Olumlu Yorumlar İşletmeler İçin Yerel SEO’yu Nasıl Geliştirir (İpucu: SEO’nun% 8,9’u Ama Bir Ton Yerde Gösteriliyor)

03.06.2020
Yerel SEO 'Olumlu Yorumlar İşletmeler İçin Yerel SEO’yu Nasıl Geliştirir (İpucu: SEO’nun% 8,9’u Ama Bir Ton Yerde Gösteriliyor)
0 9 мин.

Hiç şüphe yok ki incelemeler, yerel SEO. Kullanıcılar işletme adınızı aradıklarında Google Haritalar’da görünürler ve% 8,9 Google’ın yerel arama sıralama faktörleri.


Yerel-seo-yorum

Bunu zaten bildiğimden, incelemelerin ne kadar önemli olduğuna dair istatistikleri paylaşmak için burada değilim. Ancak hangi profiller en önemli? İşini sen mi geçtin? Moz Yerel üzerinde tam ve tutarlı profiller oluşturdu. üst listeleme web siteleri? Yelp inceleme filtresinden nasıl kaçınıyorsunuz ve insanlara iyi olanlara teşekkür ederken olumsuz yorumlara nasıl yanıt veriyorsunuz? Bu, geçeceğim türden (gerçekten kullanışlı) şeyler. Öyleyse hemen başlayalım…

İçindekiler

 1. Yorumlar Yerel Arama Sıralama Faktörlerinin% 8.4’ü
 2. Google My Business (Genellikle) En Önemli Profildir
 3. Yelp İnceleme Filtresini Kaçırma
 4. Yorumları Yanıtlayın
 5. Yorumlar Çevrimiçi Görünüyor
 6. Listelenecek Web Siteleri
 7. Web Sitenize Kullanıcı İncelemeleri Ekleyin

1. Yorumlar Yerel Arama Sıralama Faktörlerinin% 8.4’üdür

Yorumlar% 8.4 Google’ın yerel arama sıralama faktörleri ve bu küçük gibi görünse de, insanların yaklaşık% 90’ının kiminle iş yaptıklarına karar vermek için incelemeleri kullandığını biliyorsunuz.

yorumlar rütbeli faktörlü

Sıralama Faktörlerini Gözden Geçirin

 • Yerel Google Haritalar incelemelerinin sayısı (metinle birlikte)
 • Üçüncü taraf geleneksel yorumların sayısı
 • Genel inceleme hızı (yerel + üçüncü taraf)
 • İncelemelerde ürün / hizmet anahtar kelimeleri
 • Yetkili yorumcular tarafından yapılan inceleme sayısı
 • İncelemelerin yapıldığı üçüncü taraf sitelerin yetkisi
 • Yerel Google Haritalar incelemelerinin hızı
 • İncelemelerin yapıldığı üçüncü taraf sitelerin çeşitliliği

2. Google My Business (Genellikle) En Önemli Profildir

Hakkındaki incelemeler Google My Business Sayfası kullanıcılar işletme adınızı aradığında Google Haritalar’da ve arama sonuçlarının sağ tarafında görünür. Yıldızların görünmesi için Google My Business’ta yaklaşık 5 yoruma ihtiyacınız var. Google Haritalar hedeflediğiniz ana girişlerse, ideal olarak tüm rakiplerden daha fazla incelemeye sahip olmalısınız. Google “Chicago Düğün Fotoğrafçısı” ‘nı görüyorsanız, bir işletmenin 5 yıldıza sahip 49 değerlendirmesi vardır. Bu rekabetçi bir anahtar kelime olduğundan, bu işletmelerin çok fazla yorumu olacak, ancak ideal olarak daha fazlasına sahip olacaksınız. Bu incelemeler genellikle insanların gördüğü ilk şey olduğundan, bu tek başına işinizi yapabilir veya bozabilir.

Google My Business SEO

3. Yelp İnceleme Filtresini Önleme

Google’ın aksine Yelp’in inceleme filtresi bu da meşru incelemelerin yayınlanmamasını sağlayabilir. Neyse ki, bu incelemelerin filtrelenmediğinden emin olmanın birçok yolu var.

havlama filtreli-değerlendirmeleri

Kullanıcılara Yelp sayfanıza bir bağlantı göndermeyin – kullanıcılar Yelp sayfanıza doğrudan bir bağlantı izlediğinde, Yelp onları istediğini bilir ve inceleme muhtemelen yayınlanmaz. Bunun yerine, işletme adınızı Google’a girin ve kullanıcıları bu bağlantıya gönderin (burada bir örneğe bakın).

Zaten bir Yelp hesabı olan kişilere sorun – yeni Yelp kullanıcıları profillerini doldurmayacak, Facebook hesapları bağlanmayacak ve Yelp arkadaşları veya mevcut yorumları olmayacak. En iyisi, zaten bir Yelp hesabı olan ve bu hesapta aktif olan kullanıcılara sormaktır.

Açıklayıcı incelemeleri teşvik edin – kısa incelemeler yararlı değildir ve muhtemelen filtrelenir.

İnceleyenle yanıt verin ve etkileşimde bulunun – yorumlarına yanıt verin (örneğin, teşekkür ederek), arkadaş olarak ekleyin ve onlara mesaj gönderin. İncelemelerini yararlı olarak bile oylayabilirsiniz. Yorumcularla etkileşime geçerek Yelp’e yorumun meşru olduğunu söyleyen bir sinyal gönderirsiniz.

Finansal teşvikler sunmayın – bu Yelp sayfanızın tüketici uyarısı eğer sizi yakalarlarsa, işinizi tamamen mahvedebilir. Şansınızı kullanmamanız ve sadece işletmenizle ilgili harika bir deneyim yaşamış insanlara sormanız daha iyi.

4. İncelemelere Yanıt Ver

Çoğu web sitesi, TÜM onlar için (hem olumlu hem de olumsuz) yapmanız gereken yorumlara yanıt verme seçeneği sunar. İnsanlar bunu düzeltmeye çalıştığınızı görmek istiyor. Olumlu eleştirilere yanıt vermek dönüşümü teşvik eder ve daha DAHA FAZLA inceleme elde etmenizi sağlayabilir (tıpkı blogunuzdaki bir yoruma yanıt verir gibi, yalnızca bu daha da önemlidir).

Yorumları Yanıtlayın

5. Yorumlar Çevrimiçi Görünüyor

Kullanıcılar İşletme Adınızı Aradığında – bu markanıza yardımcı olmazsa, ne işe yaradığını bilmiyorum. Tek ihtiyacınız olan bir Google My Business sayfasında profilinizi tamamen doldurun, ardından yaklaşık 5 yorum alın. Bu incelemelerin bir kez sayfanın sağ tarafında ve bir kez de web sitenizin altında arama sonuçlarında iki kez görünebileceğine dikkat edin. Diğer inceleme web sitelerinde yeterli yorum alırsanız, bu yıldızlar arama sonuçlarınızda da görünmelidir (Yelp bu fotoğrafta olduğu gibi).

Google Yorumları

Kullanıcılar Yerel Anahtar Kelimeleri Aradığında – anahtar kelimelerinizin çoğu için Google Haritalar görünürse, incelemeler yerel SEO stratejinizin (özellikle Google My Business’ta) önemli bir parçası olmalıdır. Bu, işletmenizin bir sürü insan için ilk izlenimi olacaktır. Bunu yeterince vurgulayamıyorum.

Yerel-seo-yorum

Kullanıcılar Yelp Aradığında – Yelp’in bile “En Yüksek Puanlı” ve “En Çok İncelenen” filtresi var:

Yelp Filtreleri

Kullanıcılar Groupon Aradığında – Bir Groupon çalıştırıyorsanız, kullanıcılar Groupon girişinizi görüntülediğinde farklı web sitelerinden incelemeler görünebilir. Bu web siteleri her sektör için farklı olabilir, örneğin, UrbanSpoon büyük olasılıkla restoranlar için görünecek. Rakiplerinizin nerede olduğunu araştırın (veya bunları görün kategoriye göre en iyi alıntılar) ve bu profiller hakkında yorumlar alın.

Groupon Yorumları

Mobil Cihazlarda – insanlar telefonlarını kullandıklarında bile, incelemeler ilk gördükleri şeylerden biridir.

mobil-yorum

6. Listelenecek Web Siteleri

Alıntılar (çevrimiçi profilleriniz için süslü ad) Google Haritalar’daki # 2, # 5 ve # 14 sıralama faktörleridir (aşağıdaki yerel yığın faktörlerine bakın). Miktar, kalite, tutarlılık ve profil bütünlüğü önemlidir, ayrıca diğer profillerinizi cezalandıracak kopyaları silmeniz gerekir. Mevcut profilleri düzeltmek ve yenilerini oluşturmak için ihtiyacınız olan kaynaklar şunlardır.

Yerel-seo-atıf-faktörleri sıralamasında

Google My Business – Google My Business Sayfanızı şu şekilde geliştirin: profilinizi doğrulama, almak özel URL, fotoğraf ekleme ve tutarlı kullanma KESTİRME (işletme adı, adres, telefon) bulabilirsiniz. Google My Business’ı optimize etmeye ilişkin ipuçları için bu bağlantıyı izleyin.

Moz YerelMoz Yerel En iyi 15 alıntıyı analiz eder ve bunları nasıl düzelteceğinizi anlatır. Bu tek başına önemli ölçüde sıralamaları iyileştirebilir ve girişleri toplamak ve bunu yapmak için bir saat geçirmenizi şiddetle tavsiye ettim. Yeni profillere kaydolacak, mevcut profilleri daha eksiksiz hale getirecek, tutarsız listeleri düzeltecek ve kopyaları sileceksiniz. Bu yerel SEO için bir zorunluluktur.

Moz Yerel

Moz Yerel Alıntılar

Whitespark Atıf Listeleri – tarafından en iyi alıntılara göz at kategori, ülke, ve Kent. Bu listeler alıntılarda sektör lideri olan Whitespark’tan. Alıntılar çok önemli olduğu için ideal olarak bunlardan bir sürü (yüzlerce) istersiniz. Kulağa saçma geldiğini biliyorum ama 37 yorum içeren işletmelerin Google Haritalar’daki 49 yorum ile işletmeleri geride bırakmalarının nedeni tam olarak bu..

Whitespark Atıf Binası Hizmeti – giriş oluşturmak için zamanınız yoksa, Whitespark’ın alıntı yapma hizmeti alıntı başına 4-5 $ için. Onların üzerinde 120+ yorum var Google sayfası – yani onların yasal olduğunu biliyorsunuz. Müşterilerimin Google’ın yerel sonuçlarının en üst sıralarında yer almasına yardımcı olmak için alıntı binalarına 2.000 ABD dolarından fazla yatırım yaptım. Bunlar manuel gönderimler ve bir kerelik ücretlerdir. Yext otomatik (iyi değil) ve yinelenen bir serbest (aynı zamanda iyi değil) vardır. Whitespark ile işletme bilgilerinizle bir miktar doldurursunuz ve bu işi 1-3 hafta içinde tamamlarlar. Tüm profillere yeni alıntı URL’leri ve bir evrensel giriş içeren bir rapor gönderilir. İşte benim Whitespark’ın atıf binasının gözden geçirilmesi eğer ilgilenirsen.

7. Web Sitenize Kullanıcı İncelemeleri Ekleyin

Kullanıcıların web sitenizde incelemesini istediğiniz kurs veya hizmetleriniz varsa, bu, snippet’lerinize inceleme yıldızları ekleyerek göze çarpmanızı sağlayabilir. Bunlara denir Zengin snippet’ler ve şema işaretlemesi yoluyla yapılır (genellikle bir eklenti aracılığıyla, örneğin WP Zengin Snippet’leri öğretici açıkladı gibi). Kulağa teknik geliyor, ama gerçekten değil – sadece insanların gözden geçirmesini istediğiniz şey için ayrı bir sayfanız olduğundan emin olun, eklentiyi ekleyin, ardından sayfayı işaretlemek için talimatlarını izleyin (sadece size sordukları alanları doldurun). Daha fazla SEO trafiği oluşturmanın kolay bir yoludur.

Zengin-pasajı-kurs-yorumu

Herhangi bir sorunuz veya geri bildiriminiz varsa, bana aşağıda bir yorum bırakın. Makalemi yararlı bulduysanız, lütfen bir arkadaşınızla paylaşmayı düşünün. Bunu gerçekten takdir ediyorum.

Şerefe,

Tom İmzası

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector