HostGator’da CPU Kullanımını Azaltma (503 Hizmetinin Kullanılamayan Hatalarına Neden Olan Bant Genişliği Sınırları / Kısma)

Bant genişliği sınırları, barındırma planınız yeterli olmadığında gerçekleşir sunucu kaynakları eklentilerinizi, resimlerinizi, temanızı ve yüksek CPU’lara neden olabilecek diğer şeyleri barındırmak için. Kullanabilirsiniz awstats (HostGator cPanel cihazınızda yerleşik olarak bulunur) ve Sorgu Monitörü eklentisi kaynak bulmak için, ama bu öğretici en yaygın çözümleri özetlemektedir (CPU kendim fazlalıkları vardı).


Dikkat edin, HostGator korkunç. Onlar CPU kullanımını kısıtla ve sunucu yanıt sürelerinin yavaş olmasını sağlar. Sadece şuna bak Facebook anketleri veya bazı sohbetleri okuyun WordPress Hosting Facebook Grubu. Sahip oldukları EIG ve tamamen yokuş aşağı gitti. Bant genişliği sınırlarını aşmayı durdurmak istiyorsanız, bu kılavuz yardımcı olacaktır, ancak SiteGround veya Cloudways’e geçeceğim. kullanırım SiteGround (GTmetrix’imi /Pingdom ile rapor et <1s yükleme süreleri).

1. PHP 7.2’ye Yükseltme

PHP 7.1 veya 7.2’ye yükseltmek, CPU kullanımını azaltırken sitenizi önemli ölçüde daha hızlı hale getirebilir. PHP sürümlerini bir süredir yükseltmediyseniz (veya hiç yapmadıysanız) bu özellikle doğrudur.

Aşama 1: HostGator cPanel’inizde PHP Seçiciyi seçin.

HostGator-PHP-Seçici

Adım 2: Daha yeni bir PHP sürümü seçin (daha yüksek, daha hızlı).

HostGator PHP Yükseltmesi

Aşama 3: Web sitenizde hata olup olmadığını kontrol edin. Hata görürseniz, yeni PHP sürümüyle uyumlu olmayan eklentiler çalıştırıyor olabilirsiniz. Bu durumda, PHP Uyumluluk Denetleyicisi eklentisi hangi eklentilerin uyumsuz olduğunu görmek için. Bu eklentileri silmeniz (ve daha iyi korunan eklentilerle değiştirmeniz) veya daha önceki bir PHP sürümüne geri dönmeniz gerekir.

PHP-Uyumluluk-Denetleyicisi

Adım 5: Çok daha hızlı olması gereken web sitenizin keyfini çıkarın.

WordPress PHP Deneyleri

2. Kaynakları Cloudflare CDN’sine Aktarma

Boşaltma Cloudflare’ye ağır dosyalar 200’den fazla veri merkezi kendi sunucunuzdaki yükü büyük ölçüde azaltır. Cloudflare’nin CDN’si ücretsizdir ve kurulumu oldukça basittir, aşağıdaki talimatları izlemeniz yeterlidir.

Aşama 1: Cloudflare’a kaydolun (ücretsiz plan).

Adım 2: Taramayı çalıştırın ve sonunda 2 ad sunucusu olan bir sayfaya geleceksiniz..

Cloudflare-Nameservers

Aşama 3: HostGator hesabınıza giriş yapın > Alanlar > Vites Seçeneği > Ad Sunucularını Değiştir.

4. Adım: HostGator’un ad sunucularını Cloudflare’nin size sağladığı ile değiştirin.

HostGator Ad Sunucuları

3. Kontrol WordPress Kalp Atışı API’sı

WordPress Heartbeat API’sı, yönetici panelinizin arka planında otomatik olarak çalışır. Diğer kullanıcılar bir yayını düzenlerken gerçek zamanlı eklenti bildirimlerini ve kaynaklara aç diğer görevleri gösterir. Bu, her 15-30 saniyede bir istek oluşturur, bu nedenle bant genişliğinden tasarruf etmek için devre dışı bırakmak en iyisidir. Yükle Heartbeat Control eklentisi ve 60’lara ayarlayın veya daha iyisi, tamamen devre dışı bırakın.

Bazı önbellek eklentileri WP Roket bir seçenek var kalp atışı kontrolü için.

WP-Roket-Heartbeat-Kontrol

4. Veritabanınızı Temizleyin

Şişirilmiş bir veritabanı web sitenizi yavaşlatabilir ve bant genişliğini tüketebilir. Yükle WP-Optimize eklentisi ve veritabanınızı güzel ve temiz tutarak her 1-2 haftada bir çalışacak şekilde planlayın.

WP-Optimize Temiz Veritabanı

5. Harika Bir Önbellek Eklentisi Kullanın

Her üçü de çok önemlidir:

 • Eğer önbellek eklentisi kullanıyorsunuz
 • Hangi kullandığınız önbellek eklentisi
 • olup olmadığını ayarlar en iyi şekilde yapılandırıldı

Yılda 49 ABD doları karşılayabiliyorsanız, WP Roketi birden çok Facebook anketinde 1 numaralı önbellek eklentisi olarak değerlendirildi. Bunun nedeni, çoğu önbellek eklentisinin sahip olmadığı birçok özellik ile birlikte gelmesidir (aşağıya bakın). Aksi takdirde, bu özellikleri elde etmek için yaklaşık 6 ekstra eklenti yüklemeniz gerekir, WP Rocket’in hepsi yerleşik olduğunda, sitenizdeki eklenti sayısını azaltır. Başka bir önbellek eklentisi kullanırsanız, söz konusu önbellek eklentisinin hangi özelliklerle birlikte geldiğini araştırmak ve desteklemiyorsa bu eklentileri yüklemek istersiniz..

 • Veritabanı temizleme (WP Rocket’te yerleşik veya WP-Optimize)
 • Kalp atışı kontrolü (WP Rocket’te yerleşik veya Kalp Atışı Kontrolü)
 • Tembel görüntüleri / videoları yükleyin (WP Rocket’te yerleşik veya WP YouTube Lyte)
 • Google Analytics’i yerel olarak barındırın (WP Roketinde yerleşik olarak kullanın veya kullanın) Analytics için CAOS)
 • Google Yazı Tiplerini yerel olarak barındırın (WP Roketinde yerleşik olarak kullanın veya kullanın) Yazı Tipleri için CAOS, veya SHGF)
 • Cloudflare + diğer CDN’lerle entegrasyon (WP Rocket’te yerleşik veya CDN Etkinleştirici)

2016 En İyi Önbellek Eklentisi Anketi

2019 önbellek eklentisi anketi

Swift ve WP Roketi

2016 önbellek eklentisi anketi

En İyi Önbellek Eklentileri 2018 Anketi

wp roket vs w3 totla önbellek

WP Rocket, diğer önbellek eklentilerinden daha fazla özelliğe sahiptir:

WP-Roket-Özellikler

WP Rocket’i karşılayamıyorsanız, ben de tavsiye ederim Hızlı Performans veya WP En Hızlı Önbellek.

6. En İyi Önbellek Eklentisi Ayarlarını Yapılandırma

En popüler önbellek eklentileri için öğreticiler yazdım. Bunları en iyi şekilde yapılandırmanız çok önemlidir… 1 basit ayar bile (örn. Nesne önbelleği) yükleme sürelerini büyük ölçüde etkileyebilir.

 • WP Roket Eğitimi (önerilen premium)
 • Hızlı Performans Eğitimi (ücretsiz önerilir)
 • WP En Hızlı Önbellek Eğitimi
 • W3 Toplam Önbellek Eğitimi
 • WP Süper Önbellek Eğitimi
 • Öğretiyi Otomatik Olarak Optimize Etme

7. Yüksek CPU Eklentilerini Ortadan Kaldırın

Çok fazla eklenti (veya 1 tek yüksek CPU eklentisi) bant genişliği kullanımını hızlandırabilir. Yaygın yüksek CPU eklentileri sosyal paylaşım, istatistik, yedekleme, canlı sohbet, sayfa oluşturucular ve ilgili yayın eklentilerini içerir. Bunları silmeli, hafif eklentilerle değiştirmelisiniz (araştırma yapmanız gerekebilir) veya bunları barındırmak için yeterli sunucu kaynağına sahip bir barındırma planına ihtiyacınız olacaktır. Teşekkür ederim Ivica WordPress Facebook Grubunu Hızlandırıyor buna başlamak için liste.

 1. Bunu ekle
 2. AdSense Tıklama Sahtekarlığı İzleme
 3. All-In-One Etkinlik Takvimi
 4. Yedek Arkadaş
 5. Kunduz Oluşturucu
 6. Daha İyi WordPress Google XML Site Haritaları
 7. Broken Link denetleyicisi (Dr. Link Check kullanın)
 8. WordPress için Sürekli İletişim
 9. İletişim Formu 7
 10. Bağlamsal İlgili Yayınlar
 11. Digi Oto Bağlantıları
 12. Disqus Yorum Sistemi
 13. Divi Oluşturucu
 14. Temel Izgara
 15. 65 Yavaş Eklentinin Tam Listesini Görüntüle

GTmetrix Şelalesi sekmesini de kullanabilirsiniz (veya Sorgu Monitörü) en yavaş eklentilerinizi bulmak için:

Yavaş WordPress Eklentisi

Kaynağa aç eklentileri kullanmayı planlıyorsanız, kaçınılmaz olarak HostGator planınızı ( iş planı daha iyi, VPS’leri daha da iyi, ancak bu tür bir para harcıyorsanız, SiteGround, Cloudways, Kinsta veya WP Engine ile daha iyi olacaksınız).

8. Dış Kaynakların Ortadan Kaldırılması

Dış kaynaklar neredeyse kaçınılmazdır. Bir YouTube videosu, bir tweet, gömme, Facebook’a bağlanan bir sosyal eklenti kullanma, Google Fonts, AdSense çalıştırma… bunlar ekstra istekler oluşturur ve muhtemelen GTmetrix / Pingdom raporlarınızda görünür. İşte bazı hızlı ipuçları:

DNS İsteklerini Önceden Al
Harici kaynakları kullanmanız gerektiği durumlarda bunları önceden getirebilirsiniz. Bu, tarayıcıların onları tahmin etmelerine ve daha hızlı yüklemelerine yardımcı olur. Luke güzel bir liste oluşturdu önceden getirilecek ortak alanlar Google Haritalar, Yazı Tipleri, Analytics, YouTube (videoları yerleştirirken), Disqus ve daha fazlası dahil.

Ön getirme-DNS-İstekler-List

WP Rocket’in önceden getirme seçeneği vardır:

Ön getirme-DNS-İstekler

Aksi takdirde başlığınıza ekleyebilirsiniz:

9. Ölçekli Görüntüler Sunma

Eğer görürsen ölçekli görüntü hataları sunma GTmetrix’te, büyük resimleri yeniden boyutlandırmanız gerektiği anlamına gelir. GTmetrix, hangi resimlerin yeniden boyutlandırılması gerektiğini ve doğru boyutlarını söyler, ancak yalnızca test ettiğiniz tek sayfa için optimize edilmemiş resimleri gösterir. Ortak resim boyutlarınız varsa (kaydırıcılar, widget’lar, atlıkarınca, tam genişlikte blog resimleri) tüm boyutlarıyla bir hile sayfası oluşturabilirsiniz. Ardından yüklemeden önce görüntüleri kırpın / yeniden boyutlandırın. Bu size zaman kazandırabilir ve CPU.

Ölçekli Görüntüler Sunma

10. Görüntüleri Kayıpsız Sıkıştır

Bu, onları kayıpsız sıkıştırmanız gerektiği anlamına gelir (ShortPixel Harika). Sıkıştırma seviyesini ayarlayın, ardından kaliteden memnun olduğunuzdan emin olmak için medya kitaplığınızdaki birkaç görüntüyü optimize edin. Evetse, görüntüleri toplu olarak optimize edebilir ve yüklemeden sonra görüntüleri otomatik olarak sıkıştırabilirsiniz.

optimize-images-gtmetrix

11. Spam Botlarını Engelle

Bunlar düşündüğünüzden çok daha yaygın.

compute.amazonaws.com siteme her 3 saniyede bir vuruyor ve CPU’yu tam anlamıyla hiçbir şeye boşaltıyordu. Sitenize hangi botların vurduğunu kontrol etmediyseniz,% 100 bunu yapardım.

Yüklemek Wordfence ve onların canlı trafik raporu sitenize gerçek zamanlı olarak gelen tüm botları görmek için.

Canlı-Trafik-Rapor-Wordfence

Şüpheli görünen tüm sitelerin adlarını yazın ve sitenize sık sık vurun. Google’ı ziyaret edin ve başkalarının spam olarak bildirip bildirmediğini görün. Evetse, Wordfence’in Engelleme ayarlarına gidin (ayrıca Cloudflare güvenlik duvarı kuralları) ve spam botlarını buradan engelleyin. Bu botun tüm varyasyonlarını engellemek için bir yıldız işareti kullandığınızdan emin olun. Engelleme günlüğünüzü kontrol edin ve botların bloke olduğunu izleyin. Sitenize spam botları sık sık vuruluyorsa, bu çok fazla bant genişliği tasarrufu sağlayabilir.

Wordfence-Engelleme-Kural

Wordfence ayrıca derecelendirme sınırlama ayarları. Bu, tarayıcıların (ve insanların) aşırı istekte bulunmasını engeller / engeller, sahte Google tarayıcılarını engeller ve 404 sayfada güvenliği artırır. Aşağıdaki ayarlar, hız sınırlama sayfalarında Wordfence tarafından önerilenlerle aynıdır.

Wordfence-Puan-Sınırlama

Başka bir alternatif, basitçe Blackhole For Bad Bots eklentisi.

Kötü Botlar için Kara Delik

12. Hotlink Korumasını Etkinleştir

Hotlink koruması, insanların kopyalanmasını önler sizin görüntüler ve üzerine yapıştırma onların Hala bu resimleri barındırdığınız için bant genişliği tüketen web sitesi. Bu genellikle yalnızca web sitenizde yüksek kaliteli resimler (ör. Fotoğrafçılık) varsa olur. Bunları takip et Talimatlar:

 1. CPanel’e giriş yapın ve HotLink Protection’ı tıklayın.
 2. Korumak istediğiniz alan adının “Erişime izin veren URL’ler” adlı kutuda olduğundan emin olun.
 3. “Bu uzantılar için doğrudan erişimi engelle” adlı kutuya, engellemek istediğiniz uzantıları sağlayın.
 4. “Doğrudan isteklere izin ver” kutusunu işaretlemenizi öneririz.
 5. “Bu URL’ye yönlendirme isteği” kutusunu atlayın ve Gönder’i tıklayın.

Cloudflare için ayrıca hotlink koruması içinde sıyırma kalkanı ayarları:

Cloudflare Hotlink Koruması

13. Yüksek CPU Kaynağı bulmak için AWstats’ı kontrol edin

AWstats: HostGator cPanel cihazınızın istatistik bölümüne yerleşik ve yüksek CPU’nun kaynağını belirlemenize yardımcı olabilir. Botlar, görüntüler ve diğer öğeler tarafından tam olarak ne kadar bant genişliği tüketildiğini gösterir. Unutmayın, Wordfence veya Kötü Botlar için Kara Delik eklentisi ile spam botlarını engelleyebilirsiniz ve GTmetrix ve ShortPixel gibi araçları kullanarak resimlerinizi optimize edebilirsiniz.

Robotlar-Örümcekler-Bant Genişliği

14. Sunucu Yanıt Sürelerini Kontrol Edin

Yavaş sunucu yanıt süreleri CPU, yükleme süreleri veya herhangi bir şey için asla iyi değildir. Sitenizi çalıştırın Google PageSpeed ​​Insights ve kontrol et sunucu yanıt süresini iyileştirin raporunuzda görünür.

CPU ve sunucu yanıt süreleri el ele gider. Öğreticime göz attıysanız ve HostGator’da hala yüksek CPU kullanımınız varsa, muhtemelen sorunun ne olduğunu biliyorsunuzdur – HostGator.

Sunucu Yanıt Süresini Azaltın

15. Daha İyi Hosting Alın

HostGator berbat.

Facebook anketlerinde çok düşük puan aldılar ve insanlar sürekli sunucu yanıt süreleri, bant genişliği sınırları ve elbette kötü destek ve çalışma sürelerinden şikayet ediyorlar.

kullanırım SiteGround ve sahip 200 ms tepki süresi % 100 GTmetrix skorları ve .4s Pingdom yükleme süreleri. Bir hosting kontrolü yapın, kendi testlerinizi yapın veya hızlı yükleme sayfalarımı tıklayın. 26 Facebook anketinde 1. ev sahibi seçildi ve dünyadan daha iyi EIG (Bluehost, HostGator), GoDaddy, ve aynı sunucuda çok fazla kişi toplayan diğer ana bilgisayarlar. Oldu bir sürü insan DSÖ Taşınan ve gönderildi Sonuçlar üzerinde Facebook ve heyecan. Cıvıldamak sonra cıvıldamak, İleti sonra İleti, anket sonra anket sonra anket, daha hızlı hosting düzeltme yavaş tepki süreleri. Onlar konum WordPress tarafından önerilen, yapmak ücretsiz göçler, ve ben onların yarı ayrılmış plan.

2019 Hosting AnketiAnketi Görüntüle2017-WordPress-Hosting-FB-AnketAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüElementor Hosting ÖnerileriAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüTemmuz 2019 Hosting ÖnerisiAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüWordPress-Host-Anket-Ağustos-2018Anketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüPaylaşılan-Hosting-Anket-2017Anketi Görüntüle veya Ekran görüntüsü2019-Barındırma-AnketAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüGo-To-Barındırma-ŞirketAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüWordPress-Hosting-Anket-2017Anketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüYönetilen-Barındırma-AnketAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüWooCommerce-Hosting-FB-AnketAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsü2016-Web Hosting-AnketAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüBest-WordPress-Hosting-Sağlayıcı-AnketAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüBest-Web Hosting-2019-AnketAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüWP Dostu Hosting AnketiAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsü2016-WordPress-Hosting-FB-AnketAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüElementor İçin Favori HostingAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsü2018 Hosting ÖnerileriAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüYönetilen-WordPress-Hosting-Anket-2017Anketi Görüntüle veya Ekran görüntüsü2019-Sunucular-Anket-1Anketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüBarındırma-Anket-For-HızAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüWordPress-Hosting-Anket-Haziran-1Anketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüSiteGround-ÖneriAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsü2014-Yönetilen-WordPress-Hosting-FB-AnketAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüBest-Web Hosting-Sağlayıcı-AnketAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüBarındırma-Anket-Şubat-2019Anketi Görüntüle veya Ekran görüntüsüBarındırma-Öneriler-AnketAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsü

Bluehost vs SiteGround

WordPress Web Ana Bilgisayar AnketiAnketi Görüntüle veya Ekran görüntüsü

İnsanlar genellikle göç ederler çünkü hız teknolojisi geliştirebilir sunucu yanıt süreleri birkaç saniye kadar. SiteGround’a taşınan ve sonuçlarını yayınlayan birkaç kişi.

SiteGround'a Geçme

SiteGround Yükleme Süresi Geçişi

Bluehost to SiteGround GTmetrix

HostGator'dan SiteGround'a

SiteGround GTmetrix

SiteGround Google PageSpeed ​​Insights

SiteGround'da 100 Mükemmel Puan

SiteGround Genesis

SiteGround Tarafından Sağlanan Hız

SiteGround GTmetrix Raporu

SiteGround ile Azaltılmış Yükleme Süreleri

Yeni SiteGround Yanıt Süreleri

HostGator'dan SiteGround'a Geçiş

Joomla'da SiteGround Yanıt Süreleri

SiteGround Barındırma'ya Geçildi

SiteGround Rocket Imagify Combo

SiteGround'da Joomla GTmetrix

SiteGround PageSpeed ​​Insights

Joomla'da SiteGround

SiteGround Azaltılmış Yükleme Süreleri

SiteGround Hızlı Hosting

SiteGround'da Yeni Pingdom Sonuçları

Yeni SiteGround Yanıt Süresi

SiteGround Yanıt Süresi İyileştirmesi

Onların üzerindeyim yarı özel GoGeek planı GTmetrix’te .5s yükleme süresiyle…

2019-GTmetrix-Rapor

OMM-On-SiteGround

SiteGround var 3 plan:

SiteGround WordPress Barındırma

Yüksek planlar daha fazlasını içerir sunucu kaynakları (WordPress optimizasyon kılavuzunda 1 numaralı faktör). Burada tam karşılaştırma tablosu, ancak GrowBig, StartUp’tan yaklaşık 2 kat daha fazla sunucu kaynağı sağlar ve GoGeek yarı özel barındırma size daha da fazlasını verir. GrowBig ve üstü, ücretsiz bir geçiş, aşamalandırma, gelişmiş önbellekleme ve birden fazla web sitesini barındırma yeteneği ile birlikte gelir. GoGeek öncelikli destek ile gelir. Onların bulut barındırma oldukça fiyat $ 80 / ay atlama.

Bunu şurada görebilirsiniz: özellikler sayfası

SiteGround-Sunucu-Kaynaklar-Grafik

Kendiniz okuyun:

HostGator Sunucu Yanıt Süresi

HostGator Geri Bildirimi

HostGator-vs-SiteGround

HostGator-To-SiteGround

Favori-Web Sunucu

Sıkça Sorulan Sorular

&# X2705; Yüksek CPU’ya ne sebep olur??

Yüksek CPU genellikle yavaş bir sunucu, kaynağa aç eklentiler, web sitesi trafiğinde artış, CDN kullanmayan ve hız için optimize edilmeyen web sitelerinden kaynaklanır.

&# X2705; CPU’yu nasıl azaltırsınız?

HostGator cPanel cihazınızdaki en yüksek PHP sürümüne yükseltin, bir önbellek eklentisi yapılandırın (WP Rocket’i öneririm), Cloudflare’ın ücretsiz CDN’sini kurun, Heartbeat Control eklentisini yükleyin, veritabanınızı WP-Optimize ile temizleyin ve eklentilerinizi birleştirin.

&# X2705; HostGator’un CPU limitleri nelerdir?

HostGator’ın CPU Kaynağı sayfasında,% 25 CPU kullanım sınırına sahip olduklarını ve bu sınırı 90 saniyeden fazla aşmayacağınızı kaydederler..

&# X2705; HostGator sorun mu?

HostGator, Facebook anketlerinde düşük puan aldı ve araştırmanızı Facebook Gruplarında yaparsanız yavaş sunucuları olduğu biliniyor. HostGator’dan diğer ev sahiplerine göç eden insanlara bakın ve kesinlikle daha iyi seçenekler olduğunu göreceksiniz..

&# X2705; Ana makineler arasında geçiş yapmak CPU sorununu düzeltir mi?

Her ana bilgisayarın CPU sınırları vardır. Potansiyel olarak yeni barındırma planınızın ne kadar CPU ile geldiğini öğrenmeniz ve mevcut HostGator planınızla karşılaştırmanız gerekir. Daha fazlası varsa, sorunu çözmesi gerekir.

Umarım bu yardımcı oldu.

Şerefe,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map