Cloudways İncelemesi: SiteGround’un Pahalı Bulut Hostinginden Geçtikten Sonra 2 Kat Daha Hızlı Yükleme Süresiyle 100 Dolar / Ay Tasarruf Ediyorum

Cloudways-İnceleme


Kabul ediyorum, ben bir SiteGround hayranıyım.

Ancak trafiğim arttıkça, SiteGround’un GoGeek planında CPU ortalamaları almaya başladım. Aylık 80 $ ‘a yükselttim bulut barındırma ama hala CPU’yu aşıyordu, bu yüzden daha fazla CPU / RAM ekledim ve onlara aylık 180 dolar ödemeye başladım. GoGeek’te aylık 11.95 $ ‘dan 180 $ / ay’ a gitmek, en azından söylemek gerekirse, benim için çılgındı. Ben de göç ettim Cloudways’de DigitalOcean kabaca aynı miktarda CPU / RAM için 80 $ / ay ödüyordum. Taşıma işleminden sonra yükleme sürelerim yarıya düştü, CPU’yu aşmak için hiçbir yerim yok ve ayda 100 $ tasarruf ediyorum.

Açıkçası oldukça mutluyum.

Bazı eğiticilerim 10’dan fazla resme ve 400’den fazla yoruma (5MB sayfa boyutu ve 170 istek) sahip ve hala yükleniyor <2s! Bu yayını GTmetrix aracılığıyla çalıştırın veya isterseniz sayfalarıma tıklayın – hepsi anında yüklenir. Buraya taşınırken fark ettiğim en büyük fark buydu Cloudways.

Cloudways desteği SiteGround kadar iyi değil (biletler genellikle 15 dakika yerine bir saat içinde cevaplandırılır) ancak geliştirilmiş performansla bununla yaşayabilirim.

1. Daha Önce SiteGround’un Bulut Hosting’ini Kullanıyordum

SiteGround ile ilgili bir sorunum GoGeek ve bulut arasında “orta” bir plan olmaması. Ayda 11,95 dolar veya ayda 80 dolar ödüyorsunuz. Ayrıca, CPU fazlalıkları olduğu için buluta yükseltmeniz gerekiyorsa, giriş seviyesi planının yeterli olmayacağı ihtimali (benim için değildi). CPU ortalamalarını almayı durdurmak için onlara yaklaşık 120 $ / ay ve sunucumun rahatlaması için 180 $ / ay ödemek zorunda kaldım. 2 CPU + 4GB RAM genellikle birçok kişi için kesmez.

SiteGround-Bulut-Barındırma

Onlara çok fazla para ödüyordum:

SiteGround-Bulut-Hosting-Satış-Makbuz

2. Cloudways ile Tasarruf Ettiğim Para

Hızlı karşılaştırma kontrolü: 2 CPU + 4GB RAM, DigitalOcean üzerinde Cloudways’de ayda sadece 42 $ olduğunda SiteGround’da aylık 80 $ ‘a mal oluyor. Ayrıca, SiteGround’un bulut sunucuları Cloudways gibi CPU’ları işleyemez. Benim durumumda, 6 CPU + 8GB RAM için SiteGround’a 180 $ / ay ödemek yerine, CPU sorunları olmayan Cloudways’de 2 CPU + 4GB RAM ile daha hızlı bir siteden kolayca kaçtım.

Sonuç: beyinsiz.

Cloudways-Fatura

SiteGround yenileme fiyatlarınız devreye girerse ve GoGeek’te aylık 35 ABD doları ödüyorsanız, o zaman Cloudways’e geçeceğim. Çoğu düşük trafikli site için SiteGround harika bir seçenektir (özellikle promosyon fiyatlarının 3 yılını alırsanız). Ancak yenileme fiyatları devreye girdiğinde veya blogunuz büyüdükçe ve güçlü bir sunucuya ihtiyaç duyduğunda Cloudways, SiteGround’dan daha ucuz / hızlı.

3. Yükleme Süreleri Yarıya Kesildi

Grafiği tartışmak yok:

SiteGround-vs-Cloudways-Bulut-Barındırma

En büyük fark, uzun / ağır derslerde yükleme süresiydi. Bu eğitimde yaklaşık 100 resim ve 400’den fazla yorum var, sayfa boyutu 5.78MB ve 167 istek içeriyor, ancak yine de yükleniyor <2s. Tabii ki resmi bir ölçüt değil, ancak sadece sayfalarıma tıklayarak sitemin ne kadar hızlı yüklendiğini fark ettim. Kendinizi görmek istiyorsanız kenar çubuğu bağlantılarımı tıklayın.

GTmetrix-Rapor-için-uzun yazı

SiteGround ile ana sayfamda zaten% 100 GTmetrix puanlarım vardı, ancak sayfa sadece 334KB ve 10 istek. Yukarıdaki rapor yükleme sürelerimin daha doğru bir temsilidir.

2019 GTmetrix Raporu

Bu yayını GTmetrix aracılığıyla çalıştırabilir ve ne elde ettiğinizi görebilirsiniz:

Cloudways-İnceleme-GTmetrix

Cloudways’e (veya bulut sağlayıcılarından birine) taşınan diğer kullanıcılar:

Cloudways Yanıt Süreleri

WP Motoru - Cloudways

DigitalOcean Pingdom Raporu

Cloudways Sunucu Yanıt Süreleri

Godaddy'den DigitalOcean Göçüne

Cloudways Yükleme Süresi İyileştirmesi

Cloudways ve WP Motor Karşılaştırması

Başlıksız

Cloudways Pingdom Yükleme Zamanları

Cloudways Pingdom Raporu

Namecheap - Cloudways Geçişi

Vultr Göçü

Cloudways WooCommerce Geçişi

Cloudways AWS Geçişi

WPEngine - Cloudways Geçişi

Cloudways’den hosting alın

4. Artık CPU Ortalamaları Yok

CPU fazlalıkları en büyük sınırlamalar SiteGround’un.

Unutmayın: CPU’nun nasıl azaltılacağı ve WordPress sitelerinin daha hızlı yüklenmesini nasıl sağlayacağımı öğretiyorum. Yalnızca 15 hafif eklenti, bir StudioPress teması, hem Cloudflare hem de StackPath’in CDN’si ile yapılandırılmış WP Roketi kullanıyordum, kalp atışını devre dışı bıraktım, tüm görüntülerimi optimize ettim ve Wordfence’ın canlı trafik raporunda görünen kötü botları engelledim. Yine de hala CPU sorunları alıyordum.

SiteGround CPU-Limit

Cloudways’e geçtikten sonra CPU kullanımım tam anlamıyla% 1 idi. Merak ediyor…

Cloudways-CPU kullanımı

5. Serbest Göç Sorunsuz Gidiyor

Bu herkes için olmaz (sadece dürüst olmaya çalışarak).

Kullanıcıların desteklerinden memnun kalmadıkları ve web sitelerini taşımayı da içeren diğer Cloudways incelemelerini okudum. İnsanların% 95’i için göç sorunsuz ilerliyor. Ancak diğer% 5, siteniz taşınırken kesinti süreleri, uzun bekleme süreleri yaşayabilir ve SSL, Cloudflare ve hizmetleriyle ilgili olmayan herhangi bir şeyi ayarlamanıza yardımcı olmayabilir..

Ben buna daha fazla gireceğim destek bölümü, ancak benim durumumda, kendim SSL kurmak zorunda kaldım (tam anlamıyla Cloudways kontrol panelinde 1 tıklamayla etkinleştirme olduğu için çok kolaydı), ancak yine de Cloudflare’ın Cloudways ile çalışması için sorun yaşıyorum ve geliştiricimin bu.

Cloudways-Yükseltici-Araçlar

Cloudways’ten ücretsiz taşıma isteyin

6. Destek “İyi”

Yalan söylemeyeceğim, Cloudways destekleri için eziliyor.

Taşıma işlemlerinde hıçkırık olabilir, destek kaba olabilir ve SiteGround ile aynı düzeyde destek alamazsınız. Bu nedenle, sorun yaşarsanız veya sorularınız olursa, Mustaasam Saleem Ansari 1 numaralı işi müşterileri mutlu etmek ve soruları cevaplamak olan (Cloudways topluluk yöneticisi). Ayrıca süper aktive WordPress Hosting Facebook Grubu. Göç sırasında Mustaasam’la temas halindeydim – tüm sorularıma cevap verdi ve bana her şeyden çok huzur verdi. Hesap verebilirlik fikrini beğendim.

Tabii ki, Cloudways desteğinin harika olduğunu düşünen çok sayıda müşteri var (yapıyorum, SiteGround kadar iyi değil). Aslında ulaştım Hristo Pandjarov (SiteGround topluluk yöneticisi) ile ilgili bir soru hakkında SiteGround (iki kez) ve hiç cevap vermedi. Benim sonucum, her insanın farklı olduğu – her şey temsilcinizin kim olduğuna bağlıdır. Ancak sorularınız veya sorunlarınız varsa topluluk yöneticilerine ulaşın. Öncelikli olma olasılığınız daha yüksek.

Mustaasam Saleem Ansari

Benim deneyimim; siteyi hatasız, kesinti olmadan başarıyla taşıdılar ve hatta Breeze eklentisini benim için yapılandırdılar. Belki bu incelemeyi yazdığımı biliyorlardı.

7. 5 Bulut Hosting Sağlayıcıları Seçim için

Cloudways ile 5 bulut barındırma sağlayıcısı arasından seçim yapabilirsiniz. Doğrulamak için Cloudways sunucunuzu yöneten aracıdır. DigitalOcean ve diğer sağlayıcılar, web sitenizi barındıranlardır (iş ortakları Cloudways aracılığıyla). Şahsen sunucumu yönetmek istemiyorum – bunun için kimsenin vakti yok! Ama eğer yaparsanız, doğrudan DigitalOcean.

Cloudways-Yönetilen-Bulut-Barındırma

Cloudways zaten bir makale her bir plandaki farklılıkları tanımlamak:

Cloudways Cloud Platform Karşılaştırması

Bu sayfayı Cloudways’de görün

En popüler planları DigitalOcean bu da en ucuz olanı (ve benim kullandığım).

Cloudways-DigitalOcean

8. Sitenizi Bulut Yollarında Hızlandırma

Birkaç Cloudways müşterisi, sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamak için Cloudways kontrol panelinizde yapabileceğiniz ince ayarları içeren bir optimizasyon videosu hazırladı. Yükleme sürenizden kolayca 1s sürebilir. Video 40 dakika uzunluğunda, size zaman kazandıracağım ve aşağıdaki talimatları listeleyeceğim.

Aşama 1: PHP 7.3, MariaDB 10.3’e yükseltin ve “Ayarlar’a Redis’i yükleyin & Paketler ”sekmesi.

Cloudways-Hız-Yükseltmeler

Adım 2: “Ayarlar’da da bellek sınırını 256 MB’a yükseltin. & Paketler ”sekmesi.

Cloudways-Bellek-Sınırı

Ayrıca, WordPress barındırma sayfası kullandıkları hız teknolojisini görmek için: katı hal sürücüleri, PHP 7.3, MariaDB, PHP-FPM, Breeze eklentisi ve Cloudways CDN (ücretli hizmet).

Cloudways-Performans-Özellikler

9. Breeze Eklentisini Kullanma

Cloudways’ Breeze eklentisi daha fazla özelliğe sahip oldukları için WP Rocket ve diğer en iyi önbellek eklentilerinin yerini almayacak. Breeze yalnızca önbellekleme, küçültme, Gzip, veritabanı temizleme, CDN URL ve Vernik seçenekleriyle gelir. Ancak denemeye değer – her web sitesi farklı olduğundan, önbellek eklentilerinin belirli şeyleri optimize etmede ne zaman diğerlerinden daha iyi bir iş yapacağını asla bilemezsiniz. Ayrıca, çoğu kötü yorumlar WooCommerce ile ilgili sorunlardan kaynaklanıyor – bu durumda dikkatli olun.

Cloudways’de ayrıca öğretici Breeze kurulumu için.

Cloudways Breeze Eklentisi

Temel Seçenekler:
* Diğer önbellek eklentileriyle yinelenen işlevlerden kaçının!

Cloudways Breeze Temel Seçenekleri

Gelişmiş seçenekler:

Cloudways Breeze Gelişmiş Seçenekleri

Veri tabanı:

Cloudways Breeze Veritabanı Seçenekleri

CDN:

Cloudways Breeze CDN Seçenekleri

vernik:
*Varnish’i etkinleştirmenin yarardan çok zarar verdiğine dair bazı raporlar var ve bazı durumlarda web sitenizi bile bozabilir. Çoğu durumda, Vernik’i açmaktan kaçınırım.

Cloudways Breeze Vernik Seçenekleri

10. Bulut Parlaması Ekleme

Ücretsiz bir plana kaydolun, bir dizi sayfadan geçeceksiniz, ardından 2 ad kaydedici göreceksiniz:

Cloudflare Ad Sunucusu Değişikliği

Alan adınızın barındırıldığı yere giriş yapın (ör. GoDaddy) ve ad sunucularını Cloudflare’lere değiştirin:

Godaddy Cloudflare isim sunucuları

Cloudways’e giriş yapın, “Ayarlar” a gidin & Paketler ”sonra Cloudflare’nin WAF Modülünü etkinleştir:

Cloudways Cloudflare WAF Kuralı

Cloudways ayrıca 25GB başına 1 $ ücretli bir CDN seçeneğine sahiptir:

Cloudways-CDN

11. 59+ Veri Merkezi

Cloudways aslında 59 veri merkezleri tüm bulut sağlayıcılarını birleştirirseniz 25’i değil.

Cloudways-Data-Merkezleri

Planınızı seçerken, konumları arasında gezinin.

 • DigitalOcean: 8 veri merkezi
 • Linode: 8 veri merkezi
 • Vultr: 15 veri merkezi
 • AWS: 14 veri merkezi
 • Google Cloud: 14 veri merkezi

Cloudways 59 Veri Merkezi

12. Ücretsiz SSL

Ücretsiz Let’s Encrypt SSL: Cloudways’e dahil. Tek yapmanız gereken etkinleştirmek için tıklayın.

Cloudways-Free-SSL

13. Cloudways Eklentileri (Ekstra Hizmetler)

Cloudways birkaç eklenti (ücretli hizmetler) sunar:

Cloudways-Eklentileri

DNS Kolaylaştı – Cloudflare ile kullanamayacağınız söylenene kadar premium DNS fikrini seviyorum. Şimdi kullanmama rağmen yakın gelecekte bir koşuşturma vermek zorunda kalabilirim.

Rackspace E-postası – tamamen yönetilen kurumsal e-posta çözümü.

Elastik E-posta – hassas e-posta gönderiyorsanız harika (bkz. Cloudways ’ e-posta karşılaştırması).

Uygulama Geçişi – Cloudways 1 siteyi ücretsiz, ardından site başına 25 ABD doları taşıyacak.

Uygulama Yükseltme – güncellenmiş WordPress, eklentiler vb. Konusunda endişeleriniz varsa, bunu sizin için yapmak için Cloudways’e ayda 50 ABD doları ödeyebilirsiniz, ancak dürüstçe bunu yapacak birini bilmiyorum.

CloudwaysCDN – bu aynı StackPath (Cloudways ve StackPath ortaktır) ve 25 GB başına 1 ABD dolarıdır. Hem çok fazla bant genişliği tasarrufu sağlayan hem Cloudflare hem de StackPath kullanıyorum.

StackPath-CDN-Analitik

14. Diğer Özellikler

sahneleme – Eğer istersen web sitenizi kopyalayın yeni tasarımları / eklentileri test etmek için, bu son derece kolaydır. Uygulamalar’a gidin, üç noktayı tıklayın ve “Klonlama Uygulaması / Hazırlama Web Sitesi Oluşturma” yı tıklayın.

Cloudways Evreleme Klonu

Dikey Ölçeklendirme – sunucunuzu istediğiniz zaman daha fazla kaynak veya depolama alanı içerecek şekilde ölçeklendirin.

Cloudways-Dikey-Ölçekleme

Yedekler – istediğiniz zaman kolayca yedek alın.

Cloudways-Yedekler

GYTE – geliştirme iş akışlarını uygulamak için kullanılır ( öğretici hakkında).

Cloudways-GIT

Ekip Üyeleri Ekle – erişimi olan kişiler için izinler ayarlayabileceğinizi sevmek.

Cloudways-Takımı-Üyeleri

15. E-posta Barındırma Yok

Cloudways e-posta barındırma sağlamaz, ama onlar ile ortak Rackspace 2 $ / e-posta / ay yerine 1 $ / e-posta / ay gibi düşük bir e-posta barındırma sağlamak için (Rackspace fiyatlandırması).

İşlemsel / giden e-postalar için, Elastik E-posta kolay bir kurulum sağlamak veya kendi SMTP sağlayıcınızı Gmail SMTP, SendGrid, Mailgun.

Cloudways-SMTP-Ayarlar

16. Yönetilen Barındırma Avantajı

Büyük bir performans iyileştirmesi dışında, yönetilen barındırma ayrıca yazılım güncellemelerini, güvenlik yamalarını ve donanım yönetimini de üstlenir. Ancak performans en büyük çekicidir.

Paylaşılan barındırma ve yönetilen bulut barındırma arasındaki fark çok büyük. GoDaddy, Bluehost, HostGator, TSOhost ve temelde her paylaşılan barındırma ancak SiteGround (ve belki A2) boktan. Daha önce bulut barındırma deneyiminiz olmadıysa, geliştirilmiş sunucu yanıt süreleri, GTmetrix’te yükleme süreleri ve sayfalarınızı tıklarken fark edilir bir fark göreceksiniz.

Yönetilen Hosting Anketi

17. Sonuç: Ben Mutlu Bir Kampçıyım

Öncelikle, hemen hemen her hosting şirketi Facebook yorumlarını engelliyor (muhtemelen birçok insan orospu için kullandığından). Cloudways, izin veren birkaç ana bilgisayardan biridir Facebook yorumları. Ve son kontrol, onlar Facebook için oldukça iyi iyi 500 + değerlendirmeleri ile 4.5 / 5 yıldız vardı. Yaptığım harika deneyime sahip olarak, onlara kendi taşımı bırakmaya karar verdim gözden geçirmek:

Cloudways-Facebook-İnceleme

18. Facebook Anketlerinde Cloudways # 1

SiteGround ve Cloudways genellikle Facebook anketlerindeki en iyi 2 ana bilgisayardır. SiteGround aslında 30’dan fazla ankette # 1 olarak derecelendirildi, ancak bunun nedeni sonsuza kadar var olmaları, daha fazla kişi tarafından kullanılmaları ve daha ucuz olmalarıdır (siz yenilemeniz gerekene kadar). Ancak, SiteGround’un yenileme fiyatlarından dolayı SiteGround’dan Cloudways’e geçiş yapan çok büyük bir kişi var.

Hosting Önerileri Facebook

VPS Bulut Hosting WooCommerce Anket

Elementor Hosting Önerileri

2017-WordPress-Hosting-FB-Anket

VPS Bulut Hosting Anketi

WordPress Hosting Önerileri

Elementor İçin Favori Hosting

2016-WordPress-Hosting-FB-Anket

19. SiteGround kullanacak olursam…

 • Harika, güvenilir destek istiyorsunuz
 • Henüz promosyon fiyatlarına kaydolmadınız
 • CPU’yu azaltmak için sitenizi nasıl optimize edeceğinizi biliyorsunuz
 • Trafik durumu düşük bir web siteniz var ve bulut barındırma işlemine ihtiyacınız yok
 • Yıllardır etrafta olan saygın bir ev sahibiyle birlikte olmak istiyorsun
 • Web sitenizi yönetmekten hoşlanmıyorsunuz ve “kolay” barındırma arıyorsunuz
 • En hızlı paylaşılan barındırma istiyorsun (GoDaddy’den çok daha iyi), EIG, vb)

20. Bulut Yollarını Kullanırsam…

 • Saf performans istiyorsunuz (açık ara en büyük neden)
 • SiteGround’un GoGeek planı bunu kesmiyor (CPU veya yenileme fiyatları nedeniyle)
 • Hangi planı seçerseniz seçin evreleme ve GIT istiyorsunuz
 • Destek beklentileriniz SiteGround kadar yüksek değil
 • Web sitenizi yönetme konusunda daha bilgili olursunuz

WordPress ayrıca DigitalOcean’ı optimizasyon kılavuzu:

Dijital Okyanus Önerileri

Cloudways’den hosting alın

(promosyon kodu OMM25 ile 2 ay boyunca% 25 tasarruf edin)

Sıkça Sorulan Sorular

&# x1f535; Cloudways hızlı mı?

Cloudways bana SiteGround bulut barındırma daha 2 kat daha hızlı yükleme süreleri verdi ve ben ne olduğunu 1/2 ödüyorum. Sitem anında yüklenir ve ne kadar hızlı yüklendiklerini görmek için sayfalarımı tıklayabilirsiniz. En son PHP sürümlerini, MariaDB’yi ve çok hızlı bir altyapıyı kullanıyorlar.

&# X1f535; Hangi 5 bulut barındırma sağlayıcısını kullanıyorlar?

DigitalOcean, Vultr, Linode, Google Cloud ve Amazon (AWS). DigitalOcean planları en popüler, en ucuz ve kullandığım şey.

&# X1f535; Cloudways’in fiyatlandırma yapısı nedir?

Cloudways, yıllık sözleşme veya peşin ücret olmadan aylık fiyatlandırma yapısına sahiptir.

&# X1f535; Cloudways e-postayı destekliyor mu?

Cloudways doğrudan e-posta barındırma hizmeti sunmaz, ancak 2 $ / e-posta / ay yerine ayda 1 $ / e-posta / ay (Rackspace fiyatlandırması) kadar düşük bir ücret karşılığında Rackspace ile ortaklık kuruyorlar..

&# X1f535; Cloudways, SiteGround ile nasıl karşılaştırılır??

Özellikle SiteGround’un yenileme fiyatlarına ulaştığınızda daha iyi bir değere sahiptirler, ancak aynı zamanda biraz daha tekniktirler. SiteGround, paylaşılan barındırma için iyidir, ancak hız önemliyse, Cloudways.

&# X1f535; Cloudways bir aracı mı?

Bir bakıma, evet. Hosting yönetildiği için hostingleri yaklaşık% 200 olarak işaretlendi. Kendi sunucunuzu yapılandırmak ve korumak için zamanınız varsa, doğrudan bulut barındırma sağlayıcısından satın alabilirsiniz. Aksi takdirde, Cloudways bunu sizin için yönetir.

Yönetilen bulut barındırmadaki güçlü sunucuları deneyimlemeye hazır?
Benim gibi olma ve SiteGround’un paylaşılan barındırma hizmeti iyi olduğundan, daha güçlü sunucular olmadığını düşünün. Sonunda tetiği çektiğimde geriye bakmıyordum.

+Cloudways için 1
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map