Fotoğrafçılar için WordPress SEO: Daha Yüksek Google Harita Sıralaması İçin Resimlerinizi, Alıntılarınızı ve WordPress Web Sitesi Nasıl Optimize Edilir

Fotoğrafçılar için WordPress SEO


Fotoğrafçıysanız, bir WordPress siteniz varsa ve kullanmak istiyorsanız yerel SEO Google Haritalar’da + fotoğrafla ilgili anahtar kelimeler için yerelleştirilmiş sonuçlarda daha üst sıralarda yer almak için bu eğitim tam size göre.

Size nasıl kullanılacağını göstereceğim Google’ın yerel arama sıralama faktörleri Google My Business Sayfanızı, alıntılarınızı, fotoğraflarınızı ve içerik optimizasyonu için Yoast’ın SEO eklentisini nasıl kullanacağınızı optimize ederek sıralamaları iyileştirmek için. Ne tür bir fotoğrafçılık yaparsanız yapın, fotoğrafçılar için WordPress SEO yapmak gerçekten kolaydır (yerel SEO genellikle ulusal SEO’dan çok daha kolaydır). Sonuçları görmek 3-6 hafta sürebilir (Google’ın güncellenmesi zaman alır), ancak Google Search Console’un arama analizi SEO’daki sıralamanızı, tıklamalarınızı ve genel trafiğinizi izlemek için.

Fotoğrafçılar için SEO

Şimdi içine atlayalım…

Google’ın Yerel SEO Sıralama Faktörlerini Anlama

Hangi sektörde olursanız olun, yerel SEO yapıyorsanız bunlar Google ile ilişkili sıralama faktörleridir. Onlar alınır Moz her 2 yılda bir Google’ın sıralama faktörlerini araştıran Bu bize hangi temel sıralama faktörlerine odaklanmamız gerektiğini söyler.

Yerel-Arama-Sıralaması-Faktörler

Bunlar 2015’in yerel arama sıralama faktörlerinden geliyor, ancak çoğu değişmedi…

Üst-20-Yerel-Arama-Sıralaması-Faktörler

Öğreticimde bunları gözden geçiriyorum (bir şey hakkında açıklamaya ihtiyacınız varsa bana bir yorum bırakın), ancak burada daha pratik ipuçlarına sahip bir çeviri:

 • Google My Business Sayfanızı Tamamlayın (profilinizi tamamlayın ve doğrulayın)
 • Genel alıntılara (Yelp), yerel (COC) ve fotoğraf dizinlerine kaydolun
 • Google My Business Sayfanızda, Yelp’de, diğerlerinde yorum alın
 • Mobil duyarlı ve SEO dostu bir WordPress fotoğraf teması kullanın
 • Ana anahtar kelimenizi ana sayfanızda kullanın (Yoast’ın SEO Eklentisini kullanarak)
 • Müşteriler, dizinler, yerel web siteleri, ilgili fotoğrafçılık web sitelerinden bağlantılar alın
 • Sosyal medya profillerinizi tamamlayın, takipçi edinin, güncellemeler yayınlayın

Google My Business Sayfanızı Tamamlayın

Google Haritalar sıralamanızı yükseltmenin en kolay yolu budur. Aslında bir sahip olmak zorunda Google My Business Sayfası Google Maps’te bile Profilinizi% 100 tamamlayın.

Web sitenizi, çalışma saatlerinizi ekleyin ve “fotoğrafçıları” kategori olarak listeleyin. Düğün fotoğrafçısıysanız, bunu ana kategoriniz olarak, ardından “fotoğrafçı” yı ikincil kategori olarak listeleyin. Şimdi ayrıntılı bir giriş yapın, sayfanızı doğrulayın ve profilinizi tamamlayın. Zaten bir Google My Business sayfanız varsa, yinelenen bir giriş oluşturmayın.

Google My Business Sayfası

Moz Local ile Dizin Listelerini Geliştirin

Moz Yerel Kontrol Paneli

Web sitenizi ve posta kodunuzu çalıştırın Moz Yerel dizinleriniz hakkında bir rapor almak için. En önemli dizinlerden bazılarını geliştirmek için bir puan ve öneriler alacaksınız …

Moz Yerel

Farklı sekmeleri tıklayın, hangi öğelerin düzeltilmesi gerektiğini görmek için kırmızı bildirimleri görüntüleyin, ardından bu dizinleri iyileştirmek için “listeyi güncelle” bağlantılarını kullanın. Bilgilerin tutarlılığının (işletme adı, adres, telefon, kategoriler) ve kopyalarının olmamasının önemli olduğuna dikkat edin. Bunu yapmak istemiyorsanız, Moz $ 84 / yıl öder. Ancak, genellikle fotoğraf ekleme ve profilinizin tutarlı ve% 100 tamamlandığından emin olunması gerekir.

Moz Yerel Eksik Listeleri

Whitespark ile Daha Fazla Dizin Oluşturun

Artık çekirdek dizinlerinize sahip olduğunuza göre, daha fazlasını oluşturalım. Bu, sıralamalarınızı daha da iyileştirir, bu yüzden bunun zaman kaybı olduğunu düşünmeyin – kesinlikle değil. Bunlar, rakiplerinizi geride bırakmanıza yardımcı olacak ekstra adımlar. “Alıntı hacmi” yerel SEO pasta grafiğinde (sarı bölüm) doğrudan bir sıralama faktörüdür – bu yüzden daha fazla.

En İyi Online Dizinler

Kendin YapWhitespark’ın en iyi 50 dizin listesini kullanın
Whitespark KiralamaWhitespark bir kerelik ücret başına $ 4-5 (buna değer)

Müşterilerden İncelemelerini İsteyin

Google My Business'ta Çevrimiçi İncelemeler

Google My Business ve Yelp en önemlisidir. İşten sonra müşterileri takip etmeniz ve gözden geçirmek (talimatlara Google My Business ve Yelp sayfanızın bağlantısıyla birlikte bırakın). Yorumlar hem marka bilinci oluşturma hem de SEO için iyi olduğu için bunu bir öncelik haline getirin. Bazen meşru Yelp yorumları filtrelenir, bu yüzden bu yazıyı oku nasıl önleneceğini öğrenmek.

SEO Dostu Fotoğraf Teması Kullanın

WordPress temanızla başlayan web sitenizi optimize etmekten bahsedelim. SEO dostu, duyarlı, güvenli ve hızlı yüklenen bir tema istiyorsunuz. Aynı zamanda temanız güvenilir bir geliştirici tarafından oluşturulmalıdır, böylece yolda sizi rahatsız etmeyecektir.

Djazz WordPress Fotoğrafçı Teması

Fotoğraf temaları listem başlamak için iyi bir yerdir. Hepsinin yukarıda listelenen SEO dostu özellikleri vardır ve hepsi Genesis Çerçeve Yoast, Google’ın Matt Cutts ve WordPress’in kurucusu Matt Mullenweg tarafından tavsiye edilmektedir. Genesis’in ne olduğunu bilmiyorsanız, o zaman bu konuda okuyabilirsiniz StudioPress ’web sitesi. Ancak SEO dostu bir WordPress fotoğraf sitesi oluşturmanın en iyi yolu.

Anahtar Kelimelerinizi Öğrenin

Fotoğrafla ilgili anahtar kelimelerinizi henüz öğrenmediyseniz, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır…

Fotoğrafçılık SEO

Sadece git google.com ve bu biçimi kullanarak anahtar kelimelerinizi yazın. Google Otomatik Tamamlama boşluğu, insanların aradığı en yaygın kelime öbekleriyle dolduracak, daha yüksek kelime öbekleri daha küçük olanlardan daha fazla arama içeren. Google’ın boşluğu doldurması için yazdığınız son karakterin alt çizgi “_” olduğundan emin olun. Diğer kombinasyonları da deneyebilirsiniz.

Ana sayfada 1 birincil anahtar kelimenizin (ör. Chicago Düğün Fotoğrafçısı) hedeflenmesi gerektiğini unutmayın. Birden fazla anahtar kelimeniz (bebek, dadı, doğum vb.) Varsa, daha iyi anahtar kelime hedefleme için bunların her biri için yeni bir sayfa oluşturmanız gerekir.

Bu beni bir sonraki adıma götürüyor …

Yoast’ın WordPress SEO Eklentisini Kullanarak Anahtar Kelimeleri Hedefleyin

Yoast WordPress SEOf Eklentisi

Kullanacaksın Yoast’ın WordPress SEO Eklentisi web sitenizdeki anahtar kelimeleri hedeflemek için. Burası birçok fotoğrafçının bunaldığı yer. Yine de yapma, çünkü bunu çok kolaylaştırdım.

Adım 1 – Yoast Ayarlarını Yapılandırma
Yoast’ı yükledikten sonra devam edin ve kullandığım Yoast ayarlarını içeren bu zip dosyasını indirin. Kontrol panelinizin sol tarafındaki SEO sekmesini kullanarak bunu WordPress sitenize yükleyin. Araçlar’a gideceksiniz -> İthalat ve ihracat -> İthalat. Zip dosyasını yükleyin.

YOST AYARLARIMI İNDİR (ZIP DOSYASI)

Yoast ayarlarında gezinmeniz ve birkaç şeyi değiştirmeniz gerekir…

 • Genel -> Şirket Bilgisi (bunu bilgilerinizle doldurun ve en az 200 x 200 piksel olması gereken varsayılan bir logo yükleyin)
 • Genel -> Web Yöneticisi Araçları (aşağıdaki videoya bakın)
 • Sosyal ayarlar -> bunu kendi sosyal medya bağlantılarınızla doldurun
 • İleri -> Galeta unu -> kendi şirket adınızı kullanın

2. Adım – Web Sitenizdeki Anahtar Kelimeleri Hedefleyin
Daha önce de belirttiğim gibi, ana sayfanızda 1 birincil anahtar kelimenizi hedeflemek istiyorsunuz. Bunu yapmak için gösterge tablonuzun solundaki Yoast’ın SEO sekmesine gidin -> Başlıklar & Metas -> Ana Sayfa. SEO başlığınızı ve meta açıklamanızı burada doldurabilmeniz gerekir (bu, Google’ın arama sonuçlarında görünen metindir) veya bunu düzenleyebileceğiniz sayfayı görüntülemek için bağlantıyı tıklayın..

Yoast ile Anahtar Kelimeleri Hedefleme

Fotoğrafta aynı biçimi kullanın. Anahtar kelimenizi doğal görünen bir şekilde dahil ederken sunduğunuz şeyleri özetleyen benzersiz bir meta açıklama yazın. Bu, SEO’nuzun ön planda olduğu için çok önemlidir. Ayrıca 156 karakter sınırını aşmadığınızdan emin olun.

Tüm yapmanız gereken bu olabilir. Anahtar kelimeyi URL’ye ekleyemezsiniz (bu, herhangi bir web sitesinin ana sayfası için geçerlidir), böylelikle sorun yoktur. Çoğu fotoğrafçı ana sayfada metin olmamasını tercih eder (fotoğrafta makale başlığı ve içeriği “hayır” ile kırmızıdır). Çoğu fotoğrafçının fotoğrafların konuşmasına izin vermesini tercih ettiğini anlıyorum, ancak ana sayfanıza metin eklerseniz SEO’nuza fayda sağlayacaktır. Aksi takdirde Google, yalnızca fotoğraflarınızı kullanabilir.

Başlık olarak “Chicago Düğün Fotoğrafçısı” (veya birincil anahtar kelimeniz ne olursa olsun) eklemenizi öneririm. Ardından, anahtar kelimeyi buraya eklerken kitlenize söylemek istediklerinizin kısa bir paragrafını da ekleyin. Tüm farklı tipografi ve mizanpajlarla, bunu güzel gösterebilmelisiniz. İşte iyi bir örnek tasarımda metin kullanan bir web sitesinin.

Birden Çok Anahtar Kelime Nasıl Hedeflenir?
Birden fazla anahtar kelimeniz (bebek, dadı, doğum vb.) Varsa, ana sayfanızda ana anahtar kelimeyi (ör. Chicago Fotoğrafçısı) hedefleyin. Şimdi her farklı fotoğraf türü için yeni bir sayfa oluşturun. Bu, belirli fotoğraf türleri için yüksek sıralama şansı verir, çünkü arama yapanlar ana sayfanızı değil Google’da BU sayfayı bulacaktır. Yinelenen içerik bir SEO no-no olduğundan, her sayfanın benzersiz içerik içerdiğinden emin olun.

Bu sayfaları anahtar kelimeleri için optimize etmek için, yukarıda açıklanan stratejileri kullanın ve odak anahtar kelimeniz olarak yalnızca “Chicago Bebek Fotoğrafçısı” ayarını kullanın (veya her tür fotoğraf). Ardından Yoast’ın SEO Eklentisini kullanarak bu sayfayı optimize edin. İçeriğinizi yeşil ışıklar için optimize etmek üzere Yoast’ı kullanma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa işte bir video…

Görselleri Anahtar Kelimeler İçin Optimize Edin

WordPress sitenize bir resim yüklemeden önce, açıklayıcı bir dosya adına sahip olduğundan emin olun. “DSC27272” kullanmak yerine daha iyi bir dosya adı “rüzgarda söğüt ağaçları” olacaktır.

Söğüt ağaçları rüzgarda

Daha Hızlı Yüklemek için Görüntüleri Optimize Edin

Fotoğraf siteleriyle ilgili yaygın bir sorun, görüntülerin çok büyük olması, sonsuza kadar yüklenmesi. Dan beri web sitesi hızı Google’da bir sıralama faktörüdür, bunu istemiyorsun.

Neyse ki bunu önlemenin birkaç yolu var…

Ölçekli Görüntüler Sunma
Eğer bir özellikli resim 150 x 150 boyut gerektirir ancak 300 x 300 boyutunda bir resim kullanırsanız, doğru özellikli resim boyutlarını kullanmazsınız. Bu, zaman gibi% 200 daha yavaş neden olur. Bunu çözmek için, öne çıkan resimlerinizin (veya hatta kaydırıcınızdaki resimlerin) doğru boyutlarını öğrenin ve medya bölümünde doğru boyutlarla yeniden boyutlandırın.

Ölçekli görüntüler sunmamanın başka bir örneği, yeniden boyutlandırmak için sürükleyin görsel düzenleyicide bir resim. Bu, görüntülenen görüntü ama gerçek değil Görüntü dosyası (“ölçekli görüntüler sunmak” işte budur). Görüntüleri yeniden boyutlandırmanın doğru yolu medya kitaplığındadır:

Ölçekli Görüntüler Sunma

Görüntüleri Optimize Edin
Yükle WP Smush.it eklentisi ve Medya’ya git -> Toplu Smush.it -> Tüm görüntülerimi şu anda WP Smush.it üzerinden çalıştır (aşağıdaki ekran görüntüsü). Bu kadar! Altına yüklendikten sonra görüntüleri otomatik olarak sıkıştırabilirsiniz Ayarlar -> medya. Ben de koşmayı severim EWWW Image Optimizer WP Smush.it tarafından kaçırılan görüntüleri yakalayabilen.

Görüntülerle uğraşmak istemiyorsanız veya sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamak için daha fazla ipucu istiyorsanız, bkz. WordPress Hız Optimizasyonu Kılavuzu. Orada tonlarca iyi ipucu var.

Altbilginizde İşletmenizin Adını, Adresini ve Telefon Numarasını Kullanın

Biliyorum, ben de kolay ipuçlarını seviyorum… ve bu kolaylaşmıyor. Bu, Google’ın aradığı tüm bilgi şeylerinin tutarlılığına yardımcı olur. WordPress’te bunu genellikle Tema Seçenekleri altında (telif hakkı alanını arayın) veya Editör’de bulabilirsiniz -> Alt Bilgi.

Benimkini şöyle sıralıyorum:
Çevrimiçi Medya Ustaları | 1324 West Byron Street, Şikago IL 60613 | 847-271-2422

Web Sitenize Bağlantı Alın

Şimdiye kadar iyi görünüyor! Dizinlerinizi yerleştirdiniz, web siteniz anahtar kelimeleriniz için optimize edildi ve fotoğraf SEO’nuzu iyileştirmek için başka optimizasyonlar yaptınız. Ancak, gerekli oldukları için web sitenize olan bağlantıları unutmayalım! Kullanıcılar sizinle bağlantı kurduğunda, Google’a web sitenizin önemli olduğunu ve daha üst sıralarda yer aldığını söyleyen güçlü bir işarettir.

Peki linkleri nasıl alırsın?

 • Müşterilerden size bağlantı kurmalarını isteme
 • İş ortaklarından sizinle bağlantı kurmalarını isteme (ör. Birisinin tercih ettiğiniz fotoğrafçısınız)
 • Moz Local ve Whitespark’ınki gibi yerel dizinler
 • Ticaret Odası
 • BBB
 • Makalelerde yayınlanmak (ör. Huffington Post’ta)
 • Blogunuzda faydalı içerik oluşturma (videolar bunun için iyidir)
 • Güzel bir web sitesi tasarımına sahip olduğunuzdan emin olun
 • Fotoğrafınızı sosyal medyada paylaşma
 • Fotoğrafınızı bir e-posta listesinden paylaşma
 • Web sitenize sosyal medya paylaşım düğmeleri ekleyin
 • Web sitenizi “oraya” çıkarmak için diğer tanıtım / pazarlama

Sosyal Medyanızı Vitese Vurun

Geçen hafta çektiđin harika resmi biliyor musun? Facebook, Twitter, Google ve Instagram hesabınıza gönderdiniz mi? Malısın! Güzel sosyal medya profilleri ve kapak resimleri oluşturmak için zaman ayırın. Resimlerinizi ekleyin, bir giriş yazın, vb. Şimdi bu profilleri yeni fotoğraflarla güncellemeye devam edin. O zaman altınsın.

Devam Eden SEO Bakımı

Ana “bakım”, daha fazla müşteriden Google My Business ve Yelp sayfanızda yorum bırakmasını istemektir. Ayrıca daha fazla dizin oluşturmak, blogunuza faydalı içerik eklemek ve sosyal medyada yayınlamak anlamına da gelebilir. Ancak bir kez tüm WordPress SEO araçlarını ve ince ayarlarını yaptıktan sonra, yerel SEO oldukça az bakım gerektirir.

Umarım bunu faydalı bulmuşsundur! Eğer yaptıysanız, lütfen paylaşın :) veya fotoğrafınızın WordPress SEO’su hakkında bir sorunuz varsa, yorumlarda bana bir satır bırakın. Sana yardım etmekten memnun oldum.

Şerefe,

Tom İmzası

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map