WordPress’te CPU Kullanımını Nasıl Azaltırsınız (Ve Sitenizin Kapatıldığı Yerlerde Bant Genişliği Sınırı + CPU Hataları Almaktan Kaçının)

WordPress sitemdeki CPU fazlalıklarıyla ilgili ciddi sorunlar yaşadım.


Tüm bunlar demek ki miktarını azaltmak kaynaklar yüksek CPU eklentileri, resimler, wp-cron, veritabanları, harici istekler (genellikle eklentiler tarafından oluşturulur), spam yorum yapın ve spam içeren botların web sitenizi Blackhole For Bad Bots eklentisi.

Ayrıca Cloudflare’nin CDN’sini kullanacağız, bloku WordPress yöneticisinden kaldıracağız Clearfy ve SEO Şişmesini Gizle, daha sonra genellikle yüksek CPU tüketen önbellek eklentilerindeki ortak ayarları test edin.

İşiniz bittiğinde, umarım CPU grafiğiniz şöyle görünür:

Azaltmak-CPU-Kullanımı-WordPress

CPU kullanımını azaltarak, sunucunuza daha az stres uygulayarak sitenizi daha hızlı hale getireceksiniz. Barındırma şirketleri, daha fazla alacağınızdan beri işe yarayan planınızı yükseltmenizi istiyor sunucu kaynakları, ama cebinize ulaşmadan önce bu alternatifleri denemelisiniz.

Yavaş barındırma kullanıyorsanız EIG ya da GoDaddy, ciddiye alırım. kullanırım SiteGround ayrıca kim Yoast tarafından kullanılan, WordPress tarafından önerilen, ve 20+ Facebook anketinde 1 numaraydı. Onların üzerindeyim yarı özel GoGeek planı ve sadece sunucu yanıt sürelerim iyi değil 200ms altında, ancak GTmetrix raporum neredeyse rakipsiz. Onlar da olacak seni ücretsiz taşı.

Contents

1. AWStats’ta CPU Kullanımını Kontrol Edin

AWStats
AWStats “istatistik” bölümlerinde çoğu cPanel’de (SiteGround, Bluehost, GoDaddy) yerleşik olarak bulunur ve yüksek CPU’nun kaynağını belirlemenize yardımcı olabilir. Bilinmeyen botlar, resimler, sayfalar, dosyalar, indirilen dosyalar vb.Gibi bant genişliğine özgü öğelerin ne kadar tükettiğini gösterir..

AWStats şunları bulmanıza yardımcı olur:

 • Toplam bant genişliği kullanımı
 • Yüksek bant genişliği tarayıcıları
 • Yüksek bant genişliği IP adresleri
 • Yüksek bant genişliği indirme dosyaları
 • Yüksek bant genişliği dosyaları (örn. Resimler)

Aylık Bant Genişliği

Bilinmeyen botlar CPU tüketiyorsa, spam botlarını Kötü Botlar İçin Kara Delik.

Robotlar-Örümcekler-Bant Genişliği

Görüntüler yüksek CPU tüketiyorsa, GTmetrix hangi görüntülerin optimize edilmesi gerektiğini bulmak için. Ölçekli görüntüler sunma, ile sıkıştır ShortPixel, ve kullan Cloudflare’nin hotlink koruması.

Dosya-Type-Bant Genişliği

Sunucu Yanıt Süresi
Yüksek CPU ayrıca test yapabileceğiniz yavaş yanıt sürelerine de yol açabilir. Bitcatcha veya PageSpeed ​​Insights. Google diyor 200ms altında olmalıdır. Tabii ki, bu çoğunlukla tarafından kontrol edilir barındırma.

Bitcatcha Sunucu Hız Raporu

2. Yüksek CPU Eklentilerini Ortadan Kaldırın

Kaynağa aç bu eklentiler CPU katilleridir.

Yüksek CPU eklentileri genellikle devam eden taramalar / işlemler çalıştıran veya GTmetrix raporunuzda birden çok kez gösterilen sosyal paylaşım, istatistik, sohbet, takvim, sayfa oluşturucular, yedekleme ve eklentileri içerir.

 1. Bunu ekle
 2. AdSense Tıklama Sahtekarlığı İzleme
 3. All-In-One Etkinlik Takvimi
 4. Yedek Arkadaş
 5. Kunduz Oluşturucu
 6. Daha İyi WordPress Google XML Site Haritaları
 7. Broken Link denetleyicisi (Dr. Link Check kullanın)
 8. WordPress için Sürekli İletişim
 9. İletişim Formu 7
 10. Bağlamsal İlgili Yayınlar
 11. Digi Oto Bağlantıları
 12. Disqus Yorum Sistemi
 13. Divi Oluşturucu
 14. Temel Izgara
 15. 65 Yavaş Eklentinin Tam Listesini Görüntüle

Yavaş Yüklenen Eklentileri Bul
Aynı eklenti bilgisayarınızda birden çok kez görünüyorsa GTmetrix Şelale raporu, daha hafif alternatif bir eklenti bulmak isteyebilirsiniz. Harici istekler de raporunuzu yok edebilir (ör. Google Fonts, Gravatars, AdSense ve bahsettiğim yüksek CPU eklentilerinden).

Yavaş WordPress Eklentisi

Sorgu Monitörü
Sorgu Monitörü en yavaş eklentilerinizi, komut dosyalarınızı, stilleri, sorguları, kancaları, PHP hatalarını ve hız sorunlarını belirlemek için çok sayıda bilgiyi gösterir. Bu biraz teknik bilgi gerektirebilir, ancak bir geliştirici kiralamak Sorgu Monitörü ile kimler optimizasyon yapabilir?.

Sorgular-By-Bileşen

Eklentileri en aza indirmeyi, kullanmadığınız eklentileri silmeyi (yalnızca devre dışı bırakmakla kalmayıp) ve minimum kaynak tüketen hafif eklentileri kullanmayı unutmayın. Slider eklentileri için tavsiye ederim Meta Kaydırıcı veya Monolog, galeriler için tavsiye ederim Envira Galerisi veya FooGallery, ve sosyal paylaşım kullanımı için Sassy Social Share veya Sosyal Paylaşım (Danny tarafından).

3. Clearfy ile Şişmeyi Kaldır

“Şişkinlik” ile kalp atışı API’sı, Autosaves, düzeltmeler yayınla, pingback’ler ve kaynakları tüketen ve çoğu site için devre dışı bırakılması gereken tüm “çeşitli” şeyler. Bunları devre dışı bırakan ilk 3 eklenti Clearfy (önerilir), Kinsta tarafından yapılan perfmatterler ve WP Devre Dışı.

Seçenek 1: Clearfy

Performans Ayarlarını Temizle

Savunma Ayarlarını Temizle

Gelişmiş Ayarları Temizle

Seçenek 2: Perfmatters Kinsta tarafından (25 $ / Yıl)

perfmatters ayarları

Seçenek 3: WP Devre Dışı

WP-Devre Dışı-İstekler

WP-Devre Dışı-Etiketler-Ayarlar

WP-Devre Dışı-Yönetici

WP-Devre Dışı-Diğerleri

4. WP-Cron’u devre dışı bırakın

wp-cron her sayfa yüküne yüklenir ve planlanan yayınları yayınlama, tema ve eklenti güncellemelerini kontrol etme ve e-posta bildirimleri gönderme gibi otomatik görevleri zamanlar. Her sayfa yüklemesinde çalıştırmak yerine 90 dakikada bir çalışacak şekilde planlayabilirsiniz.

Adım 1: WP Cron İşlerini Devre Dışı Bırakma

Kodu wp-config.php dosyasına, “Hepsi bu, adım düzenleme! Mutlu bloglar. ”

define (‘DISABLE_WP_CRON’, doğru);

Adım 2: Gerçek Bir Cron İşiyle Değiştirin
Yine de her sayfa yüklemesinde değil, wp-cron’a (ör. Tema / eklenti güncellemelerini kontrol etme) ihtiyacınız var. Her ev sahibinin bunun için kendi talimatları var, işte burada SiteGround’un öğreticisi. Cron işini 90 dakikada bir çalışacak şekilde ayarlayabilir veya çok sayıda zamanlanmış göreviniz yoksa daha da artırabilirsiniz.

5. Veritabanınızı Temizleyin

Yayın düzeltmelerini, spam, çöp kutusunu siler, geçici, fazla mesai biriktiren veritabanı tabloları ve eklentileri kaldırdığınızda genellikle geride kalır… sitenizi daha yüksek CPU ile yavaşlatır.

Bunları ayda bir kez LEAST’ta temizlemelisiniz. WP Roketi veya WP-Optimize. Otomatik temizleme seçeneği ile benzer ayarlara sahipler (bunu etkinleştirmenizi tavsiye ederim) ama bu # 1 önbellek eklentisi olarak derecelendirildiğinden WP Rocket’i seviyorum Facebook anketi ve veritabanı temizleme + tembel yükleme görüntüleri / videoları / iframe seçenekleri vardır. Diğer önbellek eklentilerinin çoğu bu ekstra seçeneklere sahip değildir, bu da WP-Optimize ve tembel bir yük eklentisi yüklemeniz gerektiği anlamına gelir.

WP-Roket-Veritabanı-Ayarlar

6. PHP 7’ye Yükseltme+

hakkında WordPress kullanıcılarının% 50’si PHP 5.6 çalıştırıyor Veya daha düşük:

WordPress-PHP-Versiyon-İstatistikleri

PHP 7+ sürümüne yükseltme yaparken istekleri neredeyse 3 kat daha hızlı işleyebilir:

WordPress PHP Deneyleri

SiteGround’un (ve çoğu ana makinenin) cPanel’lerinde yükseltme seçeneği vardır:

PHP-Versiyon-Yöneticisi

PHP 7.2 öneririm:

PHP Yükseltme

Son adım, web sitenizde hata olup olmadığını kontrol etmektir. Herhangi birini görürseniz, PHP Uyumluluk Denetleyicisi eklentilerinizin uyumlu olduğundan emin olmak için. Kötü bakım yapılan eklentiler.

7. Kaynakları CDN’lere Boşaltın

CDNs sunucunuzdaki yükü azaltmak boşaltma kaynakları veri merkezlerine. Her CDN’nin kendi veri merkezleri vardır ve daha fazla veri merkezi = daha fazla boşaltma (ve içeriğinizin daha hızlı teslimi). İkisini de kullanırım Cloudflare (ücretsiz) ve StackPath (30 günlük ücretsiz deneme sürümü ile aylık 10 ABD doları).

Cloudflare kaynakları 200’den fazla veri merkezi:

Cloudflare Veri Merkezleri

Cloudflare-Bant Genişliği

Cloudflare’a kaydolun, sitenizi ekleyin ve taramayı çalıştırın. Cloudflare’nin size 2 ad sunucusu atadığı bir sayfaya gelirsiniz. Sonra hosting hesabınızda, ad sunucularını değiştir Cloudflare’ın.

Cloudflare İsim Sunucuları

StackPath kaynakları 31 ek veri merkezine aktarır:

StackPath-Data-Merkezleri

Aşama 1: İçin kayıt olun StackPath (30 günlük deneme süreleri vardır).

Adım 2: Gösterge tablosunda CDN sekmesini ve ardından StackPath CDN Sitesi oluşturma:

StackPath-CDN-Tab

StackPath-CDN-Domain

CDN-URL-StackPath

Aşama 3: CDN URL’nizi kopyalayın ve önbellek eklentinize yapıştırın (ayrıca CDN Etkinleştirici).

WP-Roket-CDN-Ayarlar

4. Adım: StackPath’te CDN → Önbellek Ayarları’na gidin, ardından Tamam Her Şeyi Temizle

StackPath-Temizle-Cache

Adım 5: Sitenizi şurada yayınlayın GTmetrix ve “içerik dağıtım ağı” YSlow’da yeşil olmalıdır.

CDN GTmetrix YSlow

8. Hotlink Korumasını Etkinleştir

Hotlink koruması Cloudflare’de (veya bazen barındırma hesabınızda) etkinleştirilebilir. Bu, kişilerin resimlerinizi bant genişliğini emen kendi web sitelerine kopyalamasını / yapıştırmasını önler. Bu genellikle sitenizde yüksek kaliteli görüntüler varsa (ör. Fotoğrafçılık) olur.

Cloudflare Hotlink Koruması

9. Kötü Botları Engelle

AWStats’ta, botların + örümceklerin çok fazla bant genişliği harcadığını görebilirsiniz. Açıkçası Googlebot’u ve diğer yasal tarayıcıları engellemek istemiyoruz, ancak spam içerikli olanları engellemek istiyoruz.

Robotlar-Örümcekler-Bant Genişliği

Adım 1: Yükleme Wordfence.

2. Adım: Canlı Trafik Raporu (Wordfence’in Araçlar ayarlarında) sitenize gerçek zamanlı olarak isabet eden tüm botları gösterir. Googlebot açıktır, ancak benimkini gözlemlediğimde compute.amazonaws.com’un birkaç saniyede bir gülünç miktarda istekte bulunduğunu gördüm. Ben Googled ve emin, bu bant genişliği emmek için bilinen bir bot oldu. Raporunuzu bir iki dakikalığına görüntüleyin ve kabataslak isimleri olan botların sitenize sürekli isabet edip etmediğini görün. Şüpheleriniz varsa, ana bilgisayar adlarını Google’a getirin ve diğer kişilerin bu botla ilgili sorunları olup olmadığını görün.

Canlı-Trafik-Rapor-Wordfence

Adım 3: Kötü Botları Engelle (3 Seçenek): Wordfence, Kötü Botlar İçin Kara Delik, veya Cloudflare Güvenlik Duvarı Kuralları. Wordfence’in kendisi yüksek CPU’ya neden olabilir (diğer seçeneklerden birini öneririm).

Wordfence – Engelleme ayarlarına gidin ve engellemek istediğiniz spam botlarını ekleyin. Asteriskler joker karakter olarak kullanılır, bu yüzden * amazonaws.com * ‘u engellersem, amazonaws.com içeren herhangi bir ana makine adı anlamına gelir (ister önce ister sonra olsun karakterleri olsun), bu bot engellenir. Yalnızca bu iki spam içerikli ana makine adını engelleyerek binlerce istek / bant genişliği kaydettim:

 • * amazonaws.com
 • * linode.com

Wordfence-Engelleme-Kural

Kötü Botlar İçin Kara Delik – sayfalarınıza, tüm botların bağlantıyı izlemesini yasaklayan gizli bir bağlantı ekler. Bir bot buna uymazsa, engellenir. Googlebot ve diğer iyi botlar beyaz listeye eklendi.

Kötü Botlar için Kara Delik

Cloudflare Güvenlik Duvarı Kuralları – Cloudflare, ücretsiz olarak en fazla 5 güvenlik duvarı kuralı oluşturmanızı sağlar. En sık karşılaşılan kötü botların ana bilgisayar adlarını (canlı trafik raporunuzda bulunur) kopyalayın ve buraya ekleyin.

Kötü Botları Engellemek için Cloudflare Güvenlik Duvarı Kuralı

4. Adım: Engelleme günlüğünüze gidin ve bu spam botlarının engellenmesini izlemenin tadını çıkarın.

Wordfence-Firewall-Engelleme

Adım 5: Wordfence’ı kullanmaya karar verirseniz, derecelendirme sınırlama ayarları. Bu, tarayıcıların (ve insanların) aşırı istekte bulunmasını engeller / engeller, sahte Google tarayıcılarını engeller ve 404 sayfada güvenliği artırır. Bunlar Wordfence tarafından önerilen ayarlarla aynıdır:

Wordfence-Puan-Sınırlama

Bu eklenti tarafından tüketilen bant genişliğini sınırlamak için Wordfence “seçenekler” sekmesini değiştirdiğinizden emin olun:

 • “Otomatik zamanlanmış taramaları etkinleştir”
 • “E-posta özetini etkinleştir”
 • “Düşük kaynak taramasını kullan” seçeneğini etkinleştirin
 • “Tarama sonuçları e-postasında gönderilen sorun sayısını sınırla” değerini 500’e düşürün
 • “Gerekli güncellemeleri (eklenti, tema veya çekirdek)” etkinleştirmeyin
 • “Güncelleme aralığını saniye cinsinden (2 varsayılan)” 10-15 saniyeye yükseltin
 • “Tarama sırasında Wordfence ne kadar bellek istemesi gerektiğini” 100 MB’a düşürün
 • “Wordfence tablolarını ve devre dışı bırakma ile ilgili verileri sil” seçeneğini etkinleştirin
 • Görünüm Wordfence’nin seçenekler sayfası daha fazla öneri için

10. Görüntüleri En İyileştirme

Görüntüler, AWStat’larda gösterildiği gibi çok fazla bant genişliği tüketebilir:

Dosya-Type-Bant Genişliği

Resimleri optimize etmenin 3 yolu vardır GTmetrix.

Görüntü Optimizasyon

 • Ölçekli görüntüler sunma – büyük resimleri daha küçük olacak şekilde yeniden boyutlandırın
 • Görüntü boyutlarını belirleme – HTML veya CSS’de bir genişlik / yükseklik belirtin (ekran görüntüsü)
 • Görüntüleri optimize edin – görüntüleri kayıpsız sıkıştırın (tavsiye ederim ShortPixel veya Imagify)

Birden çok sayfada görünen resimleri (logo, kenar çubuğu, altbilgi resimleri) optimize ederek başlayın. Ardından en önemli sayfalarınızı GTmetrix aracılığıyla çalıştırın ve bu sayfalardaki resimleri tek tek optimize edin. Üzerinde çalışmanız gereken ilk öğe “ölçekli görüntüler sunma” dır, çünkü bu, görüntüyü düzeltme boyutlarına ölçeklendirmenizi (yeniden boyutlandırmanızı), yeni sürümü WP’ye yüklemenizi ve değiştirmenizi gerektirir.

11. WP Roketinde Sık Karşılaşılan Düzeltmeler

WP Roketi diyor:

Bazen Dosya Optimizasyonu sekmesindeki bazı seçenekler (ör. Sorgu Dizelerini Kaldır, veya Küçültme / birleştirin sitenizin çok fazla CSS veya JS dosyasına sahip olduğu durumlarda yüksek CPU kullanımına neden olabilir. Bu seçenekleri devre dışı bırakmayı deneyin ve ardından CPU kullanımınızı izleyin.

Ayrıca raporlar var kritik yol CSS ve önyükleme CPU’yu artırabilir. Yapabilirsin önyükleme tarama aralığını artırmak için bir eklenti kullanın 500ms (varsayılan) ila 1.5s veya daha yüksek.

12. W3 Toplam Önbellekteki Genel Düzeltmeler

W3 Total Cache için ortak CPU çözümleri:

 • Nesne önbelleğini test et
 • Eklentiyi silme ve yeniden yükleme

13. En İyi Önbellek Eklentisi Ayarlarını Yapılandırma

Bunların hepsi çok önemlidir:

 • Eğer önbellek eklentisi kullanıyorsunuz
 • Hangi kullandığınız önbellek eklentisi (öneriyorum WP Roketi)
 • olup olmadığını ayarlar en iyi şekilde yapılandırılır (bazıları yüksek CPU’ya neden olabilir)

Neden WP Rocket?
Çoğu önbellek eklentisinden daha fazla özelliğe sahiptir, bu da size daha iyi sonuçlar verirken bunlar için ek eklentiler yüklemenize gerek olmadığı anlamına gelir. Aksi takdirde, önbellek eklentilerinizle birlikte gelen özellikleri araştırmanız ve desteklemiyorsa bu eklentileri yüklemeniz gerekir:

 • Veritabanı temizleme (WP Rocket’te yerleşik veya WP-Optimize)
 • Kalp atışı kontrolü (WP Rocket’te yerleşik veya Kalp Atışı Kontrolü)
 • Tembel görüntüleri / videoları yükleyin (WP Rocket’te yerleşik veya WP YouTube Lyte)
 • Google Analytics’i yerel olarak barındırın (WP Roketinde yerleşik olarak kullanın veya kullanın) Analytics için CAOS)
 • Google Yazı Tiplerini yerel olarak barındırın (WP Roketinde yerleşik olarak kullanın veya kullanın) Yazı Tipleri için CAOS, veya SHGF)
 • Cloudflare + diğer CDN’lerle entegrasyon (WP Rocket’te yerleşik veya CDN Etkinleştirici)

WP-Roket-Özellikler

49 $ ‘a düşebilirsen WP Roketi, satın al sonra gör benim WP Roket eğitimi. Kurulumu kolaydır, yeni ile sık sık güncellenir özellikleri, içerir belgeleme, ve destek. Değilse, Swift, WP En Hızlı Önbellek, W3 Toplam Önbellek, WP Süper Önbellek ve Autoptimize için eğiticilerim var. Ücretsiz eklentiler için Swift veya WP En Hızlı Önbellek’i öneriyorum (Swift kurulumu zor ama harika değerlendirmeleri var WordPress Facebook Grubunu Hızlandırıyor ve WP Roket olarak birçok özellik ile birlikte gelirken, WP En Hızlı Önbellek kurulumu kolaydır, ancak WP Roket’te bulunan özelliklerden yoksundur).

2016 En İyi Önbellek Eklentisi Anketi

2019 önbellek eklentisi anketi

Swift ve WP Roketi

2016 önbellek eklentisi anketi

En İyi Önbellek Eklentileri 2018 Anketi

wp roket vs w3 totla önbellek

Bazı ev sahipleri GoDaddy ve WP Motoru kendi dahili önbellek sistemlerine sahip oldukları için kara liste önbellek eklentileri. Bu durumda, Autoptimize HTML, CSS ve JavaScript’i optimize etmek için. Ayrıca bir CDN seçeneği vardır. Autoptimize eğiticime bakın, aksi takdirde barındırıcınız önbellek eklentilerini kara listeye almıyorsa, WP Rocket veya Swift’i öneriyorum.

Ayrıca önbellek eklentinizi devre dışı bırakmayı ve CPU kullanımını kontrol etmeyi de deneyebilirsiniz. Önbellek eklentiniz gerçekten sorunlara neden oluyorsa, eklenti geliştiricisine ulaşın (veya eklentileri değiştirin).

14. Kullanılmayan Eklentileri + Temaları Silme

Kullanılmayan temalar önceden yapılandırılmış ayarları WordPress veritabanınızda saklar (eklentilere benzer). Görünüm’e git > Temalar daha sonra şu anda kullanmadığınız tüm WordPress temalarını silin.

Sil-Kullanılmayan-WordPress-Temalar

15. Eklentilerde Kullanılmayan Ayarları Devre Dışı Bırakma

Tıpkı eklenti tarafından oluşturulan CPU kullanımını azaltmak için Wordfence ayarlarını değiştirdiğimiz gibi, eklenti ayarlarınızın her birini gözden geçirin ve bireysel özelliklere ihtiyacınız olup olmadığına karar verin. Örneğin, Ayarlar altında Yoast’ta > Genel > Özellikler Aşağıdakilerin tümünü devre dışı bıraktım…

Yoast-Özellik-Ayarlar

Aşağıdaki eklenti ayarlarını devre dışı bırakın:

 • İstatistik sağlayın
 • Devam eden taramaları çalıştırın
 • Yönetici veya e-posta bildirimleri gönderme
 • Harici web sitelerinden kaynak çekme

Örnekler:

 • WP Rocket’in ön yükleme botu
 • Wordfence’in canlı trafik raporları
 • Bozuk Bağlantı Denetleyicisinin devam eden taramaları
 • Yoast’ın Kontrol Paneli altındaki ayarları > Özellikleri
 • Sürekli çalışan sohbet ve takvim eklentileri
 • Sürekli veri toplayan istatistiksel eklentiler
 • Tonlarca veri depolayan ilgili yayın ve popüler yayın eklentileri

16. Yorum Spam’ini Engelle

Devam eden spam yorumları birikimi CPU kullanımınız için iyi değildir. Anti-Spam eklentisi benim için her zaman iyi çalışıyor (başkalarını test ettim) ve CAPTCHA kullanmıyor.

17. WP-Yöneticinizi Koruyun

Saldırılar, yalnızca bir güvenlik tehdidi değil, aynı zamanda özellikle bu sayfalar genellikle önbelleğe alınmadığı için yüksek miktarda CPU tüketecek olan WordPress yöneticisini hedef alır.

WordPress-Yönetici-Sayfa-Kural

18. Dış Talepleri En Aza İndirin

Harici istekler sunucuda zor.

 • Gravatars
 • Google Yazı Tipleri
 • Google Haritalar
 • Google AdSense
 • Bazı Sosyal Paylaşım Eklentileri
 • Yüksek CPU eklentileri listemden birçok kişi

Çoğu zaman, bunlar GTmetrix raporunuzda çok fark edilir olacaktır:

GTmetrix-Reklamlar

Cache-Gravatar Görüntüler

Adım 1: Mümkünse Bunları Ortadan Kaldırın

2. Adım: Bunları Optimize Edin

3. Adım: DNS İsteklerini Önceden Alma
WP Rocket gibi bazı önbellek eklentileri, DNS isteklerini (ayrıca perfmatters ve WP Disable) önceden getirmenize izin verir. Bu, tarayıcıların harici kaynakları önceden tahmin etmelerine yardımcı olur, böylece daha hızlı yükleyebilirler. Luke güzel bir liste oluşturdu önceden getirilecek ortak alanlar daha sonra WP Roketine ekleyebilirsiniz:

Ön getirme-DNS-İstekler-WP-Roket

Ön getirme-DNS-İstekler

19. Google + Bing ile Tarama Hızını Sınırlayın

Google genellikle en çok kaynak tüketen tarama botudur (bugüne kadar) ve tarama oranını “site ayarları” bölümünde sınırlayabilirsiniz. Google Arama Konsolu. Bu, Googlebot tarafından yapılan istekleri azaltır ve sıralamalarınızı etkilemez veya sizi hiçbir şekilde cezalandırmaz. Bir haber web sitesi işletmedikçe veya zamana duyarlı içerik yayınlamadığınız sürece (ve yeterli kaynaklara sahip bir barındırma planınız yoksa), Google’ın sitenizi hızlı bir şekilde taramasına ve tonlarca kaynak tüketmesine gerek yoktur. CPU kullanımı ile mücadele eden web siteleri bunu düşürmelidir – her ay sıfırlandığını unutmayın.

Tarama-Puan-Google-Search-Konsol

Google bunu tarama hızı sayfası

“Google sitenize saniyede çok fazla istekte bulunuyorsa ve sunucunuzu yavaşlatıyorsa, tarama hızını sınırlayabilirsiniz… Googlebot’un sunucunuza kesinlikle isabet etmesinin neden olduğu sunucu yükleme sorunlarını görmüyorsanız tarama hızını sınırlandırmamanızı öneririz. zor… kök düzeyinde olmayan sitelerin tarama hızını değiştiremezsiniz. ”

Aynı şeyi Bing Web Yöneticisi Araçları içinde tarama kontrolü ayarları

Bing-Tarama-Kontrol

20. Kaynağa Aç Temalardan Kaçının

Şişkin, kötü kodlanmış ve bakımı yapılmayan temalar felaket için bir reçetedir.

Tonlarca yerleşik özelliğe sahip bir tema kullanmak yerine, hafif (minimal) bir tema kullanın ve yalnızca kesinlikle ihtiyacınız olan işlevselliği eklemek için eklentilere güvenin. Her zaman StudioPress ile birlikte tavsiye ederim onların Genesis Eklentileri kendi sitemde kullandığım bu. Yoast ayrıca Genesis’i kullanıyor.

StudioPress-temalar

21. Kaynağa Aç WooCommerce Özelliklerini Devre Dışı Bırakma

WooCommerce siteleri doğal olarak daha fazla CPU gerektirir. Bu, barındırma planınızı seçerken akılda tutulması gereken bir şeydir ve ideal olarak paylaşılan barındırma kullanmamalısınız.

Woocommerce’ı Optimize Etme

 • WooCommerce sepeti parçalarını devre dışı bırak
 • WooCommerce komut dosyalarını ve stillerini devre dışı bırak
 • WooCommerce widget’larını devre dışı bırak
 • WooCommerce durum meta kutusunu devre dışı bırak
 • Otomatik ürün feed eklentilerini devre dışı bırak

Bunların çoğu perfmatters eklentisi kullanılarak yapılabilir.

perfomter woocommerce optimizasyonu

22. Harici Web Sitelerinde Dosya İndirme

Web siteme indirebileceğim çok az dosyam var, bu yüzden endişelenmediğim yerlerde bant genişliği yeterince düşük. Ancak, kullanıcılar bunları indirirken bant genişliğini emen tonlarca büyük dosyanız varsa, Dropbox ya da başka bir dosya paylaşım sitesi ve insanları orada işaret ediyor. Bu şekilde dropbox.com bant genişliğini işliyor ve siz değil.

İndir-Bant Genişliği

23. AWStats + cPanel İstatistiklerini Devre Dışı Bırakma

AWStats, Webalizer, ve cPanel’deki diğer istatistiksel programlar, yüksek CPU kullanımının kaynağını belirlemek için iyidir, ancak bunlar aslında istatistikleri toplayan herhangi bir WordPress eklentisi gibi CPU’yu artırır. Söylediğim tek şey bunları kullanmayı bitirdiğinizde silmelisiniz.

24. SiteGround’un Site Tarayıcısını Kapatın

SiteGround’da CPU fazlalıkları alıyorsanız ve SG Site Tarayıcı, bunu kapatmak için destek ekibiyle iletişime geçmeyi deneyin. Devam eden taramalar yüksek CPU’ya neden oluyor olabilir.

SiteGround-SG-Sitesi-Tarayıcı

Bu e-postalar kadar güzel, bunu kapatmayı denemelisin…

SiteGround-SG-Sitesi-Tarayıcı-postalar

25. Yeterli Sunucu Kaynaklarıyla Barındırma Planı Kullanın

Genel olarak, plan ne kadar yüksek olursa o kadar çok sunucu kaynakları alırsınız (ve evet, yükseltme işleminin CPU fazlalıkları / bant genişliği sınırlamalarını iyileştirmesi gerekir). Örneğin, SiteGround’un özellikler sayfası StartUp ve GrowBig ve GoGeek planlarıyla kaç sunucu kaynağının geldiğini görebilirsiniz. “İhtiyacınız olan kaynakları tahsis ediyoruz” seçeneğine gidin ve sunucu sekmesinin altına bakın …

SiteGround-Sunucu-Kaynaklar-Karşılaştırma

26. CPU / RAM’i yükseltin

Her zaman sınırınızın kenarında olmamak için yeterli RAM’e sahip olduğunuzdan emin olun. Neredeyse her zaman en üst düzeye çıkarsa, CPU’nuz üzerinde stres yaratır. Sunucunuzun rahatlaması için yeterli kaynağa sahip olmak istiyorsunuz. Bu durumda, 2GB RAM neredeyse her zaman maksimize edildi, bu yüzden 4GB’a yükseltmek akıllıca bir hareketti. Paylaşılan planların çoğu RAM eklemenize izin vermez (daha fazla kaynak içeren bir plana geçmeniz gerekir), ancak genellikle çoğu bulut barındırma planına ekleyebilirsiniz.

Bulut Hafıza-Artış

SiteGround (Facebook Anketlerinde 1 Numaralı Ev Sahibi)

SiteGround dır-dir Yoast tarafından kullanılan, kendim ve WordPress tarafından önerilen. Neredeyse her Facebook anketi ve çoğu insana önemli ölçüde yükleme süresi iyileştirmeleri özellikle vasat ana bilgisayarlar kullanıyorlarsa: GoDaddy, Bluehost, HostGator, InMotion, Dreamhost, EIG.

Yoast-on-Heyecan-Biz-just-anahtarlamalı-to-SiteGround

Kullanıyorum yarı özel GoGeek planı 4x daha fazlası ile geliyor sunucu kaynakları paylaşılan barındırma daha. Ne kadar hızlı yüklediklerini görmek, GTmetrix raporuma göz atmak veya Taşınan ve gönderildi yeni yükleme süreleri. Onlar da yapar ücretsiz göçler.

Cloudways’de DigitalOcean ve Kinsta Ayrıca iyi ve aylık $ 10 ve aylık $ 30 başlar. Cloudways, cPanel, e-posta barındırma veya SiteGround ile aldığınız desteğe ihtiyaç duymayan geliştiriciler içindir. Kinsta temelde ne WP motoru eskiden (pahalı, ama harika). Tüm blogum temel olarak insanların web sitelerini daha hızlı yüklemelerine yardımcı olmaya adamıştır. Bir web sitesi çalıştırırken çoğu insanın en büyük pişmanlığı olduğu için ayda 2 ABD doları barındırma önermeyi reddediyorum.

Hosting yavaş olup olmadığını kontrol etmek için nasıl
Sitenizi üzerinden yayınlayın Google PageSpeed ​​Insights görmek için sunucu yanıt süresini azaltın raporunuzda. Google önerir olmalı <200 ms. 1 saniyenin üzerinde hiçbir şey iyi değil. TTFB’nizi (ilk bayt zamanı) GTmetrix’in Zamanlamalar sekmesinde veya bytecheck.com.

Sunucu Yanıt Süresini Azaltın

2019 Hosting Anketi

2017-WordPress-Hosting-FB-Anket

Elementor Hosting Önerileri

Temmuz 2019 Hosting Önerisi

WordPress-Host-Anket-Ağustos-2018

Paylaşılan-Hosting-Anket-2017

2019-Barındırma-Anket

Go-To-Barındırma-Şirket

WordPress-Hosting-Anket-2017

Yönetilen-Barındırma-Anket

WooCommerce-Hosting-FB-Anket

2016-Web Hosting-Anket

Best-WordPress-Hosting-Sağlayıcı-Anket

Best-Web Hosting-2019-Anket

WP Dostu Hosting Anketi

2016-WordPress-Hosting-FB-Anket

Elementor İçin Favori Hosting

2018 Hosting Önerileri

WordPress Hosting Anket Eylül 2018.png

Yönetilen-WordPress-Hosting-Anket-2017

2019-Sunucular-Anket-1

Barındırma-Anket-For-Hız

WordPress-Hosting-Anket-Haziran-1

SiteGround-Öneri

2014-Yönetilen-WordPress-Hosting-FB-Anket

Best-Web Hosting-Sağlayıcı-Anket

Barındırma-Anket-Şubat-2019

Barındırma-Öneriler-Anket

Bluehost vs SiteGround

WordPress Web Ana Bilgisayar Anketi

SiteGround tarafından önerilenler WordPress:

SiteGround-Tavsiye-WordPress-Sunucu

Ve tarafından İvica kim yönetiyor WordPress Facebook Grubunu Hızlandırıyor 16.000’den fazla üyesiyle.

WordPress-Speed-Up Önerilen Araçlar

Birkaç konu:

Godaddy'den SiteGround'a Geçiş

EIG-To-SiteGround

SiteGround-Göç

SiteGround var 3 plan:

SiteGround WordPress Barındırma

Yüksek planlar daha fazlasını içerir sunucu kaynakları (WordPress optimizasyon kılavuzunda 1 numaralı faktör). Burada tam karşılaştırma tablosu, ancak GrowBig, StartUp’tan yaklaşık 2 kat daha fazla sunucu kaynağı sağlar ve GoGeek yarı özel barındırma size daha da fazlasını verir. GrowBig ve üstü, ücretsiz bir geçiş, aşamalandırma, gelişmiş önbellekleme ve birden fazla web sitesini barındırma yeteneği ile birlikte gelir. GoGeek öncelikli destek ile gelir. Onların bulut barındırma oldukça fiyat $ 80 / ay atlama.

Bunu onların üzerinde görebilirsiniz özellikler sayfası:

SiteGround-Sunucu-Kaynaklar-Karşılaştırma

SiteGround kullanıyorum çünkü:

 1. GTmetrix’im + Pingdom raporlar kendileri için konuşur
 2. Sayfalarım anında yükleniyor (isterseniz üzerlerine tıklayın)
 3. Hızlı hız teknolojisi (PHP 7.3, NGINX, SG Optimizer, Cloudflare)
 4. Tarafından önerildi Yoast, WordPress, İvica itibaren WordPress Hızlanıyor
 5. Bedava SSL’yi Şifreleyelim, kullanımı kolay cPanel, ve özellikleri e-Ticaret
 6. WordPress desteği Yenilmez GoGeek’in öncelikli desteği olmasa bile
 7. GrowBig hazırlama, daha fazla depolama alanı ve daha fazla sunucu kaynağı ile birlikte gelir (“ihtiyacınız olan kaynakları tahsis ediyoruz” bölümüne gidin ve sunucu sekme)
 8. GoGeek daha fazla sunucu kaynağı, depolama, öncelik desteği ile birlikte gelir
 9. Ücretsiz taşıma işlemleri, göçmen eklentisi, ve bir 30-gün para iade garantisi
 10. Bol bol övgü Reddit, Facebook sohbetleri, heyecan, TrustPilot
 11. Facebook’ta tonlarca övgü: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.8., 9., 10.# 11
 12. Birçok kişi zaten taşındı ve Twitter’da sonuç gönderdi: 1., 2., 3., 4., 5., 6.7., 8., 9., 10., # 11, # 12, # 13, # 14, 15., # 16, # 17, # 18, # 19, # 20, # 21, # 22, # 23, # 24, # 25, 26., # 27, # 28, # 29, # 30, # 31, # 32, # 33, # 34, # 35, # 36, # 37

Satış Ortağı Feragatnamesi – SiteGround’a kaydolduysanız satış ortağı bağlantısı Sana hiçbir ücret ödemeden iyi bir yığın bağışlayacağım. Her yıl ben GoFundMe kampanyalarına 3 bin dolar bağışta bulunun (2018, Denver’daki açlığı beslemekti, 2017, Harvey Kasırgası’nda Kızıl Haç’a oldu). Desteğiniz yardımcı oluyor ve gerçekten takdir ediyorum. İncelemelerimi tarafsız ve destekli yapmaya çalışıyorum kanıt şeklinde Facebook anketleri, tweet’ler, ve gerçek konuşmalar. Kullanmak istemiyorsanız, işte bir bağlı olmayan bağlantı SiteGround’a. Her iki şekilde de gerçekten harika bir WordPress ana bilgisayarı olduğuna ve sitenizin daha hızlı / daha düzgün çalışacağına inanıyorum… Facebook grupları üzerinde araştırma yapın + heyecan ve çoğu insanı bulacaksınız aynısını söyle.

OMM-On-SiteGround

İnsanlar genellikle göç ederler çünkü hız teknolojisi yükleme sürelerini yarıya indirebilir:

SiteGround'a Geçme

SiteGround Yükleme Süresi Geçişi

Bluehost to SiteGround GTmetrix

HostGator'dan SiteGround'a

SiteGround GTmetrix

SiteGround Google PageSpeed ​​Insights

SiteGround'da 100 Mükemmel Puan

SiteGround Genesis

SiteGround Tarafından Sağlanan Hız

SiteGround GTmetrix Raporu

SiteGround ile Azaltılmış Yükleme Süreleri

Yeni SiteGround Yanıt Süreleri

HostGator'dan SiteGround'a Geçiş

Joomla'da SiteGround Yanıt Süreleri

SiteGround Barındırma'ya Geçildi

SiteGround Rocket Imagify Combo

SiteGround'da Joomla GTmetrix

SiteGround PageSpeed ​​Insights

Joomla'da SiteGround

SiteGround Azaltılmış Yükleme Süreleri

SiteGround Hızlı Hosting

SiteGround'da Yeni Pingdom Sonuçları

Yeni SiteGround Yanıt Süresi

SiteGround Yanıt Süresi İyileştirmesi

CPU Kullanımınızı Azaltmak için Geliştiricimi İşe Alın

2011’den beri aynı adamla çalışıyorum – hız optimizasyonunda harika ve sitemi yüklemek için optimize etmeme yardımcı oldu <Harika GTmetrix ile 1 saniye ve Pingdom raporlar.

Adı Pronaya ve CPU fazlalıklarınızı (hala yardıma ihtiyacınız varsa) çözebilmeli ve GTmetrix ve Pingdom’daki puanları / yükleme sürelerini iyileştirmenize yardımcı olmalıdır. Üzerinde bir profil oluşturarak onu işe alabilirsin freelancer.com ve kullanıcı adı aranıyor bdkamol. İşte onun dolu WordPress hız portföyü. Bangladeş’ten 40 $ / saat (bu yüzden bir zaman değişikliği var) ve ona e-posta gönderebilirsiniz [email protected]. Ayrıca profilinde mükemmel bir 5 yıldızlı inceleme var.

Pronaya-Kumar-S-Yorumlar

Ayrıca, sorununuzu WordPress Facebook Grubunu Hızlandırıyor zaten yüksek CPU sorunu olan insanlardan geri bildirim almak istiyorsanız, ancak bu eğitim boyunca en yaygın çözümleri ele aldım.

Sıkça Sorulan Sorular

&# X2705; WordPress’te CPU’yu azaltmanın en kolay yolu nedir?

Yüksek CPU eklentilerini bulun ve kaldırın, PHP 7.4’e güncelleyin, CDN kullanarak en iyi ayarlarla iyi bir önbellek eklentisi yapılandırın ve Heartbeat API gibi gereksiz WordPress işlevlerini devre dışı bırakın. Daha hızlı barındırma özelliğine geçmek açıkçası.

&# X2705; Hangi eklentiler en fazla CPU tüketir?

Sosyal paylaşım, istatistik (analitik) eklentiler, kaydırıcılar, portföyler, sayfa oluşturucular, takvimler, sohbet, iletişim formları, ilgili yayın, site haritası, Wordfence, WPML ve devam eden taramalar veya işlemler yapan herhangi bir eklenti. Bunlar Sorgu Monitörü veya GTmetrix Şelalesi kullanılarak bulunabilir.

&# X2705; Paylaşılan tüm barındırma işlemlerinde CPU sınırları var mı??

Evet. Bazı paylaşılan hosting şirketleri sınırsız bant genişliğine sahip olduklarını iddia etseler de, hala CPU sınırlarını zorlarlar. Bu genellikle kendi şartlarında bulunur.

&# X2705; WooCommerce yüksek CPU’ya neden oluyor mu??

WooCommerce siteleri genellikle daha fazla eklenti ve çoğu zaman daha fazla CPU gerektirir. Bunlar dikkatle seçilmezse, bu eklentiler tarafından tüketilen ekstra kaynaklar sunucunuza stres verebilir. WooCommerce siteleri ayrıca yardımcı olmayan ekstra komut dosyaları, stiller ve araba parçaları da yükler. WooCommerce siteleri bulut barındırma konusunda daha iyi durumda.

&# X2705; Web sitemin CPU tüketimini nasıl kontrol edebilirim?

Hosting hesabınız size ne kadar CPU kullandığınızı söylemelidir. Bazı ana makinelerde, AWStats gibi belirli görüntüleri, bot’ları ve çok fazla kaynak tüketen diğer kaynakları gösteren araçlar bulunur.

Bu eğitimin yorumlarda işe yarayıp yaramadığını bana bildirin!

Şerefe,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map