Optymalizacja prędkości mobilnej w WordPress (Przewodnik po 2020 r.): Jak poprawić czas wczytywania danych z Twojej strony mobilnej i prędkości PageSpeed

Chcesz przyspieszyć mobilną witrynę WordPress?


Ten samouczek obejmuje buforowanie mobilne, obrazy przystosowane do urządzeń mobilnych i AMP (przyspieszone strony mobilne). Większość optymalizacji dokonanych w witrynie na komputery przenosi się na witrynę mobilną. Właśnie dlatego pomagają takie rzeczy, jak aktualizacja wersji PHP i skrócenie czasu reakcji serwera.

Mobilna optymalizacja prędkości WordPress

Jak sprawdzić szybkość mobilną witryny WordPress
polecam Test mobilny GTmetrix ponieważ daje zupełnie nowe rekomendacje PageSpeed ​​dotyczące prędkości witryny mobilnej, mierzy czasy wczytywania i można rozwinąć każdy element, aby zobaczyć dokładnie, które elementy należy zoptymalizować w witrynie mobilnej.

1. GTmetrix Mobile Test
Z darmowe konto GTmetrix, możesz przetestować swoją witrynę na Androidzie. Karta PageSpeed ​​jest unikalna dla urządzeń mobilnych, podczas gdy YSlow jest taki sam jak na komputerze. Karta PageSpeed ​​pokazuje błędy wyświetlania obrazu skalowanego, jeśli nie używasz obrazów adaptacyjnych, a także błędy przekierowania i czas ładowania telefonu komórkowego.

2. Google PageSpeed ​​Insights
Google PageSpeed ​​Insights ma kartę „mobilną”, która informuje o optymalizacji dla urządzeń mobilnych. jednak, nie powinieneś używać PageSpeed ​​Insights w każdym razie, ponieważ nacisk kładziony jest na wyniki (a nie czasy wczytywania), których nawet nie mierzy, więc zamiast tego użyj GTmetrix lub innego narzędzia.

3. Pomyśl z Google
Myśl z Google też nie jest świetne. Podobnie jak PageSpeed ​​Insights, rekomendacje są nieco szerokie (dzięki GTmetrix możesz faktycznie rozszerzyć rekomendacje, aby zobaczyć, które wtyczki, skrypty i obrazy spowalniają twoją stronę). Think With Google tego nie robi.

Myśl z Google Mobile Speed

4. Google Analytics
Możesz zobaczyć czasy ładowania urządzeń mobilnych z każdej strony poniżej Zachowanie > Szybkość witryny następnie dodaj segment dla ruchu mobilnego i tabletu. The sugestie prędkości karta może być również pomocna, ale z drugiej strony odnosi się do rekomendacji Google PageSpeed ​​Insights, które wcale nie są bardzo przydatne.

1. Włącz mobilne buforowanie

Większość wtyczek pamięci podręcznej, takich jak WP Rocket i Najszybsza pamięć podręczna WP mieć opcję dla mobilne buforowanie.

Mobilna pamięć podręczna

Jeśli wtyczka pamięci podręcznej nie jest dostarczana z buforowaniem mobilnym, dowiedz się, czy przynajmniej ją obsługuje. Jeśli nie, rozważ użycie działającej wtyczki pamięci podręcznej. Niektóre mają również opcję tworzenia oddzielne pliki pamięci podręcznej dla urządzeń mobilnych która zapewnia buforowanie elementów specyficznych dla urządzeń mobilnych (jest to szczególnie przydatne, jeśli używasz wtyczki mobilnej, takiej jak WP Touch, WP Mobile Detect lub motyw mobilny JetPack).

Wstępne ładowanie mobilnej pamięci podręcznej zamiast pulpitu
Wtyczki pamięci podręcznej mają do wyboru wstępne ładowanie pamięci podręcznej na komputery stacjonarne lub urządzenia mobilne, ale nie jedno i drugie. Jeśli większość odwiedzających przegląda Twoją witrynę z urządzenia mobilnego i masz wiele elementów projektu dostosowanych do urządzeń przenośnych, które chcesz ładować szybciej, możesz wybrać wstępne ładowanie pamięci podręcznej zamiast komputera. Możesz włączyć wstępne ładowanie telefonu Wtyczka pomocnicza WP Rocket. W przypadku innych wtyczek pamięci podręcznej Google sprawdza, czy można włączyć wstępne ładowanie mobilne zamiast standardowego.

WP Rocket mówi:

2. Użyj obrazów adaptacyjnych

Jeśli wyświetlanie skalowanych obrazów nie jest w 100% sprawdzane podczas testowania witryny w teście mobilnym GTmetrix, użycie obrazów adaptacyjnych powinno naprawić te błędy.

Obrazy adaptacyjne wykrywa rozmiar ekranu użytkownika i automatycznie tworzy, buforuje i dostarcza odpowiednie skalowane wersje osadzonych obrazów HTML strony internetowej ”.

Krok 1: Przetestuj swoją witrynę na GTmetrix (Android), aby zobaczyć błędy wyświetlania skalowanych obrazów na urządzeniach mobilnych.

GTmetrix Mobile Test

Wyświetlaj skalowane obrazy na urządzeniach mobilnych

Krok 2: Znajdź zalecaną szerokość obrazu w GTmetrix.

Maksymalna szerokość tła

Krok 3: Zainstaluj wtyczkę adaptacyjnych obrazów z ShortPixel lub Obrazy adaptacyjne.

Adaptacyjne obrazy ShortPixel

Krok 3: W ustawieniach wtyczki ustaw maksymalna szerokość tła do wymiarów podanych przez GTmetrix (w sekcji serwowania obrazów skalowanych). Zapisz zmiany. Istnieje kilka innych ustawień obsługi WebP, leniwego ładowania obrazów, inteligentnego przycinania i usuwania danych EXIF.

Maksymalna szerokość tła

Krok 4: Ponownie przetestuj witrynę w GTmetrix (Android) i wyświetlaj skalowane obrazy w 100%.

GTmetrix Mobile Test

3. Włącz Cloudflare Mirage

Cloudflare mówi:

„Mirage został zaprojektowany, aby przyspieszyć ładowanie obrazów na dwa podstawowe sposoby: 1) dostarczać mniejsze obrazy dla urządzeń z mniejszymi ekranami; oraz 2) obrazy „leniwe ładowanie” tylko wtedy, gdy pojawiły się w rzutni. Obie te optymalizacje zostały zaprojektowane przede wszystkim w celu przyspieszenia działania Internetu na urządzeniach mobilnych. ”

Jest to profesjonalna funkcja Cloudflare, ale nie powinna być potrzebna, ponieważ istnieją bezpłatne, leniwe ładowanie i adaptacyjne wtyczki obrazu, które robią to samo. Miraż jest jednak alternatywą.

Cloudflare Mirage

4. Używaj elastycznych motywów i wtyczek

Elastyczne motywy i wtyczki w naturalny sposób dostosowują się do urządzeń mobilnych.

Dlaczego to jest ważne? Ponieważ podobnie jak obrazy adaptacyjne, inne elementy w Twojej witrynie będą automatycznie zmieniać rozmiar w celu dopasowania do ekranów mobilnych, dzięki czemu będą ładować się szybciej niż wersja na komputery.

Ja osobiście korzystam ze StudioPress i ich Genesis Framework, z którego korzysta także Yoast.

Elastyczny projekt

Buforowanie oparte na urządzeniach jest funkcją niektórych CDN. Pozwala buforować określone elementy w zależności od urządzenia użytkownika, ale należy go używać tylko wtedy, gdy witryna WordPress nie reaguje na urządzenia mobilne.

5. Napraw przekierowania mobilne

Jeśli widzisz błędy „minimalizuj przekierowanie” w GTmetrix, prawdopodobnie jest to jeden z następujących:

 • Zmieniłeś na HTTPS lub WWW i nie zaktualizowałeś linków
 • Reguły strony konfigurujesz w Cloudflare za pomocą przekierowujących adresów URL
 • Źle zakodowane lub nieprawidłowo skonfigurowane wtyczki przekierowują ruch w witrynie
 • Opcje SSL Cloudflare są niezgodne z konfiguracją serwera (patrz instruktaż)

Jeśli używasz Cloudflare, możesz z nich korzystać opcja przekierowania mobilnego które, jak mówią, „automatycznie przekierowuje użytkowników urządzeń mobilnych do poddomeny zoptymalizowanej pod kątem urządzeń mobilnych. Przekierowanie odbywa się na krawędzi sieci Cloudflare, co skraca czas ładowania, eliminując objazd do serwera źródłowego – jest to szczególnie cenne w sieciach komórkowych, które obsługują treści wolniejsze niż Wi-Fi ”.

Minimalizuj błędy przekierowań

Skonfiguruj przekierowania na poziomie serwera
Jeśli masz subdomenę mobilną (lub dowolne przekierowanie), najlepiej skonfigurować ją na poziomie serwera, aby nigdy nie uruchamiała WordPress. Przekierowania na poziomie serwera są szybsze niż wtyczki.

6. Zmniejsz czas reakcji serwera

Twój serwer (hosting) to Współczynnik nr 1 w przewodniku optymalizacji WordPress.

Uruchom swoją witrynę za pomocą Google PageSpeed ​​Insights, aby sprawdzić swoją czas odpowiedzi serwera które powinno być <200 ms jak Google poleca. GoDaddy i EIG (Bluehost, HostGator, iPage, Site5) są niesławne dla wolnych serwerów. To jest dobrze znany na Twitterze oraz w grupach na Facebooku. Dołącz WordPress Hosting Facebook Group i spójrz na ankiety, które zostały zebrane na temat hostingu.

Skróć czas reakcji serwera

SiteGround i Cloudways są zwykle nr 1 i nr 2. Wiele osób już przeprowadziło migrację i opublikowało nowe czasy ładowania na Twitterze – różnica może czasem wynosić nawet 8 sekund. Zarówno SiteGround (udostępniony), jak i Cloudways (chmura) to dobre opcje w zależności od budżetu i potrzeb, ale oba są lepszymi światami niż GoDaddy i EIG. Obie migrują cię również za darmo.

SiteGround i Cloudways przeprowadzą Cię za darmo.

Przełączanie na SiteGround

SiteGround Migracja czasu ładowania

Bluehost do SiteGround GTmetrix

HostGator do SiteGround

SiteGround GTmetrix

SiteGround Google PageSpeed ​​Insights

100 Perfect Score On SiteGround

HostGator do SiteGround Migration

Czasy reakcji SiteGround na Joomla

Przełączony na Hosting SiteGround

SiteGround Rocket Imagify Combo

Joomla GTmetrix On SiteGround

SiteGround PageSpeed ​​Insights

SiteGround On Joomla

Ankieta hostingowa 2019

2017-WordPress-Hosting-FB-Poll

Zalecenia dotyczące hostingu Elementor

Zalecenia hostingowe z lipca 2019 r

WordPress-Host-Poll-sierpień-2018

Shared-Hosting-Poll-2017

Ankieta Hosting 2019

Go-To-Hosting-Company

WordPress-Hosting-Poll-2017

Managed-Hosting-Poll

2016-WordPress-Hosting-FB-Poll

Ulubiony hosting dla Elementora

Zalecenia hostingowe 2018

Managed-WordPress-Hosting-Poll-2017

Ankieta 2019-Hosts-Ankieta-1

Hosting-Poll-For-Speed

WordPress-Hosting-Poll-June-1

SiteGround-Zalecenie

7. Nie używaj AMP

AMP (przyspieszone strony mobilne) to projekt Google, który sprawia, że ​​strony mobilne ładują się szybciej, a jednocześnie stempel AMP w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych.

Ale AMP całkowicie zmienia również wygląd twojego telefonu komórkowego.

Kinsta’s konwersja spadła 58% podczas dodawania AMP i od tego czasu powrócili do swoich normalnych stron mobilnych. Zdecydowałem się również na AMP, ponieważ projekt nie wygląda świetnie. Istnieją wtyczki AMP, które pomagają w projektowaniu, ale wciąż są dość ograniczone i możesz być rozczarowany wynikiem. A jeśli zdecydujesz się dodać AMP, a następnie go usunąć, będzie to dodatkowa praca, ponieważ musisz skonfigurować przekierowania i podjąć inne środki, aby wrócić do normalnych stron mobilnych.

Poświęcasz projekt i konwersje prędkości. Czy AMP jest tego warte? Nie używam tego.

AMP w Google

Kiedyś korzystałem z AMP, ale od tego czasu go usunąłem:

strony amp

Jeśli zdecydujesz się na użycie AMP, użyj wtyczki AMP dla WP
Jeśli zamierzasz dodać AMP, prawdopodobnie powinieneś użyć AMP dla wtyczki WP. Ma najwięcej opcji dostosowywania spośród wszystkich wtyczek AMP, jakie widziałem (nawet Wtyczka AMP obsługiwany przez Google i Automattic). Jest także Klej do Yoast & AMP który ma również minimalne opcje.

AMP dla WP

Cloudflare AMP Real URL

Cloudflare mówi Prawdziwe adresy URL AMP „Oznacza, że ​​strona może być przechowywana w pamięci podręcznej AMP i szybko z niej wyświetlana, jednocześnie wyświetlając oryginalny adres URL witryny na pasku nawigacyjnym przeglądarki”.

Możesz to znaleźć w ustawieniach prędkości Cloudflare:

Cloudflare AMP Real

8. Optymalizacje pulpitu Przenieś na urządzenie mobilne

Większość optymalizacji szybkości komputerów przenosi się na twoją mobilną stronę internetową.

Mówię o:

 • Dodanie CDN
 • Optymalizacja obrazów
 • Optymalizacja wtyczek
 • Czyszczenie bazy danych
 • Uaktualnianie wersji PHP
 • Aktualizacja serwera / hostingu
 • Konfigurowanie dobrej wtyczki pamięci podręcznej
 • Optymalizacja zewnętrznych skryptów (np. Google Fonts)

Jeśli Twój telefon i komputer wymagają pracy w GTmetrix, na początku nie martwiłbym się tak bardzo. Włącz mobilne buforowanie (we wtyczce pamięci podręcznej), a następnie ściśle skoncentruj się na zaleceniach GTmetrix, a także na głównych czynnikach optymalizacji szybkości WordPress.

Jeśli wyszukujesz „szybkość mobilną” w bibliotece wtyczek WordPress, prawie nic nie wychodzi na optymalizację stron WordPress specjalnie dla urządzeń mobilnych. Zacznij od optymalizacji pulpitu!

9. Uruchom PHP 7.3+

Jest to bardzo łatwe i może sprawić, że Twoja strona 2-3x szybciej.

Testy PHP WordPress

Najpierw zaloguj się na swoje konto hostingowe i przejdź do Menedżera wersji PHP, a następnie upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji PHP obsługiwanej przez Twojego hosta. Niektóre firmy hostingowe szybciej wypuszczają nowsze wersje PHP niż inne, ale najlepiej jest używać PHP w wersji 7.3 lub nowszej. Możesz także użyć Wyświetl wtyczkę w wersji PHP zobacz, której wersji aktualnie używasz.

Aktualizacja PHP

Czasami niezgodne wtyczki mogą powodować błędy podczas aktualizacji wersji PHP. Oznacza to, że nie są dobrze utrzymywane i powinieneś rozważyć usunięcie lub zastąpienie tych wtyczek. Jak zawsze, wykonaj kopię zapasową przed aktualizacją, ale zawsze możesz przywrócić wcześniejszą wersję PHP.

10. Skonfiguruj CDN

Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby nie używać Bezpłatny CDN Cloudflare.

Posiadają ponad 200 centrów danych na całym świecie. Używając tych centrów danych do hostowania ciężkich plików w Twojej witrynie, zmniejszasz odległość geograficzna między twoim serwerem a gośćmi (zalecenie w przewodniku optymalizacji WordPress). Odciążasz również przepustowość do Cloudflare, co może zaoszczędzić zużycie procesora i pieniądze na rachunku za hosting.

Aby skonfigurować Cloudflare, zarejestruj bezpłatne konto, pobierz 2 serwery nazw z Cloudflare, a następnie zmień serwery nazw w rejestratorze domen. Rozmnażanie zajmie około 24 godzin.

Konfigurowanie wielu sieci CDN
Wiele CDN = więcej centrów danych = szybsze dostarczanie treści. Małe witryny powinny być w porządku z Cloudflare, ale jeśli poważnie myślisz o szybkości lub masz dużą witrynę, możesz rozważyć dodatkowe CDN od kogoś takiego jak StackPath lub KeyCDN (używam Cloudflare + StackPath). Podczas gdy Cloudflare wymaga zmiany nazw serwerów, inne sieci CDN są znacznie łatwiejsze. Przydzielą ci adres URL CDN, do którego większość wtyczek z pamięcią podręczną ma pole lub z niego korzysta CDN Enabler.

Wiele CDN

11. Optymalizuj obrazy

Obrazy można zoptymalizować na 3 sposoby, zgodnie z GTmetrix:

 • Podaj skalowane obrazy: zmiana rozmiaru dużych obrazów, aby były mniejsze
 • Optymalizuj obrazy (bezstratna kompresja): wypróbuj ShortPixel, Imagify lub Smush
 • Określ wymiary obrazu: dodanie szerokości + wysokości w kodzie HTML lub CSS obrazu

GTmetrix pokazuje błędy tylko dla jednej strony. Dlatego najlepiej jest zoptymalizować obrazy, które najpierw pojawiają się na wielu stronach (obrazy logo, paska bocznego i stopki), a następnie przeglądać najważniejsze strony. Najlepiej też zacząć skalowanie obrazów ponieważ wymaga to przycinania / zmiany rozmiaru obrazów i ponownego ich ładowania. GTmetrix poda prawidłowe wymiary nieskalowanych obrazów i tych, które mają brak określonej szerokości + wysokości w HTML lub CSS.

Utwórz obraz Wymiary Ściągawka
Polecam utworzenie „ściągawki wymiarów obrazu” dla wymiarów suwaków, blogów o pełnej szerokości, polecanych obrazów itp. W ten sposób możesz przyciąć je i zmienić ich rozmiar do odpowiednich wymiarów przed przesłaniem, i nie powinieneś ponownie wyskaluj błędy obrazu skalowanego.

12. Zoptymalizuj wtyczki

Zbyt wiele wtyczek lub wtyczek o wysokim CPU (szczególnie tych używających zewnętrznych skryptów) może spowolnić twoją stronę, nawet na urządzeniach mobilnych. Jestem bardzo wybredny, jeśli chodzi o używane wtyczki i testuję raport GTmetrix po zainstalowaniu nowej wtyczki. Zawsze używaj najszybszych, najlżejszych i niezawodnych wtyczek.

Asset CleanUp świetnie nadaje się do przyspieszania wtyczek. Pozwala zobaczyć, które wtyczki, skrypty i style ładują się na niektórych stronach, a następnie selektywnie wyłączać je w treściach, w których nie trzeba ich ładować. Jeśli jeszcze tego nie robisz, w 100% polecam korzystanie z Asset CleanUp.

 • Unikaj wtyczek o wysokiej wydajności procesora: unikaj tej listy wolnych wtyczek. Do typowych powolnych wtyczek należą wtyczki do udostępniania społecznościowego, portfele, suwak, statystyki, kopie zapasowe i inne.
 • Zamień wtyczki o wysokim CPU na szybsze: konieczne będą pewne badania, ale zastąp dowolne wtyczki o wysokim procesorze szybszymi, bardziej lekkimi wtyczkami.
 • Usuń wtyczki, których nie potrzebujesz: czy możesz zastąpić wtyczki kodem (np. wstawić kod śledzenia GA bezpośrednio, użyć widżetów Facebooka zamiast wtyczek lub utworzyć spis treści w HTML + CSS? Wszelkie wtyczki, które możesz zastąpić kodem, zrób to.
 • Nie używaj JetPack dla kilku modułów: po pierwsze wyłącz wszystkie moduły, których obecnie nie używasz w ustawieniach debugowania. Następnie, czy naprawdę potrzebujesz JetPacka, jeśli używasz go tylko do kilku rzeczy? Niesławne jest spowalnianie witryn. Obstawiasz znalezienie nie nadętej wtyczki, która ma tylko tę samą funkcjonalność.
 • Znajdź swoje najwolniejsze wtyczki: użyj karty GTmetrix Waterfall lub Query Monitor (karta zapytań według składników), aby zobaczyć najwolniejsze wtyczki. Jeśli wtyczka pojawia się wiele razy w raporcie PageSpeed ​​+ YSlow, może to być także wskaźnik.

13. Zoptymalizuj zewnętrzne skrypty

Zewnętrzne skrypty to wszystko, co pobiera żądania z zewnętrznych stron internetowych.

Najpopularniejsze skrypty zewnętrzne to Czcionki Google, Google Analytics, Menedżer tagów Google, AdSense, Mapy, wtyczki do udostępniania społecznościowego, osadzone filmy, Gravatary, a nawet Facebook Pixel.

Skrypty zewnętrzne w GTmetrix

Niektóre skrypty innych firm są łatwe do optymalizacji:

 • Czcionki Google można łączyć i hostować lokalnie za pomocą WP Rocket, Autoptimize, a nawet Asset CleanUp. Bądź minimalny dzięki czcionkom i gramaturom!
 • Google Analytics można zoptymalizować za pomocą WP Rocket lub CAOS Analytics.
 • Osadzone filmy można załadować leniwie, a element iframe zastąpić obrazem podglądu za pomocą WP Rocket, WP YouTube Lyte lub użyj lekki YouTube osadza.
 • Dodaj pamięć podręczną przeglądarki do Facebook Pixel można to zrobić za pomocą dodatku WP Rocket.
 • Wtyczki do udostępniania społecznościowego trzeba zaktualizować „podobne liczby” (przynajmniej wiele z nich robi). To po prostu wymaga znalezienia lekkich wtyczek do udostępniania społecznościowego i testowania.
 • Nieużywane moduły JetPack powinien być wyłączony (znajdź je w ustawieniach debugowania).

Skrypty innych firm nie są takie proste:

 • Google AdSense może być ładowany asynchronicznie, leniwie załadowany, lub możesz wypróbować Cloudflare SG Railgun co pomaga przyspieszyć dynamiczną zawartość. Mogą być jednak trudne do wdrożenia, a AdSense może całkowicie zabić wyniki GTmetrix i czasy ładowania. Dlatego zamiast tego polecam marketing afiliacyjny.
 • Menedżer tagów Google należy stosować tylko w przypadku dużych, niezoptymalizowanych witryn. W przeciwnym razie zwykle powoduje więcej szkody niż pożytku, jeśli chodzi o czasy ładowania.

14. Podłącz i pobierz wstępnie

Łączenie wstępne i pobieranie wstępne ułatwiają przeglądarki przewidywać żądania stron trzecich (Czcionki Google, Analytics, AdSense, osadzone filmy i inne zewnętrzne witryny).

Mozilla mówi:

„Żądania DNS są bardzo małe pod względem przepustowości, ale opóźnienia mogą być dość duże, szczególnie w sieciach komórkowych. Dzięki spekulacyjnemu wstępnemu pobieraniu wyników DNS można w określonych momentach zmniejszyć opóźnienie, na przykład gdy użytkownik kliknie łącze. W niektórych przypadkach opóźnienia można zmniejszyć o 1 s. ”

Jak wstępnie pobierać żądania DNS
Wskazówki dotyczące zasobów przed * drużyną ma następujące funkcje: wstępne pobieranie DNS, wstępne wysyłanie, wstępne łączenie, wstępne pobieranie i wstępne ładowanie (oto ich definicje). Są one pomocne, jeśli masz skrypty innych firm w swojej witrynie (czcionki Google, Analytics, filmy z YouTube, gry Gravatars itp.). Skopiuj tę listę wspólne domeny zewnętrzne (lub dodaj własne) i dodaj je do Pre * Party lub WP Rocket.

Prefetch-DNS-Requests

15. Użyj wtyczki Better Cache

Nie wszystkie wtyczki pamięci podręcznej są równe.

WP Rocket jest zwykle oceniany na pierwszym miejscu w sondażach na Facebooku i zapewnia najlepszy czas ładowania komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych (oraz wyniki GTmetrix). To dlatego, że WP Rocket ma więcej funkcji niż inne wtyczki pamięci podręcznej. Jeśli chcesz użyć innej wtyczki pamięci podręcznej, która nie ma tych funkcji, musisz zainstalować około 6-7 dodatkowych wtyczek, podczas gdy WP Rocket ma wszystkie te wbudowane funkcje.

Wynik?

Mniej wtyczek w witrynie, jeszcze więcej funkcji optymalizacji prędkości i lepsze wyniki.

Funkcje WP Rocket nie wchodzą w skład większości wtyczek pamięci podręcznej:

 • Czyszczenie bazy danych: wbudowany w WP Rocket lub użyj WP-Optimize.
 • Powolne ładowanie: wbudowany w WP Rocket lub użyj WP YouTube Lyte.
 • Kontrola bicia serca: wbudowany w WP Rocket lub użyj kontroli pulsu.
 • Lokalne Google Analytics: wbudowany w WP Rocket lub użyj CAOS Analytics.
 • Lokalne czcionki Google: wbudowany w WP Rocket lub użyj OMGF lub SHGF.
 • Wstępnie pobieraj żądania DNS: wbudowany w WP Rocket lub skorzystaj ze wskazówek dotyczących zasobów przed imprezą *.
 • Buforowanie przeglądarki Facebook Pixel: wbudowany w WP Rocket (żadna inna wtyczka tego nie robi).
 • CDN: wbudowany w WP Rocket (oba Cloudflare + wiele CDN) lub użyj CDN Enabler.

Ankieta dotycząca najlepszej wtyczki pamięci podręcznej 2016

Ankieta wtyczki pamięci podręcznej 2019

Rakieta Swift kontra WP

Ankieta wtyczki pamięci podręcznej 2016

Najlepsza ankieta wtyczek pamięci podręcznej 2018

wp rocket vs w3 totla cache

16. Wyczyść bazę danych

Częste czyszczenie bazy danych zapobiega jej rozdęciu.

Możesz użyć Optymalizacja WP lub WP Rocket, aby zaplanować cotygodniowe lub dwutygodniowe czyszczenie bazy danych (ale zalecane jest wykonanie kopii zapasowej). Zazwyczaj wszystko w ustawieniach należy usunąć, z wyjątkiem niezatwierdzonych komentarzy. Tabele bazy danych są często pozostawione przez usunięte wtyczki, korekta postu jest tworzona za każdym razem, gdy edytujesz post, powinieneś opróżnić folder śmieci i tak dalej.

WP-Optimize Clean Database

Polecam także Perfmatters lub Clearfy, aby ograniczyć wersje postu do 2-3, wyłączyć automatyczne wersje robocze oraz wyłączyć pingbacki i trackbacki. Nazywam te „różnymi optymalizacjami” i używam Perfmatters autorstwa Kinsta który ma następujące funkcje (pozwala również selektywnie wyłączać wtyczki + skrypty):

funkcje perfmatters

Często Zadawane Pytania

&# x1f680; Czy optymalizacje pulpitu również skracają czasy ładowania urządzeń mobilnych?

Tak, prawie wszystkie optymalizacje wykonane na komputerze poprawią także czasy ładowania urządzeń mobilnych. Dlatego najlepiej je najpierw naprawić.

&# x1f680; Jaki jest najłatwiejszy sposób na zwiększenie prędkości mobilnej w WordPress?

Użyj wtyczki adaptacyjnych obrazów (np. Z ShortPixel), aby upewnić się, że rozmiar zdjęć jest odpowiednio dostosowany do urządzeń mobilnych. Jeśli używasz osobnej subdomeny dla swojej witryny mobilnej, upewnij się, że przekierowania są poprawnie skonfigurowane i nie występują błędy przekierowania w GTmetrix.

&# x1f680; Które optymalizacje pulpitu przenoszą się na urządzenia mobilne?

Hosting, aktualizacja wersji PHP oraz optymalizacja obrazów, czcionek i wtyczek przenosi się na urządzenia mobilne i ma duży wpływ zarówno na szybkość telefonu komórkowego, jak i komputera. Bardzo ważne!

&# x1f680; Co z rekomendacjami mobilnymi z Google PageSpeed ​​Insights?

O wiele lepiej jest zwracać uwagę na kartę Wodospad GTmetrix niż Google PageSpeed ​​Insights, ponieważ to mówi dokładnie, które elementy ładują się najdłużej, a zalecenia są bardziej szczegółowe. Większość społeczności WordPress mówi ci, abyś nawet nie zwracał uwagi na Google PageSpeed ​​Insights i zamiast tego skupiał się na GTmetrix.

&# x1f680; Jaki jest najdokładniejszy sposób przetestowania czasów ładowania telefonu komórkowego?

Wolę narzędzie do testowania mobilnego GTmetrix, którego możesz użyć, zakładając bezpłatne konto GTmetrix, a następnie przetestuj swoją witrynę na Androida.

Potrzebujesz pomocy z WordPress Mobile Speed?

Wyślij mi swój raport GTmetrix w komentarzach, a chętnie udzielę wskazówek. Lub, jeśli chcesz zatrudnić mój zespół i mnie, aby przyspieszyć twoją witrynę WordPress (zarówno mobilną, jak i komputerową), oferujemy również usługę optymalizacji prędkości WordPress z raportami GTmetrix przed i po.

Twoje zdrowie,
Tomek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map