15 porad dotyczących optymalizacji prędkości WordPress, aby Twoja strona płonęła szybko (te same, których użyłem, aby uzyskać 100% wyników PageSpeed ​​w GTmetrix)

Wskazówki dotyczące optymalizacji prędkości WordPress


Szukasz niesamowitych wskazówek dotyczących prędkości WordPress?

Są to te same wskazówki, których używam, aby uzyskać 100% wyników GTmetrix na mojej stronie głównej i <Czasy ładowania 2s dla prawie każdego z moich postów. Dowiesz się wszystkiego od optymalizacji wtyczek, obrazów, czasów reakcji serwera, CDN i zasobów zewnętrznych, takich jak Czcionki Google i filmy z YouTube.

Użyj GTmetrix jako wybranego narzędzia.
Daje dokładne czasy ładowania i zawiera obszerne rekomendacje, takie jak które obrazy należy zoptymalizować, które wtyczki spowalniają witrynę WordPress, czas do pierwszego bajtu, CDN itp..

Google PageSpeed ​​Insights nadaje się tylko do pomiaru czasów odpowiedzi serwera, które powinny być <200ms. W przeciwnym razie jest to dość bezużyteczne i istnieje wiele artykułów wyjaśniających dlaczego.

Pingdom jest najdokładniejszym narzędziem do pomiaru czasów ładowania, ale ich rekomendacje nie są tak dobre jak GTmetrix. (na przykład nie mówi, które konkretne obrazy należy zoptymalizować).

Ten artykuł, który czytasz, ma rozmiar strony 1,61 MB, 69 żądań i nadal ładuje się w około 1 s:

Wskazówki dotyczące optymalizacji prędkości WordPress Raport GTmetrix

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy, napisz do mnie komentarz lub możesz również wynająć mój optymalizator prędkości WordPress, aby pomóc Ci poprawić wyniki + czasy ładowania przed + po raportach GTmetrix.

1. Unikaj znanych wtyczek o wysokiej wydajności procesora

„To nie jest liczba wtyczek, to jakość” – powiedział każdy

Jeśli używasz jednej z tych wolnych wtyczek, rozważ zastąpienie ich szybszą alternatywą.

* Najbardziej powolne wtyczki WordPress obejmują udostępnianie społecznościowe, statystyki (analizy), suwaki, portfele, narzędzia do tworzenia stron, kalendarze, czaty, formularze kontaktowe, powiązane posty, mapy witryn, Wordfence, WPML, WooCommerce oraz wszelkie wtyczki, które uruchamiają bieżące skanowanie lub procesy. Można je zidentyfikować za pomocą Monitora zapytań lub GTmetrix Waterfall.

 1. Dodaj
 2. Monitorowanie oszustw związanych z kliknięciami AdSense
 3. Kalendarz wydarzeń All-in-One
 4. Backup Buddy
 5. Beaver Builder
 6. Lepsze mapy witryn Google XML WordPress
 7. Broken Link Checker (użyj Dr. Link Check)
 8. Stały kontakt dla WordPress
 9. Formularz kontaktowy 7
 10. Kontekstowe powiązane posty
 11. Digi Auto Links
 12. Disqus Comment System
 13. Divi Builder
 14. Niezbędna siatka
 15. Czat na Facebooku
 16. Galeria fantazyjna
 17. Fuzzy SEO Booster
 18. Google Analytics
 19. Tłumacz języka Google
 20. Zobacz pełną listę 65 wolnych wtyczek

Jak znaleźć najwolniejsze wtyczki
Możesz użyć Monitora zapytań lub przejrzeć raport GTmetrix, aby sprawdzić, czy ta sama wtyczka wyświetla się wielokrotnie na kartach PageSpeed ​​i YSlow. Sprawdź także Wodospad:

Powolna wtyczka WordPress

2. Nie pozwól, aby wtyczki działały na każdej stronie

Asset CleanUp pozwala selektywnie wyłączać ładowanie wtyczek i skryptów do niektórych treści. Na przykład możesz wyłączyć ładowanie formularza kontaktowego i wtyczki fragmentów rozszerzonych treści, których nie wyświetlają. Lub wyłącz wtyczkę marketingową partnera do ładowania na stronach.

Eliminuje to niepotrzebne żądania i skraca czas ładowania. Asset CleanUp jest również łatwiejszy w użyciu niż Plugin Organizer i inne wtyczki o podobnej funkcjonalności. gorąco polecam.

Asset CleanUp Selective Disable

3. Użyj wtyczki najwyżej ocenianej pamięci podręcznej

Która wtyczka pamięci podręcznej jest najlepsza? Spójrz na te ankiety na Facebooku:

WP Rocket jest zwykle numerem 1, ponieważ zawiera wiele funkcji, których większość wtyczek pamięci podręcznej nie ma (czyszczenie bazy danych, leniwe ładowanie obrazów + wideo, lokalne czcionki + analizy, pobieranie wstępne, integracja CDN), dlatego zwykle daje lepsze wyniki + czasy ładowania niż inne wtyczki pamięci podręcznej.

Oznacza to również, że jeśli chcesz użyć większości innych wtyczek pamięci podręcznej, musisz zainstalować około 6 dodatkowych wtyczek, gdy WP Rocket ma te wszystkie wbudowane. Jeśli jesteś podobny do mnie, masz tylko 1 wtyczkę.

Ankieta dotycząca najlepszej wtyczki pamięci podręcznej 2016

Ankieta wtyczki pamięci podręcznej 2019

Rakieta Swift kontra WP

Ankieta wtyczki pamięci podręcznej 2016

Najlepsza ankieta wtyczek pamięci podręcznej 2018

wp rocket vs w3 totla cache

Funkcje WP Rocket nie wchodzą w skład większości wtyczek pamięci podręcznej:

 • Czyszczenie bazy danych: wbudowany w WP Rocket lub użyj WP-Optimize.
 • Powolne ładowanie: wbudowany w WP Rocket lub użyj WP YouTube Lyte.
 • Kontrola bicia serca: wbudowany w WP Rocket lub użyj kontroli pulsu.
 • Lokalne Google Analytics: wbudowany w WP Rocket lub użyj CAOS Analytics.
 • Lokalne czcionki Google: wbudowany w WP Rocket lub użyj OMGF lub SHGF.
 • Wstępnie pobieraj żądania DNS: wbudowany w WP Rocket lub skorzystaj ze wskazówek dotyczących zasobów przed imprezą *.
 • Buforowanie przeglądarki Facebook Pixel: wbudowany w WP Rocket (żadna inna wtyczka tego nie robi).
 • CDN: wbudowany w WP Rocket (oba Cloudflare + wiele CDN) lub użyj CDN Enabler.

Swift Performance Lite jest również dobry, ale trudniej go skonfigurować i prawdopodobnie nie uzyskasz takich samych wyników jak WP Rocket. Ale Swift ma organizator wtyczek, który jest pomocny.

4. Aktualizacja do PHP 7.3

Uaktualnienie do wyższej wersji PHP jest najłatwiejszą rzeczą i może przyspieszyć twoją stronę 2-3x.

Wszystko, co musisz zrobić, to zalogować się na swoje konto hostingowe, znaleźć menedżera wersji PHP i upewnić się, że korzystasz z najnowszej wersji (sprawdź swoją stronę później). Niektóre hosty szybciej wydają nowsze wersje PHP niż inne, to kolejny powód, dla którego powinieneś unikać GoDaddy, Bluehost i HostGator (oba spóźniły się na wydanie PHP 7.2 i prawdopodobnie utkną tam na jakiś czas).

Aktualizacja PHP

Możesz użyć Wyświetl wtyczkę w wersji PHP aby sprawdzić, której wersji PHP aktualnie używasz.

Display-PHP

5. Zoptymalizuj zewnętrzne skrypty

Zewnętrzne skrypty na Twojej stronie mogą znajdować się wszystkie elementy, które generują zewnętrzne żądania ze stron zewnętrznych. Osadzanie jest bardzo powszechne (osadzone filmy, kod Github, ogłoszenia o pracy, nawet GIF-y).

Niektóre skrypty można zoptymalizować (hostowanie czcionek + kod śledzenia analizy lokalnie), leniwe ładowanie filmów, a nawet sprytne sposoby, takie jak robienie zrzutów ekranu wpisów na Twitterze zamiast ich osadzania. Możesz nawet spróbować buforować Gravatars za pomocą wtyczki lub używając Odrzuć obciążenie warunkowe lub Perfmatters (stworzony przez Kinsta) w celu optymalizacji skryptów, stylów i fragmentów koszyka WooCommerce.

Inne zewnętrzne skrypty są prawie niemożliwe do zoptymalizowania. Nigdy nie widziałem, aby witryna z AdSense miała przyzwoity raport GTmetrix. Wysoko wydajne wtyczki społecznościowe i komentujące wtyczki zawsze spowalniają twoją stronę (wiąże się to z wyborem lekkich wtyczek). Moja sugestia – zoptymalizuj te, które możesz, staraj się unikać reszty, a cokolwiek pozostało, pamiętaj, aby pobrać tę listę wspólne domeny do pobrania za pomocą WP Rocket. Ale unikaj zewnętrznych skryptów, kiedy tylko możesz.

Skrypty zewnętrzne w GTmetrix

Czcionki Google
Możesz hostować czcionki lokalnie za pomocą WP Rocket, OMGF lub Self-Hosted Google Fonts. Asset Manager i Autoptimize również mają takie opcje. Ale najlepszym sposobem optymalizacji czcionek jest lokalne hostowanie czcionek. Wejdź na stronę Google Fonts i pobierz wszystkie używane czcionki (bądź tak minimalny, jak to możliwe z czcionkami i gramaturami). Następnie przekonwertuj czcionki na pliki czcionek internetowych za pomocą Transfonter. Prześlij pliki czcionek internetowych do folderu wp-uploads i dodaj niestandardową czcionkę do CSS.

Google Analytics
WP Rocket, CAOS Analytics i lokalna wtyczka Google Analytics dla WordPress naprawią błąd „dźwigni buforowania przeglądarki” w GTmetrix podczas korzystania z Google Analytics. Używam WP Rocket.

Google AdSense
Asynchroniczne ładowanie Google AdSense i Cloudflare Rocket Loader może pomóc zoptymalizować Google AdSense, ale jest to największy ze wszystkich zabójców GTmetrix. Zasadniczo jest to zamiana na zarabianie na wydajności i niewiele można zrobić, aby AdSense ładował się szybciej.

Osadzone filmy z YouTube
Jeśli używasz WP Rocket, mają opcję leniwego ładowania filmów i zastąpienia ramki iframe obrazem podglądu (dzięki czemu filmy są ładowane tylko wtedy, gdy ludzie klikną przycisk odtwarzania). Jeśli nie używasz WP Rocket, WP YouTube Lyte jest dobrą alternatywą. Może to zmniejszyć kilka sekund początkowego czasu ładowania i jest łatwe. Wiele osadzonych filmów może potrwać ponad 2 sekundy.

Osadzone tweety, posty na Facebooku i Instagram
Jeśli osadzasz posty w swojej witrynie, rozważ zrobienie zrzutów ekranu i zastąpienie go obrazem (zobacz przykład w sekcji dotyczącej skrócenia czasu odpowiedzi serwera). Użyłem 2-kolumnowego układu i zrobiłem zrzuty ekranu z ankiet na Facebooku. Teraz nie muszą pobierać żądań z Facebooka.

Gravatars
Jeśli masz dużo komentarzy na swoim blogu, prawdopodobnie wiesz, jak bardzo Gravatars, a nawet niektóre wtyczki komentujące mogą spowolnić twoją stronę. Postanowiłem wyłączyć Gravatary, ponieważ jestem wybredny co do czasu ładowania, ale możesz także wypróbować pamięć podręczną Harry’ego, FV i Optimum Gravatar. Żadna z tych wtyczek nie działała jednak dla mnie. Inną opcją jest łamanie lub ukrywanie komentarzy.

Wtyczki udostępniania społecznościowego
Przyciski udostępniania społecznościowego pobierają zewnętrzne żądania z Facebooka, Twittera i innych sieci społecznościowych. Jeśli Twoja wtyczka ma opcję aktualizowania „policzeń podobnych”, możesz ją dostosować, aby nie była aktualizowana tak często. W przeciwnym razie polecam jedną z tych lekkich wtyczek do udostępniania społecznościowego:

6. Podaj skalowane obrazy

Udostępnianie skalowanych obrazów oznacza, że ​​musisz zmienić rozmiar dużych obrazów, aby były mniejsze.

GTmetrix mówi ci, które obrazy są zbyt duże i jakie wymiary należy zmienić. Wszystko, co musisz zrobić, to zmienić ich rozmiar, a następnie zamienić stare obrazy na nowe.

Podaj skalowane obrazy

Dobrym pomysłem jest utworzenie ściągawki z wymiarami obrazu, aby poznać wymiary wszystkich różnych obrazów. Na przykład suwaki mogą mieć rozmiar 1024 x 400 pikseli, a obrazy widżetów – 300 x 300 pikseli, lub obrazy blogów o pełnej szerokości mogą mieć szerokość 680 pikseli (podobnie jak moje). Więc zanim utworzę jakikolwiek obraz, wiem, że trzeba go zmienić na te wymiary, aby szybko się załadował.

Przykładowy ściągawka z wymiarem obrazu:

 • Logo: 300 x 100px
 • Suwaki: 1024 x 400px
 • Widżety: 300 x 300 pikseli
 • Wyróżnione zdjęcia postów: 350 x 350px
 • Obrazy blogu o pełnej przepustowości: 680 pikseli (szerokość)

Jeśli wyświetlasz błędy skalowania obrazów, musisz je naprawić ręcznie bez wtyczki. Ale gdy już dobrze zaznajomisz się z prawidłowym dopasowaniem rozmiaru zdjęć, nigdy więcej nie powinieneś mieć tego błędu.

7. Kompresuj obrazy

ShortPixel, Imagify i Smush to 3 najlepsze wtyczki do tego.

Zainstaluj jedną z tych wtyczek (używam ShortPixel), zarejestruj się za pomocą klucza API, a następnie zbiorczo skompresuj wszystkie obrazy na swojej stronie. Oczywiście należy sprawdzić ustawienia, przetestować kilka zdjęć i wykonać kopię zapasową zdjęć przed optymalizacją zbiorczą. Nawet jeśli wtyczki mówią „bezstratny”, prawie zawsze występuje niewielki spadek jakości. To dylemat fotografa – jeśli ważniejsza jest prędkość, zrób to. Jeśli nie, nie!

Ustawienia ShortPixel

8. Skonfiguruj CDN Cloudflare

Nie ma powodu, aby nie korzystać z bezpłatnego CDN Cloudflare.

Obsługuje twoją stronę internetową w ponad 200 centrach danych, czyni ją bezpieczniejszą i ma mnóstwo funkcji w desce rozdzielczej. Jeśli nie skonfigurowałeś Cloudflare i zmieniłeś serwery nazw, zrobiłbym to.

Centra danych Cloudflare

Jeśli masz już Cloudflare, oto kilka dodatkowych optymalizacji prędkości:

 • Skonfiguruj reguły strony, aby zaoszczędzić przepustowość i zabezpieczyć wp-admin
 • Skonfiguruj ustawienia prędkości Cloudflare, aby jak najlepiej wykorzystać ich usługę
 • Włącz ochronę Hotlink, aby uniemożliwić ludziom korzystanie z przepustowości obrazu
 • Pozwól wtyczce pamięci podręcznej zająć się minimalizacją, a następnie wyłącz ją w Cloudflare

9. Rozważ wiele CDN

Wiele CDN = więcej centrów danych = szybsze dostarczanie treści.

Wiele CDN

Używam obu Cloudflare i StackPath. Mniejsze witryny powinny być w porządku tylko z Cloudflare, ale jeśli poważnie myślisz o szybkości, rozważę dodatkowy CDN. StackPath ma doskonałą obsługę i pomoże skonfigurować optymalne ustawienia na żądanie. KeyCDN też jest dobry.

Inne CDN oprócz Cloudflare wygenerują adres URL CDN, który wkleisz do wtyczki pamięci podręcznej (większość wtyczek pamięci podręcznej ma pole adresu URL CDN) lub użyje wtyczki CDN Enabler.

10. Spraw, aby wtyczki ładowały się szybciej

Wszyscy wiemy, że wtyczki mogą zniszczyć wyniki GTmetrix, więc oto kilka wskazówek dotyczących ich optymalizacji.

 • Unikaj wtyczek o wysokiej wydajności procesora: unikaj tej listy wolnych wtyczek. Do typowych powolnych wtyczek należą wtyczki do udostępniania społecznościowego, portfele, suwak, statystyki, kopie zapasowe i inne.
 • Zamień wtyczki o wysokim CPU na szybsze: konieczne będą pewne badania, ale zastąp dowolne wtyczki o wysokim procesorze szybszymi, bardziej lekkimi wtyczkami.
 • Usuń wtyczki, których nie potrzebujesz: czy możesz zastąpić wtyczki kodem (np. wstawić kod śledzenia GA bezpośrednio, użyć widżetów Facebooka zamiast wtyczek lub utworzyć spis treści w HTML + CSS? Wszelkie wtyczki, które możesz zastąpić kodem, zrób to.
 • Nie używaj JetPack dla kilku modułów: po pierwsze wyłącz wszystkie moduły, których obecnie nie używasz w ustawieniach debugowania. Następnie, czy naprawdę potrzebujesz JetPacka, jeśli używasz go tylko do kilku rzeczy? Niesławne jest spowalnianie witryn. Obstawiasz znalezienie nie nadętej wtyczki, która ma tylko tę samą funkcjonalność.
 • Znajdź swoje najwolniejsze wtyczki: użyj karty GTmetrix Waterfall lub Query Monitor (karta zapytań według składników), aby zobaczyć najwolniejsze wtyczki. Jeśli wtyczka pojawia się wiele razy w raporcie PageSpeed ​​+ YSlow, może to być także wskaźnik.

11. Limit Post Revitions + Autosaves

Domyślnie WordPress automatycznie zapisuje każdą wersję postu, a także stale zapisuje wersje robocze podczas ich edycji. Zapisywanie wersji roboczych może być marnotrawstwem zasobów serwera, a przechowywanie tysięcy wersji postów może nadmuchać bazę danych, więc przynajmniej poprawimy te ustawienia.

Dodaj to do swojego wp-config.php:

zdefiniować („AUTOSAVE_INTERVAL”, 60 * 60 * 60 * 24 * 365); // Ustaw interwał automatycznego zapisywania na 1x na rok
zdefiniuj („WP_POST_REVISIONS”, 3);

Możesz także wyłączyć automatyczne zapisywanie i ograniczyć korekty postów za pomocą Perfmatters lub Clearfy.

Ustawienia optymalizacji Perfmatters

12. Blokuj botom spamowym dostęp do Twojej witryny

Boty spamowe to marnowanie zasobów serwerowych.

Wielokrotnie trafiają na twoją stronę i zużywają zasoby serwera, bez żadnych korzyści. I bez sprawdzania, czy odwiedzają Twoją witrynę (użyj Wordfence), nie wiedziałbyś, że tam są.

Krok 1: Znajdź roboty wykorzystujące spam Raport ruchu na żywo Wordfence. Jeśli widzisz tego samego bota, który stale odwiedza Twoją witrynę, Google to nazwa hosta i sprawdź, czy inne osoby zgłosiły go jako spam. Googlebot i inne legalne boty są oczywiście w porządku, ale boty takie jak amazon.aws i linode zostały zgłoszone jako problemy. Te 2 boty trafiały na moją stronę prawie co sekundę!

Live-Traffic-Report-Wordfence

Krok 2: Blokowanie botów spamowych za pomocą Reguły zapory Cloudflare, grill, Czarna dziura, lub Wordfence. Osobiście użyłbym linijek zapory Cloudflare, jeśli masz tylko kilka podstawowych botów spamowych do zablokowania, ponieważ sam Wordfence może powodować wysoki procesor. Aby przejrzeć, znajdź roboty spamujące w Wordfence, zablokuj roboty spamujące za pomocą Cloudflare, a następnie usuń Wordfence, aby nie zużywał procesora.

Reguła blokująca Wordfence

13. Skróć czasy reakcji serwera do <200ms

Twój serwer (hosting) to Współczynnik nr 1 w przewodniku optymalizacji WordPress.

Aby sprawdzić swoje czas odpowiedzi serwera, uruchom swoją witrynę za pomocą Google PageSpeed ​​Insights:

Skróć czas reakcji serwera

SiteGround (dzielony hosting) i Cloudways (hosting w chmurze) to zazwyczaj 2 najlepsze hosty według wielu ankiet na Facebooku, z których wiele zostało zrobionych przez WordPress Hosting Facebook Group.

Cokolwiek robisz, unikaj GoDaddy i EIG który jest właścicielem ponad 60 różnych firm hostingowych, w tym Bluehost, HostGator, iPage, Site5 i innych. Są niesławni z powodu wolnych serwerów.

Wiele osób, które już przeprowadziły migrację do SiteGround, Cloudways i Kinsta, opublikowało zrzuty ekranu swoich nowych czasów ładowania na Twitterze. Niektóre osoby zauważyły ​​poprawę 7s.

Istnieje wiele złych informacji – nawet recenzje na YouTube polecają firmy takie jak Bluehost, HostGator, a nawet HostPapa. To jest całkowicie niedorzeczne; przeprowadź badania w grupach na Facebooku i zobacz, co mówią prawdziwi ludzie na Facebooku i Twitterze.

SiteGround i Cloudways przeprowadzą Cię za darmo.

Przełączanie na SiteGround

SiteGround Migracja czasu ładowania

Bluehost do SiteGround GTmetrix

HostGator do SiteGround

SiteGround GTmetrix

SiteGround Google PageSpeed ​​Insights

100 Perfect Score On SiteGround

HostGator do SiteGround Migration

Czasy reakcji SiteGround na Joomla

Przełączony na Hosting SiteGround

SiteGround Rocket Imagify Combo

Joomla GTmetrix On SiteGround

SiteGround PageSpeed ​​Insights

SiteGround On Joomla

Ankieta hostingowa 2019

2017-WordPress-Hosting-FB-Poll

Zalecenia dotyczące hostingu Elementor

Zalecenia hostingowe z lipca 2019 r

WordPress-Host-Poll-sierpień-2018

Shared-Hosting-Poll-2017

Ankieta Hosting 2019

Go-To-Hosting-Company

WordPress-Hosting-Poll-2017

Managed-Hosting-Poll

2016-WordPress-Hosting-FB-Poll

Ulubiony hosting dla Elementora

Zalecenia hostingowe 2018

WordPress Hosting Poll wrzesień 2018.png

Managed-WordPress-Hosting-Poll-2017

Ankieta 2019-Hosts-Ankieta-1

Hosting-Poll-For-Speed

WordPress-Hosting-Poll-June-1

SiteGround-Zalecenie

14. Wyłącz skrypty, style, fragmenty koszyka WooCommerce

Witryny WooCommerce są niesławnie wolne.

Wynika to częściowo z tego, że WooCommerce dodaje skrypty, style i fragmenty koszyka do każdej strony w witrynie (nawet strony inne niż eCommerce). Podobnie jak nie powinieneś pozwalać, aby niektóre wtyczki działały na każdej stronie (wskazówka 2), nie powinieneś pozwalać, aby opcje WooCommerce działały na stronach innych niż eCommerce. Możesz je wszystkie wyłączyć jednym kliknięciem, używając Wtyczka Perfmatters firmy Kinsta (co pozwala również selektywnie wyłączać wtyczki / skrypty), w przeciwnym razie możesz użyć tych kodów z Github.

perfmatters optymalizacja woocommerce

Wyłącz skrypty WooCommerce:

Wyłącz style WooCommerce: widzieć Dokumentacja Woocommerce.

Wyłącz fragmenty koszyka WooCommerce:

15. Opublikuj swój raport GTmetrix w grupach na Facebooku

Jeśli nadal potrzebujesz pomocy, istnieją grupy na Facebooku, na których ludzie chętnie udzielają informacji zwrotnych. Napisz do mnie komentarz, sprawdź mój pełny przewodnik prędkości WordPress lub zatrudnij mój zespół do optymalizacji prędkości WordPress, który wyśle ​​Cię przed i po raportach GTmetrix.

Raport 2019-GTmetrix

Polecane grupy na Facebooku

WordPress Przyspiesz grupę na Facebooku

Mam nadzieję, że to było pomocne.

Twoje zdrowie,
Tomek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map