Si të krijoni një faqe në internet si Amazon (Nën 30 Minuta)

 


A doni të bëni një uebfaqe si Amazon ose eBay ose Flipkart? 

Ose, gjithmonë keni dashur të krijoni një sit të tregtisë elektronike si Amazon, ku mund të shesni produkte në internet, por nuk keni filluar akoma.

Epo, mund ta marr me mend pse.

Keni menduar që krijimi i një dyqani në internet si Amazon ose eBay është shumë i vështirë, ju duhen shumë para ($ 10,000 – $ 50,000) për të punësuar zhvilluesit e internetit dhe projektuesit ose për të pasur njohuri të plotë për kodifikimin?

Kjo nuk është e vërteta.

Ju mund të bëni një dyqan në internet si Amazon nën 30 minuta.

Në këtë artikull, unë do t’ju drejtoj përmes proceseve hap pas hapi se si të krijoni një faqe në internet si Amazon ose eBay ose Flipkart (nga fillimi deri në fund). Pasi të keni mbaruar, ju mund t’i shesni produktet tuaja në internet. 

Para se të fillojmë, le të kontrollojmë disa gjëra që duhet të dini. 

 • Krijimi i një uebsajti si Amazon zgjat rreth 25-30 minuta
 • Ju nuk keni nevojë të punësoni ndonjë zhvillues ose dizajner
 • Ju nuk keni nevojë të mësoni të kodoni
 • Ju nuk keni nevojë për shumë para
 • Mund të filloni të shisni produkte pasi të jetë bërë

Bëni një Uebfaqe si Amazon

 

Gati për të bërë një faqe interneti si Amazon sot? Le të fillojmë…

 

Si të krijoni një faqe në internet si Amazon në 30 Minuta

 

 

Farë ju duhet të bëni një faqe interneti si Amazon?

Gjëja e parë që ju duhet të zgjidhni platformën e duhur për dyqanin tuaj online.

Ekzistojnë disa platforma eCommerce në dispozicion dhe është mjaft e vështirë të zgjidhen, veçanërisht për fillestarët.

Por, nuk keni nevojë të shqetësoheni për këtë. Ne kemi testuar të gjitha platformat eCommerce dhe do t’ju tregojmë më të përshtatshmet. 

Statistikat e platformës së tregtisë elektronike

“WooCommerce është platforma më e përdorur eCommerce – Builtwith”

 

Platforma më e popullarizuar eCommerce është WooCommerce. 

Mbi miliona site të e-commerce mundësohen nga WooCommerce dhe rriten masivisht.

Ka shumë përfitime për të përdorur platformën WooCommerce.

 

 • Shtë një softuer me burim të hapur i cili është 100% i lirë për t’u përdorur
 • Shtë shumë e thjeshtë për t’u përdorur (miqësore për fillestarët)
 • Ka mbi mijëra shtesa dhe tema falas në dispozicion që mund të përdorni
 • Fullyshtë plotësisht i personalizueshëm
 • Sshtë i mirë-optimizuar dhe i sigurt
 • Kostoja e ndërtimit të një dyqani në internet duke përdorur WooCommerce është shumë e ulët
 • Ju mund të merrni mbështetje të lidhur me WooCommerce nga pothuajse kudo, për shembull, në forumin zyrtar WooCommerce, në grupe të ndryshme në Facebook, nga blogje të ndryshme WooCommece, etj. Dhe është plotësisht falas.
 • Ju mund të krijoni çdo lloj dyqani në internet duke përfshirë faqe si Amazon ose eBay
 • Zhvilluesit e mbajnë gjithmonë të azhurnuar softuerin WooCommece
 • dhe ka shumë.

 

Për të krijuar një faqe në internet si Amazon, ju duhet:

 • një emër domain
 • web hosting
 • një çertifikatë SSL

Me pak fjalë, një emër domain është adresa e faqes suaj të internetit në internet.

Web hosting është aty ku skedarët e faqes suaj të internetit ruhen në internet. Ju mund të thoni që pritja në internet është shtëpia e faqes suaj të internetit. Pa web hosting, ju nuk mund ta bëni faqen tuaj të internetit.

Një çertifikatë SSL është e domosdoshme nëse drejtoni një dyqan në internet ku shpërndahen informacione të ndjeshme, si email, fjalëkalim, detaje të kartës së kreditit.

Normalisht, një regjistrim domain kushton rreth $ 14 për 1 vit, në internet hosting 14 $ në muaj dhe 60 – 240 $ në vit për një certifikatë SSL.

 

Kjo është shumë për ata që sapo kanë filluar.

për fat të mirë, Hostgator ofron një Regjistrimi i domain-it FALAS dhe Certifikatë FALAS SSL me planin e tij të pritjes i cili fillon vetëm në 5,95 dollarë në muaj.

HostGator është një nga ofruesit më të vjetër të pritjes së faqeve në internet (themeluar në 2002) dhe ata tani po fuqizojnë mbi miliona faqe në internet në të gjithë botën. 

Ata ofrojnë lloje të ndryshme të mbajtjes së hosteve siç janë të përbashkëta, mbajtja e WordPress, VPS, Cloud, Dedicated.

Le të fillojmë!

1. Merrni Web Hosting dhe Regjistrohuni një Emër Domain

Regjistrimi i një emri domain falas me HostGator është shumë i lehtë.

Ndiqni hapat më poshtë.

Hapi 1. Shko tek ==> www.HostGator.com <== website. Kodi i zbritjes u shtua në kjo lidhje.

Hostgator WordPress Hosting

 

Hapi 2. Zgjidh Plani fillestar. Kjo përfshin 1 GB rezervë automatike të përditshme, çertifikatë falas SSL, regjistrim falas të domain, ruajtje të pakufizuar, heqje automatike të malware, etj..

Tani, klikoni në Bleni Tani! buton.

Hapi 3. Në këtë faqe, ju mund të regjistroni emrin tuaj të preferuar domain.

Së pari, shkruani emrin e domain, do t’ju tregojë nëse domeni është në dispozicion për t’u regjistruar.

Nëse emri që keni futur nuk është i disponueshëm për t’u regjistruar, provoni me një emër tjetër. Ju madje mund të shkruani emrin tuaj.

Me një emër domain, ju gjithashtu duhet të zgjidhni një shtesë. Zgjatja më e popullarizuar e domenit është .com. Sidoqoftë, nëse nuk jeni të sigurt se cili domain duhet të bëni fotografi, lexoni ndryshimin midis .com vs .net.

Pasi të jeni zgjedhur, shkoni në Cikli i faturimit seksion.

Unë rekomandoj të zgjidhni të paktën për 12 muaj. Ju gjithashtu mund të zgjidhni për 36 muaj nëse dëshironi një zbritje shtesë.

Pastaj vendosni një PIN të sigurisë. Ai duhet të përmbajë vetëm numra dhe duhet të jetë i gjatë 4-8 karaktere.

Hostgator që regjistron një domen

 

Hapi 4. Vendosni informacionin tuaj të faturimit. Gjithashtu, zgjidhni cilën metodë pagese doni të përdorni. Ju mund ta bëni blerjen duke përdorur si Kartën e Kreditit ashtu edhe PayPal.

Hostgator Vendosni Informacionin e Faturimit

 

Hapi 5. Si parazgjedhje, ju po merrni Krijimin e faqeve rezervë dhe thelbësore të sitit.

Plani juaj aktual gjithashtu përfshin një certifikatë falas SSL. Ky opsion është për azhurnimin e SSL, i cili është opsional.

Shtesa pritëse për hostp WordPress

 

Hapi 6. Kontrolloni kutinë e kushteve të shërbimit dhe klikoni në Pagesë Tani! buton.

Pagesa e Hostgatorit

 

Hapi 7. Pasi të keni mbaruar, kontrolloni emailin tuaj.

Do të merrni detajet e hyrjes së HostGator cPanel (Emri dhe fjalëkalimi i hyrjes).

Detajet e hyrjes në hostgator cPanel

 

Tani le të instalojmë WordPress dhe WooCommerce.

 

 

2. Instaloni WordPress dhe WooCommerce

Së pari, hyni në llogarinë tuaj të pritjes duke përdorur detajet e hyrjes që keni marrë në emailin tuaj.

Në këtë hap, ne do të instalojmë WordPress, si dhe WooCommerce.

Pasi që është një WordPress i menaxhuar me host, nuk do të shihni një cPanel të rregullt. Edhe pse, ju mund të bëni gjithçka nga pulti juaj.

Unë jam duke e përdorur atë për një kohë dhe është shumë miqësore për përdoruesit.

Hapi 1. Pasi të keni hyrë në pultin tuaj të pritjes, shkoni te hosting > Menaxho dhe klikoni në butonin WordPress Admin për t’u kyçur në panelin tuaj të administratorit të WordPress.

Paneli i hostGatorit

Mund të duhen disa sekonda për t’ju ridrejtuar në pultin e WordPress.

Hapi 2. Kjo është pulti juaj WordPress. Nga atje, ju mund të rregulloni faqen tuaj.

Para se të fillojmë instalimin e WooCommerce, le të bëjmë së pari çinstalimin e shtojcave të paracaktuar.

 

Shko tek plugins > Plugins të instaluar. Zgjidhni të gjitha plugins > Deactivate dhe pastaj Fshini ato.

Ju mund ta kontrolloni me lehtësi versionin tuaj të WordPress duke shkuar tek baltëpritëse > Updates. Nëse nuk është azhurnuar, klikoni në Përditësoni Tani buton.

 

Përditësoni WordPress

 

Tani le ta instalojmë shtojcën WooCommerce.

Për të instaluar shtojcën WooCommerce, shkoni te plugins > Shto nje te ri dhe kërko WooCommerce.

Instaloni WooCommerce

 

Pasi të keni instaluar dhe aktivizuar WooCommerce, do t’ju kërkojë të krijoni dyqanin tuaj.

Në hapin tjetër, ne do të krijojmë Dyqanin WooCommerce.

 

 

3. Vendosja e dyqanit tuaj WooCommerce

Duke përdorur këto cilësime, mund të vendosni vendndodhjen, monedhën, mënyrën e pagesës, mënyrën e transportimit dhe shumë më tepër vendndodhjen e dyqanit tuaj.

Hapi 1. Vendosja e dyqanit: Vendosni adresën e dyqanit tuaj dhe më pas klikoni në Shkojme buton.

Vendosja e dyqanit WooCommerce

 

Hapi 2. Pagesat: Nga këtu, ju mund të vendosni si pagesa në internet ashtu edhe offline. Aktivizoni mënyrat e pagesës që dëshironi të përdorni në dyqanin tuaj.

Sidoqoftë, nëse doni të përdorni një metodë të ndryshme pagese, mund ta instaloni më vonë.

Pagesat WooCommerce

 

Hapi 3. Shipping: Duke përdorur këtë mundësi, ju mund të shtypni etiketat e transportit në shtëpi. 

Zgjidhni njësitë e peshës dhe gjatësisë së preferuar për produktet tuaja.

Transporti WooCommerce

 

Hapi 4. Rekomanduar: Në këtë skedë, mund të instaloni një temë WooCommerce, të vendosni taksat e automatizuara, administratorin WooCommerce, buletinin e postës elektronike Mailchimp.

Sidoqoftë, rekomandoj vetëm aktivizimin “Taksat e automatizuara” dhe “Administratori WooCommerce”.

Ne do të instalojmë një temë WooCommerce më vonë këtë hap i cili do të duket si Amazon.

 

Recommended

 

Hapi 5. Aktivizoni: Do t’ju kërkojë të instaloni Jetpack. Unë ju rekomandoj ta kaloni këtë hap.

Jetpack WooCommerce

 

Hapi 6. Gati: Ju keni vendosur me sukses WooCommerce.

Tani klikoni në Vizitoni Panelin mundësi për të shkuar në panelin tuaj të administratorit të WordPress.

WooCommerce u krijua gati

 

 

 

4. Ndryshoni fjalëkalimin tuaj të administratorit të WordPress

Gjë tjetër që ju duhet për të ndryshuar fjalëkalimin tuaj të administratorit të WordPress.

Nga pulti i WordPress, shkoni te përdoruesit > Profili juaj dhe ju mund të gjeni opsionin “Menaxhimi i llogarisë”.

Aty duhet të klikoni në “Gjeneroni fjalëkalim” butonin dhe automatikisht do të gjenerojë një fjalëkalim të ri.

gjeneroni fjalëkalim të ri në WordPress

 

Pasi të keni mbaruar, klikoni në Përditësoje profilin te butoni dhe ju keni mbaruar.

Si të futeni në Panelin tuaj të Administratorëve të WordPress?

Këtu është URL-ja e hyrjes në administratorin e WordPress – “Yourwebsite.com/wp-admin”, kjo do të thotë që ju thjesht duhet të shtoni / Wp-admin në fund të URL-së së faqes suaj të internetit.

 

Unë ju rekomandoj shumë që të ruani URL-në tuaj të hyrjes së administratorit, emrin e përdoruesit, si dhe fjalëkalimin në kompjuterin tuaj. 

Sidoqoftë, si parazgjedhje, WordPress nuk na lejon të ndryshojmë emrin e përdoruesit të administratorit.

Në rast se doni të ndryshoni emrin e përdoruesit të paracaktuar të administratorit, lexoni udhëzuesin se si të ndryshoni emrin e paracaktuar të administratorit të WordPress.

Tani ne do të instalojmë SSL dhe do ta detyrojmë faqen tuaj të ridrejtojë HTTPS (SSL).

 

 

5. Instalimi i SSL-së dhe detyroni faqen tuaj për të ridrejtuar HTTPS

Siç u tha më lart, SSL është e domosdoshme nëse drejtoni një dyqan në internet.

Si parazgjedhje, tashmë keni një certifikatë SSL të instaluar. Thjesht duhet të detyrojmë faqen tuaj për të ridrejtuar HTTPS (SSL).

Tani, nëse hapni faqen tuaj në shfletuesin Google Chrome, mund të shihni “lidhja juaj me këtë nuk është e sigurt“Mesazh dhe nuk mund të jetë në gjendje të identifikoheni në faqen tuaj.

Para HTTPS

Kjo mund të rregullohet lehtësisht duke detyruar faqen tuaj të ngarkojë vetëm me HTTPS.

Hapi 1. Për këtë, duhet të identifikoheni në pultin tuaj të pritjes.

Hapi 2. Krijoni një llogari FTP dhe ruajeni fjalëkalimin në një skedar notepad.

Krijoni FTP në HostGator

Hapi 3. Shkarkoni dhe instaloni Klient Filezilla. Vendosni detajet tuaja FTP në klientin Filezilla dhe lidheni atë me serverin tuaj.

Hapi 4. Pasi të lidheni, gjeni .skedar htaccess dhe redaktoni atë.

Hapi 5. Në fund të skedarit shtoni pjesën e kodit.

Rishkruaj Ngjarje Ndezur
RishkruajCond% {HTTPS} i fikur
Rishkruaj Rregulloren ^ (. *) $ Https: //% {HTTP_HOST% {REQUEST_URI} [L, R = 301]

Hapi 6. Tani, ruani skedarin dhe rivendosni përsëri në serverin tuaj.

Hapi 7. Rinovoni faqen tuaj të internetit dhe do të vini re një shenjë të bllokimit që shfaqet para URL-së së faqes suaj të internetit. Kjo do të thotë që faqja juaj e internetit do të hapet vetëm me SSL.

mbas ssl

 

Hapi 8. Shko tek ti Cilësimet e WordPress > i përgjithshëm

Hapi 9. Ndryshoni HTTP protokoll me HTTPS. Ju gjithashtu mund të shtoni “Www” para URL-së së faqes suaj të internetit por është plotësisht opsionale.

ndryshoni adresën e WordPress

 

Hapi 10. Klikoni në Ruaj Ndryshimet në fund. Pasi të keni mbaruar, do të regjistroheni automatikisht.

Kjo eshte. Tani faqja juaj e internetit do të hapet vetëm me HTTPS. 

Read, 3 mënyra të ndryshme si mund të ridrejtoni HTTP në HTTPS në WordPress

 

 

5. Instalimi i Temës WooCommerce

Tani, ne do të instalojmë një temë WooCommerce.

Ka mijëra Temat e WooCommerce të disponueshme në treg dhe është e vështirë të gjesh më të mirën.

Por, nuk keni nevojë të shqetësoheni për këtë. Unë kam kërkuar dhe testuar disa tema WooCommerce dhe do t’ju sugjeroj më të mirat.

Dyqan elektrik elektronik është tema më e mirë për WooCommerce.

Ja pse:

 • Shtë një nga temat më të shitura të multivendor WooCommerce.
 • Isshtë tema më e vlerësuar e WooCommerce.
 • Gjithmonë është e azhurnuar
 • Ajo vjen me disa shtesa premium
 • Mobil dhe SEO miqësore
 • Shpejtësia e optimizuar
 • Ajo vjen me 7 paraqitje të ndryshme në faqe

Vlerësimi i temave elektro

Offersfarë ofron kjo temë:

 • Instalim dhe konfigurim i thjeshtë
 • Përditësime falas të jetës dhe 24 24 7 mbështetje
 • Vjen me të dhëna të mallrave të importueshëm
 • 6 Stilet e paravendosura të kokës
 • 9 Skema e paravendosur e ngjyrave
 • 7 Lloje të ndryshme të faqeve të faqeve
 • Megamenu i përgjegjshëm
 • 11 Faqet e Para-Ndërtuara
 • Përfshin 17 pajisje
 • WPML E përputhshme
 • dhe shumë më tepër.

Kontrolloni demonstrimin me temë Elektro këtu.

Sidoqoftë, nëse dëshironi të përdorni një lloj tjetër të temës WooCommerce, mund ta gjeni më shumë tema këtu.

 

Hapi 1. Pasi të keni blerë, shkarkoni të gjithë skedarët. 

Hapi 2. Nxjerr skedarin ZIP në kompjuterin tënd.

Në atë skedar, ju do të keni skedarët e temave, të dhënat e gjumit, shtojcat si dhe një çelës licence për të aktivizuar produktin tuaj.

Skedarët elektrikë të temave

 

Tani, duhet të ngarkojmë skedarët e temave që janë brenda theme-files dosje.

Hapi 3. Nga pulti juaj WordPress, shkoni te shfaqje > Tema. 

Ndërsa po instalojmë një temë manualisht, duhet të klikosh Shto nje te ri > Ngarko temën dhe pastaj ngarkoni skedarët e temave (ZIP) përfshirë temën e fëmijës.

Hapi 4. Pasi të keni ngarkuar, aktivizoni vetëm temën e fëmijës.

Pas aktivizimit, do t’ju kërkojë të aktivizoni temën duke përdorur tastin e saj të licencës.

 

Si të merrni çelësin e licencës së temës?

Meqenëse është një temë me pagesë, duhet të aktivizoni temën duke përdorur një çelës licence. Për çelësin e saj të licencës, së pari, futuni në tuaj Llogari Envato, dhe shkoni te seksioni i shkarkimeve. 

Nga atje, klikoni në Certifikata e licencës dhe kodi i blerjes (teksti) opsionin dhe ju do të merrni çelësin tuaj të licencës, si dhe kodin e blerjes. Pasi ta keni këtë, mund të aktivizoni temën tuaj.

licencën e shkarkimit të kodikut

 

Hapi 5. Pasi të keni mbaruar, do t’ju tregojë të instaloni shtojcat e rekomandimit të temës. Klikoni në Filloni të instaloni shtojca opsionin dhe pastaj aktivizoni ato.

Tema elektro fillon instalimin e shtojcave

 

Tani, ju mund të vizitoni faqen fillestare të dyqanit tuaj, por nuk do të shihni ndonjë produkt.

Kjo është për shkak se ne nuk kemi importuar ende të dhënat e dummy.

Në hapin tjetër, unë do t’ju tregoj se si të importoni të dhëna dummy.

 

Importo të dhënat e Dummy Theme

Për të importuar të dhënat e gjumit të temës, shkoni te shfaqje > Importo të dhënat Demo.

Ekzistojnë dy mënyra sesi mund të importoni të dhënat demo.

Metoda e paracaktuar e ngarkimit është Importi me një klik Demo të cilën e rekomandoj shumë.

Temat e të dhënave për importimin e temave

 

Ju mund të kontrolloni faqen fillestare të faqes tuaj për të parë se si duket. Por, mos u shqetëso. Ju mund të ndryshoni gjithçka që dëshironi, të tilla si ngjyra, imazhi i sfondit, font, paraqitjet, widget, etj.

Tani le të fillojmë të shtojmë produkte në dyqanin tuaj online.

 

 

6. Shtimi i produkteve në Dyqanin tuaj Online

Shtimi i produkteve në dyqanin tuaj WooCommerce është shumë e lehtë.

Për të shtuar një produkt të ri, vizitoni Produkte > Shto nje te ri.

WooCommerce Shtoni Produktin

Aty shkruani emrin e produktit tuaj, si dhe shtoni përshkrimin e produktit.

Të dhënat e produktit:-

Shkoni poshtë për të shtuar të dhënat e një produkti.

Nga kjo pjesë, mund të shtoni informacionin e përgjithshëm të një produkti, si çmimi, informacioni tatimor, inventari, disponueshmëria e produktit dhe shumë gjëra të tjera.

Të dhënat e produktit WooCommerce

 

Tani, zhvendoseni në anën e djathtë të faqes. Nga atje, mund të vendosni kategorinë e produktit, të vendosni imazhin e paraqitur të produktit, të shtoni imazhe të galerisë së produkteve, etj.

Publikimi i Produktit WooCommerce

Pasi të keni mbaruar, klikoni në publikoj butoni për të publikuar produktin. Pas kësaj, produkti do të jetë i dukshëm në dyqanin tuaj.

 

 

7. Përshtatja e dyqanit tuaj WooCommerrce

Gjëja më e mirë në lidhje me WooCommerce është që ju lejon të ndryshoni çdo pjesë të dyqanit tuaj.

Për të rregulluar temën tuaj WooCommerce, shkoni te shfaqje > Customize.

Përshtatja e Temës WooCommerce

Nga opsioni i personalizimit, mund të ndryshosh paraqitjen e dyqanit tuaj, të ndryshosh kokën dhe futbollin, të shtosh favicon, të shtosh logon e dyqanit, ngjyrën e sfondit dhe shumë më tepër.

Pasi të bëni ndryshimet, mos harroni të klikoni në publikoj buton.

Kjo eshte. Kështu mund të krijoni një uebfaqe si Amazon ose eBay ose Flipkart.

 

Ç’pritet më tej?

Tani ju jeni gati të shesni produkte në dyqanin tuaj WooCoomerce.

Por prit…

Para se të filloni të shisni produkte në faqen tuaj, ka shumë gjëra që ju nevojiten për të modifikuar, për shembull, logon dhe favicon e faqes tuaj, permalink, imazhe produktesh, duke shtuar portën e pagesës, etj.

Këtu keni një udhëzues për gjërat më të rëndësishme që duhet të bëni pas instalimit të WordPress.

Tjetra, duhet të instaloni shtojca për faqen tuaj WooCommerce në mënyrë që të mund të zgjëroni funksionalitetin e dyqanit tuaj.

Por, më e rëndësishmja, ju duhet të përdorni një shtesë rezervë për faqen tuaj WooCommerce. Sepse nëse ballafaqoheni me ndonjë problem me faqen tuaj ose prishen, mund ta ruani faqen tuaj nga rezerva. Rekomandohet shumë.

E fundit, por jo më e rëndësishmja, ju duhet të kaloni nëpër të gjitha opsionet dhe të mësoni se çfarë gjë shkon. Ju gjithashtu mund të vizitoni faqen Amazon ose eBay për të marrë një ide dhe zbatim në faqen tuaj.

 

Pyetjet e bëra më shpesh (Si të krijoni një faqe në internet si Amazon):-

Sa kushton për të krijuar një faqe interneti si Amazon?

Për të bërë një uebfaqe si Amazon, ju duhet thjesht një domain, web hosting dhe një çertifikatë SSL.
Kostoja totale e krijimit të një siti si Amazon ose eBay është 5,95 $ / muaj.

Si të krijoni një faqe në internet eCommerce si Amazon?

Krijimi i një uebfaqeje eCommerce si Amazon është shumë e lehtë. Thjesht ju duhet një domain, web hosting dhe një çertifikatë SSL.
Në këtë artikull, ne kemi ndarë udhëzues hap pas hapi se si të krijoni një faqe në internet eCommerce si Amazon.

Sa kohë duhet për të ndërtuar një faqe interneti për tregti elektronike?

Ajo merr rreth 25-30 minuta për të ndërtuar një faqe në internet eCommerce.

Në cilën platformë është krijuar faqja e internetit e Amazon?

Uebsajti i Amazon është plotësisht i krijuar nga zhvilluesit e cila u kushtoi atyre më shumë se 100,000 dollarë.
Për fat të mirë, ju mund të krijoni një faqe në internet të ngjashme si Amazon me një çmim prej 6 dollarë në muaj.

A është e vështirë të ndërtosh faqe si Amazon.com dhe Flipkart.com?

Nr. Ndërtimi i faqeve si Amazon.com dhe Flipkart.com është shumë i lehtë.
Mund të bëni një faqe në internet si Amazon nën 30 minuta.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map