Kuidas puhastada oma WordPressi andmebaasi (ja vanad pluginatabelid)

WordPressi kasutamisel on teie WordPressi andmebaas paratamatult ülespuhutud.


Järelejäänud pistikprogrammitabelid, aegunud üleminekud, pingiparandused, tagasilükkamised, rämpsposti ja prügikasti kommentaarid, automaatsed mustandid ja potentsiaalselt tuhanded kasutamata postituse muudatused võivad jääda teie andmebaasi.

Selles õpetuses hakkan kasutama WP-optimeerimine WordPressi andmebaasi puhastamiseks. Kuigi mõned pistikprogrammid, näiteks WP Rocket (ja teised), võimaldavad teil osa oma andmebaasist puhastada, ei luba nad alati kustutada vanu plugina tabeleid, nagu WP-Optimize, WP-Sweep või Advanced Database Cleaner..

Seda tehes töötab teie andmebaas tõhusamalt ja see võib omakorda aidata teil aeglast WordPressi saiti parandada ja muuta selle laadimise oluliselt kiiremaks. WordPressi andmebaasi puhastamine on samuti soovitatav WordPressi optimeerimisjuhendis ja see on midagi, mida peaksite perioodiliselt tegema.

1. WordPressi andmebaasi varundamine

Kasutage UpdraftPlus andmebaasi eelnevalt varundamiseks.

Te ei peaks selle pärast muretsema, kuid igaks juhuks, kui midagi valesti läheb, on teil vähemalt varukoopia. Installige pistikprogramm, minge UpdraftPlus’i sätete juurde ja ühendage failide allalaadimiseks kolmanda osapoole teenus (ma kasutan Dropboxi). Pärast seda saate teha ühe klõpsuga varukoopia.

2. Installige WP-Optimize

Installige plugin WP-Optimize ja minge seejärel WP-Optimize → Database.

WP-optimeeri-pistikprogramm

3. Eemaldage prügikast andmebaasist

WP-Optimize’is näete optimeerimise ja tabelite sätteid.

Seadistustes Optimeerimine, tavaliselt soovite kustutada kõik, välja arvatud kinnitamata kommentaarid, pärast muudatuste postitamist. Kui teil on kinnitamata kommentaaride (ajaveebi kommentaarid, mis pole veel heaks kiidetud) kustutamisega kõik korras või postita korrektsioonid (eelmised mustandid, mille WordPress automaatselt võtab igal ajal, kui teete muudatusi lehele või postitate), saate ka need kustutada.

WP-Optimeeri puhas andmebaas

Andmebaasi üksused (mõisted)

 • Andmebaasitabelite optimeerimine: sarnane kõvaketta defragmentimisega ainult oma WordPressi andmebaasiga. See taastab teie andmebaasi tabelites kasutamata ruumi, vähendades salvestusruumi ja muutes tabelitele juurdepääsu tõhusamaks.
 • Paranduste postitamine: luuakse automaatselt iga kord, kui postitust salvestate või värskendate.
 • Automaatsed postituste visandid: mustand WordPress salvestab redigeerimise ajal automaatselt.
 • Prügikasti postitused: kustutatud postitused.
 • Rämpspost ja prügikasti lisatud kommentaarid: rämpspostiks märgitud või kustutatud kommentaarid.
 • Kinnitamata kommentaarid: ajaveebi kommentaarid, mida te pole heaks kiitnud.
 • Aegunud mööduvad võimalused: kasutamata vahemälu andmed (näiteks salvestab sotsiaalse jagamise pistikprogramm lehtedele või postitustele „jagamiste arvu”).
 • Pingbacks: viis nendest lingitud blogidest teatamiseks.
 • Tagasilöögid: veel üks viis nendest lingitud blogidest teatamiseks.
 • Postitage metaandmeid: teave, mida kasutajatele näidatakse igal postitusel (nt autor, avaldamise kuupäev, kategooria). See kustutab postituse metaandmed, mis ei kuulu ühegi postituse juurde.
 • Kommenteerige metaandmeid: sama kui metaandmete postitamine ainult kommentaaride jaoks.
 • Andmed orbude suhete kohta: sageli loodud pistikprogrammide abil, kui postitused kustutatakse.

4. Kustutage vanade pistikprogrammide taga olevad tabelid

Vahekaardil WP-Optimize Tables näete oma andmebaasi tabeleid.

Pöörake tähelepanu tabelitele, mis ütlevad, et pole installitud, ja nende kõrval on nupp Eemalda. Need on tabelid maha jätma vanade pistikprogrammide abil, mida praegu pole teie WordPressi saidile installitud (nii et peaksite need kustutama, kui te ei plaani neid uuesti kasutada). WP-Optimize ütleb teile ka tabeli suuruse ja lisandmooduli, kuhu jällegi olete juba kustutanud.

WP tabelite optimeerimine

5. Ajastage käimasolevate andmebaaside puhastustöid

Soovitan kavandada andmebaasi automaatne puhastamine umbes kord nädalas (või isegi sagedamini suurte saitide korral, kus on palju pistikprogramme). Selle leiate jaotisest WP-Optimeerimine → Seaded.

WP optimeerija kavandatud andmebaasi puhastamine

Kui kasutate juba sellist pistikprogrammi nagu WP Rocket, kuhu on sisseehitatud andmebaaside puhastus, saate seda kasutada iganädalaste andmebaaside puhastuste kavandamiseks, seejärel installige WP-Optimize ainult siis, kui peate andmebaasi tabeleid puhastatud pistikprogrammidest puhastama (ma eelistan alati vähem installitud pistikprogramme).

WP raketi automaatne andmebaasi puhastamine

6. Muud teie andmebaasi puhastavad pluginad

Enamik teisi andmebaasi puhastamise pistikprogramme teeb täpselt sama, mida WP-Optimize

Advanced Database Cleaner – sarnane WP-Optimeerimisega, kuid võimaldab teil sukelduda veelgi oma andmebaasi ja võimaldab teil vaadata croni töid. Premium-versioon on eeskätt hea vanade pistikprogrammide andmebaasi edasiseks puhastamiseks ning sellel on võimalused orbude, pistikprogrammide, teemade ja WP jaoks.

Advanced-Database-Cleaner

WP-pühkimine – võimaldab teil puhastada täiendavaid valikuid, näiteks kasutaja meta ja termin meta, kuid võtke varukoopia ja tehke seda ainult siis, kui teate, mida teete (seda tehes kustutatakse teie postituste mustanditest terminid).

WP pühkimisseaded

Pluginate prügikoguja – võimaldab kustutada ainult keskpärase ülevaatega vanad pluginatabelid.

Pistikprogrammide Prügivedaja skannimine

Breeze poolt pilv – pistikprogramm, mille on välja töötanud Cloudways hosting (need on ägedad). See võimaldab kustutada andmebaasist vaid mõned olulised üksused, kuid ei lase teil andmebaasi tabeleid optimeerida ega kustutada postituse metaandmeid, kommentaaride metaandmeid ega kustutatud pistikprogrammide taha jäetud tabeleid.

Breeze andmebaasi puhastamine

Korduma kippuvad küsimused

&# x2699; Milline pistikprogramm on andmebaaside puhastamiseks kõige parem?

WP-Optimize võimaldab teil puhastada oma andmebaasi ja allesjäänud pistikprogrammide tabeleid, samal ajal kui WP Rocket võimaldab teil ainult andmebaasi puhastada. Täielikuks puhastamiseks soovitan kasutada WP-Optimize.

&# x2699; Kuidas kustutada järelejäänud pluginate tabeleid??

WP-Optimize’is on võimalus kustutada kustutatud vanade pistikprogrammide järgi jäänud tabelid. See näitab teile, millisele pistikprogrammile tabel kuulub, ja sisaldab viiba, mille peal on käsk Pole installitud nupuga Eemalda.

&# x2699; Mis siis saab, kui ma juba kasutan WP Rocketti?

WP Rocket ei võimalda teil kustutada allesjäänud pistikprogrammide tabeleid, kuid sobib suurepäraselt kõigi oma andmebaasis olevate materjalide puhastamiseks.

&# x2699; Kui sageli peaksite oma andmebaasi puhastama?

Kord nädalas peaks enamiku veebisaitide jaoks olema palju. Suuremate veebisaitide korral, kus on palju pistikprogramme, võiksite seda sagedamini puhastada.

&# x2699; Kas see rikub minu veebisaidi??

See ei tohiks, kuid peaksite siiski eelnevalt varukoopia tegema. Pistikprogrammid, näiteks WP-Optimize, tõstavad esile toiminguid, millel on väike võimalus vigade tekitamiseks, ja palub teil varundada.

Loodan, et see artikkel oli kasulik teie WordPressi andmebaasi puhastamisel ja aitas teil oma saiti kiirendada! Kui teil on küsimusi, jätke allpool kommentaar ja ma võtan teiega ühendust nii kiiresti kui võimalik.

Vaata ka: Kuidas ma sain 100% GTmetrix skoori

Terviseks,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map