YouTube SEO: Jak optimalizovat svá videa tak, aby byla na vyšších pozicích na YouTube i na Googlu (na základě faktorů vyhledávání na YouTube)

Nejsem na YouTube žádný pocit, ale na mnoha mých videích jsem získal více než 50 000 zhlédnutí. Přispívám to na SEO video na YouTube.


Klíčové slovo byste samozřejmě měli použít v názvu videa, popisu, názvu souboru a nahrát pěknou vlastní miniaturu, ale YouTube se také velmi spoléhá na interakční signály hodnotit videa. Proto je důležité zaměřit se na více než 10 minut, napsat scénář a propagovat vaše video.

Proto se mi také líbí vytváření videí ve spojení s obsahem mého webu (Vložením videa do mého blogu získáte více zhlédnutí, dobu sledování, hodnocení Líbí se atd.). Video také zlepšuje obsah mého blogu a pomáhá přitahovat odkazy, sdílené položky a lidé tráví na mém webu více času. Je to win-win.

Tady je co dělat.

1. Faktory hodnocení YouTube

youtube-video-seo-rank-factor-infographic

2. Vyberte klíčové slovo pro video v automatickém doplňování

Nejlepší klíčová slova pro video jsou konkrétní (dlouhé) fráze, které se zobrazují na YouTube i Google Autocomplete. Tímto způsobem můžete své video hodnotit na obou místech a získat větší provoz. Začněte psát klíčové slovo na YouTube a doplní frázi, nebo použijte znak podtržení _ a nechte jej vyplnit prázdné místo dalšími nápady. Můžete to udělat kdekoli ve větě.

Zvolte konkrétní fráze – zacílení na široká klíčová slova můžete získat více zhlédnutí, ale jsou mnohem konkurenceschopnější než konkrétní věty. To, zda byste měli cílit na široké nebo konkrétní fráze, závisí na konkurence klíčových slov, kvalita videa a jak dobře optimalizujete své video.

Klíčová slova YouTube

Video-klíčové slovo-výzkum

Trendy Google je další místo, kde najdete klíčová slova pro video:

Klíčová slova YouTube - Trendy Google

3. Naučte se soutěž o klíčové slovo

MozBar Chrome Extension – nainstalovat rozšíření do Google Chrome. Nyní Google při vyhledávání na YouTube vyhledávejte klíčové slovo takto: web: www.youtube.com hledaný výraz. Pokud mají nejlepší výsledky vyšší PA (oprávnění stránky), je klíčové slovo konkurenceschopnější. Široká klíčová slova jsou přirozeně konkurenceschopnější a vyžadují, abyste vytvořili lepší video. Vyberte si proto konkrétní frázi z automatického doplňování na YouTube / Google a vytvořte lepší video než nejlepší výsledky.

Soutěž o klíčové slovo ve videu

vidIQ Chrome Extension – nainstalujte toto rozšíření Google, prohledejte své klíčové slovo na YouTube a podívejte se na několik videí v nejlepších výsledcích. Uvidíte skóre SEO založené na tom, kolik se mi líbí, nelíbí, zhlédnutí, komentáře, sociální sdílení, odběratelé, doba zobrazení, zapojení do videa a další metriky videa. Můžete také vidět, jaké značky se používají, a délku popisu videa.

Soutěž YouTube-Video

Můžete vidět většinu signálů bez rozšíření:

Soutěž na YouTube-SEO

4. Vytvořte své video

Řekněte své klíčové slovo – ústní vyjádření několika klíčových slov je jako hustota klíčových slov pro videa. Řekněme to přirozeně, neříkej to jen tak. Zahrnutí dílčích zápasů je také dobré.

Délka je síla – to platí pro videa i obsah na vašem webu. Delší videa jsou na vysoké úrovni, protože lidé najdou vše, co hledají, zejména návody a recenze. Lidé budou trávit více času sledováním vašeho videa a pravděpodobně se budete více angažovat. Neexistuje žádná dokonalá délka, ale zkuste natočit videa alespoň 10 minut, uvidíte lepší výsledky.

HD kvalita – můžete používat svůj telefon, ale pěkná videokamera HD je velkým rozdílem. Pokud nahráváte počítač, zkontrolujte nastavení optimálního videa a zvuku.

Dostat se k věci – editovat VŠECHNY zbytečné pauzy (používám Screencast-O-Matic) a být stručný. Jsem na to velmi vybíravý a všiml jsem si obrovského rozdílu v zapojení mého videa.

Vylepšete své – lepší než kdokoli z nejlepších výsledků, to je to, o čem je SEO.

Kartykarty jsou malé tlačítko i (informace). Mohou odkazovat na související videa, přidružený web, ankety, dary nebo jiný kanál YouTube. Jsou vhodné pro mobily (na rozdíl od zastaralých anotací YouTube) a můžete je přidat do správce videí YouTube.

Video související s kartami YouTube

Grafické karty doporučené pro YouTube

Karty YouTube

5. Použijte klíčové slovo v názvu souboru

Před nahrajte své video a označte jej jako klíčové slovo. Pokud jste již video nahráli, bohužel neexistuje způsob, jak to změnit (jedná se však pouze o malý faktor hodnocení).

Název videa na YouTube

6. Napište popisný název bohatý na klíčová slova

Dobrý název má 2 věci: vaše klíčové slovo a lákavý nadpis. Google obvykle zobrazuje prvních 50–60 znaků, takže zkuste zůstat v tomto rozsahu. VŽDY nemusíte používat přesnou shodu vašeho klíčového slova, ale každé jednotlivé slovo by mělo být alespoň v názvu videa.

Youtube-Video-Title

7. Napište dlouhý popis pomocí klíčových slov, časových razítek, odkazů

Dlouhé popisy jsou skvělé pro SEO video na YouTube a poskytují vám místo pro přidání časových razítek, užitečných odkazů a celkového shrnutí. Text je velmi důležitý pro hodnocení jakéhokoli typu obsahu.

Popis Youtube-Video

Zahrnout klíčové slovo do první věty – YouTube i Google používají prvních 160 znaků jako popis metadat, který se objeví ve výsledcích vyhledávání. Vytvářejte tuto větu (nebo dvě) moudře, protože si ji lidé přečtou a určí, zda na vaše video kliknou. Obecným pravidlem je přirozené použití vašeho klíčového slova v popisu videa asi 2-3krát.

Popis Youtube-Meta

Popis Youtube-SEO-Meta

Časová razítka – umožňuje divákům přejít na části videa, aby mohli najít to, co hledají, což také zlepšuje interakci s vaším videem. To je užitečné zejména pro dlouhá videa.

Příklady

 • : 21 (21 sekund)
 • 1:21 (1 minuta a 21 sekund)
 • 1:30:21 (1 hodina, 30 minut a 21 sekund)

Odkazy – Google sleduje odkazy, aby určil relevanci videa (podobné interním odkazům na vašem webu). Přidejte několik užitečných odkazů na vaše další videa, články v blogu nebo užitečné zdroje.

8. Přidat značky (konzervativně)

Nedělejte si s tím starosti, stačí přidat pár …

Značky Youtube

9. Design A Nice Custom Thumbnail

Nahrajte vlastní miniatura v video manažer v části Informace & Nastavení (budete muset ověřte svůj účet za prvé). Rozměry by měly být 1280 (w) x 720 (h) pixelů. Zobrazí se ve výsledcích vyhledávání a v sekci „související vyhledávání“ na YouTube. Zkuste něco napsat do VELKÝCH DOPISŮ.

Youtube-Custom-Thumbnail

10. Nahrajte přepis

Google nepřekonává dobrou práci při přepisu videí do textu (podívejte se, jak je to na fotografii nedbalé). Budete je muset přepsat ručně, jinak se klíčová slova uvedená ve vašem videu ztratí. Můžete také zadávat toto na volné noze pro levné na upwork.com.

Youtube titulky

Youtube-Video-Transcript

Youtube-Video-Transcriber

11. Přidat umístění (místní SEO)

Pokud vaše video obsahuje lokalizované klíčové slovo, jako je „Chicago Svatební fotograf“, nebo pokud chcete cílit na místo, můžete to zadat ve správci videí pod položkou Pokročilé nastavení. Nezapomeňte do názvu, popisu, názvu souboru atd. Zahrnout také lokalizované klíčové slovo.

Umístění videa Youtbe

12. Vytvořte blogový příspěvek zacílený na stejné klíčové slovo

Video-Blog-Post

Proč byste to měli dělat

 • Oba příspěvky na video + blog se mohou umístit na 1. stránce Google
 • Provoz na vašem blogovém příspěvku = zhlédnutí vašeho videa a naopak
 • Video jste již vytvořili, takže příspěvek by měl být relativně snadný
 • Přidání videí na váš web / blog zlepšuje jeho zapojení + SEO
 • Poskytuje více zhlédnutí, hodnocení Líbí se mi, vložení a metrik použitých ve faktorech hodnocení YouTube

13. Tipy pro vkládání videí

Vyladění Iframe

Možnost 1: Zkopírujte odkaz YouTube a vložte jej do svého obsahu (WordPress udělá zbytek).

Možnost 2: Přejděte na video YouTube, které chcete vložit, a zkopírujte a vložte kód pro vložení do kódu HTML. Tato metoda umožňuje určit šířku a výšku videa:

Vložte video YouTube

Možnost 3: Otevřete video, když kliknete na odkaz pomocí Plugin WP Video Lightbox.

Skrýt název videa na YouTube

Skrýt ovládací prvky videa YouTube

14. Reagujte na komentáře

Co způsobuje vyšší hodnocení videí? Komentáře. Co získává více komentářů? Odpovědi!

Komentáře YouTube

15. Propagujte své video na YouTube

Musíš propagujte své video – názory nepřicházejí samy o sobě. Vložte ji na svůj web / blog. Sdílejte to na sociálních médiích a použijte je ve svém zpravodaji a marketingových materiálech.

16. Navrhněte svůj kanál

Banner kanálu YouTube

Vytvořte bannercanvas.com je to snadné. Obrázek by měl být 2560 (w) x 1440 (h) pixelů.

Domovská stránka kanálu – nahrajte logo, vyplňte sekci, přidejte a Nejlepší video. Není to tak těžké.

Seznamy skladeb – pokud vytváříte video sérii, zvažte vytvoření rozsáhlého seznam videí.

17. Výsledky = 1. stránka na YouTube a Google

Toto video je dost staré, ale můj blog (nebo video) je stále na stránce 1 na YouTube a Google.

Youtube-Video-SEO

YouTube-Video-SEO

18. Zařízení, které používám

 • HD kamera (dobrý telefon funguje)
 • Editace programu (používám Screencast-O-Matic)
 • Základní dovednosti grafického designu (pro vlastní miniaturu) – používám GIMP
 • 25 $ na pronájem nezávislého pracovníka pro přepis videa (šetří čas)
 • Blog (používám témata StudioPress a Hosting programu SiteGround kdo je také používá Yoast)

A takto hodnotíte videa YouTube na YouTube i na Googlu! Jsem show pro jednoho člověka, takže 100 000 zhlédnutí mezi mými videy je pro mě dobrá částka. Určitě, pokud máte malou firmu a lidi, kteří vám s tím pomohou, můžete to udělat také. Pokud máte nějaké dotazy, zanechte mi komentář a rád vám pomůžu. A pokud vám to připadá užitečné, podělte se o něj.

Často kladené otázky

&# x1f34e; Jaké jsou 5 hlavní faktory YouTube SEO?

Nalezení klíčových slov (v automatickém doplňování YouTube) a analýza konkurence klíčových slov jsou 2 důležité faktory a pomohou vám zjistit, zda budete dokonce schopni určit konkrétní klíčové slovo. Dále použijte toto klíčové slovo v názvu, popisu a vytvořte podrobná videa ke zlepšení interakce. Jsou to další tři faktory. Chytlavý název a miniatura pomáhají.

&# x1f34e; Jak se naučím konkurenci klíčového slova pro video?

Prohledejte klíčové slovo na YouTube a podívejte se na nejlepší výsledky a podívejte se, kolik interakčních signálů má nejlepší videa. Rozšíření VidIQ Chrome je také skvělým nástrojem k učení konkurence klíčových slov videa.

&# x1f34e; Kde najdu klíčová slova pro videa YouTube?

Automatické doplňování YouTube je skvělým místem k nalezení klíčových slov pro video. Chcete-li najít ještě více nápadů na klíčová slova, zkuste použít trik fill-in-the-blank (zobrazený v této příručce).

&# x1f34e; Kde mohu použít své klíčové slovo?

Použijte klíčové slovo v názvu souboru (před nahráním videa), v názvu a několikrát v popisu videa.

&# x1f34e; Jak důležité je zapojení do videa?

YouTube silně závisí na interakčních signálech, aby určila, jak užitečné je video a jak vysoké by mělo být hodnocení. To je důvod, proč jsou lajky, komentáře, názory, doba sledování a sdílení klíčové.

Na zdraví,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map