Favicon Nedir ve WordPress Bloguna Favicon Ekleme – WPMyWeb

Web sayfalarına göz atarken, genellikle tarayıcı sekmelerinin başında bir simge görüntülendiğini fark edersiniz. Denir favicon. Web sitesi sahiplerinin% 99,99’u güven işaretlerini göstermek için Favicon kullanıyor. Bunu adres çubuğunun yanında da görebilirsiniz. Bu yazıda, Favicon nedirFavicon Jeneratör Kullanarak Favicon Nasıl Oluşturulur, WordPress sitenize Favicon Ekleme.


Favicon nedir?

bir favicon Sık Kullanılan Simge’nin kısa biçimi, Kısayol simgesi, Web sitesi simgesi, Yer İşareti Simgesi vb. olarak da bilinir, web sitenizin adının önünde görünen kare bir görüntü dosyasıdır. Favicon, kullanıcının sitenizi veya markanızı tanımasına yardımcı olur. İşte bir Favicon örneği.

Favicon Örneği

1999’a geri dönersek, Favicon sadece IE 5 tarafından destekleniyordu. Şimdi her tür tarayıcı Favicon’u destekliyor 16 x 16. Kullanıcılar belirli bir sitenin herhangi bir sayfasına yer işareti koyduğunda, yer işareti sekmesi sitenin simgesini vurgular. Örneğin, Google Chrome tarayıcı kullanıyorsanız, yer işareti sekmesinin her web sitesinin logosunu vurguladığını kolayca görebilirsiniz.

Favicon eklemenin temel amacı kolayca tanınmaktır. Bir kullanıcının yer imi konmuş çok fazla farklı sayfası olduğunda, simgeye bakarak sitenizi kolayca bulabilir. Ayrıca, tarayıcınızda çok fazla sekme açtığınızda, aradığınız belirli bir web sitesine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Favicon ayrıca markanızı bir güven işareti olarak gösterir. Web sitenizi Favicon’a sahip diğer sitelerle birlikte açıp açmadığınızı kolayca anlayabilirsiniz. Kullanıcılar sitenizi diğer rakiplerle karşılaştırırsa, sitenize herhangi bir değer vermeyecek ve muhtemelen tereddüt etmeden siteden ayrılacaklarsa daha hayati olacaktır..

Favicon Nasıl Oluşturulur?

Favicon oluşturmak pasta gibi çok kolay. Bunu yapmak için herhangi bir geliştirici tutmanız gerekmez. PhotoShop’u veya herhangi bir çevrimiçi aracı kullanarak özel bir simge oluşturabilirsiniz. Ama çok var Ücretsiz online Favicon Jeneratör site simgesini kolayca oluşturabilirsiniz ve bu işlem yalnızca birkaç saniye sürer. Ancak simgenin boyutunun 16 × 16 piksel ve dosya türünün .ICO yani Favicon.Ico olduğundan emin olun.. 

WordPress sürüm 4.3’ü yayınladıktan sonra, temasında site simgesi özelliğini uyguladı, böylece Favicon ekle senden WordPress doğrudan kontrol paneli. Bunun için 16 × 16 boyutunda Favicon oluşturmanıza gerek yoktur. İstediğiniz boyutta varsayılan resim yükleyebilirsiniz 512 x 512 piksel.

WordPress’in daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız, bazı çevrimiçi Favicon Jeneratör Araçları şunlardır:

WordPress Blogunuza Favicon Ekleme?

İlk olarak, boyutu 512 × 512 piksel olacak kare bir resim oluşturmanız gerekir. Sonra şuraya git WordPress Gösterge Tablosu> Görünüm> Özelleştirmek.

Adresine git Site kimliği ve resminizi yükleyin.

site Simgesi

Daha büyük boyutlu bir resim yüklediyseniz endişelenmeyin, yükledikten sonra kırpabilirsiniz. şimdi Kayıt etmek & Yayınla sonuçları kaydetmek için. Simgenin görünmemesi için tarayıcı önbelleğinizi temizleyin.

WordPress kullanmıyorsanız ve doğrudan simge ekleme seçeneği yoksa, bu prosedürü izlemeniz gerekir:-

İlk yer favicon.ico tema kök klasörünüze hangi boyutta 16 x 16 piksel. Görüntüyü kullanarak yükleyebilirsiniz. FTP istemcisi veya doğrudan cPanel’den. Tema kök klasörünüz “siteniz olacaktır”> wp-content> temalar> yirmi on yedi ”.

Şimdi WordPress kontrol panelinize geri dönün. Burada ihtiyacın var eklemek / düzenlemek bir satır içeri header.php dosyası. Adresine git Görünüşü> Editör> Header / Header.php ve ardından aşağıdaki satırı ekleyin etiket.

Favicon.ico dosyasını tema resimleri klasörüne yerleştirirseniz, şunları eklemeniz gerekir:

Favicon.ico dosyasını WordPress kök klasörüne yerleştirirseniz, aşağıdakileri ekleyin:

Yerleştirdikten sonra kaydet’e tıklayın. Şimdi web sayfanızı yenileyin ve web sitenizin adının yanında simge görebilirsiniz.

Umarım bu eğitim, bilmenize yardımcı olmuştur Favicon nedir ve Web sitesine Favicon Ekleme kolayca. Öyleyse, lütfen bize abone olun ve posta kutunuza yeni içerikler ekleyin. Ayrıca  Facebook, heyecan, Google+.

İlgili Makaleler,

  • WordPress Sitesinde Google AMP Nasıl Düzgün Kurulur
  • Blog Site Haritanızı Google Web Yöneticisi Araçları’na Gönderme
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map