YouTube SEO: jak zoptymalizować filmy, aby uzyskać wyższą pozycję w YouTube i Google (na podstawie czynników rankingowych wyszukiwania w YouTube)

Nie jestem wrażeniem na YouTube, ale uzyskałem ponad 50 000 wyświetleń wielu moich filmów. Wnoszę to do SEO wideo na YouTube.


Oczywiście powinieneś użyć słowa kluczowego w tytule filmu, opisie, nazwie pliku i przesłać ładną niestandardową miniaturę, ale YouTube również w dużej mierze polega na sygnały zaangażowania oceniać filmy wideo. Dlatego tak ważne jest celowanie przez ponad 10 minut, pisanie scenariusza i promocja filmu.

Właśnie dlatego lubię tworzenie filmów w połączeniu z treścią mojej witryny (osadzenie filmu na moim blogu daje mu więcej wyświetleń, czas oglądania, polubienia itp.). Film poprawia także zawartość mojego bloga i pomaga przyciągać linki, udostępnienia i inne osoby spędzające więcej czasu w mojej witrynie. To wygrana wygrana.

Oto co robić.

1. Czynniki rankingowe YouTube

youtube-video-seo-ranking-czynniki-infografika

2. Wybierz słowo kluczowe wideo w autouzupełnianiu

Najlepsze słowa kluczowe wideo to konkretne (długie) frazy, które pojawiają się zarówno w YouTube, jak i w Google Autouzupełnianiu. W ten sposób możesz uszeregować wideo w obu miejscach i uzyskać większy ruch. Zacznij wpisywać słowo kluczowe w YouTube, aby uzupełnić wyrażenie lub użyj znaku podkreślenia _, aby wypełnić puste pola innymi pomysłami. Możesz to zrobić w dowolnym miejscu frazy.

Wybierz określone frazy – kierowanie na ogólne słowa kluczowe pozwala uzyskać więcej wyświetleń, ale jest znacznie bardziej konkurencyjne niż określone frazy. To, czy powinieneś kierować się na szerokie lub konkretne frazy, zależy od konkurencja słowa kluczowego, jakość wideo i jak dobrze zoptymalizujesz swój film.

Słowa kluczowe w YouTube

Badanie wideo-słów kluczowych

Google Trends to inne miejsce do wyszukiwania słów kluczowych wideo:

Słowa kluczowe YouTube - Trendy Google

3. Poznaj konkurencję słowa kluczowego

Rozszerzenie Chrome MozBar – zainstaluj rozszerzenie w Google Chrome. Teraz Google słowo kluczowe podczas wyszukiwania w YouTube, takie jak to: witryna: www.youtube.com wyszukiwane hasło. Jeśli najlepsze wyniki mają wyższą PA (autorytet strony), słowo kluczowe jest bardziej konkurencyjne. Szerokie słowa kluczowe są naturalnie bardziej konkurencyjne i wymagają lepszego filmu, więc wybierz konkretną frazę z autouzupełniania YouTube / Google i utwórz lepszy film niż najlepsze wyniki.

Konkurs na słowa kluczowe wideo

Rozszerzenie vidIQ Chrome – zainstaluj to rozszerzenie Google, wyszukaj słowo kluczowe w YouTube i sprawdź kilka filmów z najlepszych wyników. Zobaczysz wynik SEO oparty na liczbie polubień, nielubień, wyświetleń, komentarzy, udostępnień społecznościowych, subskrybentów, czasów oglądania, zaangażowania wideo i innych danych dotyczących filmu. Możesz także zobaczyć, jakie tagi są używane i długość opisu filmu.

Konkurs wideo na YouTube

Możesz zobaczyć większość sygnałów bez rozszerzenia:

Konkurs YouTube-SEO

4. Utwórz swój film

Powiedz swoje słowo kluczowe – kilkakrotne wypowiedzenie słowa kluczowego przypomina gęstość słów kluczowych w przypadku filmów. Powiedz to naturalnie, nie mów tak, żeby to powiedzieć. Uwzględnianie meczów częściowych jest również dobre.

Długość to siła – dotyczy to zarówno filmów, jak i treści w Twojej witrynie. Dłuższe filmy zajmują wysoką pozycję, ponieważ ludzie mogą znaleźć wszystko, czego szukają, zwłaszcza samouczki i recenzje. Ludzie spędzą więcej czasu na oglądaniu Twojego filmu i prawdopodobnie zyskasz większe zaangażowanie. Nie ma idealnej długości, ale spróbuj nagrywać filmy co najmniej 10 minut, zobaczysz lepsze wyniki.

Jakość HD – możesz korzystać z telefonu, ale ładna kamera wideo HD robi dużą różnicę. Jeśli nagrywasz komputer, sprawdź ustawienia optymalnego wideo + audio.

Przejdź do rzeczy – edytuj WSZYSTKIE niepotrzebne przerwy (używam Screencast-O-Matic) i bądź zwięzły. Jestem bardzo wybredna i zauważyłam ogromną różnicę w zaangażowaniu mojego filmu.

Zrób swoje lepsze – lepiej niż ktokolwiek z najlepszych wyników, na tym właśnie polega SEO.

Kartykarty to mały przycisk i (informacje). Mogą one zawierać linki do powiązanych filmów, powiązanej strony internetowej, ankiet, darowizn lub innego kanału YouTube. Są przyjazne dla urządzeń mobilnych (w przeciwieństwie do przestarzałych adnotacji YouTube) i możesz je dodać w menedżerze filmów YouTube.

YouTube-Cards-Related-Video

Karty wideo sugerowane na YouTube

Karty YouTube

5. Użyj słowa kluczowego w nazwie pliku

Przed przesyłając wideo, oznacz plik wideo jako słowo kluczowe. Jeśli film został już przesłany, niestety nie ma sposobu, aby to zmienić (jest to jednak tylko mały czynnik rankingowy).

Nazwa pliku wideo na YouTube

6. Napisz opisowy, bogaty w słowa kluczowe tytuł

Dobry tytuł ma dwie rzeczy: słowo kluczowe i kuszący nagłówek. Google zazwyczaj wyświetla pierwsze 50–60 znaków, więc staraj się pozostać w tym zakresie. ZAWSZE nie musisz używać dokładnego dopasowania słowa kluczowego, ale każde słowo powinno przynajmniej być obecne w tytule wideo.

Youtube-Video-Title

7. Napisz długi opis zawierający słowa kluczowe, znaczniki czasu, łącza

Długie opisy świetnie nadają się do pozycjonowania filmów w YouTube i umożliwiają dodanie znaczników czasu, przydatnych linków i ogólnego podsumowania. Tekst jest bardzo ważny dla rankingu każdego rodzaju treści.

Youtube-Video-Description

Uwzględnij słowo kluczowe w pierwszym zdaniu – zarówno YouTube, jak i Google używają pierwszych 160 znaków jako meta opisu, który pojawia się w wynikach wyszukiwania. Twórz zdanie (lub dwa) mądrze, ponieważ ludzie je przeczytają, aby ustalić, czy klikną Twój film. Zasadą jest, aby w opisie filmu używać słowa kluczowego około 2-3 razy.

Youtube-Meta-Description

Youtube-SEO-Meta-Description

Znaczniki czasu – pozwala widzom przeskakiwać do sekcji filmu, aby mogli znaleźć to, czego szukają, co również poprawia zaangażowanie w Twój film. Jest to szczególnie przydatne w przypadku długich filmów.

Przykłady

 • : 21 (21 sekund)
 • 1:21 (1 minuta i dwadzieścia jeden sekund)
 • 1:30:21 (1 godzina, 30 minut i 21 sekund)

Spinki do mankietów – Google podąża za linkami, aby określić trafność filmu (podobnie do wewnętrznych linków w Twojej witrynie). Dodaj kilka pomocnych linków do innych filmów, artykułów na blogu lub przydatnych zasobów.

8. Dodaj tagi (zachowawczo)

Nie przejmuj się tym, po prostu dodaj kilka…

Tagi na Youtube

9. Zaprojektuj ładną niestandardową miniaturę

Prześlij a niestandardowa miniatura w menedżer wideo pod Info & Ustawienia (musisz zweryfikuj swoje konto pierwszy). Wymiary powinny wynosić 1280 (w) x 720 (h) pikseli. Pojawi się to w wynikach wyszukiwania oraz w sekcji „podobne wyszukiwania” w YouTube. Spróbuj napisać coś DUŻYMI ​​LITERAMI.

Youtube-Custom-Thumbnail

10. Prześlij transkrypt

Google nie wykonuje dobrej roboty w transkrybowaniu filmów na tekst (zobacz, jak niechlujny jest na zdjęciu). Będziesz musiał dokonać transkrypcji ręcznie, w przeciwnym razie słowa kluczowe wymienione w filmie zostaną zmarnowane. Możesz też zlecić to freelancerowi taniej na upwork.com.

Youtube-Subtitles

Transkrypcja wideo na YouTube

Youtube-Video-Transcriber

11. Dodaj lokalizację (lokalne SEO)

Jeśli Twój film zawiera zlokalizowane słowo kluczowe, np. „Fotograf ślubny z Chicago” lub chcesz po prostu wybrać lokalizację, możesz to określić w menedżerze filmów w Zaawansowane ustawienia. Pamiętaj tylko, aby umieścić tytuł słowa kluczowego w tytule, opisie, nazwie pliku itp.

Lokalizacja filmu na Youtbe

12. Utwórz post na blogu kierowany na to samo słowo kluczowe

Blog wideo

Dlaczego powinieneś to zrobić

 • Zarówno post + blog wideo, jak i post mogą znajdować się na 1. stronie Google
 • Ruch do Twojego posta na blogu = liczba wyświetleń Twojego filmu i na odwrót
 • Utworzyłeś już wideo, więc post powinien być stosunkowo łatwy
 • Dodanie filmów do swojej witryny / bloga poprawia zaangażowanie i SEO
 • Daje ci więcej wyświetleń, polubień, osadzeń i danych wykorzystywanych w czynnikach rankingu YouTube

13. Wskazówki dotyczące osadzania filmów

Ulepszanie iframe

opcja 1: Skopiuj link do YouTube i wklej go do swoich treści (WordPress zajmie się resztą).

Opcja 2: Przejdź do filmu na YouTube, który chcesz osadzić, a następnie skopiuj i wklej kod do umieszczenia na swoim HTML. Ta metoda pozwala określić szerokość i wysokość filmu:

Umieść film na YouTube

Opcja 3: Otwórz film po kliknięciu łącza za pomocą Wtyczka WP Video Lightbox.

Ukryj tytuł filmu na YouTube

Ukryj kontrolki wideo YouTube

14. Odpowiedz na komentarze

Co sprawia, że ​​filmy mają wyższą pozycję? Komentarze Co dostaje więcej komentarzy? Odpowiedzi!

Komentarze na YouTube

15. Promuj swój film na YouTube

Musisz promować swój film – widoki nie przychodzą same. Umieść go na swojej stronie / blogu. Udostępnij go w mediach społecznościowych i wykorzystaj w biuletynie i materiałach marketingowych.

16. Zaprojektuj swój kanał

Baner kanału YouTube

Utwórz banercanvas.com ułatwia to. Obraz powinien mieć 2560 (szer.) X 1440 (h) pikseli.

Strona główna kanału – prześlij logo, wypełnij sekcję, dodaj Polecane Wideo. Nie takie trudne.

Listy odtwarzania – jeśli tworzysz serię wideo, rozważ utworzenie obszernej lista odtwarzania wideo.

17. Wyniki = 1. strona w YouTube i Google

Ten film jest dość stary, ale mój blog (lub wideo) wciąż znajduje się na pierwszej stronie YouTube i Google.

YouTube-Video-SEO

YouTube-Video-SEO

18. Sprzęt, którego używam

 • Kamera HD (działa dobry telefon)
 • Program do edycji (używam Screencast-O-Matic)
 • Podstawowe umiejętności projektowania graficznego (dla niestandardowej miniatury) – używam ŻYŁKA
 • 25 USD na zatrudnienie freelancera do transkrypcji wideo (oszczędza czas)
 • Blog (korzystam z motywów StudioPress i Hosting SiteGround kto też jest używane przez Yoast)

I tak oceniasz filmy z YouTube wyżej zarówno w YouTube, jak i w Google! Jestem show dla 1 osoby, więc 100 000 wyświetleń między moimi filmami to dla mnie dobra ilość. Z pewnością, jeśli masz małą firmę i ludzi do pomocy, możesz to zrobić. Jeśli masz pytania, zostaw mi komentarz, a chętnie Ci pomogę. A jeśli uznasz to za pomocne, proszę podziel się tym.

Często Zadawane Pytania

&# x1f34e; Jakie są 5 najważniejszych czynników SEO w YouTube?

Znalezienie słów kluczowych (w funkcji autouzupełniania w YouTube) i analiza konkurencji słowa kluczowego to dwa ważne czynniki, które pomogą Ci dowiedzieć się, czy będziesz w stanie ustalić pozycję dla określonego słowa kluczowego. Następnie użyj tego słowa kluczowego w tytule, opisie i utwórz szczegółowe filmy wideo, aby poprawić zaangażowanie, to 3 inne czynniki. Pomaga chwytliwy tytuł i miniatura.

&# x1f34e; Jak poznać konkurencję słowa kluczowego wideo?

Wyszukaj słowo kluczowe w YouTube i spójrz na najlepsze wyniki, aby zobaczyć, ile sygnałów zaangażowania mają najlepsze filmy. Rozszerzenie VidIQ Chrome jest również doskonałym narzędziem do nauki konkurencji słów kluczowych w filmach.

&# x1f34e; Gdzie znajdę słowa kluczowe do filmów na YouTube?

Autouzupełnianie w YouTube jest doskonałym miejscem do wyszukiwania słów kluczowych wideo. Spróbuj użyć sztuczki polegającej na wypełnieniu pustego miejsca (pokazanej w tym przewodniku), aby znaleźć jeszcze więcej pomysłów na słowa kluczowe.

&# x1f34e; Gdzie mogę użyć mojego słowa kluczowego?

Użyj słowa kluczowego w nazwie pliku (przed przesłaniem filmu), tytule i kilka razy w opisie filmu.

&# x1f34e; Jak ważne jest zaangażowanie w wideo?

YouTube w dużej mierze opiera się na sygnałach zaangażowania, aby określić, jak przydatny jest film i jak wysoko powinien się zajmować. Dlatego tak ważne są polubienia, komentarze, wyświetlenia, czas oglądania i udostępnienia.

Twoje zdrowie,
Tomek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map