Yavaş WordPress Yönetici Panelini Onarmanın 13 Yolu (Kalıcı)

04.06.2020
YENİ BAŞLAYANLARIN REHBERİ 'Yavaş WordPress Yönetici Panelini Onarmanın 13 Yolu (Kalıcı)
0 20 мин.

WordPress yönetici paneliniz çok yavaş yükleniyor mu??


Pek çok WordPress site sahibinin karşılaştığı yaygın bir sorundur. Yavaş bir WordPress yöneticisine neden olabilecek çeşitli nedenler vardır; örneğin, kaynak yoğun eklentiler, eski PHP sürümü, önbellek eklentisi kullanmamak, eski WordPress, düşük kaliteli web barındırma ve daha fazlası.

Verimlilik havasında olduğunuzda ve üzerinde çalışılacak geniş bir listeniz olduğunda oldukça sinir bozucu, ancak WordPress kontrol paneliniz çok yavaş yükleniyor veya tamamen yanıt vermemeye başlıyor (nasıl hissettiğini biliyorum).

Ama endişelenme. WordPress yönetici panelinizi hızlandırmanıza yardımcı olacağız.

Bu makalede, önce yavaş bir WordPress yönetici paneline sahip olmanızın bazı nedenlerini inceleyeceğiz. Ardından, sorunları çözmek ve WordPress sitenizi ve gösterge tablosunu hızlandırmanıza yardımcı olmak için 13 adımdan geçeceğiz.

Giriş bilgilerini aldıktan sonra, kontrol panelinin yavaş yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için WordPress yönetici paneline giriş yaptım. 

Sonra web sitesini Google sayfa hızı bilgileri, GTMetrix ve Pingdom web sitesini nelerin yavaşlattığını kontrol etmek için. 

WordPress sitesini ve yönetici panelini kontrol ettim ve her ikisi de oldukça yavaş. Burada web sitesinin hız testi sonuçlarını koyuyorum ve optimizasyondan sonra sonuçları da dahil ediyorum.

# 1. Google sayfa hızı analiz sonuçları (optimizasyondan önce ve sonra): Google sayfa hızı sonuçları karşılaştırması # 2. GTmetrix sonuçları (optimizasyondan önce ve sonra): Gtmetrix hız karşılaştırması 3.. Pingdom sonuçları (optimizasyondan önce ve sonra): Pingdom hız testi sonucu

Neden Yavaş WordPress Yönetici Paneliniz Var?

WordPress yönetici panelinizin ve sitenin yavaş yüklenmesinin birkaç nedeni vardır. Aşağıda, çoğunlukla yavaş bir WordPress arka ucuna neden olan yaygın nedenler verilmiştir:

 • yoğun kaynak eklentileri
 • eski PHP sürümü
 • düşük WordPress bellek sınırı
 • önbellek eklentisi ve CDN kullanmamak
 • modası geçmiş WordPress
 • karmaşık veritabanı
 • gereksiz WordPress widget’ları
 • kalitesiz web hosting

Şimdi WordPress kontrol panelinizi hızlandıralım.

WordPress Yönetici Panelini Hızlandırma (Pano)

Yavaş WordPress Yönetici Panelini Düzeltme

1. Yüksek CPU Kullanımı Eklentilerini Belirleyin ve Kaldırın

WordPress’i ilk kurduğunuzda, WordPress kontrol paneliniz hızlı yüklenirdi.

Ama şimdi son derece yavaş.

Bunun nedeni, kaynak yoğun eklentiler olabilir. Sitenizde genellikle çalıştırmak için çok fazla kaynak gerektiren yüksek CPU kullanım eklentileri bulunabilir. Sonuç olarak, WordPress sitenizin yanıt vermesi daha fazla zaman alıyor.

En yaygın yavaş eklentiler, haritalar, istatistikler, ilgili yayın, bozuk bağlantı denetleyicisi, resim kaydırıcısı, sayfa oluşturucular veya sitenizde sık sık tarama veya işlem yapan herhangi bir eklenti.

Peki, WordPress’te kaynak ağır eklentileri nasıl bulabilirsiniz??

İle çok basit sorgu monitörü WordPress eklentisi.

Sorgu İzleyicisi, veritabanı sorgularında, PHP hatalarında, HTTP API çağrılarında ve en önemlisi en yavaş yükleme eklentilerini gösterir.

Sorgu Monitörü WordPress Eklentisi

Kurulduktan ve etkinleştirildikten sonra WordPress kontrol panelinize gidin.

Sayfanın üst kısmında, eklentinin istatistiklerini görebilirsiniz. Tıkla “Bileşene Göre L Sorguları” en yavaş yükleme eklentilerini görme seçeneği. En yavaş yükleme eklentilerini bulduğunuzda, bunları sitenizden kaldırın.

İşte size önerdiğimiz birkaç hafif WordPress eklentisi:

Listeye geri dön

 

2. PHP’nizi en son sürüme yükseltin

WordPress PHP ile üretilmiştir ve sürümü hosting şirketiniz tarafından ayarlanır. 

WordPress eklentilerinizi ve temanızı güncellediğiniz gibi, WordPress PHP’nizi en son sürüme güncellemek de önemlidir. PHP sürümünüzü güncellemenizin başlıca iki nedeni vardır:

 • WordPress siteniz daha hızlı olacak: Yeni PHP sürümü (şu anda 7.4) daha verimlidir. Sitenizin performansını 3 veya 4 kata kadar daha hızlı artırabilir.
 • Siteniz daha güvenli olacak: WordPress en popüler CMS’dir ve PHP ile üretilmiştir. Böylece bilgisayar korsanları için bir hedef haline gelir. PHP’nizi yükselterek, PHP’nin eski sürümünde eksik olan en son güvenlik özelliklerine sahip olacaksınız. Bu nedenle, PHP’nizi en son sürüme güncellemek çok önemlidir.

Ne yazık ki, toplam WordPress kullanıcılarının% 60’ından fazlası şu anda artık desteklenmeyen PHP sürümlerini kullanıyor. WordPress PHP Sürüm İstatistikleri

Mevcut PHP sürümünüzü kontrol etme?

WordPress 5.0 veya üstünü kullanıyorsanız, PHP sürümünüzü Araçlar > Site Sağlığı kontrol panelinden.

WordPress Check PHP Sürümü

PHP sürümünüzü güncellemeye başlamadan önce, eklentilerinizin ve temalarınızın PHP’nin en son sürümüyle uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir.

> Ancak PHP sürümü ile uyumlu bir eklenti veya temanın nasıl olduğunu kontrol edebilirsiniz?

Bunun için, PHP Uyumluluk Denetleyicisi Eklenti.

Adresine git Araçlar > PHP Uyumluluk Denetleyicisi ve en son “PHP sürümü” ve “Yalnızca etkin eklentileri ve temaları tara” Eklenti / Tema Durumundan.

Ardından, Siteyi Tara taramayı çalıştırmak için düğme.

PHP Uyumluluk Denetleyicisi WordPress Eklentisi

Bir dakika kadar sürecek. Bundan sonra, eklentilerinizin ve temalarınızın en son PHP sürümüyle uyumlu olup olmadığını görebilirsiniz..

Bir eklenti veya temanın en son PHP sürümüyle uyumlu olmadığını fark ederseniz, başka bir eklentiye geçmek daha iyidir.

Ayrıca, düzenli olarak güncellenen eklentileri veya temaları kullanmanızı öneririz.

PHP Sürümünüzü Yükseltme?

PHP sürümünüzü güncellemeye başlamadan önce, sitenizin yanı sıra veritabanının bir yedeğini almanızı önemle öneririz. Bir şeyler ters giderse, sitenizi yedekten geri yükleyebilirsiniz.

Hosting cPanel’den PHP’yi güncelleyin 

Barındırma sağlayıcınız bir cPanel sunuyorsa, PHP sürümünüzü kolayca yükseltebilirsiniz.

İlk olarak, barındırma hizmetinizin cPanel hesabına giriş yapın. Ardından “Sürüm Yöneticisi’ni seçin”Seçeneğini seçin. Bu durumda, SiteGround Hosting kullanıyorum.

SiteGround cPanel PHP Sürüm Yöneticisi

PHP sürümünü değiştirmek istediğiniz web sitenizi seçin.

SiteGround PHP Sürüm Yükseltmesi

Listeden istediğiniz PHP sürümünü seçin ve tıklayın Kayıt etmek.

SiteGround barındırma ile ilgili en iyi şey, sunucularını mevcut olduğunda en son PHP sürümüyle güncellemektir..

Evet, Siteground en son PHP 7.4 sürümünü destekler.

SiteGround PHP Grafiği

Ancak, barındırma sağlayıcınız PHP sürümünü yükseltmek için bir cPanel veya başka bir seçenek sunmuyorsa, barındırma şirketinizin destek ekibine ulaşmanız gerekir.

Bir destek bileti oluşturun ve şunu yazın:

Merhaba, ben [hostinginiz] kullanıcısıyım ve şu anda [sizin siteniz] olan bir web sitesi işletiyorum. Sitemin PHP versiyonunun güncellenmemiş 7.2 olduğunu kontrol ettim. PHP sürümünün 7.3 sürümüne güncellenip güncellenmeyeceğini merak ediyorum, bu da sitemin performansını ve güvenliğini artıracaktır. Ayrıca, güncellendiğinde bana bildirin. Teşekkürler,

Barındırma şirketiniz PHP sürümünü yükseltir.

Listeye geri dön

 

3. Kullanılmayan Eklentileri ve Temaları Silme

Kullanılmayan eklentilere ve temalara sahip olmak sitenizi savunmasız hale getirebilir ve sitenizi yavaşlatabilir.

Kullanılmayan bu temalar ve eklentiler sunucunuzda daha fazla alan gerektirir ve tüm gösterge tablonuz dağınık görünür. WordPress ayrıca önerir WordPress sitenizi sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için kullanılmayan veya eski eklentileri silme.

Kullanılmayan eklentileri ve temaları silerek sitenizin performansını artırabilirsiniz.

Bir eklentiyi silmek için şu adrese gidin: eklentiler > Yüklü eklentiler > pasif > Etkin olmayan eklentileri seçin ve sonra silmek.

WordPress Eklentilerini Sil

Benzer şekilde, kullanılmayan temaları silmek için şu adrese gidin: Görünüm > Temalar.

Ardından etkin olmayan herhangi bir temayı tıklayın. Sağ tarafın alt kısmında bir Sil seçeneği görebilirsiniz. Sadece tıklayın Sil düğmesi temayı silmek için.

WordPress Temasını Sil

Listeye geri dön

 

4. WordPress’inizi, eklentilerinizi ve temanızı güncel tutun

WordPress, eklentiler ve temanızı güncellemeniz önemle tavsiye edilir. En son güncellemeyle, WordPress geliştiricileri, WordPress sitenizin daha hızlı çalışmasını sağlayan yeni özellikler, güvenlik sorunlarını düzeltme, hata düzeltmeleri ve en önemlisi performans iyileştirmeleri içerir.

Güncellemeden önce veritabanınızı ve dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun.

WordPress Güncellemeleri

WordPress sitenizi güncellemek için WordPress’e giriş yapın Gösterge Paneli > Güncellemeler.

Orada herhangi bir güncelleme olup olmadığını görebilirsiniz. WordPress çekirdeğiniz, eklentiniz veya temanız için yeni bir güncelleme olduğunu görürseniz, Güncelle düğmesine tıklayarak güncelleyin.

WordPress, Eklentiler ve Temayı Manuel Olarak Güncelleme

Listeye geri dön

5. WordPress Bellek Sınırını Artırın

Varsayılan olarak, birçok barındırma şirketi WordPress belleğinizi 32MB ile sınırlar, bu da bazen sitenize çok fazla eklenti yüklendiğinde bazen yeterli olmaz.

Sitenizdeki herhangi bir şeyi işlediğinizde, WordPress yöneticinizin çok yavaş yanıt verdiğini veya WordPress belleğinin tükenmiş hatayı gösterdiğini fark edebilirsiniz..

Bunun nedeni, sitenizin farklı türde bir görevi verimli bir şekilde çalıştırmak için daha fazla bellek gerektirmesidir.

WordPress bellek sınırını artırarak yavaş bir WordPress yönetici panelini düzeltebilir.

Ancak önce, barındırma sağlayıcınız tarafından belirlenen geçerli bellek sınırının ne olduğunu kontrol edin. 

WordPress sürüm 5.0 veya üstünü kullanıyorsanız, kolayca kontrol edebilirsiniz. Adresine git Araçlar > Site Sağlığı > Bilgi ve aşağıya kaydırın. Sunucu Bölüm.

WordPress bellek sınırı

Şimdi hosting cPanel ve ardından Dosya Yöneticisine giriş yapın. WordPress sitenizin kök dizinine gidin.

Bul “Wp-config.php” dosyasını ekleyin ve satırdan önce aşağıdaki kodu ekleyin: “/ * Hepsi bu, düzenlemeyi durdurun! Mutlu bloglama. * /”.

define (‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’);
WordPress PHP Bellek Sınırını Artırma

Dosyayı kaydetmeyi unutmayın.

Ancak, barındırma, kullanıcıların herhangi bir değişiklik yapmak için dosyaya erişmesine izin vermiyor olabilir. Bu durumda, PHP bellek sınırını artırmak için barındırma sağlayıcınıza ulaşmanız gerekir..

Listeye geri dön

 

6. Önbellek Eklentisi Kullanmaya Başlayın

Bir önbellek eklentisi, web sitenizin içeriğinin sunucunuzda otomatik olarak statik bir dosyasını oluşturur. Bir ziyaretçi web sitenizi ziyaret ettiğinde, önbellek eklentisi daha ağır PHP komut dosyalarını yüklemek yerine statik dosyayı sunar.

Statik sayfalar genellikle tarayıcılara hızlı yüklenir ve sitenizin performansını genel olarak artırır.

WP Rocket, WordPress için en iyi önbellek eklentisidir. Sadece 49 $ (bir kerelik yatırım) maliyeti ve diğer önbellek eklentilerinin sunmadığı birçok kullanışlı özellik ile birlikte gelir.

WP Rocket’in WordPress için en iyi önbellek eklentisi olmasının nedeni budur.

WP Rocket önbellek eklentisi Özellikler

WP Rocket’i neden seviyorum:

 • Kurulumu çok kolay
 • Görüntüleri tembel olarak yüklemenizi sağlar
 • WordPress kalp atışını sınırlamanızı sağlar
 • WordPress veritabanını kolayca optimize edebilirim
 • CDN ile entegrasyonu çok kolay
 • Site hızım arttı
 • Müşteri desteği harika

Diğer kullanıcıların ne söylediklerini WP Rocket:

Farklı Facebook Anketleri içerisinde 1. sırada

WP Roket FaceBook Anketi 01

WP-Roket-Facebook-Anket 02

WP-Roket-Facebook-Anket 03

WP-Roket-Facebook-Poll.4

Trustpilot Yorumlar:

500’den fazla WP Rocket kullanıcısı 5 üzerinden 4.9 puan aldı. 

WP Rocket hakkında söyledikleri:

WP Rocket Trustpilot İncelemesi6

WP Rocket Trustpilot İncelemesi6

Ve orada Daha.

WP Roket Eklentisi Alın

Listeye geri dön

 

7. WordPress Kalp Atışını Devre Dışı Bırakma veya Sınırlama

WordPress Heartbeat API, tarayıcınızın sunucunuzla iletişim kurmasına ve WordPress kontrol panelinde gerçek zamanlı bilgi sağlamasına olanak tanıyan bir özelliktir.

Temel olarak, WordPress Heartbeat API’sı:

 • sayfa / yayın düzenleyicisinde kaydettiğiniz ilerlemeyi otomatik olarak kaydeder
 • eklentilerle kontrol panelinde gerçek zamanlı veriler sağlar

Bu özellik birçok yönden yardımcı olsa da, sitenizi de önemli ölçüde yavaşlatabilir.

Heartbeat API, AJAX isteklerini 15 saniyede bir sunucuya “/wp-admin/admin-ajax.php“. Bu, sunucunuzda yüksek CPU kullanımı sağlayabilir.

Şimdi, paylaşılan bir barındırma sunucusundaysanız ve yüksek CPU kullanımına neden oluyorsanız, barındırma şirketiniz büyük olasılıkla hesabınızı feshedecektir.

Kalp Atışı API’sini Kontrol Etme?

Sitenizi şuradan tarayın: GTmetrix. Tarama tamamlandıktan sonra Şelale sekmesine gidin ve “POST admin-ajax.php” isteği olup olmadığını görmek için grafiği kontrol edin.

yönetici ajax yayınla

“POST admin-ajax.php” seçeneğinden, suçlu eklentisini bulmak için Yanıt sekmesine bakın.

Burada, API çağrılarına neden olan bir sosyal paylaşım eklentisinin buldum ve sitemi 2.3 saniye geciktirdi.

WordPress Kalp Atışı Nasıl Devre Dışı Bırakılır veya Sınırlandırılır?

WP Rocket önbellek eklentisini kullanıyorsanız, WordPress Heartbeat’ı kolayca devre dışı bırakabilir veya sınırlandırabilirsiniz.

WP Roket Devre Dışı Bırakma veya Kontrol Kalp Atışı

Alternatif eklenti,

WP Rocket eklentisini kullanmıyorsanız, WordPress Heartbeat’ı hala devre dışı bırakabilir veya sınırlandırabilirsiniz. Kalp Atışı Kontrolü Eklenti. Etkinleştirildikten sonra şu adrese gidin: ayarlar > Kalp Atışı Kontrolü.

Kalp Atışı Kontrol Eklentisi

Her yerde devre dışı bırakmanızı öneririz.

Listeye geri dön

8. WordPress veritabanını optimize etme

Sitenizde her değişiklik yaptığınızda, örneğin, bir eklenti yükleme, bir sayfayı veya yayını düzenleme, bir kullanıcı yorum bıraktığında vb. WordPress veritabanınız her şeyi depolar..

Bununla birlikte, WordPress veritabanı ayrıca sayfa / post revizyonları, kaldırılmış eklentilerin tabloları, onaylanmamış / spam yorumları vb. Gibi gereksiz şeyleri de saklar. cevap vermek için daha fazla zaman.

Bu, WordPress veritabanınızı temizleyerek giderilebilir.

Başlamadan önce, veritabanınızın bir yedeğini almanızı öneririm.

WP Rocker kullanıyorsanız, WordPress veritabanınızı kolayca optimize edebilirsiniz.

WP Roket Temiz Veritabanı

WordPress kontrol panelinden şu adrese gidin: Ayarlar > WP Roketi ve Veritabanı sekmesine tıklayın.

Tüm seçenekleri kontrol etmenizi ve Optimize et işlemini çalıştırmanızı öneririm.

Veritabanı temizliğini planlamak için bir seçenek de vardır, ancak sitenizi bozabileceği için bu seçeneği etkinleştirmenizi önermem. Manuel veritabanı temizleme işlemi ayda bir kez çalıştırabileceğinizden daha iyidir.

Alternatif eklenti,

WP Rocket eklentisini kullanmıyorsanız, WordPress veritabanınızı WP-Optimize Eklenti.

WP Temiz Veritabanını Optimize Edin

Eklentiyi yükleyin ve WordPress kontrol panelinize gidin. Oradan WP-Optimize seçeneğini tıklayın ve WordPress veritabanınızı temizleyin.

Listeye geri dön

 

9. W3 Total Cache’de Nesne ve Veritabanı Önbelleğini Devre Dışı Bırakma

W3 Total Cache, WordPress sitenizi hızlandırmak için harika bir eklentidir.

Ancak, düzgün kurulmazsa, web sitenizi yavaşlatabilir.

W3 toplam önbellek eklentisi kullanıyorsanız, Nesneyi Devre Dışı Bırak ve Veritabanı Önbellekleme.

Verim > Genel Ayarlar” hem Veritabanı Önbelleğini hem de Nesne Önbelleğini devre dışı bırakma.

W3 Toplam Önbellekte Nesne ve Veritabanı Önbelleğini Devre Dışı Bırakma

Listeye geri dön

10. Sitenizi Cloudflare CDN’ye Ekleyin

İçerik Dağıtım Ağı (CDN), temel olarak web sitesi içeriğinizi önbelleğe alan ve görüntüleyenlere en yakın coğrafi konumlarından teslim eden bir sistemdir. Bir CDN ayrıca WordPress yönetici alanınızı hızlandırır, sitenizi DDoS saldırılarına karşı korur, barındırma kaynaklarınızı kaydeder ve en önemlisi kullanıcı deneyimini geliştirir.

Cloudflare, 90’dan fazla ülkede 200 şehri kapsayan ücretsiz bir CDN hizmetidir.

Aşama 1, İlk olarak, kaydol Cloudflare için ve web sitenizi ekleyin.

Adım 2, Ücretsiz planı seçin

Aşama 3, DNS kayıtları sayfasında devam et

4. Adım, Sitenizi Cloudflare’nin ad sunucularına yönlendirin

Cloudflare Değişiklik Ad Sunucuları

Adım 5, Ad sunucularınızı kontrol edin

Cloudflare CDN’yi WordPress sitenize nasıl ekleyeceğinizle ilgili ayrıntılı kılavuzumuzu okuyun

Ancak, Siteground barındırma kullanıyorsanız, tek tıklamayla Cloudflare ekleyebilirsiniz (5 saniyeden az sürer)

Siteground cPanel Cloudflare seçeneği

Listeye geri dön

11. Cloudflare Sayfa Kuralları Ekleyin

Cloudflare önerir yönetici sayfasındaki özelliklerini devre dışı bırakma. Bu, Cloudflare hesabınıza sayfa kuralları ekleyerek yapılabilir.

Cloudflare hesabınıza giriş yapın ve Sayfa Kuralı uygulamasına gidin.

“Example.com/wp-admin/” olan WordPress yönetici URL’nizi girin. * Example.com / wp-admin / * gibi URL’den önce ve sonra * ekleyin. Ardından aşağıdaki sayfa kurallarını girin.

Cloudflare Sayfa Kuralları Oluşturun

 

İşiniz bittiğinde, Kaydet ve Dağıt düğmesini tıklayın.

Listeye geri dön

 

12. Gereksiz Gösterge Tablosu Pencere Öğelerini Devre Dışı Bırakma

Varsayılan olarak, WordPress kontrol panelinizde Hoş Geldiniz paneli, Bir Bakışta, WordPress Etkinlikleri ve Haberler, Etkinlik vb.Gibi birçok widget bulunur..

WordPress kontrol panelinizi her yüklediğinizde, bu widget’lar size bilgileri göstermek için harici çağrılar yapar ve bu da WordPress yönetici panelinizi yavaşlatır.

WordPress yöneticinizin çok yavaş yüklendiğini fark ederseniz, kullanmadığınız gereksiz gösterge tablosu widget’larını devre dışı bırakabilirsiniz. Gereksiz widget’ları devre dışı bırakmak için Widget Devre Dışı Bırak Eklenti.

Kurulduktan ve etkinleştirildikten sonra şu adrese gidin: Görünüm > Widget’ı Devre Dışı Bırak. Ardından, Widget’ları Devre Dışı Bırak sekmesine geçin ve devre dışı bırakmak istediğiniz widget’ları seçin.

WordPress'de Gösterge Tablosu Pencere Öğelerini Devre Dışı Bırakma

Seçildikten sonra, değişiklikleri kaydet’i tıklayın.

Listeye geri dön

13. WordPress hostinginizi yükseltmeyi veya değiştirmeyi düşünün

WordPress yöneticiniz hala yavaşsa, web barındırma hizmetinizi yükseltme veya değiştirme zamanı. WordPress diyor web barındırma, web sitenizin performansı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Siteground en yüksek puan alan WordPress hostingidir ve WordPress.org tarafından resmi olarak tavsiye edilir.

WordPress SiteGround'u Öneriyor

Her Facebook anketinde 1 numara. 

Sitegound-Facebook-Anket-1

Sitegound Facebook Anket 2

Sitegound Facebook Anket 03

Sitegound Facebook Anket 05

Sitegound Facebook Anket 6

Sitegound Facebook Anket 7

Sitegound Facebook Anket

Sitegound Facebook Anket .4

Sitegound Facebook Anket 9

Sitegound Facebook Anket 010

Sitegound Facebook Anket 011

Siteground Twitter Yorumları 0

Siteground Twitter Yorumları 01

Siteground Twitter Yorumları 02

Siteground Twitter Yorumları 05

Siteground Twitter Yorumları 06

Siteground Twitter Yorumları 7

Siteground Twitter Yorumları 9

Siteground Twitter Yorumları 10

Siteground Twitter Yorumları 12

Siteground Twitter Yorumları 13

Siteground Twitter Yorumları 14

Siteground Twitter Yorumları 15

Siteground Twitter Yorumları 16

Siteground Twitter Yorumları 017

 

Siteground Trustpilot incelemesi0

Siteground ShopperOnaylanmış inceleme

 

 

Yüksek hızlı son teknoloji platformu, inanılmaz derecede hızlı bir barındırma hizmeti sunar. En son yazılımları, protokolleri ve hız arttırıcıları kullanıyorlar teknolojiler WordPress sitenizi son derece hızlı yapan.

Site Alanı barındırma ile bu kadar özel olan şey?

 • Sitenizi ücretsiz olarak sunucularına taşıyacaklar (kesinti olmadan)
 • WordPress sitenizi son derece hızlı hale getirecekler (diğer kullanıcıların paylaştıkları sonuçları görebilirsiniz)
 • En son PHP sürüm 7.4’ü sağlıyorlar
 • Sitenizi Cloudflare CDN’ye hızlı bir şekilde ekleyebilirsiniz (5 saniyeden az sürer)
 • Sitenizi bilgisayar korsanlarından korumaya yardımcı olan Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF) sağlarlar.
 • Kötü amaçlı trafiğe karşı yapay zeka önleme
 • Otomatik günlük yedekleme sunarlar
 • Müşteri desteği çok hızlı ve yardımsever

3 farklı planları var. WordPress hosting planları sadece yeni başlayanlar için yeterli olan 3,95 $ / ay’dan başlıyor.

Daha fazla kaynağa ihtiyacınız varsa, GrowBig planını veya GoGeek planını seçebilirsiniz.

Siteground WordPress hosting fiyatı

Her plan sınırsız veri aktarımı, WordPress otomatik güncelleme, Ücretsiz günlük yedekleme, Ücretsiz Cloudflare CDN, Ücretsiz SSL ve HTTPS ve daha fazlasını içerir. Tüm özelliklerine buradan göz atabilirsiniz.

Listeye geri dön

Yavaş WordPress arka ucu, WordPress site sahiplerinin çoğunun karşılaştığı yaygın bir sorundur. Yavaş bir web sitesi SEO’nuza zarar verebilir, dönüşüm oranlarını azaltabilir ve kötü bir kullanıcı deneyimi oluşturabilir.

Ama endişelenme. WordPress sitenizi ve kontrol panelinizi hızlandırabilirsiniz (çok kolay).

Bu eğitimde, yavaş bir WordPress yönetici panelini düzeltmenize yardımcı olacak 13 en iyi ipucunu paylaştım. Kullanımı çok basit. Tek yapmanız gereken bu adımları iyice okumak ve WordPress sitenize uygulamaktır.

Şimdi, WordPress sitenizin hızını bilmek istiyorum. Sitenizi test edin GTmetrix veya Pingdom ve bana bildirin. Bekliyorum. ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector