Google Haritalar ve Yerelleştirilmiş Sonuçlar’da Daha Yüksek Sıralama için 7 Yerel SEO Stratejisi (Google’ın Yerel Sıralama Faktörlerine Göre)

03.06.2020
Yerel SEO 'Google Haritalar ve Yerelleştirilmiş Sonuçlar’da Daha Yüksek Sıralama için 7 Yerel SEO Stratejisi (Google’ın Yerel Sıralama Faktörlerine Göre)
0 10 мин.

Yerel-seo-stratejiler


Daha fazla coğrafi özel müşteri elde etmek için yerel SEO kullanmak ister?

Size nasıl kullanılacağını göstereceğim Google’ın yerel SEO sıralama faktörleri web sitenizi ve çevrimiçi varlığınızı Google Haritalar’da ve yerel organik listelerde (Google Haritalar’ın altındaki mavi sonuçlar) daha üst sıralarda olacak şekilde optimize etmek için. Google My Business’ı, incelemeleri, dizinleri (yerel SEO’da alıntı olarak da adlandırılır), yere özgü açılış sayfaları oluşturmayı ve diğer yerel SEO stratejilerini ele alacağım. Ayrıca 1 konum için nasıl optimize edeceğinizi ve birden fazla konum için nasıl optimize edeceğinizi göstereceğim.

Bunlar, Google Haritalar’da daha üst sıralarda yer almak için gereken CORE faktörleridir ve başka birçok faktör olsa da, çoğu kişi temel bilgileri alamaz. Önce bunları indirmek için biraz zaman ayırmanızı, ardından tam yerel seo rehberi hız optimizasyonu, Google Arama Konsolu’ndaki hataları düzeltme ve ekleme gibi diğer faktörleri optimize etmek için AMP Sayfaları. Bu kılavuz size her şeyi nasıl yapacağınızı gösterir ve WordPress’e özgü olsa da, web sitenizi ne çalıştırırsanız çalışın çoğu öğe evrenseldir (yerel sıralama faktörleri her zaman aynı kalır).

İçindekiler

 1. Google My Business Sayfanızı% 100 Tamamlayın
 2. Diğer Dizinlerde Profil Oluşturma
 3. Müşterilerden İncelemelerini İsteyin
 4. İşletme Bilgilerini En İyi Veri Toplayıcılarına Gönderme
 5. Konuma Özel Sayfalar Oluşturma
 6. Sosyal Medyanızı Vitese Vurun
 7. Bloglama, Müşteriler, Ortaklar, Tanıtımdan Bağlantılar Alın

1. Google My Business Sayfanızı% 100 Tamamlayın

Hak talebinde bulun Google My Business Sayfası ve% 100 tamamlanması için doldurun. Henüz bir Sayfanız yoksa bir tane oluşturun, ancak yalnızca Yinelenen NO ile konum başına 1. İlgili tüm kategorileri listeleyin, bir logo da dahil olmak üzere profesyonel fotoğraflar yükleyin ve yapmanızı istedikleri her şeyi yapın. Unutma sayfanızı doğrulayın ve özel bir URL ayarla (işletme adınız olmalıdır). Her ikisi de% 100 olması gereken bir “bilgileri düzenle” ve “fotoğraflar” sekmesi var. İşletmeniz için mantıklıysa, Google’ın tercih ettiği bir satıcıdan sanal tur.

google-my-iş profilli

İşletmem sayfanız, Google Haritalar’da ve kullanıcılar Google işletme adınızı ne zaman gösterir (arama sonuçlarının sağ tarafında). Yerel SEO’nun kalbidir, bu yüzden yasal olun!

Google My Business Yerel SEO

Zaten bir Google My Business Sayfanız varsa, yinelenen bir sayfa oluşturmak istemediğinizi veya sayfanızın ana sayfanızla rekabet edeceğini ve potansiyel olarak sıralamalarını cezalandıracağını vurgulamak istiyorum.. Zaten bir Google My Business Sayfanız olup olmadığını kontrol etmek için, işini yürütmek Moz Yerel veya işletmenizi Google Harita Oluşturucusu. Yinelenen bir sayfa bulursanız, Google My Business’a giriş ve yönetmek istediğiniz Sayfayı seçin. Sol üst menüdeki sekmeye gidin ve “Ayarlar” ı tıklayın, ardından “sayfayı sil” i görene kadar tamamen aşağı kaydırın.

2. Diğer Dizinlerde Profil Oluşturma

Çevrimiçi dizinler (yerel SEO’da alıntı olarak da adlandırılır) Google Haritalar’daki # 2, # 5 ve # 14 sıralama faktörüdür. Genel olarak, sıralamanızın yaklaşık% 25’i. En iyi dizin web sitelerinde% 100 tam profil oluşturmak sıkıcı olabilir, ancak yerel sıralamanız için son derece önemlidir.

Bunu listemi kullanarak kendiniz de yapabilirsiniz en iyi çevrimiçi dizinler veya kullan Whitespark’ın kaynaklar sayfası şehir, ülke ve kategoriye göre en iyi alıntı listelerine sahiptir. Alternatif olarak kullanarak dış kaynak kullanabilirsiniz Whitespark’ın atıf gönderme hizmeti atıf başına 4-5 dolar. TÜM yerel SEO müşterilerim için kullandığım bu ve birçoğunun sıralamasına yardımcı oldu Google Haritalar’da 1 numara.

Whitespark’ta 4.9 / 5 üzerinden Google yorumuyla 120’den fazla yorum ve Yext gibi sürekli ücret alan şirketlere kıyasla bir kerelik bir ücrettir. Temel olarak bir alım doldurursunuz, Whitespark alıntıları yaklaşık 3 hafta içinde oluşturacak, sonra size yeni alıntı URL’leriniz ve 1 evrensel giriş bilginizle birlikte bir takip raporu gönderecekler. Çok kolaydır ve alıntılar dizine eklendiğinde ve Google güncellemeleri yerel arama sonuçları olduktan sonra 2-3 ay içinde sıralamalarınızda bir iyileşme görmeniz gerekir. Son olarak, kullanmayı unutmayın Moz Yerel ilk 15 alıntıdaki sorunları düzeltmek için. Google My Business, ardından Moz Local, sonra Whitespark yapardım.

Sadece gözden geçirmek için, en iyi 15 dizininizi (alıntılar) düzeltmek için Moz Local’ı kullanmak istersiniz …

Moz Yerel

Ardından, yerel SEO’nun yaklaşık% 25’i olduğundan ek alıntılar oluşturmak için Whitespark’ı kullanın. Bunları kendiniz oluşturmak için kaynak sayfalarını kullanabilir veya alıntı başına 4-5 $ karşılığında Whitespark’a dış kaynak kullanabilirsiniz. Sadece doldurun ve alın ve yaklaşık 2-3 hafta içinde işi tamamlamalarına izin verin.

alıntılar-şehir

3. Müşterilerden İncelemelerini İsteyin

yorumlar Google Harita sıralamasının yaklaşık% 10’udur, ancak bariz nedenlerle yerel SEO’nun en önemli tek parçasıdır. Kullanıcılar işletme adınızı ararken incelemeleri görür ve ayrıca “Chicago Düğün Fotoğrafçısı” gibi markasız yerelleştirilmiş anahtar kelimeler için de gösterilir.

Google’da yıldızların görünmesi için Google My Business sayfanızda yaklaşık 5 yoruma ihtiyacınız var, ama ne kadar çok o kadar iyi. Birincil anahtar kelimeniz Google ise ve en üst sıralarda yer alan rakibin 20 incelemeye sahip olduğunu görürseniz, en az 21 puanınız olmalıdır. Google My Business’taki rakiplerden daha fazla incelemeye sahip olduğunuzda Yelp’e ve WeddingWire veya UrbanSpoon gibi niş dizinlere geçin. İncelemelerin bir acı olabileceğini biliyorum, ancak yerel SEO için bu, Google Haritalar’da daha yüksek sırada yer alırken sağlam bir çevrimiçi itibar oluşturmanın ana yoludur..

SEO için Google Yorumları

4. İşletme Bilgilerini En İyi Veri Toplayıcılarına Gönderme

Yerel işletme bilgilerinizi milyonlarca başka web sitesine gönderen 3 büyük veri toplayıcısı vardır. Bu web sitelerinin her birinde kaydolmalı ve güzel bir profil oluşturmalısınız…

5. Konuma Özel Sayfalar Oluşturma

Coğrafi hedefli sayfalar oluşturmanın ilk adımı, insanların hangi kelimeleri aradığını öğrenmektir. kullanım Google Otomatik Tamamlama anahtar kelime önerileri almak için Google’ın alt çizgi karakterini kullanarak “boşluğu doldurması”. Ayrıca kullanabilirsiniz Moz Anahtar Kelime Gezgini ek anahtar kelime fikirleri almak için, ancak kullanıcıların aradığı TÜM fark hizmetlerini yazdığınızdan emin olun…

Fotoğrafçılık SEO

Yalnızca 1 birincil anahtar kelimeniz varsa (ör. Chicago Yenidoğan Fotoğrafçısı), aşağıdaki ekran görüntüsünde listelenen stratejileri kullanarak ana sayfanızda hedeflemelisiniz.

Birden fazla anahtar kelimeniz varsa (Chicago Yenidoğan Fotoğrafçısı, Chicago Portre Fotoğrafçısı…) daha sonra, her bir anahtar kelimeyi daha iyi hedeflemek için her biri için ayrı bir sayfa oluşturun. Birden fazla yeriniz varsa bu şehirde kaç anahtar kelimenin arandığına bağlı olarak her bir konum için yeni bir sayfa (bazen birden fazla sayfa) oluşturmanız gerekir. Genel kural, her sayfanın 1 konumda yalnızca 1 anahtar kelimeyi (hizmet) hedefleyebilmesidir.

Anahtar kelimelerinizi öğrendikten sonra, coğrafi hedefli açılış sayfalarınızı oluşturun…

Yerel olarak optimize edilmiş-açılış sayfası

İçeriğin, bulunduğu yere özgü olduğuna dikkat edin (Boynton Plajı). “Boynton Beach Diş Hekimi” anahtar kelimesi de sayfa başlığı, URL, başlık etiketi, meta açıklama vb. Öğelerde bulunur. Ayrıca, kaydırıcı fotoğrafları bu konuma özgüdür ve referanslar ve diğer içerikler de. Her sayfanın tamamen benzersiz içeriği olmalıdır sayfaları kopyalayıp birkaç kelimeyi değiştirdiğiniz “sayfaları ara ve değiştir” işlevini kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu iyi bir strateji değildir ve yalnızca belirli bir anahtar kelime hakkında yazılmış iyi tasarlanmış, benzersiz içeriğe sahip sayfalar üst sıralarda yer alır.

6. Sosyal Medyanızı Vitese Vurun

dinle boyutlar

En başarılı işletmelerin en azından ana sosyal ağlarda bir miktar varlığı vardır ve Google bunu arıyor. Sosyal medya profillerinizin eksiksiz olarak doldurulduğundan ve bunlara düzenli olarak paylaşımda bulunduğunuzdan emin olun. Haftada 1 yayın bile hiç olmamasından iyidir.

7. Bloglama, Müşteriler, Ortaklar, Tanıtımdan Bağlantılar Alın

Web sitenize bağlantılar yaklaşık% 20’dir, ancak birçok insan onları nasıl elde edeceği konusunda karışıktır. İlk web sitenizin iyi tasarlanmış ve içeriğe sahip olduğundan emin olun (örneğin, yararlı blog makaleleri). Bu makaleler, Google Otomatik Tamamlama’da bulunan (ör. Chicago’daki düğün fotoğrafçısının ortalama maliyeti) tanıtım amaçlı olmayan bir anahtar kelime için optimize edilmelidir. Web sitenizde blog makaleleri ve daha fazla içerik biriktirdikçe, içeriğinize yazdığınız diğer sayfalara / yayınlara referans vermeye başlayabilirsiniz. Bunlara denir dahili bağlantılar ve organik olarak web sitenize bağlantılar oluşturmak için doğal bir yoldur. İyi miktarda içeriğe ihtiyacınız olacak!

Diğer web sitesi sahiplerine de ulaşabilirsiniz kimden bağlantı alabileceğini düşünüyorsun. Bölgenizdeki diğer yerel işletmeler, iş ortakları, arkadaşlar veya müşteriler ve satıcılar hakkında düşünün. Belki bazı işletmelerin bağlantı alabileceğiniz bir iş ortağı veya referans sayfası vardır. Anahtar, iş ilişkilerinizi bir web sitesinde bir bağlantı şeklinde bahsetmektir..

Ayrıca bakınız: WordPress için Yerel SEO Rehberi

Umarım bu yerel SEO stratejilerini yararlı bulursunuz, böylece bunları kendi anahtar kelimelerinizle kullanabilirsiniz! Herhangi bir sorunuz varsa bana bir yorum bırakın, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Aksi takdirde makalemi beğendiyseniz, lütfen bunu da isteyen başkalarıyla paylaşın.

Şerefe,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector