65 powolnych wtyczek WordPress, których należy unikać ze względu na wysoki procesor

Unikaj tych 65 wtyczek WordPress, a Twoja strona ładuje się szybciej.


Wielu z was pamięta używanie P3 Profiler do uruchamiania skanów wykrywających wolne wtyczki. Ale nie był aktualizowany od kilku lat – dlatego stworzyłem tę listę, która zawiera również rozmowy na temat znajdowania wolnych wtyczek GTmetrix, alternatywne lekkie wtyczki i wyłączanie nieużywanych ustawień wtyczek.

Są pewne ustawienia wtyczek znany z powodowania wysokiego poziomu CPU Raport ruchu na żywo Wordfence, Trwające skany Broken Link Checker i inne ustawienia, które uruchamiają skanowanie, zbierają statystyki, wysyłają powiadomienia e-mail lub solidne wtyczki, które oferują mnóstwo funkcji (ale potrzebujesz tylko niektórych funkcji … takich jak tylko jedna funkcja z Jetpack). Chciałbym również zainstalować WP Wyłącz aby wyłączyć ustawienia WordPress, których nie używasz (emotikony, Gravatars, interfejs API pulsu itp.).

Dziękuję Ivica z WordPress Przyspiesz grupę na Facebooku za stworzenie tej niesamowitej listy na jego strona zasobów – Dodałem też sporo. Na pewno dołączę do jego grupy, która ma ponad 10 000 członków. Możesz także przeczytać własne Przewodnik po optymalizacji prędkości WordPress który zawiera ponad 40 wskazówek, dzięki którym Twoja strona ładuje się szybciej (przy użyciu WP Rocket, Cloudflare, AMP Pages, optymalizacji obrazu, optymalizacji wtyczek i wielu innych), który ma ponad 350 komentarzy.

Znajdowanie wolnych wtyczek w GTmetrix

Od P3 Profiler już nie działa, alternatywnym sposobem na znalezienie TWOICH najwolniej ładujących się wtyczek jest uruchomienie Twojej witryny GTmetrix i sprawdź swój raport. Jeśli po rozwinięciu elementów ta sama wtyczka pojawia się wiele razy w raporcie (lub po prostu długo ładuje się na karcie wodospadu GTmetrix), prawdopodobnie należy usunąć lub wymienić tę wtyczkę.

Powolna wtyczka WordPress

Lekkie wtyczki

Udostępnianie społecznościowe – WP Rocket test pokazane Pióro mediów społecznościowych, MonarchaProsty dodatek do przycisków wspólnych, i MashShare miał najmniejszą liczbę żądań i najszybszy czas ładowania.

Utworzyć kopię zapasowąUpdraftPlus.

SuwakiMonolog, LayerSlider, lub Suwaki Meteor.

KomentarzeOdrzuć obciążenie warunkowe.

TeczkaGaleria Envira, FooGallery, lub Siatka.

Analityka – Google Analytics i Search Console powinny wystarczyć. Upewnij się tylko, że hostujesz Google Analytics lokalnie (używając WP Rocket lub WP Disable).

Kreatory stronWordPress Page Builder firmy MotoPress, ale żaden program budujący strony nie działa szybciej niż natywny edytor WordPress. Połącz to z Wtyczka duplikatora i nie powinieneś potrzebować programu budującego strony (w tym programów budujących strony wbudowanych w motywy WordPress). Chyba że twój zespół absolutnie odmawia naucz się trochę HTML (najłatwiejszy język kodowania), unikaj kreatorów stron.

Wtyczki StudioPress – lekkie wtyczki do Genesis Framework.

Wyłącz nieużywane ustawienia wtyczek

Przejrzyj wszystkie wtyczki i zdecyduj, które ustawienia możesz wyłączyć (spowoduje to obniżenie CPU). Na przykład w Yoast w Ustawieniach > Generał > Funkcje Wyłączyłem następujące…

Ustawienia funkcji Yoast

Widok ruchu na żywo Wordfence zużywa również duży procesor…

Wyłącz-Wordfence-Live-Traffic-View

Unikaj używania 2 wtyczek do zduplikowanej funkcjonalności

Ponieważ Yoast tworzy dla Ciebie mapę witryny, nie potrzebujesz Mapy witryn Google XML podłącz. Jeśli Twój host wykonuje dla Ciebie kopie zapasowe, nie potrzebujesz do tego wtyczki. Jeśli masz Google Analytics, czy naprawdę jest to wtyczka statystyczna, która spowalnia Twoją witrynę i wykonuje około 1/1000 działań Google Analytics? Zastanów się, które wtyczki naprawdę potrzebujesz i usuń te, których nie potrzebujesz. I zamiast używać Jetpack, aby móc korzystać z 1 lub 2 funkcji, zainstaluj lekką wtyczkę, która robi to samo, ale nie ma miliona ustawień / funkcji, które spowolniłyby twoją stronę.

Wyłącz nieużywane ustawienia w WordPress

WP Wyłącz pozwala wyłączyć ustawienia WordPress, które zużywają procesor i spowolnić twoją stronę. Posiada również opcje kontroli pulsu (jeśli pamiętasz rzeczywisty wtyczka kontroli pulsu, możesz go teraz usunąć i po prostu użyć)… a także kilka innych opcji, które mogą przyspieszyć twoją stronę / panel administracyjny. Przejrzyj ustawienia i wyłącz wszystko, czego nie używasz…

Wskazówki dotyczące korzystania z WP Wyłącz

 • Wyłącz WSZYSTKO, czego nie używasz
 • Planowanie usuwania spamu jest dobrym pomysłem
 • Emoji, Mapy Google i Gravatars ładowanie zajmuje dużo czasu
 • Pingbacki i trackbacki zazwyczaj nie są warte dodatkowych zasobów
 • Ustaw wersje postu na 3-5, aby mieć kopie zapasowe, ale nie potrzebujesz setek
 • Różne opcje w zakładce „prośba” mogą dodatkowo skrócić czas ładowania

WP-Disable-Requests

WP-Wyłącz-Tagi-Ustawienia

WP-Disable-Admin

/ WP-Disable-SEO.

WP-Disable-Others

AWStats pomaga zidentyfikować źródła wysokiej mocy procesora / przepustowości

AWStats to narzędzie wbudowane w większość hostujących cPanels, które zapewnia statystyki użycia procesora. Informuje, czy niektóre boty, obrazy, pobrane pliki, a nawet adresy IP zużywają dużo procesora. Możesz także użyć Wtyczka Statystyka serwera WP ale myślę, że AWStats wykonuje świetną robotę.

AWStats pomaga znaleźć:

 • Przeszukiwacze o dużej przepustowości
 • Adresy IP o dużej przepustowości
 • Pliki do pobrania o dużej przepustowości
 • Pliki o dużej przepustowości (np. Obrazy)
 • Całkowite wykorzystanie przepustowości (do monitorowania)

Miesięczna przepustowość

Przeszukiwacze / pająki wyszukiwarek zwykle zużywają najwięcej procesora (przepustowość)…

Roboty-Pająki-Przepustowość

Mój przewodnik prędkości WordPress zawiera więcej wskazówek na temat zmniejszania procesora robota oraz mnóstwo innych wskazówek.

Często Zadawane Pytania

&# x1f50c; Które wtyczki najbardziej spowalniają WordPress?

Najpopularniejsze wolno ładujące się wtyczki to udostępnianie społecznościowe, statystyki, czat na żywo, narzędzie do tworzenia stron, komentowanie, kalendarz, tworzenie kopii zapasowych, portfolio, powiązane posty i wtyczki do suwaków. Należy je starannie wybrać i przetestować w GTmetrix.

&# x1f50c; Które wtyczki są najczęstszymi sprawcami?

Jeśli planujesz używać WPML lub WooCommerce, lepiej przejdź od razu do hostingu w chmurze, ponieważ hosting współdzielony prawdopodobnie nie będzie miał wystarczających zasobów serwera do obsługi Twojej witryny. Wynika to z faktu, że (zwłaszcza strony WooCommerce) zwykle wymagają więcej wtyczek i generują dodatkowe skrypty, style i fragmenty koszyka, których ładowanie również potrwa dłużej.

&# x1f50c; Jak mogę znaleźć moje najwolniejsze wtyczki?

Przejrzyj zakładkę GTmetrix Waterfall, aby sprawdzić, które wtyczki ładują się najdłużej, lub użyj wtyczki Query Monitor, aby znaleźć najwolniejsze wtyczki.

&# x1f50c; Czy wyłączenie nieużywanych funkcji wtyczki pomoże?

Tak! Jeśli nie korzystasz z funkcji, wyłącz ją. Polecam również korzystanie z Asset CleanUp lub Perfmatters do selektywnego ładowania wtyczek na niektórych stronach / postach. Na przykład, jeśli używasz formularza kontaktowego tylko na stronie Kontakt, wyłącz go wszędzie indziej.

&# x1f50c; Czy liczba wtyczek naprawdę ma znaczenie?

Każda wtyczka wydłuża czas ładowania, zależy to tylko od tego, ile. Korzystanie z lekkich wtyczek jest ważniejsze niż zmniejszanie liczby wtyczek, ale należy wziąć pod uwagę oba.

Co jeśli absolutnie potrzebujesz zasobożernych wtyczek?

Twój plan hostingowy ma ograniczoną liczbę zasoby serwera (Współczynnik nr 1 w przewodniku optymalizacji WordPress). Jeśli wtyczka zużywa zbyt dużo procesora, jedyną opcją (oprócz jej usunięcia lub zastąpienia) jest uaktualnienie planu w celu uwzględnienia większej ilości zasobów serwera. Niektórzy z was wiedzą Polecam SiteGround z wielu powodów jak ich technologia prędkości jest niezwykle szybki. A jeśli obecnie jesteś hostowany u kogoś takiego jak Bluehost, Godaddy, InMotion lub którykolwiek z tych cholernych hostów, będzie to ogromna aktualizacja dla twojego sprzętu serwerowego, która powinna poprawić zarówno twoje wyniki, jak i czas ładowania strony w GTmetrix, Pingdom i Google PageSpeed ​​Insights.

Jeśli uznasz ten poradnik za pomocny, udział zawsze będzie mile widziany :)

Tomek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map