17 spôsobov, ako opraviť pomalý správcovský panel WordPress (informačný panel) zabránením 65 pomalých doplnkov, použitím PHP 7.4, CDN a blokovaním botov

Prístrojová doska pomalého WordPress?


Pomalý správcovský panel WordPress je zvyčajne spôsobený jedným z nich vysoké pluginy CPU. Môžete tiež použiť Doplnok Monitoru dopytov a Vodopád GTmetrix aby ste videli svoje najpomalšie načítavacie doplnky.

Môže to byť aj váš server – spustite web Štatistiky PageSpeed aby som zistil, či skrátiť čas odozvy servera je vo vašej správe (Google odporúča do 200 ms). Ak je váš server pomalý, pozrite sa na týchto ľudí, ktorí sa presťahovali SiteGround alebo Cloudways a ako to ovplyvnilo ich časy načítania. Boli to najlepší 2 hostitelia v 20+ prieskumoch na Facebooku. Osobne som používal čiastočne zameraný program GoGeek spoločnosti SiteGround, ale nakoniec som ho inovoval na Cloudways DigitalOcean a čo sa stalo (TLDR; priekopa vášho zdieľaného hostingu a ísť s semi-dedikovaným alebo cloudhostingom).

Tento tutoriál vám ukáže, ako zrýchliť administráciu vášho webu aj WordPress. Mala by tiež zlepšiť časy a stupne zaťaženia v GTmetrix / Pingdom. môj Sprievodca rýchlosťou WordPress obsahuje ďalšie tipy a 400 komentárov, napríklad „Skóre rýchlosti mojej stránky na gtmetrix sa zmenilo z 69 na 93.“

zhrnutie
Nepoužívajte pomalé doplnky Monitor dopytov Ak chcete nájsť pomalé doplnky, inovujte na PHP 7.4, použite Štatistiky PageSpeed aby ste zistili, či to potrebujete skrátiť čas odozvy servera, vyhnúť sa GoDaddy + EIG pretože sú nechvalne známy pre pomalé servery, zvážiť SiteGround (zdieľaný hosting) alebo Cloudways (rýchlejšie hosťovanie v cloude), použitie WP Rocket (Doplnok vyrovnávacej pamäte # 1 v 6 prieskumoch), deaktivujte vyrovnávaciu pamäť objektov, ak používate medzipamäť W3, pomocou nástroja Asset CleanUp alebo Perfmatters môžete selektívne vypnúť doplnky, vyčistiť databázu pomocou WP Rocket alebo WP-optimalizácia, použitie CloudFlare + StackPath’s CDN (viac dátových centier = rýchlejšia webová stránka), nastavte pravidlá stránky služby Cloudflare, + nastavenia rýchlosti a použitie Wordfence aby ste našli spamovacie roboty, ktoré zasiahli vaše stránky.

1. Vyvarujte sa vysokých doplnkov CPU

Ďakujem Ivici z WordPress Zrýchlenie skupiny Facebook za to, že k tomu prispel zoznam (a ps. je to úžasne užitočná skupina, ak potrebujete tipy na rýchlosť WordPress). Najbežnejšie pomalé doplnky sú sociálne zdieľanie, zálohovanie, štatistika, chat, posuvníky, tvorcovia stránok a pluginy, ktoré spúšťajú prebiehajúce kontroly / procesy – alebo sa v prehľadoch GTmetrix objavujú viackrát..

 1. AddThis
 2. Monitorovanie podvodných kliknutí v službe AdSense
 3. Kalendár udalostí typu všetko v jednom
 4. Zálohujte kamaráta
 5. Beaver Builder
 6. Lepšie súbory WordPress Google XML
 7. Kontrola prerušeného odkazu (použite kontrolu odkazu Dr. Link)
 8. Neustály kontakt pre WordPress
 9. Kontaktný formulár 7
 10. Súvisiace príspevky
 11. Digi Automatické odkazy
 12. Diskutovací systém
 13. Divi Builder
 14. Základná mriežka
 15. Zobraziť celý zoznam 65 pomalých doplnkov

použitie Monitor dopytov nájsť najpomalšie doplnky:

Pomalé pluginy pre sledovanie dopytov

Alebo použite GTmetrix Waterfall:

Pomalý doplnok WordPress

Alternatívne ľahké doplnky

2. Zakážte „Object Cache“ vo vyrovnávacej pamäti W3

Ak používate Celková medzipamäť W3 prejdite na Všeobecné nastavenia a vypnite vyrovnávaciu pamäť objektov. Pozri môj W3 Nastavenia celkovej pamäte cache aby ste sa uistili, že je všetko správne nakonfigurované CloudFlare a StackPath môže byť tiež vinníkom – plus väčšina ľudí nemá správne nastavenú kartu Výkonnosť. Túto príručku využilo vyše 150 000 ľudí, ktorí majú rád … milión komentárov.

W3 Total Cache má však chyby a vývojár doplnkov nevedie k dobrej aktualizácii – urobte si preto láskavosť a prejdite na WP Rocket, ak máte 49 dolárov (v anketách na Facebooku sú takmer vždy hodnotené ako zásuvný modul č. 1). alebo najrýchlejšia vyrovnávacia pamäť WP, ktorá je bezplatná a zvyčajne má hodnotenie č.

Celková medzipamäť objektu W3

3. Inovácia na PHP 7.4

Aktualizácia verzií PHP môže ľahko a rýchlejšie zvýšiť rýchlosť vašich stránok.

WordPress PHP Benchmarks

ale väčšina používateľov programu WordPress spúšťa zastarané verzie PHP:

WordPress, PHP-Version-Stats

Aj keď to väčšina hostiteľov podporuje:

Podporované-PHP-verzia

Vaša hostiteľská spoločnosť vás automaticky neaktualizuje na najnovšiu verziu PHP, pretože vaše motívy / doplnky nemusia byť kompatibilné (a oni nechcú prerušiť vaše stránky). To znamená, že musíte sami aktualizovať verzie PHP alebo požiadať o pomoc hostiteľa. Znamená to tiež, že ak ste už niekoľko rokov na rovnakom hostiteľovi a nikdy ste to neurobili, pravdepodobne ste stále v PHP 5,6..

Krok 1: Nainštalujte Zobraziť verziu PHP plugin na kontrolu vašej aktuálnej verzie.

Display-PHP

Krok 2: Spustite Kontrola kompatibility PHP aby ste sa uistili, že vaše motívy / doplnky sú kompatibilné.

PHP-Kompatibilita-Checker

Krok 3: Inovujte na PHP 7.4 vyhľadaním Správcu verzií PHP vo svojom hostingovom účte.

PHP-Version-Manager

PHP-upgrade

* Skontrolujte chyby na svojom webe (ak ich vidíte, vráťte sa späť na staršiu verziu PHP alebo analyzujte svoje doplnky, aby ste zistili, ktoré z nich nie sú kompatibilné a spôsobujú chyby).

4. Skontrolujte časy odozvy servera

Čas odozvy servera – spustite web Štatistiky Google PageSpeed aby som zistil, či skrátiť čas odozvy servera je vo vašej správe. Google odporúča doba odozvy menej ako 200 ms.

Znížte čas odozvy servera

TTFBčas na prvý bajt meria schopnosť reagovať na váš webový server (hosting). Prejdite svoje stránky bytecheck.com a v ideálnom prípade by to malo byť <500 ms <200 ms je ešte lepšie.

Time-To-First-Byte

Môžete tiež skontrolovať TTFB v systéme Windows XP GTmetrix Karta Časovanie …

GTmetrix-TTFB

5. Vyvarujte sa hostingu EIG

Rovnaká spoločnosť (EIG) vlastní Bluehost, HostGator, iPage, Site5, Unified Layer a ďalšie 60 rôznych hostingových spoločností. Sú známi znižovaním nákladov tým, že balia príliš veľa ľudí na ten istý server (zdôrazňuje to) a kvôli tomu má strašné hodnotenie. Mnoho webových stránok hostených spoločnosťou EIG má vysoké časy odozvy a ja by som sa vyhnúť týmto spoločnostiam za každú cenu.

List-Of-HZS-Brands

EIG-Facebook-Post

6. Prepnite na funkciu SiteGround

Hosting je # 1 faktor rýchlosti webu a ovplyvňuje váš web aj panel správcov.

SiteGround je používa Yoast, ja a odporúčané WordPress. Sú takmer na každom mieste Prieskum na Facebooku a dať väčšine ľudí význam vylepšenia času načítania najmä ak používali priemerných hostiteľov: GoDaddy, Bluehost, HostGator, InMotion, Dreamhost, EIG.

Yoast-on-Twitter We-just-prešiel k Siteground

Používam ich pološpecializovaný plán GoGeek ktorý je dodávaný s 4x viac prostriedky servera ako zdieľaný hosting. Kliknutím na moje stránky zobrazíte, ako rýchlo sa načítajú, pozrite si môj prehľad GTmetrix alebo zistite ľudí, ktorí migrovaný a zverejnené nové časy načítania. Tiež to robia bezplatné migrácie.

DigitalOcean na cloudway a KINŠTA sú tiež dobré a začínajú na $ 10 / mesiac a 30 $ / mesiac. Cloudways je viac pre vývojárov, ktorí nepotrebujú cPanel, e-mailový hosting ani podporu, ktorú získate prostredníctvom služby SiteGround. Kinsta je v podstate to, čo WP Engine zvykol byť (drahý, ale úžasný). Celý môj blog sa v podstate venuje pomoci ľuďom pri zrýchľovaní načítavania ich webových stránok. Odmietam odporúčať hosťovanie vo výške 2 $ mesačne, pretože pri prevádzkovaní webových stránok je to najväčšia ľútosť väčšiny ľudí.

Ľudia zvyčajne migrujú, pretože ich technológia rýchlosti môže skrátiť časy načítania na polovicu:

Prepína sa na SiteGround

Migrácia času načítania stránky

Bluehost to SiteGround GTmetrix

HostGator To SiteGround

SiteGround GTmetrix

Štatistiky stránok Google PageSpeed

100 Perfektné skóre na webe

Genesis SiteGround

Rýchlosť dosiahnutá prostredníctvom služby SiteGround

SiteGround GTmetrix Report

Znížené časy načítania pomocou funkcie SiteGround

Nové časy odozvy SiteGround

HostGator na migráciu na lokalitu

SiteGround Response Times On Joomla

Prepnuté na hosting na webe

SiteGround Rocket Imagify Combo

Joomla GTmetrix On SiteGround

Štatistiky SiteGround PageSpeed

SiteGround On Joomla

SiteGround Znížené časy načítania

SiteGround Speedy Hosting

Nové výsledky pingdomov na webe

Nový čas odozvy SiteGround

Vylepšenie času odozvy SiteGround

2019 Prieskum hostingu

2017-WordPress-hosting-FB-Poll

Odporúčania hostiteľa Elementor

Odporúčanie hostenia z júla 2019

WordPress-hostiteľ-Poll-Aug-2018

Shared-hosting-Poll-2017

2019-hosting-Poll

Go-To-hosting-Company

WordPress-hosting-Poll-2017

Podarilo-hosting-Poll

WooCommerce-hosting-FB-Poll

2016-Web-hosting-Hlasovanie

Best-WordPress-hosting-Provider-Poll

Najlepšie Web-hosting-2019-Poll

Anketa o priateľskom hostovaní WP

2016-WordPress-hosting-FB-Poll

Obľúbený hosting pre spoločnosť Elementor

2018 Odporúčania týkajúce sa hostenia

Podarilo-WordPress-hosting-Poll-2017

2019-Hostitelia-Poll-1

Hosting-Poll-For-Speed

WordPress-hosting-Poll-jún-1

SiteGround-odporúčania

2014-Managed-WordPress-hosting-FB-Poll

Najlepšie Web-hosting-Provider-Poll

Hosting-Poll-Feb-2019

Hosting-Odporúčania-Poll

Bluehost vs SiteGround

Anketa webhostingu WordPress

Spokojní zákazníci:

Godaddy To SiteGround Migration

EIG-To-SiteGround

SiteGround-Migration

SiteGround má 3 plány:

SiteGround Hosting WordPress

Vyššie plány zahŕňajú viac prostriedky servera (Faktor č. 1 v sprievodcovi optimalizáciou WordPress). Tu je úplná porovnávacia tabuľka, ale GrowBig vám poskytuje približne dvakrát viac serverových prostriedkov ako StartUp a GoGeek je semi-dedikovaný hosting čo vám dáva ešte viac. GrowBig and up prichádza s bezplatnou migráciou, postupovaním, pokročilým ukladaním do vyrovnávacej pamäte a možnosťou hostenia viacerých webových stránok. GoGeek prichádza s prioritnou podporou. Ich cloudový hosting je pomerne rýchly skok za cenu 80 dolárov mesačne.

Môžete to vidieť na ich stránka funkcií:

SiteGround-Server-zdroje-Porovnanie

Používam funkciu SiteGround, pretože:

 1. Moja GTmetrix + Pingdom správy hovoria samy za seba
 2. Moje stránky sa načítajú okamžite (ak ich chcete prekliknúť)
 3. rýchly technológia rýchlosti (PHP 7.3, NGINX, SG Optimizer, CloudFlare)
 4. Odporúčané Yoast, WordPress, Ivica z Zrýchlite WordPress
 5. zadarmo Poďme šifrovať SSL, jednoduché použitie cPanel, a funkcie pre eCommerce
 6. Podpora WordPress je neprekonateľný aj bez prioritnej podpory GoGeeku
 7. GrowBig prichádza so stagingom, väčším úložným priestorom a ďalšími zdrojmi servera (prejdite nadol na „pridelíme potrebné zdroje“ a umiestnite kurzor myši nad server tab)
 8. GoGeek prichádza s ešte viac serverovými zdrojmi, úložiskom, prioritnou podporou
 9. Bezplatná migrácia, doplnok pre migrátora, a a 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 10. Veľa chvály reddit, Konverzácie na Facebooku, cvrlikání, TrustPilot
 11. Tony chvály na Facebooku: # 1, # 2, # 3, # 4, # 5, # 6, # 7# 8, # 9, # 10# 11
 12. Mnoho ľudí už migrovalo a zverejnilo výsledky na Twitteri: # 1, # 2, # 3, # 4, # 5, # 6# 7, # 8, # 9, # 10, # 11, # 12, # 13, # 14, # 15, # 16, # 17, # 18, # 19, # 20, # 21, # 22, # 23, # 24, # 25, # 26, # 27, # 28, # 29, # 30, # 31, # 32, # 33, # 34, # 35, # 36, # 37

Zrieknutie sa zodpovednosti partnera – ak sa zaregistrujete na webe SiteGround with my pridružený odkaz Darujem dobrý kus bez akýchkoľvek nákladov. Každý rok som darujte 3 000 dolárov na kampane GoFundMe (2018 bolo kŕmiť hladných v Denveri, 2017 bolo Červeného kríža v hurikáne Harvey). Vaša podpora pomáha a ja si to vážim. Snažím sa, aby moje recenzie boli nestranné a podporované dôkaz vo forme Ankety na Facebooku, tweety, a skutočné rozhovory. Ak ho nechcete používať, tu je a neprepojený odkaz na SiteGround. Či tak alebo onak, skutočne verím, že sú hviezdnym hostiteľom WordPress a vaše stránky budú bežať rýchlejšie / plynulejšie … urobte si prieskum v skupinách Facebooku + cvrlikání a nájdete väčšinu ľudí povedz to isté.

7. Optimalizujte nastavenia doplnku cache

WP Rocket je 49 dolárov, ale bol hodnotený ako # 1 cache plugin vo viacerých prieskumoch na Facebooku (pomocou môjho afflink sa oceňuje). Dodáva sa s mnohými rýchlostnými funkciami, ktoré väčšina doplnkov do vyrovnávacej pamäte nie je k dispozícii (pozri nižšie), čo zrýchľuje načítavanie stránok. Vždy sa aktualizuje o nové Vlastnosti a je jedným z najjednoduchších doplnkov vyrovnávacej pamäte na konfiguráciu (pozri môj cvičenie) s rozsiahlym dokumentácia. Podpora je vynikajúca, na rozdiel od väčšiny doplnkov pre vyrovnávaciu pamäť a nemá chyby, čo je najviac sťažnosti na W3TC sú asi. Mezipamäť je kľúčovým faktorom v systéme Sprievodca optimalizáciou WordPress a stojí za to mať rýchly, spoľahlivý a ľahký doplnok pre vyrovnávaciu pamäť, ktorý urýchli váš web aj panel správcov.

Najlepší prieskum v roku 2016 o doplnku cache

Prieskum verejnej mienky s vyrovnávacou pamäťou 2019

Swift vs WP Rocket

Prieskum verejnej mienky s vyrovnávacou pamäťou 2016

Najlepšie prieskumy týkajúce sa zásuvných modulov 2018

raketa wp verzus w3 totla cache

Pri väčšine ďalších doplnkov pre vyrovnávaciu pamäť by ste na inštaláciu týchto funkcií potrebovali nainštalovať asi 6 ďalších doplnkov WP Rocket ich všetky majú zabudované, čím sa znižuje počet doplnkov na vašom webe. Ak sa vám páči, chcete použiť iba 1 doplnok, inak budete musieť preskúmať, ktoré funkcie vašich doplnkov pre vyrovnávaciu pamäť sú k dispozícii, a potom ich nainštalujte, ak ich nepodporuje.

 • Vyčistenie databázy (vstavané do aplikácie WP Rocket alebo jej použitie WP-optimalizácia)
 • Kontrola srdcového rytmu (vstavaná do rakety WP alebo jej použitie Kontrola srdcového rytmu)
 • Lenivé načítanie obrázkov / videí (vstavané do aplikácie WP Rocket alebo ich použitie WP YouTube Lyte)
 • Hostujte Google Analytics lokálne (vstavaný do WP Rocket alebo ho môžete používať) CAOS pre Analytics)
 • Hostujte písma Google lokálne (vstavané do aplikácie WP Rocket alebo ich používajte) CAOS pre písma, alebo SHGF)
 • Integrácia s Cloudflare + ďalšími CDN (zabudovaná do WP Rocket alebo použitie CDN Enabler)

WP-Rocket-Vlastnosti

WP-raketová Heartbeat-Control

WP-Rocket-Media-nastavenia

Väčšina ľudí má nainštalovaný doplnok vyrovnávacej pamäte, ale nastavenia nie sú nakonfigurované optimálne. Prečítajte si moje návody, aby ste sa uistili, že z nich získate maximum.

8. Naplánujte vyčistenie databázy

Týmto sa odstráni priečinok s nevyžiadanou poštou a priečinok s odpadkami, transients, a potenciálne tisíce dodatočných revízií uložených v databáze. Nepotrebujete ich, preto ich vymažte a naplánujte čistenie tak, aby sa spúšťalo každý týždeň (alebo aspoň každý mesiac), ktoré je možné naplánovať pomocou jedného z týchto doplnkov.

Ak používate WP Rocket, urobte to v nastaveniach databázy:

WP-Rocket-database-Nastavenia

Ak nepoužívate WP Rocket, použite Doplnok WP-Optimize:

WP-Optimalizácia databázy-Cleanup

9. Vyťažte zdroje do cloudflare

CloudFlare a StackPath sú CDN, ktoré sú hostiteľmi súborov vašich webových stránok vo viacerých dátových centrách po celom svete (oba dátové centrá používam = rýchlejšie doručovanie obsahu). Toto doručí vášmu návštevníkovi obsah z najbližšieho dátového centra vykladanie zdrojov (zníženie spotreby šírky pásma). Toto je odporúčanie v Sprievodca optimalizáciou WordPress.

Cloudflare pomáha znižovať spotrebu šírky pásma:

CloudFlare-Bandwidth

Jednoducho sa zaregistrujte na bezplatný účet, pridajte svoj web, a zmeniť menné servery:

Mená serverov poskytujúcich cloudflare

Mám úplný návod, ako nakonfigurovať nastavenia služby Cloudflare, ale do tohto návodu zahrniem časti, ktoré sa týkajú zníženia šírky pásma a zrýchlenia načítania správcu WordPress..

10. Zaťaženie zdrojov do StackPath

StackPath je ďalšie CDN, ktoré zaťažuje ešte väčšiu šírku pásma do svojich 31 dátových centier. Sú silne umiestnené v Spojených štátoch, odkiaľ pochádza väčšina mojich návštevníkov, takže to má zmysel. Ak ich chcete vyskúšať, majú 10 dolárov mesačne a 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

StackPath-CDN-Analytics

StackPath Dátové centrá

StackPath vs. Cloudflare – Cloudflare je zadarmo a má 200+ dátových centier. Pomáha to s rýchlosťou / bezpečnosťou, ale neposkytujú podporu pre bezplatný plán. StackPath má 31 dátových centier a je 10 dolárov mesačne s 30-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou. Jednou z najcennejších vecí na StackPath je ich tím podpory, ktorý ho pomohol nakonfigurovať … dostali moje skóre GTmetrix YSlow na 100%.

Krok 1: Zaregistrujte sa do bezplatnej 30-dňovej skúšobnej verzie StackPath.

Krok 2: Na hlavnom paneli kliknite na kartu CDN a potom vytvorte StackPath CDN Site:

StackPath-CDN-Tab

CDN-URL-StackPath

Krok 3: Skopírujte adresu URL CDN StackPath a vložte ju do doplnku pre vyrovnávaciu pamäť (alebo použite CDN Enabler):

WP-Rocket-CDN-Nastavenia

Krok 4: V StackPath choďte na CDN → Cache Settings, potom kliknite na Všetko očistiť

StackPath-Purge-Cache

Krok 5: Spustite svoje stránky v GTmetrix a „sieť na doručovanie obsahu“ by mala byť v YSlow zelená.

CDN GTmetrix YSlow

11. Pridajte pravidlá pre stránku so zákalmi

CloudFlare hovorí

„Odporúčame vám vytvoriť pravidlo stránky, ktoré vylúči správcovskú časť vášho webu z funkcií výkonnosti služby Cloudflare. Funkcie ako Rocket Loader a Auto Minification môžu neúmyselne prerušiť funkcie backendu v administračnej sekcii. “

Choďte do svojho nastavenia pravidiel stránky

CloudFlare stránka na pravidlách Nastavenie

Pravidlo stránky 1: Optimalizácia a ochrana správcu WP – spravidla nechcete, aby sa vaša správcovská časť ukladala do vyrovnávacej pamäte, mali by ste vypnúť funkcie výkonu (ako odporúča spoločnosť Cloudflare) a nastaviť úroveň zabezpečenia na vysokú úroveň. Hviezdička určuje, že pravidlo sa vzťahuje na všetky adresy URL, ktoré obsahujú wp-admin.

WP-admin-Page-Rule

Pravidlo stránky 2: Zabráňte častému obnovovaniu medzipamäte na zastaraných stránkach – Keďže sa položky v súbore nahrávania WordPressu často nemenia, nemusíte ich ukladať do vyrovnávacej pamäte, takže sa tým ušetrí šírka pásma, pretože služba Cloudflare sa nebude musieť vracať na svoj server, aby sa stiahla nová kópia vyrovnávacej pamäte. Zistite, ktoré sekcie vášho webu sa neaktualizujú často, a potom vytvorte pravidlá stránky, ktoré zvyšujú úroveň Vyrovnávacia pamäť prehliadača TTL a Edge Cache TTL.

CloudFlare-WP-Nahrané-Page-Rule

Pravidlo stránky 3: agresívne vyrovnávacia pamäť – agresívne ukladá vaše webové stránky do vyrovnávacej pamäte.

Cache-Všetko-CloudFlare-Page-Rule

12. Nakonfigurujte nastavenia rýchlosti služby Cloudflare

Choďte do svojho Nastavenia rýchlosti zákalu. Minimalizácia súborov, optimalizácia obrázkov, brotli (podobné kompresii gzip) a SG Railgun + Raketový nakladač by mali zrýchliť načítavanie vašich webových stránok a správcovských panelov, pretože tiež kladú menší dôraz na váš server. Ak je v doplnku vyrovnávacej pamäte povolená kompresia minify + gzip, mali by ste ju zakázať v clone Cloudflare (vyhnite sa duplicite).

CloudFlare-Speed-Tab

Mali by ste tiež povoliť ochrana hotlink v službe Cloudflare’s nastavenie štítu proti poškriabaniu čo ľuďom bráni vkladať vaše obrázky na webovú stránku THEIR, keď je obrázok stále hostený, čo znamená, že aj keď je obrázok na ich stránkach, spotrebúvate šírku pásma.

13. Konfigurovať WP Disable

WP Zakázať a Clearfy vám umožní zakázať nastavenia v programe WordPress, ktoré spotrebúvajú procesor a spomaľujú vaše stránky. Má tiež možnosti pre kontrolu srdcového rytmu (ak si pamätáte doplnok na kontrolu srdcového rytmu teraz ju môžete odstrániť a jednoducho použiť) … a niekoľko ďalších možností, ktoré môžu urýchliť váš panel / webovú stránku správcu. Prejdite si nastavenia a vyberte požadované.

Tipy na zakázanie WP

 • Zakážte všetko, čo nepoužívate
 • Plánovanie odstraňovania spamu je dobrý nápad
 • Emojis, Mapy Google a Gravatars načítanie trvá dlho
 • Zakážte všetko na karte „Značky“, pretože všetky sú zbytočné
 • Pingbacky a trackbacky zvyčajne nestojí za ďalšie zdroje
 • Nastavte revízie príspevkov na 3 – 5, aby ste mali zálohy, ale nepotrebujete stovky
 • Hostujte svoj kód sledovania Google Analytics lokálne na pravej strane nastavení

WP-disable-Žiadosti

WP-disable-tags-Nastavenia

WP-Zakázať Admin

WP-Disable-SEO.

WP-disable-Iné

14. Blokujte zlé roboty (pomocou Wordfence)

Do niekoľkých minút od konfigurácie Wordfence blokovanie a obmedzenie sadzieb, Počas prvých 5 minút konfigurácie som bol schopný zablokovať viac ako 1 000 žiadostí o spamový robot (a som z toho veľmi šťastný). Ukážem vám, ako skontrolovať, čo roboty zasiahnu vaše stránky a ako ich zablokovať.

Krok 1: Nainštalujte Wordfence.

Krok 2: Prezrite si živá dopravná správa (v nastaveniach nástroja Wordfence v časti Nástroje), ktorá zobrazuje všetky roboty, ktorí bijú vaše stránky v reálnom čase. Googlebot je očividne v poriadku, ale keď som to urobil, videl som compute.amazonaws.com robiť smiešne množstvo žiadostí každých pár sekúnd. Použil som to spoločnosť Google a bol si istý, že to bol robot známy pre nasávanie šírky pásma. Prezrite si správu na minútu alebo dve a zistite, či roboti s útržkovitými názvami neustále zasahujú vaše stránky. Ak máte pochybnosti, prečítajte si ich názvy hostiteľov a zistite, či s týmto robotom nemajú problémy iní ľudia.

Live-Traffic-Report-Wordfence

Krok 3: Prejdite do nastavení blokovania Wordfence a pridajte robotov proti spamu, ktoré chcete blokovať. hviezdičky slúži ako zástupné znaky, takže ak zablokujem * amazonaws.com *, znamená to, že budú zablokované všetky názvy hostiteľov obsahujúce amazonaws.com (či už majú znaky pred alebo za ním). Zachránil som tisíce žiadostí / šírku pásma iba blokovaním týchto dvoch názvov spamových hostiteľov:

 • * amazonaws.com
 • * linode.com

Wordfence-Blokovanie-Rule

Krok 4: Prejdite do svojho denníka blokovania a užívajte si sledovanie blokovania spamových robotov.

Wordfence-Firewall-Blokovanie

Krok 5: Konfigurácia Wordfence obmedzenie ratingu. Toto obmedzuje / blokuje prehľadávače (a ľudí) pri nadmerných požiadavkách, blokuje falošné prehľadávače Google a zvyšuje bezpečnosť na 404 stránkach. Nižšie uvedené nastavenia sú rovnaké ako tie, ktoré odporúča Wordfence na svojej stránke obmedzujúcej rýchlosť.

Wordfence-obmedzujúcim rýchlosť

Vylepšením nastavení Wordfence obmedzte šírku pásma spotrebovanú týmto doplnkom:

 • „Nepovoľujte automatické naplánované kontroly“
 • „Nepovoľovať súhrn e-mailov“
 • Povoliť „použitie skenovania s nízkymi zdrojmi“
 • Neukladajte veľa živých údajov o premávke na dlhú dobu
 • Znížte „obmedzte počet problémov odoslaných v e-maile s výsledkami kontroly“ na 500
 • Nepovoľujte „potrebné aktualizácie (doplnok, motív alebo jadro)“
 • Zvýšte „interval aktualizácie v sekundách (štandardne sú 2)“ na 10-15 sekúnd
 • Znížte „koľko pamäte by mal Wordfence pri skenovaní požadovať“ na 100 MB
 • Povoliť „odstrániť tabuľky Wordfence a údaje o deaktivácii“
 • Zobraziť Stránka Možnosti Wordfence pre ďalšie odporúčania

Blokovať doplnok Bad Queries Chráni tiež vaše stránky pred známymi chybnými robotmi. Jedná sa o doplnok „one click and done“ s perfektnou 5-hviezdičkovou recenziou – ľahký spôsob, ako znížiť CPU z spamových robotov.

Block-Bad-Otázky

15. Vypnite nastavenia nepoužívaného doplnku

Prejdite si každý zo svojich doplnkov a rozhodnite sa, ktoré nastavenia môžete vypnúť (to zníži procesor). Napríklad v sekcii Nastavenia > všeobecný > Funkcie som zakázal nasledujúce …

Yoast-rys-Nastavenia

Zakázať nastavenia doplnkov, ktoré:

 • Poskytnite štatistiku
 • Spustiť prebiehajúce kontroly
 • Odosielajte upozornenia správcom alebo e-mailom

Príklady:

 • Prebiehajúce kontroly programu Broken Link Checker
 • Nastavenia služby Yoast v informačnom paneli > Vlastnosti
 • Doplnky na rozhovor a kalendár, ktoré fungujú neustále
 • Štatistické doplnky, ktoré neustále zhromažďujú údaje
 • Súvisiace poštové a populárne poštové doplnky, ktoré ukladajú veľa údajov

16. Vymažte nepoužité doplnky / motívy

Nepoužité témy ukladajú predkonfigurované nastavenia do vašej databázy WordPress (podobne ako doplnky). Najprv prejdite do ponuky doplnkov a deaktivujte / odstráňte VŠETKY doplnky, ktoré momentálne nepoužívate …

Odstrániť-WordPress-Plugins

Teraz prejdite na Vzhľad > Témy a odstrániť všetky témy, ktoré nepoužívate …

Delete-Unused-WordPress-Témy

17. Identifikujte zdroj (pomocou AWstats)

AWStats je zabudovaný do väčšiny cPanels (SiteGround, Bluehost, Godaddy) v sekcii „Statistics“. Môžete tiež použiť Doplnok Štatistiky servera WP ale AWStats je podrobný a rozhodne preferovaný.

AWStats vám pomôže nájsť:

 • Prehľadávače s vysokou šírkou pásma
 • IP adresy s veľkou šírkou pásma
 • Súbory na stiahnutie s veľkou šírkou pásma
 • Súbory s veľkou šírkou pásma (napr. Obrázky)
 • Celkové využitie šírky pásma (na monitorovanie)

Mesačný-Bandwidth

Spamové roboty …

Roboti-Pavúky-Bandwidth

Obrázky obyčajne spotrebúvajú veľkú šírku pásma …

File-Type-Bandwidth

Existuje viac ako 20 spôsobov, ako optimalizovať obrázky (ktoré sú okrem doplnkov jedným z najťažších prvkov na mnohých webových stránkach). Tento tutoriál vám ukáže, ako opraviť všetky položky GTmetrix uvedené nižšie.

Image-optimalizácia-In-GTmetrix

18. Často kladené otázky

&# X1f680; Aké sú najbežnejšie prostriedky nápravy pomalého správcu WordPress?

Najbežnejšou nápravou pomalého správcu programu WordPress je použitie lepšieho doplnku pre vyrovnávaciu pamäť, jeho konfigurácia s optimálnymi nastaveniami, inovácia na rýchlejší hosting a vyhýbanie sa vysokým doplnkom CPU. Ak používate úplnú vyrovnávaciu pamäť W3, skúste vypnúť možnosť vyrovnávacej pamäte objektov.

&# X1f680; Bude zmena hostiteľa opraviť pomalý administrátorský panel?

Ak je v nástroji Google PageSpeed ​​Insights vysoká doba odozvy servera, môže to spôsobiť stres na vašom serveri a spomaliť správcovský panel. Zmena hostiteľa môže opraviť pomalého administrátora, najmä ak používate hostiteľa nízkej kvality, ako je GoDaddy, Bluehost alebo značka EIG..

&# X1f680; Bude CDN urýchliť admin panel?

Použitie CDN vyťažuje zdroje a kladie menší dôraz na váš server, čím sa zrýchľuje váš web aj panel administrátorov. Cloudflare je vynikajúca bezplatná CDN a používanie viacerých CDN môže pomôcť ešte viac, pretože viac dátových centier znamená väčšie vyťaženie.

&# X1f680; Robia spamové roboty spomalenie správcu?

Áno, spamové roboty, ktoré neustále narazia na vaše stránky, sú plytvaním serverovými zdrojmi. Môžete použiť Wordfence na nájdenie všetkých robotov, ktorí narazia na vaše stránky v reálnom čase, potom na blokovanie spamových robotov môžete použiť pravidlá Wordfence, Block Bad Queries, Blackhole for Bad Bots alebo Cloudflare firewall..

&# X1f680; Ktoré doplnky spomaľujú správcovský panel?

Medzi najpomalšie doplnky typu WordPress patrí zdieľanie v sociálnej sieti, štatistika (analytika), posúvače, portfóliá, tvorcovia stránok, kalendáre, chat, kontaktné formuláre, súvisiaci príspevok, mapa stránok, Wordfence, WPML, WooCommerce a akýkoľvek doplnok, ktorý spúšťa prebiehajúce kontroly alebo procesy. Vždy sa uistite, že používate ľahké doplnky, ktoré sú správne udržiavané a kódované.

&# X1f680; Doplnky do vyrovnávacej pamäte ovplyvňujú rýchlosť administračného panela?

Áno. Ktorý doplnok vyrovnávacej pamäte, ktorý používate a či je nakonfigurovaný optimálne, má obrovský vplyv na celkovú výkonnosť vašich webových stránok. Uistite sa, že používate špičkový doplnok pre vyrovnávaciu pamäť a že využívate všetky jeho funkcie.

Pozrite si moje video – jedná sa o 42 minútové video, ale do veľkej miery pokrývam všetko (časové pečiatky v popise videa) a vy by ste sa mali dozvedieť veľa skvelých informácií o rýchlosti stránok WordPress:

Fungovalo to? Dajte mi vedieť v komentároch.

Stále pomaly? Zašlite mi správu GTmetrix – radi sa pozrieme :-)

na zdravie,
Tomáš

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map