WordPress’i Hızlandırmak İçin En İyi 19 İpucu (Site Hızını% 200 Artırın)

WordPress sitelerini birçok eklenti ve tema ile birlikte özelleştirmek kolaydır. Bu nedenle, birkaç dakika içinde herhangi bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Ancak olumsuz tarafı, sitenizi iyi optimize etmezseniz kolayca yavaşlatılabilir. Diğer şeyler gibi, bakıma da ihtiyacı vardır. İyi olan şu ki, WordPress sitesini hızlandırın kolayca. Yani bu makalede, Site Hızını Artırmanın En İyi Yolları o SEO’nuzu geliştirin.


WordPress Site Hızı SEO için Neden Önemli??

Birçok kullanıcıya göre, SEO yalnızca içeriğinizde doğru anahtar kelimeleri kullanma ve sitenizin arama motoru sıralamasında üst sıralarda yer alabileceği geri bağlantılar oluşturma konusunda önemlidir. Ama umursamadıkları SEO için en hayati gerçeklerden biri “Web Sitesi Hızı”

İnsanların% 40’ı yüklemesi 3 saniyeden uzun süren bir web sitesini terk ediyor. Sitenizde kaliteli içerik olmasına rağmen hiç kimse yavaş bir web sitesini sevmez.

Göre Google, sayfa yanıtında 1 saniyelik bir gecikme, dönüşümlerde% 7’lik bir azalmaya neden olabilir. Benzer şekilde, Arama Motoru sonuçlarından konumunuzu kaybedersiniz.

Google, 2010 yılının Nisan ayında resmi olarak “Web sitelerini hızlandırmak önemlidir – yalnızca site sahipleri için değil, tüm İnternet kullanıcıları için. Bu çabanın bir parçası olarak, bugün arama sıralama algoritmalarımıza yeni bir sinyal ekliyoruz: site hızı. Site hızı, bir web sitesinin web isteklerine ne kadar hızlı yanıt verdiğini yansıtır. ”

Web Sitesi Hızını Kontrol Etme?

Site hızını iyileştirmenize ve değiştirmenize yardımcı olan birçok web sitesi hız testi aracı vardır. GTmetrix ve Pingdom, web sitesi sayfa hızı testini kontrol etmek için en iyi araçlardır. Google ayrıca 2010’da kendi Sayfa Hızı Aracını başlattı. Oradan hangi şeyleri optimize etmeniz gerektiğini ve hangi işlevin soruna neden olduğunu kontrol edebilirsiniz.. 

Başlamadan önce…

Bu araçlardan hız testi yapmanızı önemle tavsiye ederiz- Google PageSpeed ​​Insights, GTmetrix veya Pingdom. Testten sonra sonuçları işaretleyin veya ekran görüntüsünü alın. Ardından aşağıda açıklanan yöntemleri uygulayın ve ardından hız testini tekrar yapın. Bu sonuçları karşılaştırın.

Şimdi sıra WordPress Sitesini Hızlandırın.

WordPress Sitesini Hızlandırmak İçin En İyi 19 İpucu

“(Site Hızını% 200 Artırın)”

Site Hızını Artırın

İçindekiler:

 1. İyi Bir Web Host Alın
 2. Premium Tema Alın
 3. İçerik Dağıtım Ağı (CDN) kullanma
 4. Önbellek Eklentisini Kullan
 5. Görüntüleri Optimize Edin
 6. Gzip Sıkıştırmasını Etkinleştir
 7. HTML, CSS, JavaScript’i küçültün
 8. Tarayıcı Önbelleğe Alma Özelliğinden Yararlanma
 9. Tembel Yük Görüntüler, Videolar, Yorumlar
 10. Geri İzlemeleri ve Geri Bildirimleri Devre Dışı Bırak
 11. Hotlinking’i devre dışı bırak
 12. HTTP İsteklerini Azaltın
 13. WordPress Veritabanını Optimize Edin
 14. Yazı Düzeltmelerini Sınırla
 15. Yönlendirmeleri En Aza İndir
 16. WordPress’i Güncel Tutun
 17. WordPress Eklentilerini Azaltın
 18. Ana Sayfayı Optimize Edin
 19. Görüntü Boyutlarını Azaltma

# 1 Daha İyi Bir Web Ana Bilgisayarına Geçin

Peki, web hosting şirketi tonlarca mevcut olduğu gibi daha iyi bir web hosting seçimi kolay değildir. Hatta çok ucuz hosting sağlıyorlar. $ 1.5 / pm. Yani genellikle maksimum kullanıcı düşük kaliteli web barındırma kullanmaya başlar ve bir günden itibaren acı çekmeye başlar. 

Ucuz bir Host ile WordPress için Optimize Edilmiş Host arasındaki farkı kolayca görebilirsiniz. Bir WordPress Hosting daha kullanışlı, güvenilir ve iyi optimize edilmiş olacak Hızlan Senin internet siten.

Paylaşılan bir barındırmadan çok daha iyi olan Önerilen WordPress Barındırma’ya bakın.

Benim fikrim: Godaddy’den ucuz bir plan da kullandık. Ancak birkaç gün sonra, sayfamı bir kerede 3 kez yenilediğimde sitem çevrimdışıydı (Kaynak Eksikliği). Sonra para sıkıntısı vardı mükemmel bir web hosting seçimi benim için çok zordu. Bu konuda birçok kez aradım ve sonunda SiteGround Hosting aldım. Ve şimdi çok mutluyum ve sitem% 100 çevrimiçi kalıyor, hiçbir zaman kesinti görmedim. SiteGround İncelemelerine göz atın.

WordPress Managed Hosting istiyorsanız, WPEngine.

SiteGround’a gitmek istiyorum WPEngine için gitmek istiyorum

# 2 Sağlam Çerçeve / Tema Kullanma

WordPress, çok hafif ve çok hızlı yüklenen Yirmi Onbeş temasıyla birlikte gelir. Bloglamaya gelince, her zaman kendi seçimimize göre özelleştirmek istiyoruz.

Başlangıç ​​için genellikle ücretsiz bir tema kullanırız. Ancak trafiğiniz büyüdükçe, sağlam bir çerçeveyle oluşturulmuş bir Premium Tema kullanmaya geçmeniz daha iyi olur. Maksimum ücretsiz temaların tüm özellikleri kullanmak için bazı kısıtlamalara sahip olduğunu ve bazen sitenizi büyük ölçüde yavaşlattığını kolayca fark edebilirsiniz..

Ancak Good Premium teması her zaman güvenilir, SEO dostu olur, WordPress sitesini hızlandırın ve Profesyonel geliştiriciler tarafından inşa edilmiştir. Ayrıca, tema kalitelerinin çok düşük olduğu daha fazla müşteri çekmek için daha fazla özellik ekleyen birçok tema şirketi olduğu için tüm Premium temaların iyi olmadığını anlamanız gerekir..

Blog yazmak için önerilen WordPress Premium Temalarımızdan bazılarını görüntüleyin. Kullan ve asla geriye bakma.

# 3 Bir İçerik Dağıtım Ağı (CDN) Kullanmaya Başlayın

İçerik Dağıtım Ağı (CDN), şimdi kullanmak için WordPress sitesini hızlandırın. Bir CDN, HTML, CSS, JavaScript, Resimler vb.Dahil tüm statik dosyaları saklar ve en yakın Bölge’den görüntüleyenlere yayın yapar. Örneğin, bir ziyaretçi web sayfanızı Londra’dan (İngiltere) ziyaret ettiğinde Florida (ABD) bölgesinde barındırılan siteniz, CDN ziyaretçiye tüm statik dosyaları sağlayacaktır.

Bu şekilde siteniz çok hızlı yüklenir ve sunucu bant genişliğinizden de tasarruf edilir. Bahsetmemek gerekirse, bu şekilde site hızını artır.

Okuyun, WordPress Sitenizi Hızlandırmak için En İyi 5 CDN Sağlayıcısı

Öneririz: Bir CDN arıyorsanız, size önereceğiz KeyCDN. Güçlü CDN sağlayıcılarından biridir ve WordPress’inize kolayca entegre edebilirsiniz. Kullandığın Kadar Öde planları var ve fiyat sadece $ 0.04 / 1GB.

# 4 Önbellek Eklentisi Kullanma

Önbellek eklentisi, kullanıcının cihazında geçici statik web dosyaları depolamasına izin verir. Bir ziyaretçi web sayfanızı ziyaret ettiğinde, tarayıcı web içeriğini orijinal web sunucusunu kullanmak yerine yerel depolama alanından görüntüler. Bu şekilde bir web sunucusunda hem bant genişliğinden tasarruf edebilir hem de baskıyı azaltabilirsiniz.

Öneririz sen kullan W3 Toplam Önbellek Eklentisi. Her türlü Önbellek işlevini kullanmak ve yönetmek kolaydır. Bkz. WordPress için W3 Toplam Önbellek Eklentisi Nasıl Kurulur.

W3 Total Cache hakkında bilgi sahibi değilseniz, diğer Cache Eklentilerini Kontrol Edin.

# 5 Görüntüleri En İyileştirme

Görüntüleri en iyileştirme başka bir önemli parçası Hızlanıyor senin siten. Sitenizi iyi bir şekilde optimize etmezseniz, çok fazla zaman alır ve genellikle hemen çıkma oranlarını artırır.

Ayrıca, görüntüleri ayrı ayrı optimize etmek zaman alıcı bir iştir. Böylece bir Optimizer eklentisi kullanarak tüm görüntüleri kolayca optimize edebilirsiniz. Kullanırız ShortPixel görüntüleri optimize etmek ve her türlü görüntüde iyi çalışır. Site Hızını Artırmak için WordPress için En İyi 7 Görüntü Optimizasyonu Eklentisine göz atın.

Kullanmanızı öneririz ShortPixel Görüntü İyileştiricisi. Herhangi bir kaliteyi kaybetmeden her türlü görüntüyü sıkıştırabilir. Toplu sıkıştırma da yapabilirsiniz.

# 6 Gzip Sıkıştırmasını Etkinleştir

Gzip Sıkıştırma tüm web dosyalarınızı sıkıştırarak küçülüp tarayıcıya gönderen bir yöntemdir. Örneğin, sayfa boyutunuz 500 KB, web dosyalarınızı sıkıştırır ve yalnızca 50 KB. Bu şekilde bu süreç sayfa boyutunu küçült ve site hızını artır. Ayrıca bant genişliği kullanımınızın% 50’sini de koruyabilir.

gzip sıkıştırmasını kontrol et

Yukarıdaki resimde, sayfamı zaten sıkıştırdığımı ve% 76 sayfa boyutunu azalttığımı görebilirsiniz. Gzip Sıkıştırmasını etkinleştirdiyseniz, Gzip Sıkıştırmasını kontrol edin.

Gzip Sıkıştırmasını Nasıl Etkinleştireceğinizi bilmiyorsanız, Gzip Sıkıştırmasını Nasıl Etkinleştireceğinizi bu eğiticiye göz atın.

# 7 HTML, CSS, JavaScript’i küçültün

Her web sitesi HTML, CSS ve JavaScript vb. İçeren çok sayıda dosyayla yüklenir. Dosyaların çoğu gereksiz karakterler içerir. Dolayısıyla, bir web sitesi yüklendiğinde, yükleme süresini önemli ölçüde artırır.

HTML, CSS, JavaScript’i Küçülterek şunları yapabilirsiniz: site hızını artır. Küçültme aşağıdaki gereksiz karakterleri kaldırır:

 • beyaz boşluk karakterler
 •  yeni satır karakterleri
 • yorumlar
 •  blok sınırlayıcılar.

HTML, CSS, JS, Satır İçi ve Ertele CSS’yi kolayca Küçültebileceğiniz bazı WordPress eklentileri vardır. Autoptimize tüm bu şeyleri küçültmek için en iyi eklenti.

Autoptimize Eklentisi Kullanılarak HTML, CSS ve JavaScript Nasıl Küçültülür.

# 8 Tarayıcı Önbelleğini Kaldırma

Tarayıcı Önbellekten Kaldıraç, tarayıcıların resimleri, CSS ve JS’yi yerel olarak ne kadar süreyle saklaması gerektiğini belirleyen bir kuraldır. Bir kullanıcı web sitenizi her ziyaret ettiğinde, tarayıcının sayfayı düzgün görüntülemek için tam web dosyalarını indirmesi gerekir.

Tarayıcı Önbelleğe Alma özelliğinden yararlanarak kullanıcılarınızın cihazlarında statik içerik depolamasına olanak tanır. Bkz. WordPress’de Tarayıcı Önbelleğe Alma Özelliğinden Yararlanma. Bu aynı zamanda WordPress sitesini hızlandırın.

# 9 Tembel Yükleme Eklentisi Kullanma

Lazy Load, kullanıcılar tarafından görüntülendiğinde görüntüleri kaydırarak yükleyen bir tekniktir. Örneğin, sayfanızda 10 resim varsa, bunun yüklenmesi genellikle çok zaman alır. Böylece Tembel Yükleme eklentisi kullanıcılar tarafından görülebilen resimleri yükler. Bu şekilde site hızını artır ve bant genişliğinden tasarruf edin.

Bir WordPress Lazy Loading eklentisi ile tüm görüntüleri, videoları ve hatta yorumları kolayca tembel yükleyebilirsiniz. 7 En İyi WordPress Lazy Yükleme Eklentisine göz atın.

# 10 Geri İzlemeleri ve Geri Bildirimleri Devre Dışı Bırakma

Bazen Geri İzlemeler ve Geri Bildirimler yavaş siteye neden olabilir. Bu, sitenizin sayfayı / yayını düzgün bir şekilde yüklemek için fazladan bant genişliğine ve zamana ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Her ne kadar% 99 Pingback’ler SPAM olarak işaretlenmiş olsa da. Ayrıca, SEO’nuza da zarar verebilir. 

Sitenizdeki Geri İzlemeleri ve Geri Bildirimleri Devre Dışı Bırakmak için WordPress kontrol panelinize gidin. Sonra şuraya git Ayarlar> Tartışma ve işaretini kaldırın bu seçenek. 

Geri İzlemeleri ve Geri Bildirimleri Devre Dışı Bırak

Geri izleme ve geri izleme nasıl devre dışı bırakılır??

WordPress kontrol panelinden kolayca yapabilirsiniz Geri Bildirimleri ve Geri İzlemeleri Devre Dışı Bırakma.

Kendi Pinglerini Durdurmak İçin: Ancak çoğu durumda, blog yayınlarınızı birbirine bağladığınızda veya Sayfa İçi SEO oluşturduğunuzda, siteniz blog içi pingleme alır. Buna denir “Kendinden Pingler”. Devre dışı bırakmak için Kendi kendine ping, bu eklentiyi indirin. Sadece etkinleştirin ve çalışmaya başlayacaktır. Self Ping’leri devre dışı bırakarak şunları yapabilirsiniz: Site hızını artırın.

# 11 Hotlinking’i Devre Dışı Bırakma

Hotlinking “Bant genişliği hırsızlığı”, Başka bir web sitesinin dosyalarına, örneğin resimler, videolar, mp3’ler vb. İle doğrudan bağlantıdır. Örneğin, bir kullanıcı site resminizi beğenir ve bu resmi kendi sitesinde göstermek ister. Kullanıcı bu resmi kendi sitesinde göstermek için tam resim URL’nizi eklerse, resim sitenizden indirilir. Bu, ziyaretçilerin web sitesini ziyaret edecekleri zaman, resmin sunucu bant genişliğinizi kullanacağı anlamına gelir. Genellikle siteniz yavaşlar.

Birisi bant genişliğinizi çalar ve web sunucunuzda sınırlı bant genişliğiniz varsa bu gerçekten kötüdür. Sonuç olarak, bant genişliğinizi artırmak için ekstra para ödemeniz gerekebilir.

Bundan kurtulmak için “hotlinking“, Cihazınıza bazı satırlar eklemeniz gerekiyor .htaccess dosya.

Motor yeniden yazma
RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ $
% {HTTP_REFERER}! ^ Http (s)?: // (www \.)? Yoursite.com [NC] RewriteCond
RewriteRule \. (Jpg | jpeg | png | gif) $ – [NC, F, L]

Bu satırları .htaccess dosyanıza ekleyin, kaydedin ve işiniz bitti. Artık hiç kimse bant genişliğinizi çalamaz ve diğer yandan WordPress sitesini hızlandırın.

# 12 HTTP İsteklerini Azaltma

HTTP istekleri, sahip olduğunuz web dosyalarının sayısına bağlıdır. Bir kullanıcı web sitenizi ziyaret ettiğinde, tarayıcı görüntülenecek tüm dosyaları indirir ve sitenizde kaç bilginiz olduğuna bağlıdır. Bu bilgiler çeşitli dosya türleri, HTML, CSS, JS, eklentiler, reklamlar vb. İçerir ve ayrıca sitenizin nasıl geliştiğine bağlıdır.

Azaltmak için HTTP istekleri varsa, gereksiz tüm öğeleri sitenizden kaldırabilir, reklam ve afiş sayısını azaltabilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi HTML, CSS, JavaScript’i küçültmenin başka yolları da var.

Ayrıca, ayrıca HTTP isteğini azalt bir WordPress kullanarak Eklenti ve site hızını artır.

# 13 WordPress Veritabanını Optimize Edin

Web sitenizde herhangi bir değişiklik yaptığınızda, WordPress veritabanınızda bazı tablolar oluşturulur. Benzer şekilde, herhangi bir eklenti yüklediğinizde de olur. Ancak bir eklentiyi kaldırdıktan sonra, bu gereksiz veriler veritabanınızda kalır. Benzer şekilde, tüm spam’leriniz ve onaylanmamış yorumlarınız veritabanınıza fazladan gereksiz tablolar ekler. Bu şekilde, veritabanı boyutunuz artmış ve yüklenmesi fazla zaman alıyor.

Tüm bu gereksiz verileri temizleyerek veritabanı boyutunuzu önemli ölçüde azaltabilir ve Siteyi Hızlandır ayrıca. 

WP-Sweep için en iyi eklenti WordPress Veritabanını Temizle. Gereksiz tüm verileri silecektir; çöpe atılan / onaylanmamış / spam yorumları, eski veriler, pingback’ler, geri izleme ve süresi dolmuş geçici seçenekler tek bir tıklamayla. Genellikle, site hızını artır.

WordPress Veritabanını En İyi Duruma Getirme.

# 14 WordPress Yazı Revizyonlarını Sınırlayın

Blog postanızı her düzenlediğinizde veya kaydettiğinizde, WordPress tüm düzeltmeleri otomatik olarak veritabanında saklar. Örneğin, yayınınızı 5 kez düzenlediniz, bu nedenle WordPress veritabanında toplam 6 düzeltme saklayacak. Şimdi, blog yazı boyutlarınızın her biri 100 KB ise ve 5 kez düzenlediyseniz düşünün. Toplam 500 KB veritabanınızda saklanacaktır. Toplam 20 blog yayınınız varsa ve diğer blog yayınlarıyla aynı şeyi yaptıysanız, toplam düzeltme boyutu 500 × 20 = 10.000 KB = 10 MB

Blog yayını düzeltmelerinizi sınırlamak için şunu kullanabilirsiniz: bu eklenti. Bu eklenti, blog yayınınızı / sayfa düzeltmelerinizi kolayca sınırlamanıza olanak tanır. İlk olarak etkinleştirin ve ayarlardan yayını, sayfa düzeltmelerini kontrol edebilirsiniz.

# 15 Yönlendirmeleri En Aza İndir

Yönlendirmeleri en aza indirerek şunları yapabilirsiniz: WordPress site hızını artırın.

Bir ziyaretçi www veya www olmayan bir öğe ekleyerek site URL’nizi yazdığında, WordPress doğru URL’yi bulmaya çalışır ve kullanıcıyı belirli bir sayfaya yönlendirir. Web sitenizi HTTPS kullanarak çözümlenecek şekilde ayarlarsanız daha karmaşık hale gelir. Bunu yaparak, daha karmaşık hale getirirsiniz ve tüm trafiği HTTP’den HTTPS önek URL’sine yönlendirmeye zorlarsınız. Bu işlem genellikle normalden fazla zaman alır.

için Yönlendirmeleri simge durumuna küçültme WordPress’te, alan adınızın birden fazla yönlendirmeyle çözülmediğinden emin olun ve asla kendi başınıza gereksiz yönlendirmeler oluşturmayın. Yönlendirme olmadan çözümlenen en üst düzey alan adlarının En İyi yapılarından bazıları.

“Http://example.com veya, http://www.example.com

https://example.com veya, https://www.example.com ”.

# 16 WordPress’i Güncel Tutun

İçin en önemli gerçeklerden biri WordPress sitesini hızlandırma WordPress’i güncel tutmaktır. Kullanıcıların çoğu WordPress’in yeni sürümünü gerçekten önemsemiyor ve WordPress’in eski sürümünü kullanmaya devam ediyor. 

Değişiklik günlüğüne bakarsanız, nelerin değiştiğini ve yeni sürüme hangi yeni özelliklerin dahil olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca, eski WordPress sürümü sitenize zararlı güvenlik açığı nesneleri içerebilir. Güncellemenin yeni sürümünde her şey düzeltildi ve site hızını artır.

Benzer şekilde, WordPress eklentilerini güncelle Ayrıca.

Doğrudan kontrol panelinizden WordPress’in en son sürümüne güncelleme yapabilirsiniz, ancak önce dosyalarınızın ve veritabanınızın yedeğini alabilirsiniz. WordPress gösterge tablonuzdan güncellemek istemiyorsanız, barındırma sağlayıcısı onların sonundan yapmak veya Otomatik güncelleme özelliklerinden cPanel’i barındırma.

# 17 WordPress Eklentilerini Azaltın

Yeni sitemizi başlattığımızda, işlevselliğini bilmeden çeşitli eklenti türleri yüklüyoruz. Beklediğimiz gibi çalışmadığında, genellikle bu eklentiyi kaldırırız. Bu şekilde birçok gereksiz nesne Veritabanımızda saklanır ve daha yavaş yanıt verir. Gereksiz tüm nesneleri Veritabanı ve Hızlandırma sitesinden kaldırma.

Benzer şekilde, çok fazla eklentiye sahip olmak sitenizin performansını etkileyebilir ve yükleme süresini artırabilir. Bu nedenle, siteniz için yararlı olan eklentileri saklayın veya kaldırın. Her Blogger için gerekli olan 20 En İyi ve Faydalı WordPress Eklentisi listesinin listesi.

# 18 Ana Sayfayı Optimize Edin

için WordPress sitesini hızlandırın, ana sayfanızı ve diğer sayfalarınızı her zaman optimize etmelisiniz. Sitenizin yükleme hızını kontrol ederseniz, iyi bir web barındırıcısı kullansanız bile yavaş yüklendiğini göreceksiniz. 

Bunu optimize etmek için bazı kolay adımlar atmalısınız:

 • Sayfanızdaki pop-up’ları azaltın veya birkaç saniye sonra açılan pop-up zamanlarını planlayın.
 • Reklamları azaltın.
 • Ek bant genişliği alan eklentileri kaldırın.
 • Başlık bölümünüzü temiz ve tembel yükleyin resimler ve videolar tutun.
 • Ana Sayfa’da görünen 4-5 yayını saklayın.
 • Ana Sayfa’da sosyal paylaşım düğmesini kullanma.
 • Harici komut dosyalarını kaldır.

Sayfanızı optimize ederek, site hızını artır.

# 19 Görüntü Boyutlarını Azaltma

Bazen yüksek boyutlu görüntüler, iyi bir şekilde kullanmıyorsanız yükleme hızınızı yavaşlatır WordPress Yönetimli Hosting. Bu nedenle, önce düşük boyutlu görüntüler kullanmanız gerekir. Ayrıca tema seçeneklerine göre değişir. Örneğin, tema seçeneklerimizden hem düşük hem de tam boyutlu görselleri kullanabiliriz.

Ana sayfamıza gidebilir ve kullanılan tüm görüntülerin çok düşük boyutlu (370 × 290) piksel olduğunu kontrol edebilirsiniz. Doğru görüntü optimizasyonu ile daha düşük boyutlu görüntüler site hızını artır.

Sonuç

Bu derste, WordPress Sitesini Hızlandırma. Site hızınızı yukarıda belirttiğimiz gibi daha önce kontrol ettiyseniz, artık sonucun iyileştirildiğini ve sitenizin yüklendiğini görebilirsiniz. 1,5 saniye.

Ancak site hızını artır bir Yönetilen WordPress Ana Bilgisayarı, CDN, tema bir arabanın daha hızlı çalışması için güçlü bir motora, iyi bir sürücüye ve iyi bir yola ihtiyacı olduğu gibi Yaptığımız ilk ve son şey bu. WordPress sitesinin de bir araca bakıma ihtiyacı olduğundan optimizasyona ihtiyacı olduğunu unutuyoruz.

Bu eğitici yardımcı olursa WordPress Site Hızını Artırın, lütfen paylaş Facebook, heyecan, Google+. Speed ​​UpWordPress sitesi hakkında herhangi bir sorunuz veya fikriniz varsa, lütfen aşağıya bir yorum bırakın.

İlgili Makaleler,

 • Yüksek Trafikli Siteler için En İyi Yönetilen 5 WordPress Hosting Sağlayıcısı
 • Blogcular için En İyi Premium WordPress Temaları (2017 Sürümü)
 • WP-Optimize Eklentisini Kullanarak WordPress Veritabanını Temizleme
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map