YouTube SEO: Videolarınızı Hem YouTube’da hem de Google’da Daha Yüksek Sıralamak İçin Nasıl Optimize Edilir (YouTube’un Arama Sıralaması Faktörlerine Dayalı)

03.06.2020
YouTube SEO 'YouTube SEO: Videolarınızı Hem YouTube’da hem de Google’da Daha Yüksek Sıralamak İçin Nasıl Optimize Edilir (YouTube’un Arama Sıralaması Faktörlerine Dayalı)
0 11 мин.

YouTube hissi duymuyorum, ancak birçok videomda 50.000’den fazla görüntüleme aldım. Bunu YouTube video SEO’suna katkıda bulunuyorum.


Elbette video başlığında, açıklamasında, dosya adında anahtar kelimeyi kullanmalı ve güzel bir özel küçük resim yüklemelisiniz, ancak YouTube da büyük ölçüde nişan işaretleri videoları sıralamak için. Bu yüzden 10’dan fazla dakika hedeflemek, bir senaryo yazmak ve videonuzu tanıtmak çok önemlidir.

Bu yüzden hoşuma gidiyor web sitemin içeriğiyle birlikte videolar oluşturmak (videoyu bloguma yerleştirmek daha fazla görüntüleme, izleme süresi, beğeniler vb. verir). Video ayrıca blog içeriğimi geliştiriyor ve bağlantıları, paylaşımları ve kullanıcıların siteme daha fazla zaman ayırmasını sağlıyor. Bu bir kazan-kazan.

İşte yapmanız gerekenler.

1. YouTube Sıralama Faktörleri

youtube-video-seo rütbeli-faktörlerini-Infographic

2. Otomatik Tamamlamada Bir Video Anahtar Kelimesi Seçin

En iyi video anahtar kelimeleri, hem YouTube’da hem de Google Otomatik Tamamlama’da görünen belirli (uzun kuyruklu) ifadelerdir. Bu şekilde videonuzu her iki yerde de sıralayabilir ve daha fazla trafik alabilirsiniz. YouTube’a bir anahtar kelime yazmaya başlayın. Bu, kelime öbeğini tamamlar veya boşluğu daha fazla fikirle doldurması için _ alt çizgi karakterini kullanır. Bunu ifadenin herhangi bir yerinde yapabilirsiniz.

Belirli İfadeleri Seçin – geniş anahtar kelimeleri hedeflemek daha fazla görüntüleme elde edebilir, ancak belirli kelime öbeklerinden daha rekabetçi olabilir. Geniş veya belirli kelime öbeklerini hedefleyip hedeflememeniz, anahtar kelimenin rekabeti, video kalitesi ve videonuzu ne kadar iyi optimize ettiğiniz.

YouTube Anahtar kelimeler

Video Kelime-Araştırma

Google Arama Trendleri video anahtar kelimeleri bulmak için başka bir yer:

YouTube Anahtar Kelimeleri - Google Eğilimler

3. Anahtar Kelimenin Rekabetini Öğrenin

MozBar Chrome Uzantısı – uzantıyı Google Chrome’a ​​yükleyin. Şimdi YouTube’da arama yaparken anahtar kelimenizi şu şekilde Google yapın: site: www.youtube.com arama teriminiz. En iyi sonuçlar daha yüksek bir PA’ya (sayfa yetkisi) sahipse, anahtar kelime daha rekabetçidir. Geniş anahtar kelimeler doğal olarak daha rekabetçidir ve daha iyi bir video oluşturmanızı gerektirir, bu nedenle YouTube / Google Otomatik Tamamlama’dan belirli bir kelime öbeği seçin ve en iyi sonuçlardan daha iyi bir video oluşturun.

Video Kelime-Yarışma

vidIQ Chrome Uzantısı – bu Google uzantısını yükleyin, anahtar kelimenizi YouTube’da arayın ve en iyi sonuçlarda birkaç videoya göz atın. Kaç beğeni, beğenmeme, görüntüleme, yorum, sosyal paylaşım, abone, görüntüleme süresi, video etkileşimi ve videoyla ilgili diğer metriklere dayalı bir SEO puanı göreceksiniz. Ayrıca hangi etiketlerin kullanıldığını ve video açıklama uzunluğunu da görebilirsiniz.

YouTube'un Video Yarışması

Çoğu sinyali uzantı olmadan görebilirsiniz:

YouTube'un SEO Yarışması

4. Videonuzu Oluşturun

Anahtar Kelimenizi Sayın – anahtar kelimenizi birkaç kez sözlü olarak söylemek, videolar için anahtar kelime yoğunluğu gibidir. Doğal olarak söyle, sadece söylemek için söyleme. Kısmi eşleşmeler dahil etmek de iyidir.

Uzunluk Güçtür – bu, sitenizdeki hem videolar hem de içerik için geçerlidir. Daha uzun videolar sıralanır çünkü insanlar aradıkları her şeyi, özellikle eğiticileri ve incelemeleri bulabilir. İnsanlar videonuzu izlemek için daha fazla zaman harcayacak ve muhtemelen daha fazla etkileşim alacaksınız. Mükemmel bir uzunluk yok, ancak en az 10 dakika video yapmayı deneyin, daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

HD Kalitesi – telefonunuzu kullanabilirsiniz, ancak güzel bir HD video kamera büyük bir fark yaratır. Bilgisayarınızı kaydediyorsanız, optimum video + ses ayarlarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Noktaya Git – TÜM gereksiz duraklamaları düzenleyin (kullanıyorum Ekran görüntülü-O-Matic) ve kısa ve öz olun. Bu konuda çok seçici davranıyorum ve videomun katılımında büyük bir fark fark ettim.

Size Mektup Yapın – en iyi sonuçlardakinden daha iyi, SEO’nun konusu budur.

Kartlarkartları küçük i (bilgi) düğmesi. Bunlar ilgili videolara, ilişkili bir web sitesine, anketlere, bağışlara veya başka bir YouTube kanalına bağlanabilir. Mobil uyumludur (YouTube’un eski ek açıklamalarının aksine) ve bunları YouTube’un video yöneticisine ekleyebilirsiniz.

YouTube-Kartlar İlgili Video

YouTube Önerilen-Video-Kartlar

YouTube-Kartlar

5. Dosya Adında Anahtar Kelimeyi Kullanın

Önce videonuzu yüklerken video dosyasını anahtar kelimeniz olarak etiketleyin. Videoyu zaten yüklediyseniz, maalesef bunu değiştirmenin bir yolu yoktur (ancak, bu yalnızca küçük bir sıralama faktörüdür).

YouTube'un video-Dosya adı

6. Açıklayıcı, Anahtar Kelime Zengin Bir Başlık Yazın

İyi bir başlıkta 2 şey vardır: anahtar kelimeniz ve cazip bir başlık. Google genellikle ilk 50-60 karakteri görüntüler, bu nedenle bu aralıkta kalmaya çalışın. DAİMA anahtar kelimenizle tam olarak eşleşmek zorunda değilsiniz, ancak her bir kelime en azından video başlığında bulunmalıdır.

Youtube-Video-Başlığı

7. Anahtar Kelimeler, Zaman Damgası, Bağlantılar ile Uzun Bir Açıklama Yazın

Uzun açıklamalar YouTube video SEO için mükemmeldir ve size zaman damgaları, yararlı bağlantılar ve genel bir özet eklemek için bir yer verir. Metin, her türlü içeriği sıralamak için çok önemlidir.

Youtube-Video-Açıklama

İlk Cümleye Anahtar Kelimeyi Dahil Et – YouTube ve Google, arama sonuçlarında görünen meta açıklama olarak ilk 160 karakteri kullanır. Kullanıcılar videonuzu tıklayıp tıklamayacaklarını belirlemek için bunu okuyacağından bu cümleyi (veya iki) akıllıca oluşturun. Temel kural, video açıklamanızda anahtar kelimenizi toplamda yaklaşık 2-3 kez kullanmaktır.

Youtube-Meta Açıklaması

Youtube-SEO-Meta Açıklaması

Zaman damgaları – görüntüleyenlerin aradıklarını bulabilmeleri için videonun bölümlerine atlamasına olanak tanır ve bu da videonuzla etkileşimi artırır. Bu özellikle uzun videolar için yararlıdır.

Örnekler

 • : 21 (21 saniye)
 • 1:21 (1 dakika yirmi bir saniye)
 • 1:30:21 (1 saat, 30 dakika ve 21 saniye)

Bağlantılar – Google, bir videonun alaka düzeyini belirlemek için bağlantıları izler (web sitenizdeki dahili bağlantılara benzer). Diğer videolarınıza, blog makalelerinize veya yardımcı kaynaklarınıza birkaç yararlı bağlantı ekleyin.

8. Etiket Ekle (Muhafazakar)

Bunun üzerinde durmayın, sadece birkaç tane ekleyin…

Youtube Etiketleri

9. Güzel Bir Özel Küçük Resim Tasarlayın

Bir yükle özel küçük resim içinde video yöneticisi Bilgi altında & Ayarlar (yapmanız gerekenler Hesabınızı doğrulayın ilk). Boyutlar 1280 (g) x 720 (y) piksel olmalıdır. Bu, arama sonuçlarında ve YouTube’daki “ilgili aramalar” bölümünde görünür. BÜYÜK MEKTUPLAR’da bir şeyler yazmayı deneyin.

Youtube-Özel-Küçük Resim

10. Konuşma Metni Yükleme

Google, videoları metne dönüştürmede iyi bir iş çıkarmaz (fotoğrafta ne kadar özensiz olduğuna bakın). Bunu manuel olarak yazmanız gerekir, aksi takdirde videonuzda belirttiğiniz anahtar kelimeler boşa gider. Ayrıca outwork.com üzerinde ucuz bir için freelancer gelen outsource.

Youtube-Altyazı

Youtube-Video-Transkript

Youtube-Video-Kopyalayıcı

11. Konum Ekleme (Yerel SEO)

Videonuz “Chicago Düğün Fotoğrafçısı” gibi yerelleştirilmiş bir anahtar kelime içeriyorsa veya yalnızca bir yeri hedeflemek istiyorsanız, bunu aşağıdaki video yöneticisinde belirtebilirsiniz Gelişmiş Ayarlar. Yerelleştirilmiş anahtar kelimeyi başlığınıza, açıklamanıza, dosya adınıza vb. De eklemeyi unutmayın..

Youtbe Video Bölgesi

12. Aynı Anahtar Kelimeyi Hedefleyen bir Blog Yayını Oluşturun

Video Blog-Post

Neden Yapmalısınız

 • Hem video + blog yayını Google’ın 1. sayfasında sıralanabilir
 • Blog yayınınıza trafik = videonuz için görüntüleme sayısı veya bunun tersi
 • Videoyu zaten oluşturdunuz, böylece yayın nispeten kolay olmalı
 • Web sitenize / blogunuza video eklemek, etkileşimi + SEO artırır
 • YouTube sıralama faktörlerinde kullanılan daha fazla görüntüleme, beğenme, yerleştirme ve metrik sunar

13. Video Gömmeyle İlgili İpuçları

Iframe’i Ayarlama

seçenek 1: YouTube bağlantısını kopyalayıp içeriğinize yapıştırın (gerisini WordPress halleder).

seçenek 2: Gömmek istediğiniz YouTube videosuna gidin, ardından gömme kodunu kopyalayıp HTML’nize yapıştırın. Bu yöntem videonun genişliğini ve yüksekliğini belirlemenizi sağlar:

Bir YouTube Videosu gömme

Seçenek 3: Bir bağlantıyı tıkladığınızda videoyu WP Video Işık Kutusu Eklentisi.

YouTube Video Başlığını Gizle

YouTube Video Denetimlerini Gizle

14. Yorumlara Cevap Ver

Videoları daha yüksek yapan nedir? Yorumlar. Daha fazla yorum nedir? Tepkiler!

YouTube Yorumları

15. YouTube Videonuzu Tanıtın

Gerek videonuzu tanıtın – görüşler sadece kendi başlarına gelmez. Web sitenize / blogunuza gömün. Sosyal medyada paylaşın ve haber bülteninizde ve pazarlama materyallerinizde kullanın.

16. Kanalınızı Tasarlayın

YouTube Kanal Şeridi

Afiş Oluşturcanvas.com bunu kolaylaştırır. Görüntü 2560 (g) x 1440 (s) piksel olmalıdır.

Kanal Ana Sayfası – logo yükleyin, hakkında bölümü doldurun, öne çıkan video. O kadar zor değil.

Çalma listeleri – bir video serisi oluşturuyorsanız, kapsamlı bir video video oynatma listesi.

17. Sonuçlar = YouTube ve Google’da 1. Sayfa

Bu video oldukça eski, ancak blogum (veya videom) hala YouTube ve Google’ın 1. sayfasında.

Youtube-Video-SEO

YouTube'un Video SEO

18. Kullandığım Ekipmanlar

YouTube videolarını hem YouTube’da hem de Google’da bu şekilde daha üst sıralara yerleştirirsiniz! 1 kişilik bir şovum, bu yüzden videolarım arasındaki 100.000 görüntüleme benim için iyi bir miktar. Elbette küçük bir işletmeniz varsa ve bu konuda yardımcı olacak kişiler varsa, bunu da yapabilirsiniz. Sorularınız varsa bana bir yorum bırakın, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Ve bunu yararlı bulduysanız, lütfen paylaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

&# X1f34e; YouTube SEO’nun en önemli 5 faktörü nelerdir??

Anahtar kelimeleri bulmak (YouTube Otomatik Tamamlama’da) ve anahtar kelimenin rekabetini analiz etmek 2 önemli faktördür ve belirli bir anahtar kelime için sıralama yapıp yapamayacağınızı öğrenmenize yardımcı olur. Ardından, bu anahtar kelimeyi başlığında, açıklamasında kullanın ve etkileşimi artırmak için derinlemesine videolar oluşturun diğer 3 faktördür. Dikkat çekici bir başlık ve küçük resim yardımcı olur.

&# X1f34e; Bir video anahtar kelimesinin rekabetini nasıl öğrenirim??

YouTube’da anahtar kelimeyi arayın ve en iyi videoların kaç etkileşim sinyaline sahip olduğunu görmek için en iyi sonuçlara bakın. VidIQ Chrome Uzantısı, video anahtar kelimelerinin rekabetini öğrenmek için harika bir araçtır.

&# X1f34e; YouTube videoları için anahtar kelimeleri nerede bulabilirim?

YouTube otomatik tamamlama, video anahtar kelimeleri bulmak için harika bir yerdir. Daha da fazla anahtar kelime fikri bulmak için boşluğu doldurma hilesini (bu kılavuzda gösterilen) kullanmayı deneyin.

&# X1f34e; Anahtar kelimemi nerede kullanırım?

Anahtar kelimenizi dosya adına (videoyu yüklemeden önce), başlığa ve video açıklamasında birkaç kez kullanın.

&# X1f34e; Video ile etkileşim ne kadar önemlidir??

YouTube, bir videonun ne kadar yararlı olduğunu ve ne kadar yüksek sıralanması gerektiğini belirlemek için büyük oranda etkileşim sinyallerine dayanır. Bu nedenle beğeniler, yorumlar, görünümler, izlenme süresi ve paylaşımlar önemlidir.

Şerefe,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector