WordPress İçin Yerel SEO: Web Sitenizi (Ve Alıntılarınızı) Google Haritalar ve Yerel Arama Sonuçlarında Daha Yüksek Sıralamak İçin Nasıl Optimize Edilir

Google Haritalar’da ve yerel arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almaya hazır?


Takip edeceğiz Google’ın yerel arama sıralama faktörleri Moz her 2 yılda bir rapor eder. Bunları faktörlere ayırdım üzerinde ve kapalı WordPress siteniz. Alıntılar (Yelp, Superpages ve Axciom gibi çevrimiçi dizinler) yerel SEO’nun yaklaşık% 11’i kadardır, bu yüzden bunları bırakmak adil olmaz.

Bu kılavuz, Yoast SEO Eklentisi. Yoast’a sahip değilseniz, yüklemenizi ve ardından önerilen Yoast ayarları. Ayrıca, hedeflediğiniz şehirde zorunlu olmayan ancak Haritalar’daki 1 numaralı faktör olan fiziksel bir adresiniz olduğunu varsayar..

1. Yerel Arama Sıralama Faktörleri

Burada Google’ın 2018 yerel sıralama faktörleri. Ana faktörler Google My Business, alıntılar (dizinler), incelemeler, coğrafi hedefli sayfalar, mobil optimizasyon ve elbette – bağlantılar.

2018 Yerel Arama Sıralaması Faktörleri

Yerel paket ve yerel organik için en önemli 50 faktör…

En İyi 50 Yerel SEO Faktörü

Google’ın birincil yerel anahtar kelimelerinizi ve hangi sonuçları hedeflemek istediğinizi görün…

Yerel-Arama-Sonuçları

2. Yerelleştirilmiş Anahtar Kelimeler

Google Otomatik Tamamlama
Üzerinde ayrı bir eğitimim var Yoast odak anahtar kelimeleri + yeşil ışık optimizasyonu seçme ama bu konuya kısaca değineceğim. Adresine git google.com ve Google’ın boşluğu doldurması ve kullanıcıların şehrinizde aradığı anahtar kelimeleri öğrenmesi için cümlenin herhangi bir yerinde alt çizgi karakterini kullanın…

Google-Otomatik Tamamlama-Dolgu-In-The-Blank-1

Daha da fazla anahtar kelime bulmak için, anahtar kelimenin farklı varyasyonlarını (ör. Çoğulları

Google-Otomatik Tamamlama-Çoğul-Anahtar kelimeler

kullanım farklı kelime sıralaması daha fazla fikir edinmek için…

Kelime Sıralama Anahtar Kelimeleri

Hedefe Özel Hizmetler – “Chicago Düğün Fotoğrafçısı” birincil anahtar kelimenizse, Hintli ve Eşcinsel Düğün Fotoğrafçısı’nı da hedeflemeyi deneyin. Web tasarımı ile aynı şey… Her ikisi de Otomatik Tamamlama’da görünen Chicago Web Tasarım ve Chicago WordPress Tasarım’ı hedefleyebilirsiniz. Diş hekimleri için, Chicago Diş Hekimi, Chicago Diş İmplantları, Chicago Acil Diş Hekimi vb. Olabilir. TÜM trafik için 1 tek anahtar kelimeye güvenmek asla iyi bir fikir değildir. Tüm hizmetleriniz için Google Otomatik Tamamlama’yı araştırmanız, ardından her biri için bir sayfa oluşturmanız gerekir.

Moz Anahtar Kelime Gezgini
Sonra, kullanın Moz Anahtar Kelime Gezgini anahtar kelimeleri eksik olmadığınızdan emin olmak için. Bu şuna benzer Google Anahtar Kelime Planlayıcı yalnızca tamamen ücretsizdir (AdWords’e kaydolmanız gerekmez), ayrıca alakalı anahtar kelimeleri gruplandırabilirsiniz, böylece tam olarak aynı anahtar kelimelere göz atmazsınız.

Moz Anahtar Kelime Gezgini

Çalıştığında, anahtar kelime önerileri -> tüm önerileri gör. Güzel bir anahtar kelime listesi ve hacmi (aylık aramalar) görmelisiniz. Otomatik Tamamlama’da BEKLEMEDİĞİNİZ ifadelere dikkat edin.

Moz Anahtar Kelime Önerileri

Yerel Anahtar Kelime Rekabetini Tahmin Etme
Daha fazla Otomatik Tamamlama sonuçları + geniş ifadeler = daha rekabetçi…
Geniş Yerel-Kelime-Yarışma

Daha az Otomatik Tamamlama sonuçları + belirli ifadeler = daha az rekabetçi…
Özgül-Yerel-Kelime-Yarışma

Ayrıca MozBar Chrome Uzantısı herhangi bir anahtar kelimeyi Google’a ekleyin ve rekabet olduğunu öğrenin. PA (sayfa otoritesi) ve DA (alan adı otoritesi) ne kadar yüksek olursa, rekabet o kadar yüksek olur ve bunun için daha fazla çaba harcanması gerekir. Kendi DA aralığınızda kalmaya çalışın.

Mozbar Anahtar Kelime Yarışması

3. Blog Yazı Anahtar Kelimeleri

Blog gönderileri genellikle sitenize en çok bağlantıyı (büyük bir sıralama faktörü) çeker; Tıpkı sayfalar için anahtar kelimeler araştırdığımız gibi, olabildiğince çok bilgilendirici, promosyon dışı blog anahtar kelimesi bulun ve ardından her konu için bir yazı yazın.

Yerel SEO Anahtar KelimeleriYerel SEO Anahtar Kelimeleri

4. Coğrafi Hedefli Sayfalar

Her anahtar kelime için bir sayfa oluşturun – ana anahtar kelimenizi ana sayfanızda hedefleyin, ardından Chicago Indian Wedding Photographer ve diğer belirli hizmetler için ayrı bir sayfa oluşturun. Chicago Düğün Fotoğrafçısı Ortalama Maliyeti blogunuzda iyi bir makale olurdu.

Yoast ile içeriği optimize edin – istediğiniz kadar yeşil ışık alabilirsiniz, ancak harika fotoğraflar, referanslar, video ve diğer yararlı içeriklerle güzel (ideal olarak uzun) bir sayfa tasarlamak – içerik optimizasyonunun kalbidir. Yalnızca kesin anahtar kelime eşleşmelerini algılar içeriğinizde “Chicago Wedding Photographer” yerine “Chicago Wedding Photographer” kullanıyorsanız… bu bir anahtar kelime olarak sayılır. Bu nedenle, söz konusu ışık yeşil olmasa bile (ör. Anahtar kelime yoğunluğu), varyasyon mevcut. Eş anlamlılar aslında teşvik edilir.

Yoast İçerik Analizi

NAP varlığı – her konum sayfasının işletme adınız, adresiniz ve telefonunuzun herhangi bir yerinde olması gerekir. Yalnızca 1 konumunuz varsa, bunu bir altbilgi widget’ına veya web sitenizin en altındaki (benim yaptığım gibi) telif hakkı alanınıza ekleyebilirsiniz, böylece her sayfada bulunur. Birden çok konum için genellikle onu gerçek içerik gövdesine bir yere eklemek istersiniz.

Kısa Kalıcı Bağlantılar  – anahtar kelimenizle birlikte kısa kalıcı bağlantılar kullanın.

Anahtar Kelime Yoğunluğu – anahtar kelimenizi ilk birkaç cümleye ve birkaç kez içerik gövdesine ekleyin (doğal olarak). İçeriğinize aynı anahtar kelimeyi tekrar tekrar kullanmak yerine LSI anahtar kelimeleri (eşanlamlılar) serpin. Bunlar, sıralamak istediğiniz ikincil anahtar kelimeler olabilir.

Alternatif Metin – görsel düzenleyici otomatik olarak alt metin olarak görüntü dosyası adını kullandığından, resimlerinizi WordPress’e yüklemeden önce etiketleyin. Bu yalnızca resmi açıklamalıdır; anahtar kelimeleri doldurmayın. Pencere öğelerindeki ve sayfa oluşturuculardaki resimler bunu yapmayabilir, bu nedenle HTML’yi kontrol edin:

alt = ”Chicago Düğün Fotoğrafçısı” genişlik = ”680” yükseklik = ”380” />

Dahili / Harici Linkler – Google, içeriğinizin ne hakkında olduğunu öğrenmek için sayfanızdaki bağlantıları izler. Önemli olan, ziyaretçilerinizin gerçekten yararlı bulacağı yararlı içeriğe bağlantı vermektir (bir blog eğitimi gibi). Blog makaleleri / sayfaları arasında bağlantı oluşturma aynı zamanda kendi web sitenize bağlantılar oluşturmanın doğal bir yoludur, ancak giden bağlantılar da Google’a kaynak göstermek gibi bir şeydir. Son olarak, her zaman açıklayıcı bağlantı metni (bağlantı metni olarak adlandırılır) kullanın… asla “burayı tıklayın” gibi kelimeler kullanmayın.

SEO Başlığı – başlığınızı renklendirmek için bir değiştirici kullanın, böylece arama sonuçlarında daha fazla kişi bağlantınızı tıklar… “Ödüllü Chicago Düğün Fotoğrafçısı – Tom Dupuis” buna iyi bir örnektir. Ayrıca SEO başlığınızın iyi bir uzunluğa sahip olduğundan emin olun (Yoast’taki çubuklar yeşil olmalıdır).

Meta Açıklaması – meta açıklamanın temel amacı insanları bağlantınızı tıklamaya ikna etmektir. Bu ve SEO başlığı, insanların arama sonuçlarında gördüğü ilk şeydir, bu yüzden bunları yazmak için zaman harcayın. Yoast focus anahtar kelimenizi ve varsa ikincil bir anahtar kelimeyi içermelidir.

Uzun İçerik Yayınlama – Google, “sayfadaki ortalama süreyi” ölçer; bu nedenle videolar ve diğer ilgi çekici içerik önemlidir. Uzun, düzenli içerik genellikle kısa içerikten daha üst sıradadır.

Sosyal Medya Optimizasyonu – Bu, sayfanızın Facebook ve Twitter’da paylaşıldığında düzgün biçimlendirilmiş bir resim görüntülemesini sağlar. Yoast’taki “paylaş” bağlantısını tıklayın ve size söyleyeceği özel resimler yükleyin. Sekmeleri görmüyorsanız, Facebook ve Twitter meta verilerini etkinleştirmek için Yoast sosyal ayarlarınızı kontrol edin. Evet, bu, Facebook (1200 x 630 piksel) ve Twitter (1024 x 512 piksel) için 2 ayrı resim tasarlamanız gerektiği anlamına gelir. Facebook / Twitter’da paylaşıldığında özel bir başlık ve açıklama yazmanıza izin veren diğer alanları boş bırakıyorum.

Yoast-sosyal-medya-optimizasyon

Zengin snippet’ler – içeriğinize zengin snippet’ler ekleyerek snippet’lerinizi arama sonuçlarında öne çıkarın. Bunu etkinlikler, yorumlar, tarifler, makaleler, ürünler, kuruluşlar, restoranlar ve videolarla yapabilirsiniz. Ben primi kullanıyorum WP Rich Snippets eklentisi etkinlikler hariç tüm zengin snippet türlerini destekleyen Hepsi Bir Arada Schema.org) ve videolar (kullanın Şema eklentisi. Bununla birlikte, başka türde zengin snippet’ler yapıyorsanız, WP Rich Snippet’leri çok daha iyi görünür ve daha fazla seçeneğe sahiptir, ayrıca harika eklentiler. İşte benim WP Rich Snippet’leri incelemesi sitenizde olabilecek içerik varsa kesinlikle paraya değer işaretlenmiş.

Zengin snippet'ler

Coğrafi Hedefli Açılış Sayfası Örneği…

Yerelleştirilmiş Açılış Sayfası

5. Google My Business

Google My Business Sayfanızı Optimize Etme

* Google, Google Yayınları üzerinde yayın yapan, incelemelere yanıt veren, özel saatleri güncel tutan, soruları yanıtlayan, müşterilerin işletme URL’lerini kullanarak GMB ile doğrudan işlem yapmasını kolaylaştıran işletme sahiplerini giderek daha fazla dikkate almaktadır..

Google My Business Logosu

6. Moz Yerel

Alıntılar yerel SEO’nun% 11’i olduğundan, bu adım, reklamınızı oluşturmanıza ve düzeltmenize yardımcı olacaktır. top 15 alıntılar. Tıpkı Google My Business’ta yaptığınız gibi profillerin% 100 tamamlandığından, kopyaların silindiğinden ve tutarlı bilgilerin mevcut olduğundan emin olacaksınız. Web sitenizi + posta kodunu çalıştırın Moz Yerel “en doğru girişi seçin” altına bakın. Her birini gözden geçirin ve önerilerini görün. Evet, her profilin giriş bilgilerine ihtiyacınız olacak.

Moz Yerel Profilleri

Doğru Eksik, Tutarsız, Yinelenen Alıntılar
Girişinizi tıkladığınızda eksik, tutarsız ve yinelenen sekmeler görürsünüz. Her birini gözden geçirin ve tüm öğeleri düzeltin. tamamlanmamış profiller genellikle daha fazla fotoğraf yükleyerek veya kategori ekleyerek sabitlenir. tutarsızlıklar www web sitesi sürümünü düzeltmek veya adresteki “sokak” yerine “st” kullanmak kadar kolay olabilir. çoğaltır silinerek giderilir. Moz Local, profillerin düzeltilmesini, silinmesini ve raporlanmasını kolaylaştıran profillerinize bağlantılar içerir.

Bazen yalnızca 1-2 kategoriniz olur (örneğin, fotoğrafçı + düğün fotoğrafçısı), bu nedenle profillerinizi% 100 tamamlamanız her zaman mümkün değildir. Sadece yapabildiğin her şeyi yap.

Moz Loca

7. Whitespark

Google Haritalar’daki # 2, # 5 ve # 14 sıralama faktörlerini (alıntı tutarlılığı, miktarı ve kalitesi) fethetmek için, daha fazla alıntı. Anahtar kelimeleriniz ne kadar rekabetçi olursa (ör. Chicago Düğün Fotoğrafçısı) daha fazla alıntı yapmanız gerekir.

Yerel-seo-atıf-faktörleri sıralamasındaalıntılar-şehir

Whitespark tarafından yapılan en iyi alıntıların listesi var Kent, ülke, ve kategori, veya onların alıntı yapma hizmeti alıntı başına 4-5 $ için bu çok zaman kazandırır. Google ‘Whitespark Kanada‘Ve 4.9 yıldız derecelendirmesi ile 120’den fazla incelemeye sahip olduklarını göreceksiniz. Alıntı oluşturma hizmetlerine 2.000 dolardan fazla yatırım yaptım ve Google Haritalar’da # 8’den # 3’e atladım. Oku benim Whitespark Atıf Binası İncelemesi ancak temel olarak bir alım doldurursunuz ve yeni alıntı URL’lerinin ve 1 evrensel girişin raporunu göndermeleri için 2-3 hafta bekleyin.

Ücretsiz alıntılar spam e-postalara ve bazen spam içerikli telefon görüşmelerine neden olabilir. Sıralamaları yükseltirler, ancak bu bir ödünleşmedir. İşte Whitespark’ın sahibi Darren Shaw’tan aldığım bir yanıt:

@TheDupMan Alıntı oluşturduğunuzda, satış e-postaları ve çağrıları alacaksınız. Kaçış yok. Listeler bir nedenle ücretsiz.

– Darren Shaw (@DarrenShaw_) Instagram Profilini Görüntüle 25 Ağustos 2016

8. Mobil Duyarlılık

Mobil hataları kontrol etmenin en iyi yolu Google Search Console’u kurmak ve mobil kullanılabilirlik Bölüm. Bu, WordPress sitenizdeki (sadece 1 sayfa yerine) TÜM hataları kontrol eder. Google’ın mobil test aracı yapar. Kullansanız bile duyarlı WordPress teması hala mobil hatalarınız olabilir! Bu yüzden kontrol etmek kesinlikle iyi bir fikir.

google-mobil-kullanılabilirlik-hatalar

9. Mobil Hız Optimizasyonu

Yerel SEO yapan işletmelerin çoğunda iyi miktarda mobil ziyaretçi bulunur (Google Analytics’i Kitle altında kontrol edebilirsiniz -> Mobil -> Genel). Performans sekmelerini, Cloudflare ve MaxCDN’yi nasıl yapılandıracağınızı gösteren W3 Toplam Önbellek eğitimimi okumadıysanız, bununla başlardım. Ardından WordPress hız kılavuzumdan görüntüleri optimize edebilir ve diğer optimizasyonları yapabilirsiniz. Bu, cihazınızdaki öğeleri düzeltmenize yardımcı olur. GTmetrix raporu (kullanmanızı öneririm hız testi aracı) ve hem masaüstü hem de mobil cihazlar için sayfa yükleme sürelerini iyileştirir.

WordPress sitenizin özellikle mobil cihazlarda daha hızlı yüklenmesini sağlamak için şunu kullanabilirsiniz: AMP sayfaları (hızlandırılmış mobil sayfalar) AMP eklentisi ve Yoast SEO için Tutkal & AMP. Okuyabilirsin Yoast’ın AMP eğitimi ancak bu temel olarak mobil arama sonuçlarınıza bir “AMP” işareti ekleyecektir…

amp-sayfalar

Barındırma
kullanırım SiteGround ve sahip 200 ms tepki süresi % 100 GTmetrix skorları ve .4s Pingdom yükleme süreleri. Ne kadar hızlı yüklendiklerini görmek için bir hosting kontrolü yapın, kendi testlerinizi yapın veya sayfalarımı tıklayın. 26 Facebook anketinde 1. ev sahibi seçildi ve dünyadan daha iyi EIG (Bluehost, HostGator), Godaddy, ve aynı sunucuda çok fazla kişi toplayan kötü ana bilgisayarlar. Onlar konum WordPress tarafından önerilen, yapmak ücretsiz göçler, ve ben onların yarı ayrılmış plan.

SiteGround'a Geçme

SiteGround Yükleme Süresi Geçişi

Bluehost to SiteGround GTmetrix

HostGator'dan SiteGround'a

SiteGround GTmetrix

SiteGround Google PageSpeed ​​Insights

SiteGround'da 100 Mükemmel Puan

SiteGround Genesis

SiteGround Tarafından Sağlanan Hız

SiteGround GTmetrix Raporu

SiteGround ile Azaltılmış Yükleme Süreleri

Yeni SiteGround Yanıt Süreleri

HostGator'dan SiteGround'a Geçiş

Joomla'da SiteGround Yanıt Süreleri

SiteGround Barındırma'ya Geçildi

SiteGround Rocket Imagify Combo

SiteGround'da Joomla GTmetrix

SiteGround PageSpeed ​​Insights

Joomla'da SiteGround

SiteGround Azaltılmış Yükleme Süreleri

SiteGround Hızlı Hosting

SiteGround'da Yeni Pingdom Sonuçları

Yeni SiteGround Yanıt Süresi

SiteGround Yanıt Süresi İyileştirmesi

2019 Hosting Anketi

2017-WordPress-Hosting-FB-Anket

Elementor Hosting Önerileri

Temmuz 2019 Hosting Önerisi

WordPress-Host-Anket-Ağustos-2018

Paylaşılan-Hosting-Anket-2017

2019-Barındırma-Anket

Go-To-Barındırma-Şirket

WordPress-Hosting-Anket-2017

Yönetilen-Barındırma-Anket

WooCommerce-Hosting-FB-Anket

2016-Web Hosting-Anket

Best-WordPress-Hosting-Sağlayıcı-Anket

Best-Web Hosting-2019-Anket

WP Dostu Hosting Anketi

2016-WordPress-Hosting-FB-Anket

Elementor İçin Favori Hosting

2018 Hosting Önerileri

Yönetilen-WordPress-Hosting-Anket-2017

2019-Sunucular-Anket-1

Barındırma-Anket-For-Hız

WordPress-Hosting-Anket-Haziran-1

SiteGround-Öneri

2014-Yönetilen-WordPress-Hosting-FB-Anket

Best-Web Hosting-Sağlayıcı-Anket

Barındırma-Anket-Şubat-2019

Barındırma-Öneriler-Anket

Bluehost vs SiteGround

WordPress Web Ana Bilgisayar Anketi

10. Yorumlar

Bunu daha önce duydunuz, bu yüzden bariz olanı belirtmeyeceğim. Ama bilmelisin ki Google My Business genellikle yorum almak için en iyi yerdir bunlar doğrudan arama sonuçlarında göründüğünden ve inceleme yıldızlarının görünmeye başlaması için yaklaşık 5 tanesine ihtiyacınız var…

SEO için Google Yorumları

Yelp İnceleme Filtresini Kaçırma – Yelp yorumları alabilir süzülmüş meşru olsalar bile. Google’da “işletme adı Yelp” araması yapıp bu bağlantıyı göndererek bundan kaçınabilirsiniz. Onları doğrudan Yelp profilinize gönderirseniz, Yelp bunu bilir ve filtreleyebilir. İdeal olarak, mevcut Yelp kullanıcılarına incelemelerini yayınlama olasılıkları daha yüksek olduğu için sorabilirsiniz (başka bir faktör, profillerinin doldurulması ve Facebook’un bağlı olması). Siz de yorumcularınızla arkadaş olmalısınız.

11. Yerel Link Oluşturma

Bağlantıların sıralamanız için çok önemli olduğunu biliyorsunuz ve kıçınızda bir acı olması gerekmiyor. Ama evet, bu bağlantıları almak için insanlara ulaşmanız gerekecek. İşte bazı ipuçları…

 • Ortaklardan sizinle bağlantı kurmasını isteyin
 • Sponsorlardan sizinle bağlantı kurmasını isteyin
 • Tedarikçilerden sizinle bağlantı kurmalarını isteyin
 • Yerel gazeteler tarafından yayınlanın
 • Liste makalelerine dahil olun (örn. Chicago’daki en iyi pizza)
 • Bu makalelerin sitenize bir bağlantı içerdiğinden emin olun
 • Yeşil işletmeleri tanıtan işletme dizinleri ve organizasyonları bulun
 • İş ilişkilerinizi bağlantılara dönüştürün, hepsi bu

12. Birden Fazla Yeri Hedefleme

Sitenizde Birden Çok Konum Sayfası Oluşturun – bazen şehir başına 1 sayfa (o şehirde yalnızca 1 anahtar kelime aranıyorsa) veya şehir başına birden çok sayfa (birden fazla anahtar kelime aranıyorsa) oluşturmalısınız. Kullanıcıların kaç anahtar kelime aradığına ve farklı hizmetler hakkında içeriğe ihtiyacınız olup olmadığına bağlıdır (miami diş hekimi ile miami dental implant ayrı bir sayfadır).

Bu Sayfalara Konuma Özel İçerik Ekle – Chicago sayfanızda Chicago ofisinizin fotoğrafları olabilir. Veya Chicago müşterilerinizden referanslar. Veya Chicago konumunuzu gösteren bir Google Haritası. “Ara ve değiştir” sayfaları oluşturmaktan kaçının (bunlar yalnızca şehir adını değiştirdiğiniz aynı sayfalar), çünkü bunlar yinelenen içeriklerdir ve sıralanmayacaktır.

Yerelleştirilmiş açılış sayfalarının harika bir örneğine göz atmak istiyorsanız, Seda Dental.

Yerel iniş sayfaları-çoklu-yerleri

Her Konum için Alıntı Oluştur – her konumun oluşturmak için Moz Yerel ve Whitespark’ı kullanabileceğiniz kendi Google My Business sayfası, Yelp, Facebook ve diğer alıntı profilleri olmalıdır (4., 5. ve 6. adımlara bakın). Whitespark’ın atıf oluşturma hizmeti size çok zaman kazandıracak. Bunu kendiniz yaparsanız, web sitenizi listelerken belirli konum sayfasını (website.com/locations/chicago) listeleyin. Fotoğraflar ve işletme bilgileri bu konuma özgü olmalıdır.

13. Anahtar Kelime Sıralamalarını Ölçün

Google Search Console’un Arama Analizi – sıraladığınız anahtar kelimeleri (sorguları) görebilirsiniz. Bu SADECE Google Haritalar veya diğer arama motorlarını değil, Google’ın organik sıralamalarını ölçer. Dolayısıyla, anahtar kelimelerinizi ararken Google Haritalar görünürse, bunları da ölçmeniz gerekir (aşağıya bakın). Filtreleri kullanarak Search Analytics’te yine de çok yararlı veriler elde edebilirsiniz: tıklama oranları, gösterimler, en popüler sayfalar, kullanılan cihazlar, ülkeler ve sıralamalarınızı önceki 28 günle karşılaştırın.

google-arama-konsol arama-analitik-sorguları

Whitespark Yerel Sıra Takibi – Google Haritalar, Bing paketi, Google organik, Bing organik, vb. Sıralamalarını takip edin. Birden fazla konumda şehir adlarına göre sıralayın. Kullanıcı dostu tasarım ve 100 yerel anahtar kelimeyi ölçmek için aylık 20 ABD dolarından başlar. Yerel anahtar kelimeleri ölçmenin en kolay yolu.

whitespark-yerel-rank-izci

14. Bonus İpuçları

Google Arama Konsolu – Bu WordPress yerel SEO kılavuzunda birkaç kez bahsettim, ama gerçekten bu araçtan yararlanmalısınız. Videom ve Google Search Console eğitimi nasıl ayarlayacağınızı, Yoast XML site haritanızı Google’a nasıl göndereceğinizi, tarama hatalarını (bozuk URL’ler) ve diğer birkaç site optimizasyonunu nasıl düzelteceğinizi gösterecektir. AMP sayfalarını, zengin snippet’leri test etmek ve dizine ekleme, mobil ve güvenlik sorunlarını bulmak için kullanabilirsiniz. İmzalandıktan sonra verilerin doldurulması için yaklaşık 1 hafta beklemeniz gerekir. Ancak kesinlikle tekrar ziyaret edin ve özelliklerinden yararlanın.

Mobil Aramak İçin Tıklayın Düğmesi – birçok kişinin sizi aradığı bir web sitesi (ör. Bir pizza işletmesi) işletiyorsanız, mobil tıkla ve ara eklentisi dönüşümleri artırabilir, ancak Google’ın yerel sıralama faktörlerindeki “Davranış / Mobil Sinyaller” konusuna bakarsanız bir sıralama faktörüdür.

Güvenlik – sitenizi üzerinden geçirin Sucuri güvenlik denetleyicisi ve güvenlik bölümü hata olmadığından emin olmak için Google Search Console’u ziyaret edin. Her iki durumda da, yapabileceğiniz en iyi 2 şey, WordPress giriş bilgilerinizdeki genel “Yönetici” kullanıcı adını değiştirmek ve ardından yüklemektir. WordFence.

Sucuri Güvenlik Taraması

Sosyal medya – sosyal medyada aktif olduğunuzdan emin olun, yerel SEO’nun% 2.8’i.

İşe Başlama Zamanı

Umarım bu WordPress yerel SEO rehberi size bazı fikirler verir! Sadece WordPress sitenizi optimize etmekle ilgili olmadığını unutmayın; Google My Business, alıntılar ve incelemeler gibi önemli sayfa dışı faktörler de vardır. Bunlardan bazılarını atmaya başlayın ve birkaç ay içinde umarım organik aramalarınız artar (yorumlarda bana bildirin)!

SEO Google Analytics

Yardıma mı ihtiyacınız var? Bana yaz. Gerçekten ne yaptığını bilen birini mi arıyorsunuz? Göz atın WordPress SEO Danışmanlık Hizmetleri. İnsanlar eğitimlerimi okuduklarında seviyorum, bu yüzden WordPress ve yerel SEO ile ilgili bir sorunuz varsa, sorularınızı netleştirmekten memnuniyet duyuyorum.

Sıkça Sorulan Sorular

&# X2705; Google’ın yerel arama sıralama faktörleri nelerdir?

Moz, Google’ın yerel arama sıralama faktörlerini her 2 yılda bir raporlar. Coğrafi hedefli sayfaları, dizinleri (alıntılar), bağlantıları ve incelemeleri vurgularlar.

&# X2705; Web sitelerini yerel SEO için nasıl optimize edersiniz??

Google Otomatik Tamamlama gibi araçları kullanarak yerel anahtar kelimeleri araştırın, bu anahtar kelimelerin etrafında coğrafi hedefli içerik oluşturun, mobil sitenizin hızlı yüklenmesini sağlayın, alakalı bağlantılar edinin ve yerelleştirilmiş sayfalarda NAP gösterin.

&# X2705; NAP nedir ve neden önemlidir??

NAP, işletme adı, adresi ve telefon numarası anlamına gelir. Bu, web siteniz ve alıntılarınız boyunca tutarlı olmalıdır. Google, sıralama faktörü olarak NAP tutarlılığını kullanır.

&# X2705; Nerede daha fazla dizin oluşturmalıyım (alıntılar)?

Moz Local, en iyi 15 alıntıyı analiz eder ve hangilerinin eksik, tutarsız veya kopya olduğunu gösterir. Whitespark ayrıca farklı endüstriler ve yerler için en iyi alıntıların listelerine sahiptir. Google My Busienss, Yelp ve Facebook en önemlilerinden bazıları, ancak Moz Local veya Whitespark’ı kullanarak daha fazlasını oluşturmalısınız.

&# X2705; GMB Sayfamı nasıl optimize edebilirim?

NAP, kategoriler, açıklamalar, fotoğraflar, kategoriler, özellikler, saatler, menü, hizmetler vb. Dahil olmak üzere her şeyi doldurun. Sayfanızı doğrulayın ve müşteri sorularını yanıtlayın + yorumlara yanıt verin. GMB sayfanızda özel bir URL alın ve güncellemeler yayınlayın.

Ayrıca bakınız:
.2s (% 100 GTmetrix / Pingdom Puanları) Yüklemek için WordPress Sitemi Nasıl Optimize Ettim?

Şerefe,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map