SiteGround vs Bluehost WordPress Rishikimi i Hosting: Përvoja ime personale (Dhe çfarë po thonë shumica e njerëzve në grupet në Facebook)

SiteGround vs Bluehost


Kam një rrëfim…

Vite më parë, unë isha një nga ata blogerët që rekomandon Bluehost si bashkëpunëtor. Por kjo ndryshoi pasi u bashkua me mbi 30 Grupe në Facebook dhe lexoi qindra biseda ku njerëzit pyetën për hostimin “më të mirë”. Unë menjëherë transferova faqen time të internetit nga Bluehost në SiteGround (spoiler: koha e ngarkesave të mia tani është nën 1s). Unë gjithashtu pushova së rekomanduari Bluehost pasi nuk kishte asnjë krahasim midis këtyre dy – ju lutemi bëni studimin tuaj në mediat sociale!

SiteGround u vlerësua hosti # 1 mbi 34 sondazhe në Facebook (edhe kur krahasuar me Bluehost) dhe është gjithashtu përdorur nga Yoast. Njerëzit që migruan nga Bluehost në SiteGround ishin në gjendje prerë 7s nga koha e tyre e ngarkesës. Bëni hulumtimin tuaj në Trustpilot, Kërkim i Avancuar në Twitter dhe Grupe Facebook. Do të shihni mijëra klientë aktualë të Bluehost që ankohen për serverët e tyre të ngadaltë, kohën e ndërprerjes dhe mbështetje super të ngadaltë. Ndërsa shumica e klientëve të SiteGround janë vërtet të lumtur.

Me kë përfundova?

SiteGround, dhe padyshim i kënaqur që bëra, sepse atje ka shumë bashkëpunëtorë të Bluehost atje, të cilët do t’ju drejtojnë në drejtim i gabuar. Ekzistojnë gjithashtu një sasi dërrmuese e provave të mediave sociale që dëshmojnë SiteGround është më i shpejtë. Me tyre Plani GoGeek dhe disa optimizime në internet, unë kam qenë në gjendje të marr <1 herë ngarkesa dhe rezultate 100% GTmetrix. Kurrë nuk kam qenë në gjendje ta marr atë në Bluehost. Atëherë, pse është SiteGround më i mirë? Kjo është ajo që do të mësoni në këtë përmbledhje.

Bluehost-Managed-WordPress-Hosting

1. SiteGround vs Bluehost Në 34 Sondazhet e Facebook

SiteGround u rendit në vendin e parë në 34 sondazhe të ndryshme ndërsa Bluehost ishte pothuajse askund në hartë. Shumë nga këto u morën në grupe private, kështu që do t’ju duhet të bashkoheni me ta për të parë sondazhet (unë gjithashtu sigurova fotografi). WordPress Hosting Group Facebook është një vend i shkëlqyeshëm për të marrë mendime të paanshme në lidhje me pritjen – pasi ato nuk lejojnë lidhje lidhëse dhe vetë-promovuese.

SiteGround vs Bluehost

SiteGround vs Bluehost Sondazhi në FacebookShikoni sondazhin2017-WordPress-Hosting-FB-PollShikoni sondazhin ose screenshotRekomandime për strehimin e elementëveShikoni sondazhin ose screenshotKorrik 2019 Rekomandim PritësShikoni sondazhin ose screenshotWordPress-Host-Poll-Aug-2018Shikoni sondazhin ose screenshotShared-Hosting-Poll-2017Shikoni sondazhin ose screenshot2019-Hosting-PollShikoni sondazhin ose screenshotGo-To-Hosting-CompanyShikoni sondazhin ose screenshotWordPress-Hosting-Poll-2017Shikoni sondazhin ose screenshotManaged-Hosting-PollShikoni sondazhin ose screenshotWooCommerce-Hosting-FB-PollShikoni sondazhin ose screenshot2016-Web-Hosting-PollShikoni sondazhin ose screenshotBest-WordPress-Hosting-Provider-PollShikoni sondazhin ose screenshotBest-Web-Hosting-2019-PollShikoni sondazhin ose screenshotSondazhi mikpritës miqësor i WPShikoni sondazhin ose screenshotSondazhi i SiteGround vs Bluehost në TwitterShikoni sondazhin2016-WordPress-Hosting-FB-PollShikoni sondazhin ose screenshotPritja e preferuar për ElementorShikoni sondazhin ose screenshot2018 Rekomandime PritëseShikoni sondazhin ose screenshotSondazhi i hostimit të WordPress Shtator 2018.pngShikoni sondazhin ose screenshotMenaxhuar-WordPress-Hosting-Poll-2017Shikoni sondazhin ose screenshot2019-pret-Poll-1Shikoni sondazhin ose screenshotHosting-Poll-For-SpeedShikoni sondazhin ose screenshotWordPress-Hosting-Poll-Qershor-1Shikoni sondazhin ose screenshotSiteGround-RekomandimiShikoni sondazhin ose screenshot2014-Managed-WordPress-Hosting-FB-PollShikoni sondazhin ose screenshotBest-Web-Hosting-Provider-PollShikoni sondazhin ose screenshotHosting-Poll-Feb-2019Shikoni sondazhin ose screenshotHosting-Rekomandimet-PollShikoni sondazhin ose screenshot

Bluehost vs SiteGround

Sondazhi i host-it të WordPress-itShikoni sondazhin ose screenshot

2019 Sondazhi i hostimeve

2. Shmangni Kurthet e Filialit Bluehost

Bashkëpunëtorët e Bluehost po shpërndajnë Google, Quora dhe Grupet e Facebook me këshilla të këqija. Bluehost po i stimulon ata me komisione të larta dhe kjo është me të vërtetë gjithçka që ata interesojnë.

Si të filloni një blog me Bluehost

Ku mund të merrni mendime të vërtetë të paanshme të pritjes

Bluehost EIG TwitterLidhje të Filialeve Bluehost

Sigurisht, ka shumë bashkëpunëtorë të SiteGround (po, përfshirë edhe mua). Por unë tërheq shumicën e vlerësimeve të mia nga media sociale dhe do të trajtoj 2 shqetësimet kryesore të SiteGround – çmimet e larta të rinovimit dhe kufijtë e CPU. Unë gjithashtu do t’ju them se shumica e njerëzve që migrojnë larg nga SiteGround ose shkojnë në DigitalOcean në Cloudways ose A2 (shiko im alternativa të tjera pritëse).

3. Bëni Hulumtimin Tuaj në EIG

E njejta kompani (Durim Grupi Ndërkombëtar) zotëron 60+ kompani të ndryshme pritëse përfshirë Bluehost, HostGator, HostMonster, Site5, iPage, Layer Unified dhe shumë të tjera.

Pse duhet të shmangni EIG

 • Ata kane aksionarët për të kënaqur (fitimet mbi njerëzit)
 • Ulja e kostove duke paketuar shumë njerëz në të njëjtin server
 • Ata “drejtojnë” mbështetjen nga pushkatimi i stafit dhe duke i bërë klientët të presin përgjithmonë
 • Ata nuk investojnë në mënyrë aktive në teknologji të re (të ngadaltë për të lëshuar versionet e reja PHP)
 • Ata janë të njohur për blerjen e kompanive të mirëfillta të pritjes, por më pas ato shkojnë drejt greminës

List-Of-BnQ-Brands

Lexoni këtë për EIG…

EIG FacebookTwitter EIG

4. Serverat Bluehost janë të ngadaltë si ferri

Nëse kujdeseni për kohën e shpejtë të ngarkesës dhe raportet e mira të GTmetrix / Pingdom, Bluehost nuk do të ndihmojë. Ata mbingarkuan serverat e tyre dhe mijëra njerëz ankohen për këtë në Facebook + Twitter.

Ja çfarë thotë Bluehost në fjalët e tyre marrëveshja e përdoruesit:

“Llogaritë me një numër të madh skedarësh (numërimi i inode më shumë se 200,000) mund të kenë një efekt negativ në performancën e serverit.”

Vetëm për t’ju dhënë një ide, SiteGround ka një kufi 150,000, 300,000 dhe 450,000 inode për planin e tyre StartUp, GrowBig, GoGeek në përputhje me rrethanat. Cilit plan strehimi i referohet Bluehost kur përmendin këto 200,000 kufij inode? Mund të hamendësojmë vetëm, por duke gjykuar nga sasia e njerëzve që ankohen për serverat e tyre, ai kufi ndoshta vlen për shumicën e planeve në Bluehost.

Mbështetje SiteGround vs Bluehost

Koha e reagimit të ngadaltë të serverit Bluehost

Koha e Përgjigjes së Serverit Bluehost Dedikuar

Koha e Përgjigjes së Serverit Bluehost Crap

Koha e reagimit të serverit Bluehost

Si të kontrolloni nëse serveri juaj është i ngadaltë
Mund të drejtoni çdo faqe në internet Insajtimet e Google PageSpeed për të parë nëse zvogëloni kohën e përgjigjes së serverit është në raportin tuaj, që do të thotë se serveri juaj (host) është i ngadaltë. Kjo ndodh shumë me Bluehost.

Ulni kohën e përgjigjes së serverit

5. Nënshtesat e shpeshta

Bëni një kërkim në Twitter për “Bluehost poshtë“Dhe do të shihni mijëra njerëz që po provojnë çështje joproduktive. Disa faqe në internet kanë qenë poshtë gjatë një jave dhe mbështetja e Bluehost mund të kujdeset më pak.

Kur isha me Bluehost, faqja ime do të zbriste gati një herë në javë, ndonjëherë për orë të shumta. Ishte vërtet e dhimbshme të pyesja nëse ishte pritja e tyre, apo nëse diçka që bëra ishte e gabuar. Pasi kam emigruar në SiteGround, të gjitha problemet e mia të ndërprerjes u larguan. Përsëri, nëse kjo është një uebfaqe biznesi ku ju mbështeteni për të fituar para, mos zgjidhni Bluehost.

Kjo mori kaq shumë keq Bluehost shkroi një letër falje:

Letra e Apologjisë Bluehost

Bluehost po kërkon ndjesë vazhdimisht:

Bluehost-Apologies

6. Mbështetje e ngadaltë + e pashpirt

Mbështetja e Bluehost është e pakrahasueshme me SiteGround. Me SiteGround, ju mund të merrni një bisedë live brenda sekondave dhe biletave u përgjigjen në 10-15 minuta. Bluehost mund të duhen orë ose edhe javë për t’u përgjigjur. Pjesa më e keqe është se ka pasur raporte të shumta për ta që thonë se ata do të “ndjekin” por kurrë nuk do ta bëjnë. Nëse faqja juaj në internet zbret në serverat e tyre, mund të jetë shumë zhgënjyese.

Mbështetje Bluehost

Mbështetje telefonike BluehostMbështetje e ngadaltë e telefonit Bluehost

7. Të dy kompanitë kanë faturë të padrejtë

Për të marrë çmimet e reklamuara të Bluehost (2.95 $ / muaj) ju duhet të paguani 3 vjet përpara, përndryshe do të paguani më shumë për 1-2 vjet. Këtë do ta gjeni vetëm pasi të keni arritur në faqen e tyre të arkëtimit.

Bluemimet Bluehost

Pricesmimet e rinovimit të SiteGround janë të larta. Ju mund të merrni deri në 3 vjet të çmimit të tyre promovues, atëherë ajo hidhet. Kjo është arsyeja pse nëse mundeni, unë do të paguaja për 3 vjet sepse me atë vlerë, ka të ngjarë që hosti më i mirë i përbashkët që do të gjeni. Vitin e kaluar, unë firmosa të dashurën time për SiteGround dhe pendohem që nuk pagova për 3 vjet. Sapo ishte koha për të rinovuar, ne përfunduam të transferoheshim në A2 (është një uebfaqe restorantesh dhe ajo thjesht e dëshiroi atë dhe duke vrapuar sa më lirë). Unë u përpoqa ta bindja atë të rinovonte ose të shkonte në Cloudways. Ajo donte të lirë, dhe unë e di më mirë sesa të grindem me gratë.

Gmimet e Rinovimit të Site-rrethit

8. Pse nuk duhet të përdorni Bluehost

 • Në pronësi të EIG i cili zotëron 60+ hoste të ndryshëm dhe është famëkeq për paketimin e shumë njerëzve në të njëjtin server, mbështetje të tmerrshme, ndërprerje të shpeshta dhe qëllimi kryesor i të cilit është të kënaqni aksionarët (jo klientët) duke promovuar në mënyrë agresive programin e tyre të bashkëpunimit, në vend që të kujdeseni për ekzistuesin klientët
 • 3 vjet pagesa përpara (SiteGround është 1 vit)
 • Ekstremisht i ngadaltë për të lëshuar versione të reja PHP
 • Gabimet e serverit si gabimet e portave të gabuara ose gabimet e serverëve të brendshëm
 • Mbështetja është e tmerrshme (p.sh. 1 orë kohë pritjeje)
 • Mbështetja nuk do ta pranoj nëse serverat janë problemi
 • Vazhdimisht duke u përpjekur për të shitur azhurnime të panevojshme
 • Integruar SEO nuk bën asgjë (fushë krejtësisht e veçantë)
 • Ata nuk rendisin se çfarë lloji të teknologjisë së shpejtësisë / kohës së përdorimit ata përdorin
 • Ata nuk e mbështesin skenë, Le të Encrypt SSL, karakteristika të tjera kryesore
 • Ata janë për përdoruesit fillestar të faqes në internet që nuk bëjnë hulumtimin e tyre të plotë
 • Unë kam përfunduar 30+ projekte me shpejtësi të WordPress dhe është e vështirë kur faqet e internetit shkojnë nga 10 në 3, por klientët ende nuk janë të lumtur megjithatë ata nuk pranojnë të ndërrojnë hostet
 • Ju merrni atë që ju paguani, dhe Bluehost është i lirë sa ferri (në shumë WordCamps, ata thonë që të paguajnë sa më shumë për pritjen tuaj, sa të bëni një darkë me karkaleca). Përndryshe, mos u ankoni për uebfaqen tuaj të ngadaltë dhe kohën e duhur / përkrahjen

9. Pse e përdor SiteGround

 1. GTmetrix e mia + Pingdom raportet flasin vetë
 2. Faqet e mia ngarkohen menjëherë (klikoni përmes tyre nëse dëshironi)
 3. shpejt teknologjia e shpejtësisë (PHP 7.3, NGINX, SG Optimizer, CloudFlare)
 4. Rekomanduar nga Yoast, WordPress, Ivica nga Shpejtësia e WordPress-it
 5. falas Le të Encrypt SSL, i lehtë për t’u përdorur cPanel, dhe tipare për eCommerce
 6. Mbështetja e WordPress është unbeatable edhe pa përkrahjen prioritare të GoGeek
 7. GrowBig vjen me skenë, më shumë ruajtje dhe më shumë burime të serverit (lëvizni poshtë për “ne shpërndajmë burimet që ju nevojiten” dhe rri pezull mbi server tab)
 8. GoGeek vjen me akoma më shumë burime serveri, ruajtje, mbështetje prioritare
 9. Migrime falas, plugin migrator, dhe a Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 10. Shumë lëvdata Reddit, Biseda në Facebook, Cicëroj, TrustPilot
 11. Ton lavdërimesh në Facebook: # 1, # 2, # 3, # 4, # 5, # 6, # 7# 8, # 9, # 10# 11
 12. Shumë njerëz migruan tashmë dhe postuan rezultate në Twitter: # 1, # 2, # 3, # 4, # 5, # 6# 7, # 8, # 9, # 10, # 11, # 12, # 13, # 14, # 15, # 16, # 17, # 18, # 19, # 20, # 21, # 22, # 23, # 24, # 25, # 26, # 27, # 28, # 29, # 30, # 31, # 32, # 33, # 34, # 35, # 36, # 37

10. Migjeni Bluehost To SiteGround Migjeni = Koha e ngarkuar me 7 orë

Shikoni njerëzit që migruan nga Bluehost në SiteGround dhe postuan kohët e tyre të reja të ngarkesës. Bashkëpunëtorët mund të thonë gjithçka që dëshirojnë, por këta janë klientë jo të lidhur që në të vërtetë kaluan përvojën. SiteGround-së teknologjia e shpejtësisë është shumë më e shpejtë se Bluehost.

Bluehost To SiteG migrimi

Kalimi në sitin e rrethit

Migrimi i kohës me ngarkesën në sit

HostGator të SiteGround

SiteGround GTmetrix

SiteGround Google PageSpeed ​​Insights

100 Nota Perfect në SiteGround

Zanafilla e SiteGround

Shpejtësia e dorëzuar nga SiteGround

Raporti i SiteGround GTmetrix

Koha e zvogëluar e ngarkesës me SiteGround

Koha e re e reagimit të faqes së re

HostGator To SiteGround Migrimi

SiteGround Times Response Times On Joomla

SiteGround Rocket Imagify Combo

Joomla GTmetrix Në SiteGround

SiteGround FaqeSpeed ​​Insights

SiteGround Në Joomla

Koha e zvogëluar e ngarkesës në SiteGround

SiteGround Hosting i Shpejtë

Rezultatet e reja të Pingdomit në SiteGround

Koha e re e reagimit të faqes së re

Përmirësimi i Kohës së Përgjigjes së SiteGround

Për të mos përmendur raportin tim GTmetrix:

2019-GTmetrix-Report

Këtu është imi Raporti Pingdom:

2019-Pingdom-Report

11. Serverët e SiteGround janë më të shpejtë

Tani që keni parë përmirësimet e kohës së ngarkesës së njerëzve që kanë emigruar, unë dua të mbuloj disa gjëra që mund të bëni brenda pultit tuaj të SiteGround që do ta bëjnë faqen tuaj edhe më të shpejtë. Ju mund të shikoni e tyre cPanel demo nëse doni të njiheni me vendin ku është gjithçka.

SiteGround-Speed-Teknologjia

SG Optimizer
Unë rekomandoj ose duke përdorur e tyre Shtojcë SG Optimizer ose WP Rocket (përdorni vetëm një, nuk ka nevojë të përdorni të dy). SG Optimizer është më i shpejtë se çdo shtojcë tjetër e cache, sepse përdor caching të serverit në vend të caching-it me bazë skedari të përdorur nga shtojcat e tjera të cache. Por, nuk vijnë me aq karakteristika sa WP Rocket. Sshtë një shkëmbim midis një memorie më të shpejtë në memorje më të shpejtë ose më shumë optimizime “të ndryshme” të shpejtësisë. Unë do t’i testoja të dy për të parë se cila ju jep rezultatet më të mira në GTmetrix.

CloudFlare
Në pultin tuaj të SiteGround, ju mundeni aktivizoni Cloudflare me 1 klik. Shtë një CDN falas me 200+ qendra të të dhënave dhe nuk ka asnjë arsye pse nuk duhet të shfrytëzosh këtë.

PHP 7+
Në SiteGround tuaj Menaxheri PHP, mund të azhurnoni të gjithë rrugën në PHP 7.3. Kjo vetëm mund të bëjë një përmirësim të dukshëm të shpejtësisë edhe kur klikoni nëpër faqet tuaja. SiteGround është gjithmonë një nga hostet e parë që lëshon versione më të reja PHP, ndërsa Bluehost është vonë për festa.

Plane të Larta = Më shumë Burime Serveri
Planet më të larta vijnë me më shumë burimet e serverit (Faktori # 1 i shpejtësisë së sitit). Drejtohuni drejt tyre faqe karakteristikash dhe lëvizni poshtë tek “ne alokojmë burimet që ju nevojiten” dhe pastaj rri pezull mbi butonin “server”. Ju mund të shihni se sa burime të serverëve vijnë me secilin plan, së bashku me një krahasim krah për krah të planit të tyre StartUp vs GrowBig vs GoGeek. Të paktën rekomandoj planin e tyre GrowBig pasi është vetëm 2 $ / muaj më shumë dhe vjen me më shumë burime serveri, mbështetje përparësore dhe faqe të pakufizuara të pritura. GoGeek vjen me akoma më shumë burime + vënie në skenë.

SiteGround-Server-Resources-Krahasimi

12. SiteGround është miratuar nga Yoast, WordPress, dhe Ivica

SiteGround është përdorur nga Yoast:

Yoast-on-Twitter-Ne-vetëm-kaloi-to-Siteground

Ata rekomandohen nga WordPress (kështu është Bluehost por ata nuk meritojnë të jenë atje):

siteground-rekomanduar-wordpress-host

Dhe nga Ivica (Admin e popullarizuar WordPress Speed ​​Up Facebook Group):

Mjetet e rekomanduara për shpejtimin e WordPress-it

13. Uptimes janë në të vërtetë 99,99%

Këtu është faqja ime e internetit e monitoruar nga Vegla Pingdom që është 100%. Kjo sepse e tyre teknologji në kohën e duhur është jashtëzakonisht i besueshëm me kontejnerë Linux, monitorimin e serverëve, një sistem rezervë të brendshëm dhe izolim të sigurt të llogarisë (që SiteGround ishte kompania e parë që krijoi). Shumë kompani pritëse KAFSH të kenë 99,99% kohëzgjatje, por me të gjitha gabimet që ju merrni me pritjen e keqe nuk është 99,99%. Me SiteGround serverët tuaj do të jenë jashtëzakonisht të besueshëm, kështu që kurrë nuk do të duhet të shqetësoheni për uebfaqen tuaj duke u ulur pa asnjë arsye (më besoni, unë kam qenë atje).

SiteGround-uptimes

14. Mbështetja është fenomenale

Nuk më intereson sa karakteristika ka ndërmarrja juaj pritëse, nëse mbështetja e tyre thith, ato thithin. Unë mund të marr telefonin dhe të kem ndihmë të mbështetjes së SiteGround brenda nën një minutë. Ajo bën një ndryshim kaq të madh. Ekipi i tyre është shumë i ditur sidomos kur bëhet fjalë për WordPress.

Klientët e SiteGround e duan mbështetjen e tyre.

Bluehost-vs-SiteGround-Mbështetje-Thread

15. Karakteristikat e WordPress

SiteGround ka mijëra veçori të WordPres që mund t’i gjeni në to faqe karakteristikash:

SiteGround-WordPress-Features

SG Optimizer
Unë e mbulova këtë më herët, por SG Optimizer jo vetëm që bën caching, por shumë optimizime të tjera të shpejtësisë: minifikim, optimizim i imazhit, ngarkim dembel dhe përmirësim i versioneve të PHP.

Përditësime automatike
Mund të aktivizosh autoupdates për thelbësore / plugins të WordPress në cPanel të tyre.

Autopërditë e WordPress SiteGround

Siguria e WordPress
SiteGround është fjalë për fjalë në lojën e tyre kur bëhet fjalë për WordPress dhe sigurinë. Ata vazhdimisht po monitorojnë dobësitë dhe azhurnojnë serverat e tyre për t’ju mbrojtur kundër kërcënimeve të fundit – ata postojnë azhurnime në e tyre Faqe në Facebook gjatë gjithë kohës dhe klientët e lavdërojnë këtë me reagime të mrekullueshme. Ju merrni gjithashtu email periodik duke ju bërë të ditur që faqja juaj është e sigurt.

vënie në skenë
vënie në skenë vjen me planin e tyre GrowBig / GoGeek dhe ju lejon të krijoni një uebfaqe demo për të provuar shtojcat, modelet dhe azhurnimet e reja para se të nisë ato në faqen tuaj (e cila është bërë me 1 klik).

Mbështetje për WordPress
Kam një ndjenjë që shumica e klientëve të SiteGround përdorin WordPress, dhe ata janë jashtëzakonisht të ditur në shtojcat e zgjidhjes së problemeve, duke ju ndihmuar të bllokoni zvarritësit e padëshiruar që konsumojnë burime dhe rregullojnë defektet. Shumica e faqeve të internetit nuk do të zbresin në SiteGround, por nëse ndodh, ata janë jashtëzakonisht të përgjegjshëm për t’ju ndihmuar të riktheheni. Mbështetja e tyre për WordPress është e mrekullueshme.

Karakteristikat e e-Tregtisë
Të gjitha planet e SiteGround vijnë me pritje eCommerce karakteristika si një SSL falas nga Le të Encrypt. GoGeek vjen me Pajtueshmëria e PCI që parandalon mashtrimin e kartave të kreditit në faqet e e-commerce. Dhe nëse nuk jeni të kënaqur të instaloni një karrocë blerëse, SiteGround do ta bëjë këtë falas.

SiteGround-eCommerce-Features

16. Kufijtë e CPU-së të SiteGround

SiteGround ju tregon se sa vizitorë mund të trajtojë secili plan, por me të vërtetë duhet të jeni duke parë të tyre faqe karakteristikash e cila ju tregon secilin plan Kufijtë e CPU-së. nëse ti tejkalojnë ato, ata do t’ju dërgojnë paralajmërime dhe përfundimisht, mbyllni faqen tuaj. Kjo është arsyeja pse është më mirë të zvogëloni përdorimin e CPU-së tuaj para kohe (gjë që gjithashtu mund të përmirësojë kohën e ngarkesës). Shumë gjëra janë aq të lehta sa instalimi i shtojcës së Kontrollit të rrahjeve të zemrës, plugin Blackhole For Bad Bots dhe përdorimi i CDN falas të Cloudflare.

SiteGround-Resources-Chart

Jini parandalues ​​në uljen e CPU-së dhe mos lejoni që t’ju ndodhë:

siteground-CPU-Overages

Vija e poshtme: nëse jeni duke ekzekutuar një sit WooCommerce, shtesa të larta CPU ose faqja e internetit tuaj konsumon shumë burime, sigurohuni që të zgjedhni faqen tuaj dhe të zgjidhni një plan që mund t’i mbështesë ato burime. Mbështetja e SiteGround mund të ju ndihmojë gjithashtu të identifikoni nëse ka ndonjë problem. Companydo kompani që ofron një pritje të përbashkët do të përdorë CPU-në tuaj, jo vetëm SiteGround.

17. Migrimet Falas nga SiteGround

SiteGround bën migrime falas me planin e tyre GrowBig / GoGeek. Thjesht hapni një biletë mbështetëse dhe kërkoni një transferim. Duhet të ketë 0 joproduktive dhe këtë e kam bërë për shumë faqe në internet.

SiteGround Transfer Falas në Uebfaqe

18. StartUp vs GrowBig vs GoGeek

Ja grafiku i krahasimit:

SiteGround-Features-Faqe

StartUp (3,95 $ / muaj) – e mirë për të pritur 1 faqe në internet të vetëm që nuk kërkojnë shtojca të larta të CPU-së, WooCommerce ose që kanë shumë trafik. Ju duhet ta përdorni atë vetëm nëse filloni dhe nuk parashikoni shumë trafik. Nuk vjen me shumë burime të serverit, ruajtje, skenë dhe karakteristika të tjera. Kjo është arsyeja pse unë rekomandoj në përgjithësi planin GrowBig pasi është 2 $ / muaj dhe vjen me më shumë veçori dhe burime të serverit. StartUp nuk mund të trajtojë shumë CPU.

GrowBig ($ 5,95 / muaj) – pritni faqet e pakufizuara me rreth 1.5x më shumë burime serveri, më shumë ruajtje, skenë dhe caching të përparuar kur përdorni plugin e tyre SG Optimizer. Ju gjithashtu merrni një kopje rezervë falas në internet dhe kopje rezervë të kërkesës. GrowBig ka vlerën më të mirë dhe është plani i tyre më i njohur. Edhe nëse nuk keni nevojë për gjithçka tjetër, burimet shtesë të serverit ia vlen.

GoGeek (11,95 $ / muaj) – GoGeek është pritje gjysmë e përkushtuar që është rreth 4x më shpejt sesa planet e rregullta të përbashkëta të pritjes. Këto burime të serverit duhet të bëjnë që faqja juaj të ngarkojë ndjeshëm më shpejt dhe janë arsyeja kryesore për të azhurnuar. GoGeek gjithashtu vjen me mbështetje prioritare, por mbështetja e tyre e rregullt është e shpejtë sidoqoftë. Personalisht, do të përmirësoja vetëm nëse doni më shumë burime.

19. Alternativa të tjera (4 hostet e vetëm që rekomandoj)

Këto janë 4 hostet që kanë marrë reagimet më të mira në Facebook Groups + Twitter.

Bashkohu me WordPress Hosting Group Facebook për të parë se çfarë thonë njerëzit e vërtetë, jo të lidhur. Unë jam anëtar i 30+ grupeve të WordPress në Facebook dhe këtu është një përmbledhje e secilit person që pyet “cili është pritja më e mirë për WordPress?” Kjo bazohet në sondazhet e 35+ në Facebook, provat në Twitter, rishikimet e Trustpilot dhe shumë kohë për të lexuar këto biseda. Mund të arrini gjithashtu Hristo Pandjarov (Menaxher i komunitetit SiteGround) dhe Mustaasam Saleem Ansari (Menaxher i komunitetit Cloudways) të cilat janë pothuajse gjithmonë 2 zgjedhjet kryesore.

SiteGround
# 1 në sondazhet në Facebook dhe i përdorur nga kompani si Yoast. SiteGround godet një tjetër pritje të përbashkët jashtë ujit për sa i përket shpejtësisë, mbështetjes, kohëzgjatjeve, veçorive dhe sigurisë. Ata kanë shkëlqyeshëm Shqyrtime të Trustpilot dhe janë një azhurnim i madh mbi GoDaddy, EIG dhe A2 Hosting. Bëni hulumtimin tuaj dhe shikoni njerëzit që kanë emigruar dhe rezultate të postuara. Pricesmimet e rinovimit janë të larta, por nëse nuk i keni përdorur ato akoma, unë do të përfitoja 100% nga çmimet e promos që ju merrni për 1-3 vjet duke filluar nga $ 3.95 / month.

Merrni pritjen nga SiteGround

DigitalOcean On Cloudways
Shumica e njerëzve që largohen nga SiteGround shkojnë në Cloudways. Managedshtë menaxhuar pritje e cloud (më e shpejtë se e përbashkët) dhe tejkalon Motori WP. Këtu janë tweet-et nga njerëzit që migruan dhe postuan rezultate: # 1, # 2, # 3, # 4, # 5, # 6, # 8, # 9, # 10. Mbështetja nuk është aq e mirë sa SiteGround (biletat mund të zgjasin orë në vend të minutave), por shitja është me shpejtësi të pastër. Kur zgjidhni një plan, ju keni 5 mundësi: Oqeani Dixhital, Linode, Vultr, AWS dhe Google Cloud. DigitalOcean është më e popullarizuara dhe fillon në $ 10 / month. Pasi të keni migruar, sigurohuni që të azhurnoni në MariaDB 10.3, PHP 7.2, rrisni kufirin e kujtesës në 256MB dhe aktivizoni Varnish + Redis. Kjo vetëm mund të përmirësojë kohët e ngarkesës me sekonda të shumta dhe mund të bëhet lehtësisht në pultin tuaj CW. Përsëri, bëni kërkimet tuaja në Facebook Groups dhe kontrolloni Shqyrtime të Trustpilot – Cloudways është një zgjedhje e mrekullueshme.

Rekomandime për strehimin Facebook

Sondazhi i hosteve të WooCommerce të VPS Cloud Hosting

Sondazhi për strehimin në cloud VPS

Sugjerime për Hosting të WordPress

Merrni hostimin e menaxhuar të cloud nga Cloudways

A2 Hosting
E vendosa A2 me të kuqe sepse është një zbritje nga SiteGround, megjithatë i krahasueshëm. e tyre $ 4.90 / month Plani i shpejtë është mjaft i përshtatshëm për çmimin – më mirë se EIG. Por shumë njerëz në vazhdim Trustpilot përvoja të ndërprerjeve, mbështetje të dobët dhe servera jo aq të shkëlqyeshëm. Nëse nuk keni përfituar nga çmimet e promos së SiteGround, do të jeni më mirë atje. Nëse tashmë keni qenë me SiteGround, ose rinovoni (sepse ato janë të mrekullueshme dhe ia vlen) ose shikoni në Oqeanin Dixhital në Cloudways. Unë do të përdorja vetëm A2 për faqet e hobi.

Merrni pritjen nga A2

20. Whatfarë po thonë njerëzit në grupet në Facebook

Kaloni disa minuta duke lexuar këto biseda, dhe vendimi është i qartë.

Bluehost-vs-SiteGround-Thread

SiteGround-vs-Bluehost-Thread

Bluehost-vs-siteground-in-facebook

Duke kërkuar-për-një-ri-host-ofruesi-Facebook

SiteGround-Feedback

Një tjetër-pakënaqur-Bluehost-Customer-Thread

Best-Host-Conversation

SiteGround-së plan gjysëm i përkushtuar është legjitim pasi vjen me 4x më shumë burimet e serverit sesa pritja e zakonshme e përbashkët (një nga faktorët më të mëdhenj në udhëzimin e optimizmit të WordPress). Rezultatet e Pingdom dhe GTmetrix janë të shkëlqyera dhe të guximshme, por koha e ngarkesës është faktori më i rëndësishëm. Whatshtë ajo që unë përdor dhe unë kam një 320ms ngarkojnë kohën në Pingdom, .5s në GTmetrix, me rezultate 100%.

OMM-On-SiteGround

Shikoni Grafikun e Fillimit të SiteGround-it kundër GrowBig vs GoGeek

Pyetjet e bëra më shpesh

&# x2705; Pse të gjithë promovojnë Bluehost?

Shumica e blogerëve promovojnë Bluehost sepse ofrojnë komisionet më të larta të bashkëpunimit. Ata gjithashtu paguajnë një qindarkë të bukur për tu rekomanduar në faqen zyrtare të hostimit të WordPress, duke e bërë më të lehtë promovimin e tyre. Por nëse bëni hulumtimin tuaj në Grupet e Facebook-ut të lidhura me WordPress, shumica e njerëzve nuk i rekomandojnë ato.

&# X2705; Dofarë kanë njerëzit kundër Bluehost?

Serverat e tyre janë të ngadaltë, mbështetja nuk është e dobishme, dhe shumë njerëz përjetojnë joproduktive. Bluehost gjithashtu është në pronësi të EIG i cili ka aksionarë që kërkojnë të fitojnë në vend që të kujdesen për klientët ekzistues. Ata janë shumë agresivë me programin e tyre anëtar.

&# X2705; A është SiteGround ose Bluehost më i shpejtë?

SiteGround është më i shpejtë veçanërisht nëse përdorni shtojcën e tyre SG Optimizer dhe aktivizoni PHP 7.4 + Cloudflare në pultin e SiteGround.

&# X2705; A është SiteGround ose Bluehost më i lirë?

SiteGround është më i lirë përpara, por është më i shtrenjtë se Bluehost pasi të keni arritur çmimin e rinovimit të tyre. Ju mund të merrni deri në 3 vjet pritje për çmimin e tyre promovues, atëherë do t’ju duhet të paguani çmimet më të larta të rinovimit.

&# X2705; Cila është më e mirë për faqet WooCommerce?

Unë rekomandoj planin GoGeek të SiteGround. Sitet e WooCommerce zakonisht kërkojnë më shumë burime serveri sepse ato zakonisht kanë më shumë shtojca dhe skriptet, stilet dhe fragmentet shtesë të WooCommerce. Do t’ju duhet një server më i fuqishëm për ta trajtuar këtë. Ju madje mund të dëshironi të kaloni plotësisht hostin e përbashkët dhe të shkoni me një host më të shpejtë si Cloudways.

Nëse keni një pyetje në lidhje me rishikimin tim të SiteGround vs Bluehost, më hidhni një vijë. Ju gjithashtu mund të lexoni të plotë time Rishikimi i hostimit të SiteGround WordPress nëse doni të mësoni më shumë rreth shtojcës së tyre cPanel, SuperCacher, më shumë këshilla të Cloudflare, etj. Kam pasur një përvojë të shkëlqyeshme me SiteGround dhe do t’i përdorja ato nëse keni nevojë për një host të shpejtë, të besueshëm të WordPress. Dhe seriozisht, edhe nëse nuk zgjidhni SiteGround unë patjetër do të qëndroja larg nga Bluehost. Edhe pse më shumë njerëz kanë dëgjuar për Bluehost, provat tregojnë qartë se SiteGround është zgjidhja më e mirë.

Gëzuar,
mashkull

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map