SiteGround’da Yavaş WordPress Hosting Nasıl Onarılır ve CPU Sınırlarından Kaçının (PHP 7.4, Cloudflare, WP Roket veya SG Optimizer’ı Kullanın)

Yavaş bir WordPress sitesi var SiteGround?


Ben de bu problemi yaşadım; GTmetrix puanlarım yazdığım her blog yazısı için% 100’e yakındı (çünkü hıza takıntılıyım), ancak yükleme sürelerim 10 saniyeye kadar çıkabilir. Yayınlarımın çoğunda çok sayıda resim ve yorum var, ancak GTmetrix’te yapacak başka bir şey yoktu. Sonunda, SiteGround’un yarı özel GoGeek planının ve hatta bulut barındırma işlemlerinin yeterince hızlı olmadığı sonucuna vardım (spoiler: SiteGround’dan Cloudways’e gittim).

Bu eğitici, GTmetrix’te daha iyi skorlar + yükleme süreleri elde etmek için bilmeniz gereken her şeyi kapsar. SiteGround, paylaşılan barındırma için mükemmeldir, ancak WooCommerce, AdSense, yüksek CPU eklentileri veya harici komut dosyaları kullanıyorsanız, paylaşılan barındırma işlemini hep birlikte atlarım. Paylaşılan sunucuları genellikle aldığı kaynakları işleyemez ve yavaş bir WordPress sitesine neden olur.

SiteGround’un bulut barındırma hizmetinden daha iyi seçenekler var Cloudways DO aynı 2 CPU + 4GB RAM’i 42 $ / ay (SiteGround ile ayda 80 $ yerine) sunar. Benim önerim, sitenizi mümkün olan en iyi şekilde optimize etmek, ancak Google PageSpeed ​​Insights’ta ölçebileceğiniz sunucu yanıt sürelerini takip etmektir. Yavaşlarsa, sorunu biliyorsunuz.

1. PHP 7.4’e Yükseltme

SiteGround, kontrol panelinizde yükseltebileceğiniz PHP 7.4’ü yayınladı.

Özellikle şu anda daha eski bir PHP sürümü kullanıyorsanız ve sitenizi hızlandırmanın en kolay yollarından biri oldukça hızlıdır. PHP Uyumluluk Denetleyicisi bir tür işe yaramaz olsa da, bir yedek almak ve eklentilerinizin ve temanızın uyumlu olduğundan emin olmak iyi bir fikirdir.

SiteGround PHP 7.4 Duyurusu

SiteGround’ta PHP 7.4’e Yükseltme

 • hesabınıza giriş yapın
 • Soldaki menüden Devs’i tıklayın
 • PHP Yöneticisine tıklayın
 • Düzenle simgesini tıklayın
 • PHP sürümünü değiştirin ve CONFIRM’i (aşağıdaki ekran görüntüsü) tıklayın

SiteGround Güncellemesi PHP Sürümü

2. SG Optimizer yerine WP Rocket kullanın

SG Optimizer veya WP Rocket kullanmalı mısınız? Hadi bunu yoldan çıkaralım.

WP Rocket hala daha fazla hız optimizasyonuna sahip SG Optimizer (SG Optimizer’ın büyük güncellemesinde bile), bu da WP Rocket ile neredeyse kesinlikle daha iyi sonuçlar alacağınız anlamına gelir. SG Optimizer’ın yapmadığı şeyleri yapmanızı sağlar: analitiği yerel olarak barındırın, tembel yükleme videoları + iframe’ler, iframe’i bir önizleme görüntüsüyle değiştirin, veritabanınızı temizleyin, birden fazla CDN’nin entegrasyonu ve daha fazlası.

SG Optimizer’ın en büyük yararı, önbelleklemelerinin diğer önbellek eklentilerinden daha hızlı olmasıdır (çünkü dosya tabanlı önbellekleme yerine sunucu tarafı önbellekleme kullanmaktadır). Ancak, SG Optimizer ve WP Rocket’i test ettim ve kendimi her zaman SG Optimizer kaldırılmış olarak WP Rocket’te buldum. Her site farklıdır, bu yüzden kendi testlerinizi yapmanızı öneririm.

Başka bir seçenek, AMA önbellekleme her şey için WP Roket kullanmaktır. Bunu yapmak için, WP Roket ayarlarını her şeyi (önbellek hariç) işleyecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Ardından, WP Rocket’in sayfa önbelleğini yardımcı eklenti. Son olarak, SG Optimizer’ı yükleyin ve yalnızca önbellek için kullanın (ancak WP Rocket tarafından üst üste binen işlevsellikten kaçınmak için diğer her şeyi devre dışı bırakın).

WP Rocket’in genellikle Facebook anketlerindeki # 1 önbellek eklentisi olmasının bir nedeni var:

2016 En İyi Önbellek Eklentisi Anketi

2019 önbellek eklentisi anketi

Swift ve WP Roketi

2016 önbellek eklentisi anketi

En İyi Önbellek Eklentileri 2018 Anketi

wp roket vs w3 totla önbellek

SiteGround’un söylediği şey, ancak katılmıyorum. Yine kendi testlerinizi yapın!

SG-Doktoru-vs-Cache-Eklentiler

3. Önbellek Eklentinizi Doğru Yapılandırın

Hangi önbellek eklentisini kullanırsanız kullanın, en iyi şekilde yapılandırılması% 110 önemlidir. Yalnızca SG Optimizer kullanıyorsanız, “diğer” optimizasyonlarla ilgilenmek için WP Roket, WP En Hızlı Önbellek veya Swift’i denemek isteyebilirsiniz. Eklentiler arasında yinelenen işlevlerden kaçınmayı unutmayın.

4. CloudGlare’nin CDN’sini SiteGround’da Etkinleştirin

Cloudflare’nin CDN’si artık 200’den fazla veri merkeziydi (whoa). Ve hala ücretsiz!

Neden kimse bunu kullanmasın ki benden öte, ama sen SiteGround’un kontrol panelinde etkinleştirin.

Cloudflare SiteGround cPanel

Ayarları yine de Cloudflare kontrol paneli. İşte birkaç ipucu:

 • hız: Brotli ve Roket Yükleyiciyi etkinleştirin
 • Kazıma Kalkanı: hotlink korumasını etkinleştir
 • Firewall: Wordfence’in canlı trafik raporundaki kötü botları engelleyin
 • Sayfa Kuralları: Cloudflare çok sayıda sayfa kuralları hız, güvenlik, uyumluluk için

5. SiteGround’un CPU Sınırlarına Ulaşmaktan Kaçının

SiteGround planınızda yeterli sunucu kaynakları web sitenizin kaynak tüketimini karşılamak için. Başlamazsa, SiteGround’dan web sitenizi kapatmakla tehdit eden CPU bildirimleri alırsınız, ancak WordPress sitenizin SiteGround’da yavaş olmasının da iyi bir nedeni vardır. Bunun nedeni sunucunuzun aşırı yüklenmiş ve “stresli” olmasıdır.

Şuraya git: SiteGround’un Özellikler sayfası “İhtiyacınız olan kaynakları tahsis ediyoruz” bölümüne gidin. Fareyle üzerine gelin Sunucu ve planınızla birlikte kaç kaynağın geldiğini görün:

SiteGround Sunucu Kaynakları Karşılaştırması

Ardından, bunu CPU tüketiminizle karşılaştırın (bu, bulut barındırmalarının bir ekran görüntüsüdür):

Azaltmak-CPU-Kullanımı-WordPress

CPU sınırlarını aşarsanız, bu e-postayı alırsınız:

SiteGround CPU Sınırları

CPU sınırlarını aşmaya yakın mısınız??

Öyleyse, daha fazla sunucu kaynağıyla birlikte gelen bir barındırma planına ihtiyacınız vardır (CPU sınırları SiteGround’un en büyük düşüşü olarak etiketlenmiştir). SiteGround ile yükseltebilirsiniz, ancak zaten GoGeek planlarında veya bulut barındırma işindeyseniz, kesinlikle değil başka bir şeye yükseltin. Söylediğim gibi, SiteGround belirli bir noktaya harika, ancak GoGeek’i geçtikten veya yenileme fiyatları nedeniyle ayda 35 $ harcadığınızda, kendiniz yapın ve iyilik yapın ve Cloudways.

6. Belirli Sayfalarda Eklentileri Seçmeli Olarak Devre Dışı Bırakma

Varlık Temizleme ve Perfmatterler hakkında konuşalım.

Her ikisi de izin verir eklentileri seçerek devre dışı bırak, komut dosyaları ve stiller belirli sayfalara yüklenmiyor. Bu, daha az HTTP isteği ve daha hızlı yükleme süreleri ile sonuçlanır, çünkü bazı eklentiler çok yavaştır.

Örnekler:

 • E-Ticaret dışı sayfalarda WooCommerce özelliklerini devre dışı bırakma
 • Kaydırıcı içermeyen içerikte kaydırıcı eklentisini devre dışı bırak
 • Zengin snippet olmadan içerikteki zengin snippet eklentisini devre dışı bırak
 • İletişim formu olmayan içerikteki iletişim formu eklentisini devre dışı bırak
 • Gösterilmedikleri yerlerde AdSense’i veya satış ortağı bağlantılarını devre dışı bırakın
 • Tüm sayfalarda sosyal paylaşım eklentisini devre dışı bırak (genellikle blog gönderileri için olduğu için)
 • E-Ticaret dışı sayfalarda WooCommerce komut dosyalarını, stillerini, alışveriş sepeti parçalarını devre dışı bırakın

Aşama 1: Asset CleanUp veya Perfmatters eklentisini yükleyin.

Öğe CleanUp eklentisi

Adım 2: Bir sayfayı veya yayını düzenleyin ve kullanılmayan öğelerin sayfaya yüklenmesini seçerek devre dışı bırakın:

WordPress Harici Komut Dosyalarını Devre Dışı Bırakma

7. Görüntüleri Optimize Edin

Büyük, optimize edilmemiş görüntüler de SiteGround’da yavaş bir web sitesine neden olabilir.

GTmetrix’te ölçeklendirilmiş görüntü hataları görüyorsanız, çok büyük görüntüler yüklediğiniz anlamına gelir ve bunların kırpılması ve / veya doğru boyutlara (GTmetrix’in size sağladığı) yeniden boyutlandırılması gerekir. Ayrıca görüntü boyut hatalarını belirtebilirsiniz, bu da resmin HTML’sine genişlik + yükseklik eklemeniz gerektiği anlamına gelir. Son olarak, görüntüleri optimize etme hatasını görürseniz, bunları kayıpsız bir şekilde sıkıştırmanız gerekir ve her seferinde% 100 alan bulduğum tek eklenti ShortPixel.

GTmetrix'te Görüntü Optimizasyonları

8. Google Yazı Tiplerini Optimize Edin

Google Yazı Tipleri kullanıyorsanız, optimizasyon sorunları için GTmetrix raporunuzu kontrol edin:

Google Yazı Tipleri GTmetrix

Yazı tiplerini optimize etmeye yardımcı olabilecek bir dizi eklenti vardır: OMGF, WP Roketi, Kendinden Barındırmalı Google Yazı Tipleri, Autoptimize, hatta Varlık Temizleme. Ancak ideal yöntem yazı tiplerini yerel olarak barındırmaktır.

Bunu yapmak için, yazı tiplerinizi ve yazı tipi ağırlıklarını en aza indirirken yazı tiplerinizi doğrudan Google Fonts web sitesinden indirin (daha fazla yazı tipi daha fazla istek anlamına gelebileceğinden).

Ardından, aşağıdaki gibi bir araç kullanarak dosyaları web yazı tipi dosyalarına dönüştürün Transfonter. Dönüştürüldükten sonra, bunları wp-content / uploads klasörünüze yükleyin ve yazı tiplerini CSS’nize ekleyin. Yazı tipini test edin, yedekli varsayılan bir yazı tipi ayarlayın ve altınsınız. Daha fazla bilgi için yerel yazı tipleri kılavuzuma bakın (yukarıda).

9. Üçüncü Taraf Taleplerini Optimize Edin

Üçüncü taraf istekleri, dış web sitelerinden istek çeken herhangi bir şeydir.

Bu, Google Yazı Tipleri, Analytics, AdSense, Etiket Yöneticisi, Haritalar, gömülü YouTube videoları, Gravatarlar, sosyal paylaşım sayıları, Facebook Pixel ve hatta harici istekler oluşturan eklentiler olabilir.

Bazı üçüncü taraf isteklerini optimize etmek kolaydır:

WP Rocket’in Eklenti ayarları sayesinde Google Analytics’i yerel olarak barındırın ve Facebook Pixel için tarayıcı önbelleğe almayı etkinleştirin. Medya ayarları, YouTube videolarını tembel yüklemenize ve iframe’i bir önizleme resmiyle değiştirmenize olanak tanır. Disqus’un bunun için bir koşullu yükleme eklentisi vardır ve Google Maps + katıştırılmış sosyal yayınlar ekran görüntüsü olarak alınabilir ve katıştırmak yerine resim olarak kullanılabilir.

Bazı üçüncü taraf talepleri o kadar kolay değildir:

Google AdSense, Google Etiket Yöneticisi ve Gravatarları optimize etmek biraz daha zor. AdSense’i zaman uyumsuz olarak yükleyebilir ve tembel yüklemeyi deneyebilirsiniz, ancak hepsi bu. Google Etiket Yöneticisi yalnızca büyük, optimize edilmemiş web siteleri için kullanılmalıdır. Gravatars için iyi bir çözüm bulamadım (neredeyse tüm Gravatar önbellek eklentilerini denedim) ve devre dışı bıraktım.

Harici Komut Dosyaları

10. Kaynağa Aç Eklentilerden Kaçının

Çok yavaş eklentiler çalıştırıyorsanız, SiteGround’un paylaşılan barındırma yeterli olmayabilir.

Bu eklentiler genellikle portföyler, kaydırıcılar, canlı sohbet, yedekleme, istatistikler, ilgili yayınlar, sosyal paylaşım, takvim veya hatta WooCommerce ve WPML’dir. Tabii ki hangi eklentileri kullandığınıza ve bunların hızı göz önünde bulundurularak ne kadar iyi geliştirildiğine bağlıdır. İşte yaygın suçlular:

 1. Bunu ekle
 2. AdSense Tıklama Sahtekarlığı İzleme
 3. All-In-One Etkinlik Takvimi
 4. Yedek Arkadaş
 5. Kunduz Oluşturucu
 6. Daha İyi WordPress Google XML Site Haritaları
 7. Broken Link denetleyicisi (Dr. Link Check kullanın)
 8. WordPress için Sürekli İletişim
 9. İletişim Formu 7
 10. Bağlamsal İlgili Yayınlar
 11. Digi Oto Bağlantıları
 12. Disqus Yorum Sistemi
 13. Divi Oluşturucu
 14. Temel Izgara
 15. 65 Yavaş Eklentinin Tam Listesini Görüntüle

11. Son 10% ‘i Perfmatter’larla Tamamlayın

Orada çok var “çeşitli optimizasyonlar ” hız optimizasyonunun ana kategorilerine girmeyen Otomatik kaydetmeleri, pingback’leri, geri izlemeleri, yayın revizyonlarını sınırlamayı, DNS önceden getirme ve ön bağlantıyı devre dışı bırakma ve aslında sitenizdeki şişmeyi kaldırma hakkında konuşuyorum.

Perfmatters eklentisi (Kinsta tarafından) hız optimizasyonunun bu son% 10’unu halleder:

perfmatters özellikleri

12. GTmetrix’te Darboğazları Bulun

GTmetrix, skorları ve yükleme sürelerini ölçmekten daha fazlası için kullanılabilir. Ayrıca, SiteGround’da web sitenizin neden yavaş olduğunu, yavaş eklentileri belirlemek için de kullanılabilir, ttfb, İşte örnekler:

İlk Bayt Zamanı

İlk Bayt Zamanı

Yavaş Eklentiler

Yavaş WordPress Eklentisi

13. Sunucu Yanıt Sürelerini Ölçme

SiteGround’un barındırmasının sorun olup olmadığını bir kez ve herkes için öğrenmenin zamanı geldi.

Sitenizi Google PageSpeed ​​Insights ve sunucu yanıt sürenizi kontrol edin Google’ın önerdiği gibi 200 ms’nin altında olmalıdır. Değilse, daha güçlü bir sunucuya ihtiyacınız var.

Sunucu Yanıt Süresini Azaltın

14. Bulut Barındırma Hizmeti Alın (SiteGround’dan değil)

SiteGround’dan geçiş yaptığımda şunlar oldu: Cloudways DigitalOcean:

SiteGround-vs-Cloudways-Bulut-Barındırma

Tonlarca istek içeren gönderiler bile yüklenir <2s. İsterseniz bu sayfayı GTmetrix üzerinden çalıştırın.

GTmetrix-Rapor-için-uzun yazı

Ne SiteGround ile ödeme oldu:

SiteGround-Bulut-Hosting-Satış-Makbuz

Cloudways ile şu anda ne ödüyorum:

Cloudways-Fatura

Daha fazlasını söylemem gerektiğini sanmıyorum. SiteGround’un paylaşılan barındırma için iyi olması, diğer bulut barındırma sağlayıcılarından daha iyi veya daha hızlı olduğu anlamına gelmez. Seçeneklerinizi açık tutun ve WordPress Hosting Facebook Grubu gerçek insanların ne dediğini görmek için.

Cloudways Yanıt Süreleri

WP Motoru - Cloudways

DigitalOcean Pingdom Raporu

Cloudways Sunucu Yanıt Süreleri

Cloudways Yükleme Süresi İyileştirmesi

Cloudways ve WP Motor Karşılaştırması

Başlıksız

Cloudways Pingdom Yükleme Zamanları

Cloudways Pingdom Raporu

Namecheap - Cloudways Geçişi

Cloudways WooCommerce Geçişi

Cloudways AWS Geçişi

Diğer insanlar ne diyor:

Cloudways Facebook İncelemesi

Cloudways ve SiteGround Karşılaştırması

Sonuç olarak: WooCommcerce, AdSense, yüksek CPU eklentileri kullanmıyorsanız veya iyi bir trafiğiniz yoksa paylaşılan barındırma iyidir. Ancak bunlardan birine sahip olduğunuzda, bulut barındırma işlemine bakın. Evet, şuna bağlıyım Cloudways, ancak sonuçlarını taşıyan ve yayınlayan çok sayıda başka kişi var. Kod OMM25 Cloudways’de ev sahipliği yapmanın ilk iki ayında% 25 indirim yapacak.

Sıkça Sorulan Sorular

&# X2705; SiteGround web sitemi nasıl hızlandırabilirim?

En son PHP sürümüne yükseltin, SG Optimizer eklentisini kurun ve yapılandırın ve Cloudflare’ın ücretsiz CDN’sini SiteGround hesabınızda etkinleştirin. Ardından, neyin yavaşladığını görmek için GTmetrix raporunuza bakın ve bu öğreticiden optimizasyon yapın.

&# X2705; SG Optimizer veya WP Rocket kullanmalı mıyım?

Bütçeniz varsa, hangisinin GTmetrix’te en iyi yükleme sürelerini + puanları verdiğini görmek için hem SG Optimizer’ı hem de WP Roketini (ayrı ayrı) test edin. WP Rocket, SG Optimizer’dan daha fazla özelliğe sahiptir, ancak SG Optimizer, WP Rocket’in dosya tabanlı önbelleklemesinden daha hızlı olduğu düşünülen sunucu tarafı önbellekleme kullanır. İki eklenti arasında çakışan işlevsellikten kaçının!

&# X2705; SiteGround’un CPU sınırlarını nasıl düzeltirim??

SiteGround’dan CPU sınır mesajları alıyorsanız, siteniz tarafından tüketilen kaynakları azaltmanız gerekir. En yaygın yollar WordPress Heartbeat API’sını devre dışı bırakmak (örn. HeartBeat Control eklentisi ile), sitenizdeki kaynağa aç olan eklentileri ortadan kaldırmak, kaynakları boşaltmak için bir CDN ayarlamak ve önbellek eklentinizi doğru şekilde yapılandırmaktır..

&# X2705; Planları yükseltmek yavaş SiteGround sitemi düzeltir mi??

Teorik olarak, evet. Daha yüksek SiteGround planları, sitenizi daha hızlı hale getiren daha fazla sunucu kaynağı içerir. Ancak, yeni sürüme geçmeden önce sitenizin mümkün olduğunca iyi optimize edildiğinden emin olmak en iyisidir. Paylaşılandan çok daha hızlı bulut barındırma keşfetmek isteyebilirsiniz.

&# X2705; SiteGround dışında başka hangi hız optimizasyonlarını yapabilirim?

WP Rocket veya WP-Optimize gibi bir eklenti kullanarak veritabanınızı temizleyin, ölçekli görüntüler sunun (büyük görüntüler kullanmayın), komut dosyalarının ve eklentilerin belirli sayfalara yüklenmesini seçici bir şekilde devre dışı bırakmak ve harici olarak önlemek (veya optimize etmek) için Asset CleanUp veya Perfmatters kullanın Google Yazı Tipleri, Analytics, Haritalar, AdSense, gömülü videolar ve sosyal paylaşım eklentileri gibi komut dosyaları.

Web Siteniz SiteGround’da Hala Yavaş mı??

Düşündüğümde neredeyse tüm önemli faktörleri WordPress Optimizasyon Kılavuzu, çok daha hızlı bir siteniz olmalı. Bunu yapmazsanız, SiteGround’un StartUp veya GrowBig planını aşmış olmanız veya önbellek eklentinizin düzgün yapılandırılmamış olması ihtimali vardır. Ancak hâlâ sorularınız varsa, GTmetrix rapor URL’nizle ilgili yorum bırakın, memnuniyetle inceleyebilirim..

Şerefe,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map