tie rozmery, aby sa mohol rýchlo načítať.

Vzorový obrázok Cheat Sheet:

 • Logo: 300 x 100 pixlov
 • Posúvače: 1024 x 400px
 • Widgety: 300 x 300 pixlov
 • Odporúčané obrázky príspevkov: 350 x 350 pixlov
 • Obrázky blogu s plnou šírkou pásma: 680 px (šírka)

Ak máte chyby obrázkov mierky, budete ich musieť opraviť manuálne bez doplnku. Keď sa však správne zoznámite s veľkosťou svojich obrázkov, túto chybu by ste už nemali mať.

7. Komprimujte obrázky

ShortPixel, Imagify a Smush sú na tento účel 3 najlepšími doplnkami.

Nainštalujte jeden z týchto doplnkov (používam technológiu ShortPixel), zaregistrujte sa pomocou kľúča API a potom hromadne skomprimujte všetky obrázky na vašom webe. Pred hromadnou optimalizáciou by ste samozrejme mali skontrolovať svoje nastavenia, otestovať niekoľko obrázkov a zálohovať obrázky. Aj keď doplnky hovoria „bezstratové“, takmer vždy dôjde k malému poklesu kvality. Toto je dilema fotografa – ak je rýchlosť dôležitejšia, urobte to. Ak nie, nie!

Nastavenia ShortPixel

8. Nastavte CDN služby Cloudflare

Neexistuje dôvod, aby ste nepoužívali bezplatné CDN služby Cloudflare.

Hosťuje vaše webové stránky v 200+ dátových centrách, robí ho bezpečnejším a má na hlavnom paneli veľa funkcií. Ak ste nenastavili Cloudflare a nezmenili ste servery mien, urobil by som to.

Dátové centrá pre cloudflare

Ak už máte Cloudflare, tu je niekoľko ďalších optimalizácií rýchlosti:

 • Pravidlá pre stránku nastavení, aby ste ušetrili šírku pásma a zabezpečili správcu wp-admin
 • Nakonfigurujte nastavenia rýchlosti služby Cloudflare tak, aby ste čo najlepšie využili svoje služby
 • Povoľte funkciu Hotlink Protection, aby ste zabránili ľuďom v používaní šírky pásma obrázkov
 • Nechajte svoj doplnok vyrovnávacej pamäte postarať sa o minifikáciu a potom ho zakážte v službe Cloudflare

9. Zvážte viac CDN

Viacero CDN = viac dátových centier = rýchlejšie doručenie vášho obsahu.

Viacero CDN

Používam oboje CloudFlare a StackPath. Menšie webové stránky by mali byť v poriadku iba s cloudflare, ale ak máte vážne obavy z rýchlosti, zvážil by som ďalšie CDN. StackPath má vynikajúcu podporu a na požiadanie vám pomôžu nakonfigurovať optimálne nastavenia. KeyCDN je tiež dobrý.

U iných CDN okrem Cloudflare vygenerujú URL CDN, ktoré vložíte do svojho doplnku pre vyrovnávaciu pamäť (väčšina doplnkov pre vyrovnávaciu pamäť obsahuje pole URL pre CDN) alebo použije doplnok CDN Enabler.

10. Rýchlejšie načítanie doplnkov

Všetci vieme, že doplnky môžu zničiť skóre GTmetrix, takže tu je niekoľko tipov na ich optimalizáciu.

 • Vyhnite sa vysokým doplnkom CPU: vyhnite sa tomuto zoznamu pomalých doplnkov. Medzi bežné pomalé doplnky patria pluginy pre sociálne zdieľanie, portfóliá, posúvač, štatistiky, zálohy a ďalšie.
 • Nahraďte pluginy s vysokým obsahom CPU za rýchlejšie pluginy: bude potrebný určitý výskum, ale vymeňte ktorýkoľvek z vašich doplnkov s vysokým obsahom CPU za rýchlejší a ľahší.
 • Odstráňte doplnky, ktoré nepotrebujete: môžete nahradiť pluginy kódom (napr. vložiť kód sledovania GA priamo, namiesto pluginov použiť widgety Facebook alebo vytvoriť obsah v HTML + CSS? Akékoľvek pluginy, ktoré môžete nahradiť kódom, urobte to.
 • Nepoužívajte JetPack pre pár modulov: najprv v nastaveniach ladenia zakážte všetky moduly, ktoré momentálne nepoužívate. Ďalej naozaj potrebujete JetPack, ak ho používate iba na pár vecí? Je to známe tým, že spomaľujú webové stránky. Stavíte sa na nájdenie nefarbeného doplnku, ktorý vykonáva iba rovnaké funkcie.
 • Nájdite svoje najpomalšie doplnky: pomocou kariet GTmetrix Waterfall alebo Query Monitor (karta otázok podľa komponentov) nájdete najpomalšie doplnky. Ak sa doplnok vo vašej správe PageSpeed ​​+ YSlow zobrazuje viackrát, môže to byť aj indikátor.

11. Obmedzenie počtu následných revízií + automatické ukladanie

V predvolenom nastavení WordPress automaticky ukladá každú ďalšiu revíziu a tiež priebežne ukladá koncepty pri ich úprave. Uloženie konceptov môže byť plytvaním serverovými zdrojmi a uložením tisícok po revíziách môže dôjsť k nafúknutiu vašej databázy, takže tieto nastavenia aspoň vylepšíme..

Pridajte toto do svojho wp-config.php:

define (‘AUTOSAVE_INTERVAL’, 60 * 60 * 60 * 24 * 365); // Nastavte interval automatického ukladania na 1x za rok
define (‘WP_POST_REVISIONS’, 3);

Môžete tiež zakázať automatické ukladanie a obmedzovať revízie príspevkov pomocou Perfmatters alebo Clearfy.

Nastavenia optimalizácie Perfmatters

12. Blokujte spamové roboty z nárazu na vaše stránky

Spamoví roboti sú stratou serverových prostriedkov.

Opakovane zasiahli vaše stránky a spotrebúvajú serverové prostriedky bez akýchkoľvek výhod. A bez toho, aby ste skontrolovali, či zasiahnu vaše stránky (použite Wordfence), nevedeli by ste, že sa tam nachádzajú.

Krok 1: Nájdite spamovacie roboty pomocou Živá dopravná správa Wordfence. Ak na svojich stránkach neustále narazíte toho istého robota, je to názov hostiteľa Google a zistite, či ho iní ľudia nahlásili ako spam. Googlebot a ďalšie legitímne roboty sú očividne v poriadku, ale roboty ako amazon.aws a linode boli hlásené ako problémy. Tieto 2 roboty zasiahli moju vlastnú stránku takmer každú sekundu!

Live-Traffic-Report-Wordfence

Krok 2: Blokovanie spamu pomocou robotov Pravidlá brány firewall typu cloudflare, BBQ, Čierna diera, alebo Wordfence. Osobne by som použil bránu firewall spoločnosti Cloudflare, ak chcete blokovať iba niekoľko primárnych robotov proti spamu, pretože samotný Wordfence môže spôsobiť vysoké CPU. Ak chcete skontrolovať, vyhľadajte v službe Wordfence spamovacie roboty, zablokujte ich pomocou Cloudflare a potom odstráňte Wordfence, aby nespotreboval CPU..

Wordfence-Blokovanie-Rule

13. Znížte časy odozvy servera <200ms

Váš server (hosting) je # 1 faktor v sprievodcovi optimalizáciou WordPress.

Ak chcete skontrolovať doba odozvy servera, prevádzkujte svoje stránky pomocou štatistík Google PageSpeed:

Znížte čas odozvy servera

SiteGround (zdieľaný hosting) a Cloudways (cloudhosting) sú zvyčajne dvaja najlepší hostitelia podľa viacerých prieskumov na Facebooku, z ktorých mnohí prijali skupina WordPress Hosting Facebook Group.

Nech už robíte čokoľvek, vyhnite sa GoDaddy a EIG ktorý vlastní viac ako 60 rôznych hostingových spoločností vrátane spoločností Bluehost, HostGator, iPage, Site5 a ďalších. Sú neslávne známe pre pomalé servery.

Mnoho ľudí, ktorí už prešli na lokality SiteGround, Cloudways a Kinsta, zverejnilo na Twitteri snímky svojich nových časov načítania. Niektorí ľudia videli zlepšenie 7s.

Existuje veľa zlých informácií – dokonca hostenie recenzií na YouTube odporúča spoločnostiam ako Bluehost, HostGator alebo dokonca HostPapa. To je úplne smiešne; urobte prieskum v skupinách Facebook a pozrite sa, čo hovoria skutoční ľudia na Facebooku + Twitteri.

SiteGround a Cloudways vás budú migrovať zadarmo.

Prepína sa na SiteGround

Migrácia času načítania stránky

Bluehost to SiteGround GTmetrix

HostGator To SiteGround

SiteGround GTmetrix

Štatistiky stránok Google PageSpeed

100 Perfektné skóre na webe

HostGator na migráciu na lokalitu

SiteGround Response Times On Joomla

Prepnuté na hosting na webe

SiteGround Rocket Imagify Combo

Joomla GTmetrix On SiteGround

Štatistiky SiteGround PageSpeed

SiteGround On Joomla

2019 Prieskum hostingu

2017-WordPress-hosting-FB-Poll

Odporúčania hostiteľa Elementor

Odporúčanie hostenia z júla 2019

WordPress-hostiteľ-Poll-Aug-2018

Shared-hosting-Poll-2017

2019-hosting-Poll

Go-To-hosting-Company

WordPress-hosting-Poll-2017

Podarilo-hosting-Poll

2016-WordPress-hosting-FB-Poll

Obľúbený hosting pre spoločnosť Elementor

2018 Odporúčania týkajúce sa hostenia

Anketa o hosťovaní WordPress september 2018.png

Podarilo-WordPress-hosting-Poll-2017

2019-Hostitelia-Poll-1

Hosting-Poll-For-Speed

WordPress-hosting-Poll-jún-1

SiteGround-odporúčania

14. Zakážte skripty, štýly, fragmenty košíka spoločnosti WooCommerce

Webové stránky WooCommerce sú neslávne pomalé.

Je to čiastočne preto, že WooCommerce pridáva skripty, štýly a fragmenty košíka na každú jednu stránku na vašom webe (dokonca aj na stránky, ktoré nie sú súčasťou elektronického obchodu). Rovnako ako by ste nemali dovoliť spustenie niektorých doplnkov na každej stránke (tip č. 2), nemali by ste nechať spúšťať možnosti WooCommerce na stránkach, ktoré nie sú elektronickým obchodom. Všetky tieto možnosti môžete zakázať jedným kliknutím pomocou Doplnok Perfmatters od Kinsta (čo vám tiež umožňuje selektívne zakázať doplnky / skripty), inak môžete tieto kódy použiť z Githubu.

optimalizácia woocommerce perfmatters

Zakázať skripty WooCommerce:

Zakázať štýly obchodu WooCommerce: pozri Dokumentácia spoločnosti Woocommerce.

Zakázať fragmenty nákupného košíka WooCommerce:

15. Zverejnite správu GTmetrix v skupinách Facebooku

Ak stále potrebujete pomoc, existujú skupiny Facebook, na ktorých sú ľudia radi, že vám poskytnú spätnú väzbu. Neváhajte a napíšte mi komentár, pozrite si môjho úplného sprievodcu rýchlosťou WordPress alebo najmite môj tím na optimalizáciu rýchlosti WordPress, ktorý vám pošle správy pred a po správach GTmetrix..

2019-GTmetrix-Report

Odporúčané skupiny na Facebooku

WordPress Zrýchlenie skupiny Facebook

Dúfam, že to bolo užitočné.

na zdravie,
Tomáš

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map