YouTube SEO: Ako optimalizovať svoje videá tak, aby sa umiestnili na vyšších pozíciách v službe YouTube aj Google (na základe faktorov hodnotenia vyhľadávania YouTube)

03.06.2020
YouTube SEO 'YouTube SEO: Ako optimalizovať svoje videá tak, aby sa umiestnili na vyšších pozíciách v službe YouTube aj Google (na základe faktorov hodnotenia vyhľadávania YouTube)
0 13 мин.

Nie som na YouTube žiadny dojem, ale na mnohých mojich videách som získal viac ako 50 000 zobrazení. Prispievam to k SEO videa YouTube.


Kľúčové slovo by ste samozrejme mali použiť v názve videa, popise, názve súboru a nahrať peknú vlastnú miniatúru, ale služba YouTube sa tiež veľmi spolieha na signály zapojenia hodnotiť videá. Preto je také dôležité zamerať sa na viac ako 10 minút, napísať scenár a propagovať vaše video.

Preto sa mi tiež páči vytváranie videí v spojení s obsahom môjho webu (vložením videa do môjho blogu získate viac prehratí, času pozerania, hodnotení Páči sa mi atď.). Video tiež zlepšuje obsah môjho blogu a pomáha prilákať odkazy, zdieľania a ľudia trávia viac času na mojej stránke. Je to výhodné pre všetkých.

Tu je čo robiť.

1. Faktory hodnotenia YouTube

youtube-video-seo postavených-faktory-infographic

2. Vyberte položku Kľúčové slovo videa pri automatickom dopĺňaní

Najlepšie kľúčové slová pre video sú konkrétne (dlhé) frázy, ktoré sa zobrazujú v službe YouTube aj v službe Automatické dopĺňanie Google. Týmto spôsobom môžete svoje video ohodnotiť na oboch miestach a získať väčšiu návštevnosť. Začnite zadávať kľúčové slovo na YouTube a doplní sa ním fráza, alebo použite znak podčiarknutia _, aby ste vyplnili prázdne miesto ďalšími nápadmi. Môžete to urobiť kdekoľvek vo vete.

Vyberte konkrétne frázy – zacieľovaním na široké kľúčové slová môžete získať viac zobrazení, ale sú oveľa konkurencieschopnejšie ako konkrétne frázy. Či by ste mali zacieľovať na široké alebo konkrétne frázy, záleží na konkurencia kľúčového slova, kvalita videa a ako dobre optimalizujete svoje video.

YouTube Kľúčové slová

Video-kľúčové slová pre výskum

Trendy Google je ďalšie miesto, kde nájdete kľúčové slová pre video:

Kľúčové slová YouTube - Trendy Google

3. Naučte sa súťaž o kľúčové slovo

Rozšírenie MozBar Chrome – nainštalujte rozšírenie do prehliadača Google Chrome. Teraz pri vyhľadávaní v službe YouTube vyhľadajte kľúčové slovo Google takto: web: www.youtube.com hľadaný výraz. Ak majú najvyššie výsledky vyššiu PA (oprávnenie na stránku), kľúčové slovo je konkurencieschopnejšie. Široké kľúčové slová sú prirodzene konkurencieschopnejšie a vyžadujú si, aby ste vytvorili lepšie video, preto si v službe YouTube / Google Autocomplete zvoľte konkrétnu frázu a vytvorte lepšie video ako najlepšie výsledky.

Video-kľúčové slová pre hospodársku súťaž

vidIQ Chrome Extension – nainštalujte toto rozšírenie Google, vyhľadajte svoje kľúčové slovo v službe YouTube a pozrite si niekoľko videí s najlepšími výsledkami. Zobrazí sa vám skóre SEO založené na tom, koľko hodnotení „Páči sa mi“, „Nepáči sa mi“, zhliadnutí, komentárov, sociálnych zdieľaní, odberateľov, časov zobrazenia, zapojenia videa a ďalších metrík o videu. Môžete tiež vidieť, aké značky sa používajú, a dĺžku popisu videa.

YouTube-Video Súťaž

Väčšinu signálov môžete vidieť bez rozšírenia:

YouTube SEO Súťaž

4. Vytvorte si svoje video

Povedzte svoje kľúčové slovo – slovné vyjadrenie, že vaše kľúčové slovo je niekoľkokrát podobné hustote kľúčového slova pre videá. Povedzte to prirodzene, nehovorte to len tak. Zahrnutie čiastkových zápasov je tiež dobré.

Dĺžka je sila – to sa týka videí aj obsahu na vašich stránkach. Dlhšie videá sú vysoké, pretože ľudia môžu nájsť všetko, čo hľadajú, najmä výukové programy a recenzie. Ľudia strávia viac času sledovaním vášho videa a pravdepodobne sa viac zapojíte. Neexistuje žiadna dokonalá dĺžka, ale skúste vytvoriť videá aspoň 10 minút, uvidíte lepšie výsledky.

HD kvalita – môžete používať telefón, ale pekná videokamera s vysokým rozlíšením má veľký význam. Ak nahrávate počítač, nezabudnite skontrolovať nastavenie, či je video a zvuk optimálny.

Získajte k veci – editovať VŠETKY nepotrebné pauzy (používam Screencast-O-Matic) a byť stručný. Som na to veľmi vyberavý a všimol som si obrovský rozdiel v zapojení môjho videa.

Vylepšite svoje – je to lepšie ako ktokoľvek s najlepšími výsledkami, to je všetko o SEO.

kartykarty sú malé tlačidlo i (informácie). Môžu odkazovať na súvisiace videá, pridružené webové stránky, ankety, dary alebo iný kanál YouTube. Sú vhodné pre mobilné zariadenia (na rozdiel od zastaraných anotácií YouTube) a môžete ich pridať do správcu videí YouTube.

YouTube-karty-súvisiace-Video

YouTube Navrhovaná-Video-karty

YouTube-Karty

5. Použite kľúčové slovo v názve súboru

pred odovzdajte video a označte ho ako kľúčové slovo. Ak ste už video odovzdali, nanešťastie neexistuje spôsob, ako to zmeniť (je to však iba malý faktor hodnotenia).

YouTube-Video-Názov súboru

6. Napíšte popisný názov bohatý na kľúčové slová

Dobrý názov má 2 veci: vaše kľúčové slovo a lákavý nadpis. Google zvyčajne zobrazuje prvých 50–60 znakov, takže sa pokúste zostať v tomto rozsahu. VŽDY nemusíte používať presnú zhodu kľúčového slova, ale v názve videa by malo byť aspoň každé jednotlivé slovo.

Youtube-Video Titul

7. Napíšte dlhý popis pomocou kľúčových slov, časových pečiatok, odkazov

Dlhé popisy sú vynikajúce pre SEO video v službe YouTube a poskytujú vám miesto na pridanie časových pečiatok, užitočných odkazov a celkového zhrnutia. Text je veľmi dôležitý pre hodnotenie akéhokoľvek typu obsahu.

Youtube-Video Popis

Zahrňte kľúčové slovo do prvej vety – YouTube aj Google používajú prvých 160 znakov ako meta popis, ktorý sa zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania. Túto vetu (alebo dve) vytvorte múdro, pretože ľudia si ju prečítajú, aby určili, či kliknú na vaše video. Všeobecným pravidlom je, že v popise videa prirodzene použijete vaše kľúčové slovo približne 2 – 3 krát.

Youtube-Meta-Popis

Youtube-SEO-Meta-Popis

časové pečiatky – umožňuje divákom preskočiť na časti videa, aby mohli nájsť to, čo hľadajú, čo tiež zlepšuje interakciu s vaším videom. To je užitočné najmä pri dlhých videách.

Príklady

 • : 21 (21 sekúnd)
 • 1:21 (1 minúta a dvadsaťjeden sekúnd)
 • 1:30:21 (1 hodina, 30 minút a 21 sekúnd)

odkazy – Google určuje odkazy na určenie relevantnosti videa (podobné interným odkazom na vašom webe). Pridajte niekoľko užitočných odkazov na vaše ďalšie videá, články v blogoch alebo užitočné zdroje.

8. Pridávať značky (konzervatívne)

Nehovorte o tom, stačí pridať pár …

Značky Youtube

9. Dizajn Pekný vlastný náhľad

Nahrajte a vlastný náhľad v správca videa v časti Informácie & Nastavenia (budete musieť overte váš účet najprv). Rozmery by mali byť 1280 (w) x 720 (h) pixelov. Toto sa objaví vo výsledkoch vyhľadávania a v sekcii „súvisiace vyhľadávania“ na YouTube. Skúste niečo napísať veľkými písmenami.

Youtube-Custom-Thumbnail

10. Nahrajte prepis

Google neprechádza dobre pri prepisovaní videí do textu (pozrite sa, ako je to nedbalé na fotografii). Budete ho musieť prepisovať ručne, inak sa kľúčové slová, ktoré vo videu uvediete, stratia. Môžete tiež zadávať to nezávislým pracovníkom za lacné ceny na upwork.com.

YouTube Titulky

Youtube-Video Prepis

Youtube-Video-Transcriber

11. Pridajte miesto (miestny SEO)

Ak vaše video obsahuje lokalizované kľúčové slovo, ako je napríklad „svadobný fotograf v Chicagu“, alebo ak chcete zacieliť na miesto, môžete to uviesť v Správcovi videí v časti Pokročilé nastavenia. Nezabudnite do názvu, popisu, názvu súboru atď. Zahrnúť aj lokalizované kľúčové slovo.

Poloha videa Youtbe

12. Vytvorte blogový príspevok so zameraním na rovnaké kľúčové slovo

Video-Blog-Post

Prečo by ste to mali robiť

 • Videoreklama s videom + blog sa môže umiestniť na 1. stránke Google
 • Návštevnosť na vašom blogovom príspevku = zhliadnutia pre vaše video a naopak
 • Video ste už vytvorili, takže príspevok by mal byť relatívne jednoduchý
 • Pridanie videí na váš web / blog zlepšuje jeho zapojenie + SEO
 • Poskytuje viac zobrazení, označení Páči sa mi, vloženia a metrík použitých vo faktoroch hodnotenia YouTube

13. Tipy na vkladanie videí

Vyladenie prvku Iframe

možnosť 1: Skopírujte odkaz na YouTube a vložte ho do svojho obsahu (WordPress urobí všetko).

Možnosť 2: Prejdite na video YouTube, ktoré chcete vložiť, a potom skopírujte a vložte kód na vloženie do kódu HTML. Táto metóda umožňuje určiť šírku a výšku videa:

Vložte video YouTube

Možnosť 3: Otvorte video, keď kliknete na odkaz pomocou Doplnok Video Lightbox WP.

Skryť názov videa YouTube

Skryť ovládacie prvky videa YouTube

14. Odpoveď na pripomienky

Čo zvyšuje hodnotenie videí? Komentáre. Čo získava viac komentárov? odpovede!

Komentáre YouTube

15. Propagujte svoje video na YouTube

Musíte propagujte svoje video – názory neprichádzajú samy o sebe. Vložte ho na svoj web / blog. Zdieľajte ich na sociálnych médiách a použite ich vo svojom bulletine a marketingových materiáloch.

16. Navrhnite svoj kanál

Banner kanála YouTube

Vytvorte bannercanvas.com uľahčuje to. Obrázok by mal mať veľkosť 2560 (w) x 1440 (h) pixelov.

Domovská stránka kanála Nahrať logo, vyplniť časť, pridať a odporúčané video. Nie také ťažké.

playlisty – ak vytvárate video sériu, zvážte vytvorenie rozsiahlej zoznam videí.

17. Výsledky = 1. stránka v službe YouTube a Google

Toto video je dosť staré, ale môj blog (alebo video) sa stále nachádza na 1. stránke YouTube a Google.

Youtube-Video SEO

YouTube-Video SEO

18. Zariadenie, ktoré používam

 • HD kamera (dobrý telefón funguje)
 • Editačný program (používam Screencast-O-Matic)
 • Základné zručnosti grafického dizajnu (pre vlastnú miniatúru) – používam GIMP
 • 25 dolárov na prenájom nezávislých pracovníkov na prepis videa (šetrí čas)
 • Blog (používam témy StudioPress a Hosting stránok SiteGround kto je tiež používa Yoast)

A takto ohodnotíte videá YouTube vyššie v službe YouTube aj Google! Som ukážkou jedného muža, takže 100 000 prehratí medzi mojimi videami je pre mňa dobrou sumou. Určite, ak máte malú firmu a ľudí, ktorí vám s tým pomôžu, môžete to urobiť tiež. Ak máte nejaké otázky, zanechajte mi komentár a radi vám pomôžeme. A ak vám to pripadá užitočné, podeľte sa o ne.

často kladené otázky

&# X1f34e; Čo je 5 hlavných faktorov služby YouTube SEO?

Nájdenie kľúčových slov (v automatickom dopĺňaní v službe YouTube) a analýza konkurencie medzi kľúčovými slovami sú dva dôležité faktory a pomôžu vám zistiť, či budete dokonca schopní ohodnotiť konkrétne kľúčové slovo. Ďalej pomocou tohto kľúčového slova v názve, popise a vytvorením hĺbkových videí na zlepšenie interakcie sú ďalšie 3 faktory. Chytľavý názov a miniatúra pomáhajú.

&# X1f34e; Ako sa dozviem o súťaži s kľúčovým slovom o videu?

Vyhľadajte kľúčové slovo v službe YouTube a pozrite sa na najlepšie výsledky a zistite, koľko interakčných signálov majú najlepšie videá. Rozšírenie VidIQ Chrome je tiež skvelým nástrojom na naučenie sa konkurencie kľúčových slov vo videu.

&# X1f34e; Kde nájdem kľúčové slová pre videá YouTube?

Automatické dopĺňanie v službe YouTube je skvelým miestom na vyhľadanie kľúčových slov pre video. Ak chcete nájsť ďalšie nápady na kľúčové slová, skúste použiť trik fill-in-the-blank (zobrazené v tejto príručke).

&# X1f34e; Kde použijem svoje kľúčové slovo?

Použite kľúčové slovo v názve súboru (pred odovzdaním videa), v nadpise a niekoľkokrát v popise videa.

&# X1f34e; Aká dôležitá je interakcia s videom?

YouTube sa pri rozhodovaní o tom, ako užitočné je video a ako vysoko by malo hodnotiť, do značnej miery spolieha na interakčné signály. Preto sú kľúčové páči sa mi páči, komentáre, názory, čas sledovania a zdieľania.

na zdravie,
Tomáš

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector